Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Poraďte akú elektrickú reťazovú pílu kúpiť
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Elektrické nářadí
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jarous



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 216
Bydliště: Banská Bystrica

PříspěvekZaslal: pá září 07 2018, 8:00    Předmět: Poraďte akú elektrickú reťazovú pílu kúpiť Citovat

Ahojte. Poprosil by som o radu, akú kúpiť elektrickú reťazovú pílu. Píliť sa bude maximálne raz do roka (špalkovanie palivového dreva). Podmienkou by bolo, čím menší hluk, tým lepšie. Ak máte niekto skúsenosti, poprosím, sem s nimi Smile Ďakujem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6595
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá září 07 2018, 8:08    Předmět: Citovat

Mám už dlouhé roky Narexku, je to držák, ale není to low cost. Řěžu taky příležitostně, několikrát do roka. Má za sebou asi dva a půl řetězu (řetěz vyhazován vždy, když už nebylo co brousit). Řetez mažu novým potravinářským řepkovým olejem, čerpadlu to nevadí. Nevím, jestli u elektriky budou nějaké podstatné rozdíly v hlučnosti.
_________________
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15515
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá září 07 2018, 8:19    Předmět: Citovat

Kup si cokoliv. Na domácí použití se na značky nehraje. Hraje se hlavně na délku řezu (40 cm) a cenu náhradních řetězů. Doporučuji se mrknout i na ostřičku řetězů, ušetří to hodně peněz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirka5



Založen: Sep 27, 2014
Příspěvky: 638
Bydliště: Very Stupid District, hned vedle okresu Postřižiny

PříspěvekZaslal: pá září 07 2018, 8:21    Předmět: Citovat

Než jsem stačil odpovědět, předešel mě Zaky. Musím napsat to samé, mám dlouhé roky Narexku a žádný problém. Hlučnost asi jako běžná vrtačka, pokud jsem měl možnost posoudit, tak ty různé low-cost výrobky mají hlučnost vyšší.
To samé bych mohl říci o průmyslovém vysavači. Po dvou "akčních" Kärcherech, které velmi brzy odešly, jsem zakoupil Narex a nelituji toho. Úplně jiný level. Tichý, výkonný, spolehlivý, zásuvka master-slave. Event. servis a ND přímo u výrobce. Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dobrman



Založen: Aug 12, 2012
Příspěvky: 1511
Bydliště: J H

PříspěvekZaslal: pá září 07 2018, 9:06    Předmět: Citovat

Já měl pilu STIGA, vydržela dvě sezóny a šla do kytek. Tak jsem koupil Narexku 40cm 2kW za 3 litry a tu mám už třetí rok a pohoda. Zdá se mi trošku hlučnějsí, ale maká jak má...
_________________
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
witt



Založen: Apr 01, 2018
Příspěvky: 530

PříspěvekZaslal: pá září 07 2018, 9:15    Předmět: Citovat

Všehcny elektrické pily jsou v porovnání s benzínovou +/- stejně hlučné. Souseda by jsi tedy rušit neměl.

Jako provozovatel (majitelem je tchán) už druhé narexky bych ji úplně nedoporučil a to z toho důvodu, že za velké peníze nabízí jen standardní muziku. V první po čtyřech letech mimojiné odešl rotor, takže nějaký super držák to rozhodně není. Dostupnost dílů je samozřejmě výhodou.

U elektrické pily bacha na příliš dlouhou lištu - čím je delší, tím požere více výkonu a delší řetěz budeš muset brousit. Na tu narexku (2000W) je dle mého ideální 30 cm, pila je s ní velmi svižná a při nejhorším se dá udolat špalek o průměru 60 cm. Ale už i ty 30centimetrové špalky jsou na elektrickou pilu moc silné. Ne že by to nešlo uříznout, ale trvá to oproti benzínu dýl. Při dělání dříví na zimu je to pak rozdíl velmi, velmi citelný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5658
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: pá září 07 2018, 10:47    Předmět: Citovat

Jakou značku koupíš, je víceméně jedno. Nekupuj nic pod 3-3,5tisíce, řetěz doporučuji Stihl. Za stejnou cenu výrazně vyšší kvalita. Vyhýbej se všem bau-bau, tam jsou jen šmejdy. Ještě je důležitý, aby se při přetížení, zakousnutí, sevření zastavil řetěz (kluzná spojka).
Já mám pilu McCulloch (stála nějak 3600kč), lišta 40cm a už pořezala víc jak 100m2 dřeva. Řetěz doporučuji brousit k tomu určeným pilníkem a jen někdy bruskou. Řetěz ti vydrží mnohem déle. Až se naučíš brousit řetěz pilníkem, brusku už nebudeš potřebovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá září 07 2018, 10:49    Předmět: Citovat

Asi to bude různé, mám pilu z Globusu nějaký el. Grizly, 40cm asi 14 let a nebyl s ní žádný problém, snad jen na počátku tam byl špatný napínací šroubek, stržený závit v práci jsem udělal jinej, než bych s tím šel na reklamaci. Řetězy mám dva a k tomu brusku. Používám ji tak dvakrát do roka, když se prořezávají stromy a pak porcují. Takže pokud je to jen na občasné řezání, tak bych se nebál vzít i neznačkovou, ale to je jen věc vkusu a zkušeností. Synovec měl Narexe 30cm a při trochu větším řezání to nezvládla a odešel rotor, dal jsem ji opravit a časem se to zopakovalo. Narexe bych už nechtěl, je to drahé a už jim nevěřím. Mám doma od Narexu 150mm rozbrušku a zase rotor v háji a cena veliká. Asi když tak Protool, ale ani ty nejsou držáky. To samé problémy Narex Aku vrtaček, jak Narex, tak Protool, v práci byly oba typy, u bou stejný problém, Motorky a už to opravny neopravovaly, nejou náhradní motorky. Takže si radši kupuji něco levnějšího a když po většinou dlouhé době odejde, koupím jinou levnou. Mě se zatím vyplácí kupovat levné věci, pokud je to Hobby. Toť moje zkušenosti Wink
_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15515
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá září 07 2018, 11:57    Předmět: Citovat

Mám 5,5 roku Fieldmann FZP 2002-E s vodící lištou Oregon 405mm a jediné co jsem měnil, tak byl nový řetěz za ten už skoro obroušený (asi 6x přebrušovaný). Do lesa ji neberu, protože nemám dlouhou prodlužovačku. Jinak jsem pořezal vše, co bylo třeba a těch 40 cm se využilo až až. Svou službu za tu cenu udělá stále a kdo s tím neumí dělat, tak si musí koupit pozlacenou. Známej je drvoštěp z povolání a říká, že hračky s 30 cm by se ani neměly prodávat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
witt



Založen: Apr 01, 2018
Příspěvky: 530

PříspěvekZaslal: pá září 07 2018, 12:20    Předmět: Citovat

není to pindík, čím je délka záběru menší, tím více síly se do řezu přenese a tím rychleji se to uřízne - pokud je ten tvůj známý opravdu dřevař, tak to určitě ví. I na benzínovou pilu se snažím dle situace vždy používat tu nejkratší, co jde.
Dlouhá lišta má význam, jen když tu délku kvůli průměru kmenu opravdu potřebuješ a pak ji samozřejmě musíš pohánět odpovídajícím výkonem. Z tohodle pohledu mi spíše jako hračka přijde jakákoliv elektrická pila se 40 cm lištou. Ka každé pile mám různé lišty + řetězy a ztráta řezací schopnosti 30 vs. 40 cm rozhodně není zanedbatelná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15515
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá září 07 2018, 13:27    Předmět: Citovat

No, jak myslíš. Známej se tím živí a zeť řeže u hasičů a tam si nehrají na to, na kolikrát to uřežou. Jistěže mají normální motorovou na benzín a pořádné řetězy, co uříznou i ten hřebík, ale abych se trápil s 30 cm, tak na to zase nemám tolik času a 40 cm řeže naprosto stejně. Ono totiž záleží taky na tom, jak se k tomu postavíš a jak to umíš. Čerpadlo do studny mám už taky těch 900W a ne 500W.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18667
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: pá září 07 2018, 15:34    Předmět: Citovat

Mám noname elektriku se 40cm lištou přes 20let . Nařezala mraky mokrého , nyní ji ničím na paletách . Mažu vyjeťákem a jinak neudržuji . Přemýšlím , že bych se měj juknout na uhlíky , jenže to musím celé rozdělat ... Po likvidacích od sousedů , nedoporučuji nechat často havarijně zastavit , pokud možno nikdy . Často se omele spojka a ND stojí co půl pily ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: pá září 07 2018, 18:47    Předmět: Citovat

Mám x let motorovku, zpočátku s ní byly potíže ale po vychytání různě velkých much už docela jede. Občas ale potřebuju říznout s dlouhými prodlevami. Na to se motorovka nehodí, buď dlouhé volnoběhy nebo časté startování...
Tak jsem si koupil tu nejlevnêjší řetězovku na kterou jsen narazil. Jen na nějaké to občasné říznutí. Mám ji druhým rokem a zatím spokojenost. Rozhodně je méně hlučnější než benzínová, a řeže slušně, vlastně ji teď beru na vše kam dosáhnu s kabelem. Zatím jede Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18667
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: so září 08 2018, 8:38    Předmět: Citovat

Jo , vedle v plotostřihu padla dovozfirma . Alko , mám také přes 20 let i ponorku dvoustupňovou . Tou rvu fridex do ústředního topení .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3739
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: so září 08 2018, 20:13    Předmět: Citovat

Já jsem již delší dobu uvažoval o koupi elektrické řetězové pily. Viděl jsem souseda jak doma pílí starou třešni tak jsem se byl podívat co to má zač. Říkal že mu jí před pár léty koupila manželka v kauflandu asi za 50€ a že s ní pořezal již kopu dřeva a že je s ní spokojený. Pak jsem se radil se synovým tchánem a ten mi zase radil nějakou značkovou, nejlíp narex tak 2,5KW a 40cm lišta, že takovou má jeho švagr a je s ní spokojený.
Hold 1000 lidí, 1000 názorů. Minulý měsíc mi přišel leták z LIDLu a v něm byla jak akumulátorová 40V, tak i elektrická na 230V. Já jsem se rozhodl pro tu elektrickou na 230V, zatím jsem s ní v zahradě zřezal 4 staré stromy takže momentálně není až tak co hodnotit ale řeže se s ní vcelku dobře, zatím spokojenost.



Elektrická řetězová pila – kopie.PNG
 Komentář:
Tuto pilu jsem si pořídil
 Velikost:  242.5 kB
 Zobrazeno:  147 krát

Elektrická řetězová pila – kopie.PNG



Aku řetězová pila – kopie.PNG
 Komentář:
 Velikost:  292.11 kB
 Zobrazeno:  151 krát

Aku řetězová pila – kopie.PNG


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Elektrické nářadí Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund