Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Průša je... (přesunuto)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> 3D tisk
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: út září 25 2018, 11:52    Předmět: Citovat

Ten kup byl rychlý úlet, tu Anetu tady někde vzpomněl Celeron a já jí měl v pozadí zafixovanou, že by šla. Jsem někdy střelec, kdybych napsal, jak jsem v Oplu vybral nynější auto, tak tomu nechce nikdo uvěřit Smile
Zásek jsem žádný neměl, až se divím. Vím, že se třeba řeší motory, které chodí naopak apod., ale vše fungovalo na první šup. Složil jsem to (asi za 6-7 hodin) a nakalibroval podle 4 videí, které jsem tu někde uvedl.
Jediný problém mám, že se mi tlačí roztečený filament trochu přes závit nad to vyhřívané těleso (asi hotend), takže až tam budu přidělávat vedení pro filament, tak sundám extruder a trysku budu muset lépe dotáhnout vůči té trubičce (to nevím, jak se jí nadává).
Samozřejmě že se v těchto cenových relacích může cokoliv pokazit, ale vše jde opravit nebo nahradit a je to sehnatelné.
Ono vlastně úplně první výtisk je vidět na videu z předchozí strany. To jsem z přiložené karty vybral nějaký 'box', což jsem trefil dobře, protože to tisklo snad dvě hodiny, ale byl to nejmenší soubor Smile

_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FHonza



Založen: Nov 20, 2012
Příspěvky: 1453
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út září 25 2018, 12:04    Předmět: Citovat

Super, díky. Tak mu jí doporučím Smile
Proti tomu zatékání sem viděl prodávat silikonovou vložku nasazenou kolem trysky. Sám to teda nepoužívám. Jednou za čas dám na podložku zrcátko (abych se nemusel ohejbat) a očistím nahřátou trysku a okolí mosazným kartáčkem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6026
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: út září 25 2018, 12:10    Předmět: Citovat

scorpions-cz napsal(a):
Zeptám se. Jak dlouho může nějaká levnější tiskárna tisknout pistolový náboj (9mm luger)??
Máme celkem slušnou spotřebu školních nábojů a tiskárnu chci stejně kupovat.
Víš určitě, že plastikový okraj nábojnice zvládne akci vytahovácího drápku? Že nebude zlobit příliš těsná nebo příliš volná nábojnice v komoře? Nebylo by efektivnější získat na střelnici opravdové nábojnice a nacpat do toho vytištěné náboje?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: út září 25 2018, 12:22    Předmět: Citovat

Proti tomu zatekani jsem tam preventivne dal teflonovou podlozku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
scorpions-cz



Založen: Mar 19, 2011
Příspěvky: 1859
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

PříspěvekZaslal: út září 25 2018, 16:18    Předmět: Citovat

tomasjedno
Vystřelených nábojnic máme kila Laughing . U vystřelené nábojnice je problém s tím, že nábojnice je mírně rozšířená a znovu do komory jde hůře. Při přebíjení se znovu kalibruje na matricích. Pro školní náboje na zkoušky OZ si dělám školáky, tak že delaboruju náboj, potom ve zbrani proklepnu zápalku a znovu tam nalisuju střelu. Pro bezpečnost ještě nábojnici z boku provrtám 2mm vrtákem.
Na kurzy střeleb potřebuju takovéto cvičáky.



kolák 1.JPG
 Komentář:
 Velikost:  127.83 kB
 Zobrazeno:  253 krát

kolák 1.JPG


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7070
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: út září 25 2018, 18:00    Předmět: Citovat

Jasnej úkol pro soustruh.
A pokud to musí jo moderní, tak to může být CNC soustruh.

_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17508
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: út září 25 2018, 18:53    Předmět: Citovat

scorpions-cz napsal(a):
Na kurzy střeleb potřebuju takovéto cvičáky.

Takový prdítka? Co takhle náboje do M2 Call 50 i s pásem? Laughing



50 BGM.jpg
 Komentář:
 Velikost:  283.16 kB
 Zobrazeno:  242 krát

50 BGM.jpg



_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
scorpions-cz



Založen: Mar 19, 2011
Příspěvky: 1859
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

PříspěvekZaslal: út září 25 2018, 20:17    Předmět: Citovat

No jo no, ale naše kurzy střeleb jsou s pistolí Surprised
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út září 25 2018, 20:44    Předmět: Citovat

Tak přejdete na vyšší level. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17508
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: út září 25 2018, 21:13    Předmět: Citovat

scorpions-cz napsal(a):
No jo no, ale naše kurzy střeleb jsou s pistolí Surprised


Uznávám, to už se v ruce neudrží. Laughing



m2-50-caliber-machine-gun-007.jpg
 Komentář:
 Velikost:  143.96 kB
 Zobrazeno:  225 krát

m2-50-caliber-machine-gun-007.jpg



_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31644
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st září 26 2018, 6:05    Předmět: Citovat

Tomu BMG cal .50 se taky jinak říká UNIVERZÁLNÍ TLUMOČNÍK LIBOVOLNÝHO CIVILIZOVANÝHO JAZYKA DO ARABŠTINY ....
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ccode



Založen: May 09, 2007
Příspěvky: 193
Bydliště: nedaleko od Prahy

PříspěvekZaslal: st září 26 2018, 9:38    Předmět: Citovat

Nevím zda to tu již nebylo, ale pro mě nová věc. Lze získat na odkazu https://www.prusa3d.cz/kniha-zaklady-3d-tisku-josefa-prusi/ zdarma, nebo za 99kč knihu Základy 3D tisku od Josefa Průši
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FHonza



Založen: Nov 20, 2012
Příspěvky: 1453
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st září 26 2018, 9:52    Předmět: Citovat

Knížka bych tomu moc neříkal, má to 12 stránek (z toho je jedna titulní a druhá obsah) poměrně obecného povídání o 3D tisku. Jsou tam informace, které si člověk dohledá za pár minut. Přímo autor uvádí
citace:
Nebojte se knížku poslat komukoliv, o kom si myslíte, že by se mu mohla hodit. Ani se nemusí přihlašovat do mého mailing listu (ale samozřejmě budu rád, když ano).
Jestli to někdo chce poslat, tak stačí říct.

To už je lepší Příručka tiskaře. Sice je 3/4 o konkrétní tiskárně, ale je tam popis tiskových materiálů a základní popis slicovacího software.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Atlan



Založen: May 10, 2004
Příspěvky: 4507
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: ne září 30 2018, 17:25    Předmět: Citovat

No ja som kupil tlacieren ze vytlacim ozubene koliesko, k tomunzatial nedoslo. Ale zase mame na linke asi 20ks novych ruciek z pla, stare nekupim a boli osuchane a zoxidovane.
Vytlacena podlozka pod panty dveri lebo boli zvesene. Zmerane vytlacene montaz na 1+, tak by som musel vrtat do plechu podkladat 2 plechy proste praca naviac.
Drziak tlmivky s 4 dierami na prichytenie.
Nejake ramiky nanlcd displeje, jedna komolet krabucka nanieru na vrtacku pre potak vypinac a lcd.
Krytka optosnimaca na elektromotor.
Nejake zvieratka pre deti, auticko lodka.
Krttky matic na stolickach do zahrady.
Krytka na vyvod rychlomera.
Vlozka osky do zametacej metly.
Konektor do pozuvneho meradla.

Proste ked to mas doma, uz sa nieco najde ako to pouzit.
Hlavne menej odpadu ako pri suatruzeni a frezovani.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peterseal



Založen: Nov 24, 2006
Příspěvky: 1988
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

PříspěvekZaslal: út říjen 30 2018, 9:54    Předmět: Citovat

Zapojím sa do tejto debaty, nakoľko denne pracujem s 3D tlačou.
Používam rôzne PRUSA tlačiarne. Najprv k jeho konceptu by som napísal pár vecí.
1. Pomer cena/výkon je u neho úžasný. Za tú cenu máte tlačiareň, ktorú si môžete sami postaviť a veľa sa pri tom naučíte. Pri prípadnom servise na nezaplatenie.
2. Na jeho tlačiarniach vidieť naozaj vývoj, každým rokom sú lepšie a lepšie.
3. Majú celkom dobrú podporu a dostupnosť ND. Dokonca si mnohé diely môžete vytlačiť, zdarma poskytujú GCODE.
4. Existujú rôzne upgrade kity a vylepšenia.

Teraz k samotnej 3D tlači. Pracujem vo firme, kde sa vyrábajú rôzne veci a treba často pár kusovo vyrobiť nejaký držiak, priechodku, vyrobiť náhradný diel do špecifického prístroja, vyrábame si rôzne prípravky a tak ďalej. Keby sme tieto veci zadávali externej firme, alebo to všetko vyrábali klasickými metódami z kovu, tak sa buď nedoplatíme alebo by sme len teraz vyrábali to, čo už pred rokom bolo hotové a denne sa používa. Nehovoriac o možnosti riešenia naozaj na mieru.
Argumenty typu, že je to plast... No a čo. Nie všetko musí byť z kovu. A presnosť je dosť veľká, dajú sa kúpiť trysky s hrúbkou aj 0.1mm.
Plastové filamenty stoja 1kg od 10-20 eur.
Najväčšia výhoda je úžasná flexibilita. Niečo si navrhnem a za hodinu to mám. A keď tam niečo nesedí? 5 minúť za PC a tlačím znova.
Takže pre mňa úžasná technológia ktorá robí vývoj a prípadné úpravy zariadení jednoduchším. Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> 3D tisk Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Strana 9 z 10

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund