Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Změna sazby z D25d na D57d
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Silnoproudá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2634

PříspěvekZaslal: pá září 21 2018, 9:16    Předmět: Změna sazby z D25d na D57d Citovat

Nazdar všem.

Obrátil se na mě soused s žádostí o radu při změně distribuční sazby z D25d na D57d. Má malý domek, do konce roku už nestihne instalovat ani plyn, ani kamna. Takže by ke stávajícímu boileru 2kW připojil 5kW akumulačky (a ještě třeba 1kW přímotop - viz níže). Hlavní jistič je 25A, 3f.
Byl jsem se dneska ptát na ČEZu, zdali by mu sazbu D57d dali, a oni prý že ne - že když to slečna vyplnila do tabulky v PC, měla tarid D57d stále červený. Že by prý musel mít 5kW přímotopů. Podle mě je to nesmysl - v připojovacích podmínkách se píše, že musí mít "přímotop nebo hybrid nebo tepelné čerpadlo s příkonem aspoň 40% příkonu hl. jističe". A hybridní spotřebič je "vytápěcí soustava, která je složena z elektrické, akumulační a přímotopné části". Podle mě by v tom neměl být problém, navíc když by instaloval (třeba na chvíli) ten 1kW přímotop.

Nemáte s tím někdo zkušenosti? Přece nemůže jet 5kW akumulačkami v 8h sazbě D25d comfort - to by finančně vykrvácel.
Napsal jsem email i na ČEZ distribuce - uvidíme, co odpoví.

Díky za případné rady.

Petr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá září 21 2018, 10:27    Předmět: Citovat

S 1 kW nic nevytopí. Už 2 kW je spíše minimum, aby nezmrznul, ale záleží na podmínkách. A těch 5 kW musí počítat na sazbu D57d, kde má jinou cenu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TAKJAN



Založen: Nov 17, 2011
Příspěvky: 6450
Bydliště: U Litomyšle.

PříspěvekZaslal: pá září 21 2018, 10:33    Předmět: Citovat

D25d je klasika na akumulačky + bojler. Spoustu lidí to má. Proč by vykrvácel?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: pá září 21 2018, 11:55    Předmět: Citovat

D25 je spíš jen na bojler. Pokud tam dá akumulačky, mohl by to uhrát na D26. Ovšem tam je bohužel podmínka, že příkon všech akumulačních elektrických spotřebičů činí nejméně 55 % z příkonu hlavního jističe. Pokud to teda zas není jinak.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6026
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: pá září 21 2018, 13:02    Předmět: Citovat

petrfilipi napsal(a):
Podle mě by v tom neměl být problém, navíc když by instaloval (třeba na chvíli) ten 1kW přímotop.
25x3x230x0,4=6900. Když dá dohromady 6,9 kW v topidlech a boileru, tak mu to musejí uznat (pokud jsou to pevně připojené spotřebiče).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TAKJAN



Založen: Nov 17, 2011
Příspěvky: 6450
Bydliště: U Litomyšle.

PříspěvekZaslal: pá září 21 2018, 16:48    Předmět: Citovat

A kdyby to toho nevrtali, mohl revizák napsat přihlášku a hotovo. Nebo to už někde ověřují?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: pá září 21 2018, 18:02    Předmět: Citovat

A jak oni ten příkon baráku vlastně počítají? Co když má 95% spotřebičů do trojúhelníku? I když ono je to asi jedno, příkon je příkon a oni si umí stanovit podmínky, aby neprodělali.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6026
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: pá září 21 2018, 18:31    Předmět: Citovat

Počítají to JISTIČ x POČETFÁZÍ x 230V (= maximální trvale odebíratelný výkon).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5223

PříspěvekZaslal: so září 22 2018, 10:44    Předmět: Citovat

Neviděl bych v tom problém, dokonce to nemusí být nainstalováno napevno. Řešili jsme to cca 5let zpátky. Důležitá pro ně byla blokace daných zásuvek ve kterých jsou zapojeny přímotopy. Nezajímá ani četnost použití. Mám je v garáži kde se používají když něco dělám.
_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6026
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: so září 22 2018, 11:18    Předmět: Citovat

S tím “ne napevno” jsem před 11 lety narazil - musel jsem tam dát pevné přípojnice (a po odchodu revizáka zase vrátit zásuvky). Asi záleží na tom, na koho člověk narazí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so září 22 2018, 12:27    Předmět: Citovat

Ano, revizák to chce, ale ČEZu to je jedno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TAKJAN



Založen: Nov 17, 2011
Příspěvky: 6450
Bydliště: U Litomyšle.

PříspěvekZaslal: so září 22 2018, 13:42    Předmět: Citovat

Revizákům, co znám, je to jedno už úplně, když ČEZu taky..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2634

PříspěvekZaslal: pá říjen 05 2018, 6:22    Předmět: Citovat

Tak na můj dotaz:

Dobrý den,
můj soused se na mě obrátil s žádostí o radu ohledně změna distribuční sazby z D25d na D57d. Má malou nemovitost jištěnou hlavním jističem 24,7A. V nemovitosti má akumulační ohřívač vody s příkonem 2kW a rád by si připojil ještě akumulační kamna o příkonu 5kW a přímotopný ohřívač pro vytápění o příkonu 1kW.

Myslel jsem, že může bez problémů zažádat o změnu sazby na D57d, protože bude splňovat podmínku „ Součtový instalovaný příkon přímotopných nebo hyb­ridních elektrických spotřebičů nebo systému vytápění s tepelným čerpadlem, včetně instalovaného příkonu akumulačního spotřebiče pro ohřev teplé užitkové vody, je-li takový spotřebič instalován, musí činit nejméně 40 % příkonu odpovídajícího hodnotě hlavního jističe před elektroměrem v odběrném místě. Distributor přidělí odběrateli tuto sazbu i tehdy, jestliže je součtový příkon přímotopných nebo hybridních elektrických spotřebičů nebo systému vytápění s tepelným čerpadlem nižší než 40 % příkonu odpovídajícího hodnotě hlavního jističe před elektroměrem, pokud odběratel prokáže, že výkon těchto elektrických spotřebičů odpovídá tepelným ztrá­tám vytápěného objektu.“

Ale na „ČEZ centru“ v Chrudimi mi tamní pracovnice řekla, že by musel mít instalováno alespoň 5kW přímotopných spotřebičů – což podle mě není pravda. Hybridním spotřebičem se přece myslí „vytápěcí soustava,, která je složena z elektrické akumulační a přímotopné části“.

Můžete mi prosím
odpovědět, zdali by můj soused měl možnost získat na výše uvedené spotřebiče sazbu D57d? Případně mi vysvětlit, proč spotřebiče 2kW (boiler), 5kW (akumulační kamna) a 1kW (přímotop) nesplňují podmínky přiznání sazby D57d.

Děkuji.
*******************************************
mi přišla z ČEZu distribuce tato odpověď:
*******************************************

Vážený pane,

dovolujeme si reagovat na Váš e-mail ze dne 21. 9. 2018 týkající se distribuční sazby D57d.

Dle ověření pokud je na odběrném místě kombinace akumulačního a přímotopného topení a je splněna podmínka, že součet instalovaných spotřebičů pro vytápění objektu včetně ohřevu vody a hybridních spotřebičů činí minímálně 40% z hodnoty hlavního jističe je podmínka pro sazbu D57d splněna.

Dle Vámi uvedených příkonů:

- bojler 2kW
- akumulační kamna 5kW
- přímotop 1kW

a hlavní jističe je buď 3x25 A nebo nižší je podmínka splněna.

Vaše dotazy rádi zodpovíme na lince 800 850 860, která je Vám k dispozici 7 dní v týdnu, 24 hodin denně, popřípadě na e-mailové adrese info@cezdistribuce.cz.

Děkujeme Vám.

S pozdravem

Sandra xxx

ČEZ Distribuce, a. s.
Guldenerova 2577/19
326 00 PLZEŇ
Kontaktní bezplatná linka: 800 850 860
e-mail: info@cezdistribuce.cz, www.cezdistribuce.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: pá říjen 05 2018, 8:06    Předmět: Citovat

A výsledek? Sandra tedy pojezdí a ukrotí bábu u přepážky v klientským centru?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6026
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: pá říjen 05 2018, 8:59    Předmět: Citovat

Já bych natvrdo podal přihlášku (žádost o změnu sazby) a k ní přiložil vytištěný ten email.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Silnoproudá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund