Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Na čem přehrát staré pásky?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Harry.pa



Založen: Apr 26, 2006
Příspěvky: 372
Bydliště: Znojmo

PříspěvekZaslal: st leden 02 2019, 22:13    Předmět: Citovat

Hille,
omlouvám se za OT, ale kde sháníš řemínky např. do B73? Já jsem před časem renovoval CM130, a už 2x se mně vrátila s prasklým řemínkem, a to buď hlavním, nebo na přivíjecí spojku. Bral jsem nějakou sadu z Aukra, ale je to v podstatě podfuk, protože řemínky jsou O-kroužky. Jako řemen k motoru je použit kulatýprofil 3mm (on je v sáčku lísteček s informací, že se jedná o náhradu, kdybych to věděl, nekoupil bych to). Kupodivu rychlost sedí, ale jinak kvůli životnosti je to na dvě věci. Testoval jsem potom přímo o-kroužek, výsledek je stejný, běh naprázdno to vydrží cca 14 dnů po 8-10 hodinách. Jen to potvrdilo mou domněnku, že si prodejce přivydělává přeprodejem o-kroužků.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12043
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: st leden 02 2019, 22:41    Předmět: Citovat

Harry.pa napsal(a):
Jen to potvrdilo mou domněnku, že si prodejce přivydělává přeprodejem o-kroužků.

to můžu potvrdit, prodejci jen přeprodávají "O" kroužky a ještě za to chtějí nehorázné prachy . . .
nebyl originál na motor s trojúhelníkovým profilem ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Harry.pa



Založen: Apr 26, 2006
Příspěvky: 372
Bydliště: Znojmo

PříspěvekZaslal: čt leden 03 2019, 5:47    Předmět: Citovat

Ano, na motor je trojúhelníkový profil šířky 4mm, průměr cca 61mm.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19500
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: čt leden 03 2019, 6:04    Předmět: Citovat

Řemínky sháním těžko - na co stačily staré zásoby uložené v igeliťákách s těsnicím zipem a kouskem pijáku s kapkou glycerinu (pro celý svazek řemínků všeho druhu), to už jsem prakticky spotřeboval: trojúhelníkový řemínek jsemn včera měnil poslední, kulatý mám ještě jeden, ale čeká tu ještě B730.
Horší je, že budu shánět přítlačné kladky do sedmdesátkových mechanik, nejméně tři. Už nemám přístup ani k brusce nakulato, abych je mohl přesně přebrousit na relativně zdravou gumu (teď tu mám rozdělanou sedmistovku, v níž majitel vzal na kladku benzín nebo něco ještě ostřejšího, ta je rozežraná tak hluboko, že by z té gumy nezbyl průměr ani na bé čtyřku). Zatím jsem vznesl dotak v KTS, ale už nemají.
Jo, panstvo, co jsme nezachránili osud, asi už nebude mít smysl rozbíhat... guma prosrě stárne. A kusová výroba? Kdom na to bude vybavený a bude to umět, nebude to dělat jen z čirého enthusiasmu. A takovou cenu ty stroje opravdu nemají.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33861
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt leden 03 2019, 8:24    Předmět: Citovat

U nas jeden clovek v Kosiciach predava (okrem ineho) nove kladky na kazetaky a nema zle ceny (platil som 3 eura za kus 13x8x2mm). Mozno by pri dostatocnom zaujme vedel zabezpecit aj vyrobu inych dielov:
http://fixyouraudio.com/contact/


P.S. Preco je tam trojuholnikovy profil a nie bezny stvorcovy?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lukas-Peca



Založen: May 06, 2007
Příspěvky: 4047
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čt leden 03 2019, 8:42    Předmět: Citovat

Do magneťáku MGK10 jsem nechával kladku soustružit z gumy a funguje dobře. Možná ale tento předpotopní stroj nemá takové nároky na přesnost jejího tvaru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19500
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: čt leden 03 2019, 9:14    Předmět: Citovat

Hlavním požadavkem, ať už na přítlačnou kladku nebo obložení předlohy či mezikola, je homogenita materiálu a v klidu přesný válec (nesmí to mít žádný kónus). Další požadavky jsou zřejmé - přesah přes šířku pásku, hladký chod v ložisku. Ani tvrdost povrchu není jednotná (tu si téměř každý výrobce optimalizoval sám).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lukas-Peca



Založen: May 06, 2007
Příspěvky: 4047
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čt leden 03 2019, 10:15    Předmět: Citovat

Kónusovitost to tedy nemá. Materiál je obyčejná černá guma, něco jako je na pneumatikách. Povrch není ani zdaleka tak hladký jako u továrních kladek, je orvaný od toho soustruhu, ale nezdá se, že by to vadilo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
radioelectrum



Založen: Nov 11, 2011
Příspěvky: 2120
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: čt leden 03 2019, 10:27    Předmět: Citovat

a co obložení mezikol u B7X či B11X řady? Dal jste tam někdo O kroužek. Tam by to zase až tak nemělo vadit ? Mám tady 2 stroje co toto obložení mají vyloženě popraskané.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9667
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: čt leden 03 2019, 11:02    Předmět: Citovat

stará tvrdá pryž (kladky, řemínky, mezikola převodů mechaniky...) nejde běžně renovovat ale zkoušel se postup ponořit na den-dva do glycerinové lázně a pak opláchnout lihem, v nouzi nejvyšší na čas pomohlo prej - to když náhrada nebyla k dostání
_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12043
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: čt leden 03 2019, 11:19    Předmět: Citovat

stará tvrdá pryž takto jde renovovat, jen nesmí už být popraskaná . . .

nejhorší jsou ale řemínky tak z poloviny devadesátých let . . .
. . . ty netvrdnou, ale naopak se z nich postupem času stane černá mazlavá hmota a některé úplně tečou . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stefan31



Založen: Jun 17, 2004
Příspěvky: 1240

PříspěvekZaslal: čt leden 03 2019, 11:26    Předmět: Citovat

V krajine vych. slnka sa predáva guma v tube, ktorá po aplikácii sa nechá vytvrdnúť vo vriacej vode. Na nete jeden domáci takto opravil gumu na medzikole kazeťáku ..... no hľadal som predaj tejto gumy na webe, žiaľ bol len jeden predajca a neposielal mimo krajinu. Vlastne je to guma určená na opravu obuvi, napr. ak máte pätu schodenú na jednu stranu, tak sa dorovná, vytvrdne vo vode, dobrúsi a topánky zase slúžia.... skúsim mu niekedy napísať - teda po angl. Very Happy , jeden nikdy nevie....

Stefan31
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9667
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: čt leden 03 2019, 11:29    Předmět: Citovat

kdo chce experimentovat ať použije přípravek Regum výrobní družstvo Důbrava, vhodnej (údajně) též na ošetření závěsů basových repráků ARN... a tak podobně, to vše v situaci když už není moc co pokazit naopak nějaká šance na zlepšení tu je
https://www.google.com/search?q=regum&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=2ahUKEwj6m8--stHfAhVQ-qQKHTtnAI8QsAR6BAgEEAE&biw=1280&bih=882

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Harry.pa



Založen: Apr 26, 2006
Příspěvky: 372
Bydliště: Znojmo

PříspěvekZaslal: čt leden 03 2019, 12:35    Předmět: Citovat

Mezikola jsem už párkrát soustružil z gumy, jde to celkem dobře, jen musí být břit nože velmi ostrý a postaven hodně pozitivně do záběru. Gumu to potom jakoby odkrajuje, takže je hladká.
Na přivíjecí spojku jde s úspěchem "naroubovat" těsnicí kroužek. Musí se nalepit a osoustružit. Na mezikolech jde někdy guma otočit naruby, ale nesmí být popraskaná. Někdy bývá od něčeho naleptaná, pak otočení pomůže.
Holt už se seriózní oprava nedá udělat, musí se bastlit.
Na občasné přehrání pásků mám doma B113, ale taky už bojuju s řemínky, viz o-kroužky výše, jen mě tolik netrápí, když musím řemínek měnit. Pokud to ale dělám pro někoho, tak je problém. Možná by to chtělo vyzkoušet kroužky z různých materiálů, ale nevím, jestli ten "výzkum" vůbec provedu, protože začínám opečovávat REVOX A77. Pro čtyřstopý záznam jsem ho barbarsky osadil ANH200 a ANH210 (původní půlstopé hlavy dobře uschované). No, ale to už jsme trochu mimo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
elektrosvit



Založen: Jun 27, 2016
Příspěvky: 2514

PříspěvekZaslal: čt leden 03 2019, 13:45    Předmět: Citovat

O náhradě obložení přivíjecí spojky jsem psal před časem tady. Obložení mezikol pro rychloposuvy jsem ještě nikdy nemusel měnit, na starších přístrojích byla patrně použita kvalitnější směs než později u B11x, kde se změnilo v mazlavou hmotu i obložení přivíjecí spojky.

Od prodejce z Aukra jsem bral jen jednotlivé řemínky k setrvačníkům a přivíjecím spojkám. Sady nikdy, právě kvůli tomu O kroužku. Stejný prodejce měl i kladky, ale už jsou dávno vyprodány. Nabízí jen ty do B5. Trojúhelníkový řemínek jsem opět nikdy nemusel měnit. I když řemínky setrvačníku a přivíjecí spojky byly popraskané, tento byl zatím vždycky dobrý. Složení směsi, ze které je vyroben, bude asi opět jiné. Řemínky, třeba trojúhelníkový do B4 a kruhový do B7, nabízí i Hadex. Bral jsem jich pár a jsou stejné jako od prodejce z Aukra. Další nabízené nutno porovnat s TI z Tesly Přelouč.

Kladky, řemínky a díly občas někdo nabízí na Aukru, i celkem levně, ale všechno je hned pryč. Zrovna cca 2 měsíce zpátky tam byla spousta kladek do B7x, nových i údajně repasovaných...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Další
Strana 10 z 12

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund