Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Veľkosť odberu ohrevu zadného skla
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ruprecht



Založen: Sep 28, 2005
Příspěvky: 1275
Bydliště: ZČ + JM

PříspěvekZaslal: čt říjen 04 2018, 15:11    Předmět: Citovat

Čím je podle tebe nebezpečné nefunkční stahování elektrického okna pro ostatní účastníky silničního provozu?
_________________
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33853
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt říjen 04 2018, 15:15    Předmět: Citovat

Stahovanie okien na STK u nas kontroluju (je na to aj ciselny kod - na zadnej strane protokolu je zoznam).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jogo9



Založen: Nov 23, 2014
Příspěvky: 364

PříspěvekZaslal: čt říjen 04 2018, 15:37    Předmět: Citovat

@Ruprecht:
Napríklad tým, že môže byť vo špecifickom prípade pre teba jediným možným únikovým miestom z auta.. Ja som na STK na tom pohorel - a musel si vyhradiť čas a vrátiť sa s opraveným - aj s peňaženkou. Pochybujem že by si Slovdekra dovolila dať do zápisu to, čo tam byť nemá.. Inak: to nekontroloval -prišiel na to náhodou, keď nechcel so mnou rozprávať cez zatvorené okno.. Vedel som o tom, ale ja to nepoužívam..

Často kvôli jednému obrazek_cenzura, čo ožratý vyletel v zákrute, musia následne strpieť obmedzenia státisíce vodičov celé roky..

Prečo ísť na STK so závadou, ktorú vidno na tri metre. S podstatnejším nedostatkom, ako je napríklad mierny odklon vo vyššie spomínanom ET, by som si určite problém nerobil..

Myslím že je lepšie zostať u rád a faktov - a nebyť zbytočne pichľavý.. a nemať problém "smeknout klobouk" pred autoritami, fóra nevynímajúc - samozrejme pred tými ozajstnými.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jogo9



Založen: Nov 23, 2014
Příspěvky: 364

PříspěvekZaslal: čt říjen 04 2018, 15:50    Předmět: Citovat

Apropo, skúste si dať na zadné okno fóliu -bez autorizačného kódu. Prípadne tam príďte s "vybublinkovanou". S podobnými argumentami..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ruprecht



Založen: Sep 28, 2005
Příspěvky: 1275
Bydliště: ZČ + JM

PříspěvekZaslal: čt říjen 04 2018, 16:08    Předmět: Citovat

U nás je závadou 5131 - Některé otvírací okno nelze uzavřít, popřípadě zajistit uzavřené. U vás je asi závadou i nemožnost otevření, jste napřed a máte se líp, já vám to nezávidím.

p.s. kdysi dávno jsem měl zadní okna (Fiat Tipo) podepřená větvemi uvnitř dveří, Italové to nějak nedořešili, okna padala z úchytů, tak jsem je zajistil. Na Oplu Omega jsem měl pravé zadní zavařené. Všechno legálně prošlo STK (jezdím tam sám, nedávám auto žádnému servisu, ani "protahovačům STK").

_________________
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jogo9



Založen: Nov 23, 2014
Příspěvky: 364

PříspěvekZaslal: čt říjen 04 2018, 16:28    Předmět: Citovat

Ruprecht napsal(a):
U nás je závadou 5131 - Některé otvírací okno nelze uzavřít, popřípadě zajistit uzavřené. U vás je asi závadou i nemožnost otevření, jste napřed a máte se líp, já vám to nezávidím.


Dosť často to býva spojené - ak elektrické okno nejde otvoriť, nejde ani zatvoriť.. A tiež som bol voľakedy na starom aute so zablendovanými zadnými brzdami v rozdelovači -keďže bola vzadu prasknutá trubka a kvapalina tiekla von -a prešiel som.. Nedávno som jedným autom neprešiel kvôli autorizovanou firmou nesprávne nalepenej zadnej fólii -čo dovtedy na STK nevadilo - presahovala cez stredné brzdové svetlo - tak sme presah museli vyrezať a STK si zopaknúť.. Hold - od mája je to v zákone..

Ďakujem za rady k danej téme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6558
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: čt říjen 04 2018, 16:55    Předmět: Citovat

Když je (po)otevřený a nejde zavřít, je to problém, ale když zavřený je a nejde otevřít, nikoho to nemusí zajímat.
_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33853
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt říjen 04 2018, 18:29    Předmět: Citovat

U nas je 513: Okna - otvaranie a zatvaranie. Sme o krok vpredu... Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jogo9



Založen: Nov 23, 2014
Příspěvky: 364

PříspěvekZaslal: po říjen 08 2018, 20:01    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
.....a k vodičům se nedostanu, protože mám na vnitřku nalepenou ztemňovací fólii.....

Fóliu odlepiť, opraviť vyhrievanie, novú fóliu -podstatne lacnejšie než okno nové -pokiaľ by na tom vyhrievaní záležalo, nestálo by to za to?


Lukas-Peca napsal(a):
Tak to přilep žvejkačkou a zatři černou barvou.....

preto sa mi hodilo, že lepidlo bolo čierne
Lukas-Peca napsal(a):
Navíc bych se bál, že při nepovedené opravě vodivým lakem a následném provozu se bude spoj zahřívat a sklo praskne.

Nj, to je argument -dal som si teda na to bacha a urobil to čo najlepšie -na starom aute to šlo bez problému veľa rokov, dúfam že sa to zopakuje..

________

Takže hotovo, čierne lepidlo meniace sa v tvrdú gumu, zvonku je sklo pekné čierne -po odpraskline ani stopy, premostené Elektropol-om, aj keď elektricky sa to spojilo už pred premostením -zrejme sa len vhodne dotkli plôšky, premostením som to poistil, a tým súčasne zväčšil prierez vodivého premostenia..
Pre info: meral som odber s DU10, max. rozsah 6A -ručička šla za roh, vytiahol som teda akúsi digi-čínu s rozsahom do 10A -ukázalo cca 13,5A. Ak sa dá vôbec tomu nameranému údaju veriť v takomto prípade..



odrosovanie_kontakt.jpg
 Komentář:
 Velikost:  46.01 kB
 Zobrazeno:  74 krát

odrosovanie_kontakt.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31793
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po říjen 08 2018, 21:49    Předmět: Citovat

jogo9 napsal(a):
EKKAR napsal(a):
.....a k vodičům se nedostanu, protože mám na vnitřku nalepenou ztemňovací fólii.....

Fóliu odlepiť, opraviť vyhrievanie, novú fóliu -podstatne lacnejšie než okno nové -pokiaľ by na tom vyhrievaní záležalo, nestálo by to za to?
...
Zkusil jsi někdy jen tak z (_!_) odtrhnout ze skla 8 let starou fólii? Jseš chytrej jak Paroubek před volbama. To bys sundal leda tak i s celým tím topným menadrem, na to nefunguje ani horkovzduška - osobně vyzkoušeno. Třeba takový fofdíci, ti mají patentovaný "dvojsklo" s tenkýma topnýma drátkama položenýma do vnitřní laminační fólie těch bezpečnostních skel - takže díky takový technologii můžou dělat i vyhřejvaný čelní sklo a nemají problémy s praskáním samostatnejch vodičů, protože homogenita odvodu tepla z nich je tak dobrá, že prakticky nemají šanci se nežádaně přerušit ani desateronásobným měněním nalepovacích fólií. Naproti tomu drtivá většina ostatních výrobců používá na zadní skla potisk vypalovatelnou vodivou pastou na vnitřní straně a ten se poruší i jen tepelným pnutím pod už nalepenou zatmavovací fólí - takže odbyt ND mají zajištěnej ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17684
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: po říjen 08 2018, 22:05    Předmět: Citovat

Zaky napsal(a):
Na technické se řeší, jestli to brzdí, svítí, nemá vakly v nápravách a neteče z toho olej a jestli máš povinnou výbavu.

Tak u nás olej neřešej. Akorát mě technik pozval do kanálu pod auto ať se jdu podívat, jak mám zeblitej spodek olejem když mi začala týct vana. A povinnou se nekoukali nikdy. Ale zase seštelujou světla. No za ty prachy co si za technickou vemou...

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33853
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po říjen 08 2018, 22:19    Předmět: Citovat

Mna tiez pozval do jamy pozriet sa. A nasledne mi to zapisali do protokolu ako zavadu kategorie B.

Mimochodom, slaby ucinok rucnej brzdy bol za C, pritom som ju normalne pouzival a brzdila. Ale vraj to nevychadzalo pre povolenu hmotnost privesu. Hlavne, ze nemam tazne zariadenie... Rolling Eyes

Uz aby zaviedli moznost robit v servise aj technicku kontrolu. Namiesto buzeracie by za 10 minut tu rucnu brzdu nastavili.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6057
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: po říjen 08 2018, 22:35    Předmět: Citovat

jogo9 napsal(a):
Apropo, skúste si dať na zadné okno fóliu -bez autorizačného kódu. Prípadne tam príďte s "vybublinkovanou". S podobnými argumentami..
Jo ptákoviny řešej, ale že neuměj změřit brzdy u 4x4, to nikoho nevzrušuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jogo9



Založen: Nov 23, 2014
Příspěvky: 364

PříspěvekZaslal: út říjen 09 2018, 9:34    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
.....Jseš chytrej jak Paroubek před volbama......

Som to normálne napísal.. Ako všetko ostatné.. Nie, nevedel som ako je to s demontážou fólie starej.. Takže už viem..

U mňa dnes olej žiaľ riešili. Ani sa o tom so mnou nebavil.. A nemyslím si, že by ho tam bolo viac než inokedy.. Že mi neodomykajú spolujazdcove dvere ho nezaujímalo -našťastie.. Ale všetky bezp. pásy preskúšal.. Ako som písal, vraj vďaka zákonu od 21.5.2018 je to už iné.. A vraj od 21.5.2019 to bude iné ešte viac.. Vidno, že samotní chlapci tam toho sami majú dosť..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31793
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út říjen 09 2018, 17:05    Předmět: Citovat

jogo9 napsal(a):
EKKAR napsal(a):
.....Jseš chytrej jak Paroubek před volbama......

Som to normálne napísal.. Ako všetko ostatné.. Nie, nevedel som ako je to s demontážou fólie starej.. Takže už viem..
....
Já bych taky nevěděl - kdybych neměl z výroby na příloze vyznačený zadní okýnka (neřešit že to je fotka modelu z papíru - prostě na ní byly ze všech fotek rychle přístupnejch na Ghůůůghlu ty zadní vokýnka nejlíp vidět) zalepený neprůhlednou fólií a kvůli vylepšení výhledu při couvání jsem ji chtěl dát pryč a nahradit fólií částečně průhlednou. V tu dobu bylo auto cca 2,5 roku starý a ta tovární fólie se musela ze skla drbat po kouskách technickou žiletkou do modelářskýho hoblíku - nahřátí horkovzduškou nepomohlo, zkroutily se jen kraje a z plochy to odlepit dál nešlo. Co vokýnko to hodina práce ...


678130-img-roomster-v0.jpg
 Komentář:
 Velikost:  39.69 kB
 Zobrazeno:  94 krát

678130-img-roomster-v0.jpg



_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund