Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jaký mobil koupit?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> GSM / CDMA / LTE technika a telefony
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Devo70



Založen: Dec 28, 2007
Příspěvky: 1290
Bydliště: Poprad

PříspěvekZaslal: út září 18 2018, 19:25    Předmět: Citovat

Kremik napsal(a):
Taky řeším koupi telefonu, ...

Aj ja zháňam menší cca do 4,2". Ale to sme zaspali dobu. Ešte pred pár rokmi boli také na trhu. Teraz na našom trhu nič poriadne pod 5" nieje. Ak áno, tak s mizerným foťákom bez AF.
Inde možno, ale bez lokalizácie.

_________________
-ST-
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: út září 18 2018, 20:00    Předmět: Citovat

Xperia™ XZ1 Compact
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: st září 19 2018, 17:52    Předmět: Citovat

Pořád moc veliké Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: st září 19 2018, 18:05    Předmět: Citovat

https://youtu.be/KUbNBs5neck
_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7894
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: so září 24 2022, 16:34    Předmět: Citovat

Ahoj, asi dva dny jsem měl Nokii 6310.
https://mobilenet.cz/clanky/recenze-nokia-6310-vymirajici-druh-45469
Musel jsem ji vrátit, protože mi nevyhovovala! Především neumožňuje kopírovat telefonní kontakty (pomocí bluetooth) nebo vytvářet jejich zálohu. Samozřejmě nežere soubor backup.dat! Kontakty jdou možná nějak kopírovat přes Bluetooth za použití dalšího mobilu s Androidem... Ale v návodu se o tom nedozvíte.
Přestože lze do telefonu uložit (teda ručně napsat) 2000 kontaktů.
Dále také slovník T9 pro psaní SMS je nepoužitelný, nelze přepínat mezi nabízenými slovy! Rovněž nepodporuje vxp (ani java) prográmky. Rádio hrálo docela pěkně i bez sluchátek, ale nemá RDS!
Videorecenze jsou různě po webu.
Náhodně dávám tuto: https://youtu.be/pMZjCxK6N-E
Nokia 6310 má tedy smysl pro někoho, kdo nepoužívá slovník T9 a stačí mu mít kontakty na SIM kartě. Tam se vejde snad 250 kontaktů, mnohým lidem to stačí... Výhodou je také přehledné dělení SMS na odeslané, přijaté a rozepsané. Klávesnice je pěkná a dobře čitelná.



Nokia 6310 pic02.jpg
 Komentář:
FOTO JE STAŽENÉ Z WEBU!
 Velikost:  172.5 kB
 Zobrazeno:  69 krát

Nokia 6310 pic02.jpg



_________________
01 02 03


Naposledy upravil Hydrawerk dne so září 24 2022, 17:36, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9764
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: so září 24 2022, 16:51    Předmět: Citovat

Zatím mám Poco M3 pro, ale už mě začíná pěkně srát. Pazgřivci od Xiaomi nějak obešli moje vypnuté reklamy a cpou mi je tam nějak jinak. Jelikož hry nehraju a aplikace mám už rok stejný, tak to nějakým virem nebude - mobil 90% svýho času funguje jako modem. A jako čekat, než doběhne reklama s tím blbem ze zebrou, abych mohl vzít hovor, tak mě to už nebaví. Už jsem to i několikrát násilně vypnul... Takže se osobně poohlížím po nějakým Samsungu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7894
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: so září 24 2022, 17:34    Předmět: Citovat

Zakoupil jsem raději model Nokia 5310 Dual SIM. Už dost mizí z obchodů.
https://mobilni-telefony.heureka.cz/nokia-5310-dual-sim/#prehled/
Není dokonalej, ale mám ho rád. Zkopírování kontaktů přes Bluetooth by mělo jít, ale mně se to nějak nepovedlo. Sad Sad Tak jsem vytvořil ve starým telefonu záložní soubor backup.dat a ten už Nokia 5310 uměla zpracovat. Slovník T9 funguje normálně. Telefon není nesmyslně velkej. Rádio umí RDS. Nějaké ty vxp prográmky fungují. Jde tam strčit běžná mini SIM karta, žádné nano nebo micro.
Nevýhodou jsou SMS "naházené v jednom pytli". Taky boční tlačítka + a - dělají, jako že jsou zamknutá, ale přitom úplně nejsou. Může se vám tedy nechtěně měnit hlasitost vyzvánění.
Koupil jsem na www.ptmobil.cz, už je tam vyprodaný.
Furt je ale Nokia 5310 asi nejvíc normální tlačítkový mobil na trhu... Teda zatím, zanedlouho zmizí ze všech eshopů...



Nokia 5310.jpg
 Komentář:
Nokia 5310 Dual Sim
 Velikost:  248.67 kB
 Zobrazeno:  88 krát

Nokia 5310.jpg



_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2462
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: so září 24 2022, 18:08    Předmět: Citovat

Hydrawerk napsal(a):

Dále také slovník T9 pro psaní SMS je nepoužitelný, nelze přepínat mezi nabízenými slovy!
A není to přes jiné tlačítko? Můj Ťamťung to má přes 0.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7894
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: so září 24 2022, 21:52    Předmět: Citovat

Už tu Nokii 6310 nemám, takže nemohu znovu vyzkoušet. Ale zkoušel jsem všelicos, i do návodu jsem se díval. Ona ale má hodně podobné prostředí jako Nokia 5310. Akorát tam občas něco není nebo nefunguje. Třeba tam nejsou Poznámky.
_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petula



Založen: May 22, 2016
Příspěvky: 855
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav

PříspěvekZaslal: út říjen 25 2022, 19:23    Předmět: Citovat

Arrow Artaban001 když jsem byl u Vodafone, pořád mi posílali reklamy. Dělali to sofistikovaně. Monitorovali kde jsem a podle toho kde jsem se pohyboval, tak mi posílali reklamy od obchodů a obchoďáků z okolí. Když jsem měl námitky, řekli, že oni nic, že si to objednali jejich klienti. Tak jsem dal Vodafone sbohem. Dnes mám zahraničního operátora, který si nedovolí posílat reklamy, bo by mu dal kontrolní úřad pokutu. V Česku si to ale operátoři dovolují. Já navíc u zahr. operátora platím mnohem méně než jsem platil u českého u Vodafone nebo O2.
Telefon mám tlačítkový, dvou-simkový, Nokia s displejem úhlopříčka 2 a 3/4 palce. Typ nevím, není na tel. uveden. Jen že je vyroben ve Vietnamu v roce 2016. Vzadu má jeden foťák. Pak mám také ještě jeden starší Nokia, mini, plně dotykový. Asi z roku 2014 nebo tak nějak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: út říjen 25 2022, 20:03    Předmět: Citovat

Tlačítkový bych už dneska nechtěl. Hlavně kvůli psaní textu. Přeci jenom ty trojkliky... T9 nemusím, vlastně ani nemůžu, rychle bych na ni chytil alergii. Měl jsem XpessMusic, rozumně fotil, hezky hrál (na mobil), soft samože nedotažený. I ten odporový dotyk šel nějak zkousnout. Ztratil jsem ho, tak teď mám Nokia500. Přestože je novější a má kapacitní dotyk, je to větší ždorbo. Hraje jen normálně, bo nemá dvě repra, fotí úplně na hov-nic, nemá texťák a nevím jestli dneska jde ještě doinstalovat. Navíc i když zhasnu display, občas ho vytáhnu, je zapnutý a kdesi brouzdá. Musel jsem si na jeho SIMce vypnout data, bo na něj není spoleh. Ale je malej, volat a psát sms se s ním dá. Jako pracovní mobil je dobrý, když se mu něco stane, nic moc se neděje. Ale je to škoda, takový pěkný přístroj, kdyby se rozumně napsal soft, mohla to být šikovná věcička. Takhle je fakt jen na volání a sms, nic víc, krom teda foťáku, po něm nepotřebuju. Kladná věc je to, že vydrží dlouho nabitý.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7571
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: út říjen 25 2022, 21:04    Předmět: Citovat

Kremik: Pokud bys toužil po dotykovém telefonu co volá, píše sms a dobře fotí, tak by možná byla alternativa nějaká Nokia s Windows 8. To již ze strany MS není podporováno a nic, co by bylo online tam už nefunguje. Takže tomu zatrhneš připojení na síť a je to v podstatě hloupý telefon.
Tehdejší vyšší modely (třeba 820 a 920) seženeš za stokoruny.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: út říjen 25 2022, 21:14    Předmět: Citovat

Ne. Podmínkou není hloupý telefon, ale malý telefon. Nepotřebuju sebou všude tahat tablet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7571
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: út říjen 25 2022, 21:17    Předmět: Citovat

No, do tabletu to má teda hodně daleko, displej 4,5".
_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9764
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: út říjen 25 2022, 22:52    Předmět: Citovat

Dostal jsem k prodlouženému paušálu telefon "T phone pro" - Má to mít čistý android 12, ale co jsem v tom nemohl rozchodit, tak byla aplikace "Můj vlak". Po otevření se za pár vteřin zavřela.
Jinak k tomu telefonu:
Je větší, než to POCO M3 PRO, displej má menší rozlišení, ale baterie zase vydrží dýl nabitá. Nabíječka se už k tomu nedodává, ale máš možnost buď klasickou nabíječkou z jinýho mobilu, nebo bezdrátově indukční nabíječkou.
Menu je do růžova (je lepší dát tmavý režim). Od T mobile je logo po zapnutí, dvě aplikace - můj T mobile a TOP aplikace (ta nefunguje). Zatím vyčkávám, zda ještě budou aktualizovat FW. Mám jej jako náhradní telefon - Za 500Kč to jde, 6500 bych za to nedal.
https://mobilenet.cz/clanky/testujeme-5g-novinky-t-phone-a-t-phone-pro-od-t-mobile-47025
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> GSM / CDMA / LTE technika a telefony Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.42 sekund