Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Další vysílač monofonně.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
dvorak



Založen: Apr 25, 2013
Příspěvky: 2015
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

PříspěvekZaslal: so září 01 2018, 14:36    Předmět: Citovat

Jen pro doplnění - komerční stanice nabitá hudbou (žádné žvanění) Radio Impuls vysílá v monu, prý kvůli lepší šířitelnosti signálu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31971
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so září 01 2018, 14:42    Předmět: Citovat

dvorak napsal(a):
Jen pro doplnění - komerční stanice nabitá hudbou (žádné žvanění) Radio Impuls ...
No tak tohle teda BOUCHLO ....!!!!!!! Impuls a bez žvanění - F.U.C.K.T !!! - to já jsem v tom případě Velkej Bílej Kouzelník ...
A že mono provoz se používá pro větší "dostřel" signálu už tady objasnil Hill a zrovna tohle "ráááádyjo" to přiznává už několik let - v podstatě co se oni jako první vys.rali na stereovysílání, protože je stejně nikdo jinak než jako kulisu neposlouchá ...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dvorak



Založen: Apr 25, 2013
Příspěvky: 2015
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

PříspěvekZaslal: so září 01 2018, 15:19    Předmět: Citovat

Můžeš mi prosím říct, která radio podle tebe nežvaní ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: so září 01 2018, 15:25    Předmět: Citovat

Komu že to Impuls patří?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31971
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so září 01 2018, 15:33    Předmět: Citovat

dvorak napsal(a):
Můžeš mi prosím říct, která radio podle tebe nežvaní ?
Ano, můžu - V ČESKOCOURKOVSKU ŽVANÍ ABSOLUTNĚ VŠECKY !!!!!!!!!!!!
A zrovna Impuls s jejich playlistem plným zbraní hromadnýho ničení (Hanička, Helenka, Kája, Vašek s Evičkou i bez Evičky, Yvettka...) je jedním z nejpodlejzavějších ... viz "akce Haló tady Impulsovi" ... Ta trapárna, když někomu voláte a ozve se tahle vulvovina, vy se představíte a na druhý straně se s váma nikdo nechce bavit, abyste jim neblokovali linku, protože zrovna běží "call time" kdy ze studia vytáčejí náhodně vybraný čísla ... To už snad radši vydržím církevní kecy na Proglasu, než takový vyplachování mozkový dutiny.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9774
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: so září 01 2018, 15:43    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31971
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so září 01 2018, 15:49    Předmět: Citovat

FSKUTKU. Já už jsem na český rádia rezignoval - i v autě radši "jedu" na svůj vlastní playlist z přehrávače, maximálně mám na tuneru naladěnej Radiožurnál a zapnutou funkci AF kvůli automatickýmu přelaďování a TA kvůli dopravním informacím zapínanejm automaticky signálem RDS. Ten zbytek soudnej člověk nedokáže trvale poslouchat ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
samec



Založen: Dec 19, 2017
Příspěvky: 4175

PříspěvekZaslal: so září 01 2018, 16:14    Předmět: Citovat

Nebojte sa, dôjde aj na 4K a 7+1, keď v 2030 budú pamätníci už len spomínať, aké kvalitné 4K a 7+1 bolo v 2020.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
houmr



Založen: Nov 01, 2016
Příspěvky: 976
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

PříspěvekZaslal: so září 01 2018, 17:08    Předmět: Citovat

sinclair napsal(a):
Nepleteš si to s něčím?

Nepletu. V Budějovicích byly na VKV k chycení jen čtyři vysílače, krásně čistě, ostatně Kleť byla v přímé viditelnosti. Byly v pořadí 1.program, Praha, Vltava a Hvězda. Tátovo RFT v ložnici, kde se při stereu rozsvěcela ta žárovička jsem často prolaďoval a připadalo mi to hrozně nudné (v porovnání s máminým Dominem v kuchyni, které mělo i CCIR. Někdy jsem i nahrával na tátovu B46. Při prolaďování se žárovička rozsvěcela až u té Vltavy a zřejmě u Hvězdy. Jestli to byla jen jihočeská specialita samozřejmě nevím, ale že u Prahy se nerozsvěcela vím určitě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dvorak



Založen: Apr 25, 2013
Příspěvky: 2015
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

PříspěvekZaslal: so září 01 2018, 18:19    Předmět: Citovat

Musím se kolegy "houmra " jako pamětník zastat a potrvrdit, že skutečně původně byly jen některé pořady vysílány ve stereu. Na to, že je pořad ve stereu, upozorňoval obvykle hlasatel(ka) před pořadem popř. to bylo uvedeno v přehledu programů . Nejdříve jen vysílala Vltava, pak se připojila Hvězda. Později byl pilotní kmitočet vysílán trvale, i když samotný pořad ani ve strereu nebyl, ale kontrolka svítila pořád. Měl jsem stereo přijímač od r. 1976 a tak to mohu potvrdit. Přirovnal bych to k HD vysíláíní - pamatujeme, že původně před pořadem v HD bylo na obrazovce upozornění . Nyní vysílá např. ČT 1 HD signál trvale, a přitom pořad v HD vždy není.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7627
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: so září 01 2018, 18:22    Předmět: Citovat

Tak zrovna kdyby Impuls přestal vysílat úplně? Fakt by mi nechyběl... Koukal jsem se do pamětí tuneru a je tam. Na 96,6 MHz taky mono. Zde tedy "dostřel" moc nechápu, když je to jen místní 5 kW vysílač pro Prahu. Zde je ostatně chytitelný vícekrát, nebudu to hledat, ale hádám Bukovou horu, Ještěd, Cukrák a možná i Mezivrata.
_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: so září 01 2018, 18:29    Předmět: Citovat

Je to pravda, Praha ČRo2 byla i celkově doplňována do sítě FM jako poslední, protože téměř do konce minulého režimu bylo považováno za primární šíření v síti AM (pár výkonných vyslílačů a k tomu synchronní síť menšíchz vykrývačů na stejné frekvenci). Síť AM se považovala za robustnější v případě napadení státu a byla taky duplikována rozhlasem po drátě. Takže i stereo tam přišlo nejpozději. Kvůli komfortu poslouchat natočené pořady ve stereu. Včetně slovesných.
Oprávněnost šíření AM jsem osobně viděl při povodních 2002 v Praze kdy celostátní pokrytí jelo, zatímco studia nebo privátní vysílače FM odpadly kvůli zatopení studií nebo celých vysílačů (Karlín, Zbraslav) viděl jsem lidi shromážděné okolo malých tranzistoráků na AM. Nikdy předtím bych tomu nevěřil. bylo to až kýčovité ale pravdivé.
Mluvené pořady koncipované na stereo měly boom okolo roku 1978 (3x60) tituly Zvonokosy, režiséři Horčička, Červinka, Schwarz excelovali.
Ale říkejte o tom dneska orangutanům.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19556
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so září 01 2018, 19:18    Předmět: Citovat

Vysílání na AM v roce 2002 mimo jiné přispělo i k tomu, že někteří lidé tady v jižní Dalmácii nenaskákali do aut a nejeli zachraňovat, co se dá. Skromně přiznávám, že tranzistoráka mám tu dnes s sebou zas, ale všude kolem jede daleko víc nabíječek, úsporek a jiných spínaných zdrojů, kterých bylo v roce 2002 pomálu, takže na totéž rádio, které v roce 2002 informovalo asi desítku sousedů, kteří to dále rozkecali, si tu dnes na AM neškrtne.
Oč šlo: na CNN totiž vysílali nejsenzačnější záběry bez ladu a skladu, zatímco ČRo2 a bavorský rozhlas na středních vlnách informovaly o skutečném rozsahu záplav. A také o tom, že jsou uzavřené mosty ve Vídni i Budapešti, a to až do odvolání. Vlastně ti, kdo spěchali zrušit dovolenou a jet do Prahy, by museli tak jako tak ještě týden přečkat v některém z táborů Červeného kříže u Stockerau nebo v jiném nezaplaveném území. A třeba sousedka doktorka z Karlína stejně už neměla šanci cokoliv zachránit...
Ale co jsem to chtěl: zajímalo by mne, proč stanice Vltava slavila před třemi roky 50 let, když tento název dostala až v roce 1972 (když už se předpokládalo, že ji lidi nebudou srovnávat s tou štvavou vysílačkou ve špatné češtině vysílající do počátku září 1968 na středních vlnách z vrchu Wildsruff u Drážďan)? Ale na to asi jednoznačnou odpověď nedostanu, když to nejde dohledat ani v archivech.

Stereofonní vysílání také nezačínalo na všech vysílačích současně, problém byl s dopravou stereofonní modulace na vysíače a občas i s jejich šířkou pásma. A stereo nemělo tak zářnou politickou podporu...
Takže první vysílání s frekvenční modulací na VKV bylo spuštěné 7.5.1959, první nepravidelné stereofonní vysílání proběhlo z Cukráku 1.3.1964 na okruhu Československo II (od 30.8.1970 Hvězda, po 15.12.1989 Československo, nyní ČRo I Radiožurnál), šlo o pořad Vysílá studio A. To tvrdí archiv rozhlasu.
Kolik asi posluchačů toto vysílání mělo možnost opravdu stereofonně zachytit, můžeme jen hádat. Přijímače se stereofonním dekodérem tuzemské výroby tehdy ještě neexistovaly, takže šlo spíše o vysílání pro ty, kdo se dostali k nějakému zahraničnímu výrobku, tehdy ani ubastlit opravdu fungující stereodekodér nebylo kale z čeho.
O rok později vznikla první stereofonně režírovaná hra Zdeňka Svěráka Krápník a Františka (vysílaná 25.12.1965). Šlo ale opět pouze o pokusné vysílání. Pravidelné stereofonní vysílání bylo zahájeno v roce 1970, to už ale pouze na VKV vysílala stanice (nejmenovala se tehdy ČS rozhlas III ?), tuším od května 1964, která 4.9.1972 začala vysílat pod jménem Vltava, a to už téměř výhradně stereofonně.

_________________
Těm, kdo si nevybírají odpovědi na soukromé zprávy, už příště neodpovím. Tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31971
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so září 01 2018, 19:51    Předmět: Citovat

Hubert_79 napsal(a):
Tak zrovna kdyby Impuls přestal vysílat úplně? Fakt by mi nechyběl... Koukal jsem se do pamětí tuneru a je tam. Na 96,6 MHz taky mono. Zde tedy "dostřel" moc nechápu, když je to jen místní 5 kW vysílač pro Prahu. Zde je ostatně chytitelný vícekrát, nebudu to hledat, ale hádám Bukovou horu, Ještěd, Cukrák a možná i Mezivrata.
Má jich mnohem víc, je to jedna ze soukromejch celoplošnejch stanic. Další je třeba "Frekvence JEDNÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!" a celoplošnosti se svým pokrytím z několika regionálních studií přibližujou třeba Evropa 2 a Blaník (zrovna ten mě dost nas.ral tím, že jako původně středočeský regionální a přitom dost nanicovatý rádio sežral kvůli silnejm financím v pozadí do tý doby velice profesionálně fungující východočeský "ókáčko" neboli stanici "OK 93,9" - a v současnosti mu do celoplošnosti chybí už jen Morava, protože má pohlcením menších místních stanic získaný kmitočty i ve zbytku Čech). Původní rychnovskou Metuji taky nahradil daleko žánrově plošší "hytrádyjo medžik", Rádio HIT vysílající z Andrláku se po pár letech odmlčelo bez náhrady, prostě já fakt rezignoval na poslech českýho rádia a radši poslouchám jen vinyl nebo co nejkvalitnější digitální formáty ze svý vlastní zásoby. A to jsem jako spousta dalších v době "před Plyšákem" měl na klacku u baráku otočnýho "švýcara" a když byl čas, lovil jsem na CCIR "déíksy" z půlky Evropy... Poslední dobou jsem byl rád, že jsem z šumu vylovil brněnskýho Krokodýla na 103.0MHz respektive že mi tady celkem slušně chodí signál ze středočeskejch Mezivrat. Ale chytit tady stejně jako před 30 lety Vídeň nebo Jauerling, to je nedosažitelnej sen.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7627
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: so září 01 2018, 20:34    Předmět: Citovat

Jojo, o F1 vím. Ta je spolu s Impulsem další soukromou celoplošnou stanicí. Ten Blaník taky asi má víc vysílačů, ale to má i Country, Beat a možná i další, co neznám. Jenže ti to nesmaží z mimoměstských vysílačů 100 kW jako Impuls, F1 a ČRo.
Koukal jsem na ten seznam FM vysílačů, tak ty soukromé mají v Praze max 5 KW (což má i ČRo, asi nějaké omezení, kolik lze smažit v zástavbě), jinak z těch jmenovaných to vysílají s výkonem 100 kW. Lokální Beat a Country mívají třeba jen 0,5 kW.
Tam u vás bys mohl chytat ještě Javořici, tu máš blíž než Mezivrata. U nás chytím ještě kromě těch jmenovaných nějaký vysílač Černá Hora, šířící ČRo Pardubice. Ještě se chytá vysílač Radeč u Rokycan; ten je ale kousek, asi 60 km.
Vím, že je celoplošný, že těch vysílačů má víc; psal jsem ty, které v Praze chytím čistě.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Strana 6 z 10

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund