Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Ložiska na oldschool elektromotorek
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2726
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: čt srpen 23 2018, 8:52    Předmět: Citovat

To, ale jak píše, měly by to být ty lepší, Japonské.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6065
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: čt srpen 23 2018, 9:39    Předmět: Citovat

starecd napsal(a):
Crifodo: nic proti, ale kvalita materiálu ložiska bude asi velmi chabá, mám tady ložisko patrně z kladky videa a toho se kvalitní pilník nechytá.
Taky bych čekal něco tvrdšího. Přesto proti mosazné misce a kuličkám na hřídeli to bude řádově lepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: čt srpen 23 2018, 10:03    Předmět: Citovat

jestli je to vtip na účet našich somálských přátel a obohacovačů, tak je vedení Tobexu podivuhodně nepředesrané.

Motorky nemají točit stovky motohodin, ale nemusejí se už od začátku viklat v plastové misce s vůlí 15% průměru hřídele.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: so srpen 25 2018, 11:05    Předmět: Citovat

Nemá u ložisek vytvrzený povrch jenom dráha kuliček? Celé ložisko až tolik být tvrzené být nemusí, nebo jo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
workhard



Založen: Jul 07, 2006
Příspěvky: 5125
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: so srpen 25 2018, 11:21    Předmět: Citovat

Praskají, tak úplné bláto to nebývá.
_________________
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2726
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: so srpen 25 2018, 13:37    Předmět: Citovat

Leošu nemá, pokud jsme potřebovali kuličky do gumostřílu, vždy jsme klec obalovali hadrem a to nejenom kvůli rozkutálení kuliček, ale i kvůli odštípnutým kouskům ložiska. Materiál sice šel dopředu, ale měkké rozhodně nejsou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9764
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: so srpen 25 2018, 15:56    Předmět: Citovat

Ja jsem ničil jen tu klec. Kuličky se pak daly přesunout na jednu stranu a ložisko se rozpadlo samo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6065
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: st září 26 2018, 10:29    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
Dnes dopoledne se mi objevil ve schránce lístek od balíkáře, že nemohl doručit balíček a že si ho mám vyzvednout na poště (18 hodin poté co mi už balíček baba na poště vydala).
tak jsem lístek vzal a šel podebatovat s vedoucí pošty o mém názoru na kvality ČP
Dneska se pošta překonala.
Balíček z Číny - rozměry 40x40x5 cm, hmotnost 0,3 kg. To přeci nemůžu chtít po pošťákovi, aby se s tím vláčel, že.
V pondělí rovnou uloženo na poště, bez pokusu o doručení.
V úterý ráno mi Číňan nabonzoval, že to mám na poště. V poledne jsem tam zajel, balíček si vyzvedl. Odpoledne už v postaonline.cz zaznamenáno doručení.
A dneska ve schránce DVĚ výzvy k vyzvednutí zásilky! Vozeďbouch

P.S. Nechávám stranou, že pošta na mne má mail i telefon, ten byl dvojmo uveden i na zásilce, ale od Číňana jsem se to dozvěděl o den dřív než od ČP.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st září 26 2018, 10:39    Předmět: Citovat

Když už obcuješ s Čiňanem, natluč mu do hlavy ať na území ČR používá zásilkovnu, bude to za polovic a možná to máš k nejbližšímu místu blíž a rozhodně bez kretenského lístkově terminálového způsobu a a nebudou ti nutit připojištění nebo spoření nebo hrnce jako na poště.

jsem zvědav, kdy nějaká ministryně na pokyn svého stranického guru zakáže tenhle družstevní způsob spedice, protože to podkopává pozici líné zdechlé státofirmy, která už stejně zetlívá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6065
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: st září 26 2018, 10:58    Předmět: Citovat

To se Aliexpressu těžko vysvětluje.
A nejbližší zásilkovnu mám asi stejně daleko jako balíkovou poštu.

Nejradši si nechávám posílat s DPD, obzvlášť z Německa.
Sám balíky posílám z parcelshopu GLS.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st září 26 2018, 11:04    Předmět: Citovat

Možná je to všechno součástí strategie číňana k ovládnutí prostoru.
Mám konspirační domněnku, že číňan si pěstuje nebo kupuje líné tupé české volené zastupitele, aby ti pěstovali tupou blbou byrokracii, aby se tu ničemu nedařilo a lidi pak oceňovali čínské výrobky a jednou i čínskou perfektně fungující TUZEMSKOU poštu a ještě dál jednou čínské vládce. a nakonec výhradní osídlence Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
stačí si všímat afinity jistých představitelů, stran a ideologií vůči číně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6065
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: po listopad 19 2018, 21:22    Předmět: Citovat

Další zážitek s ČP - tentokrát dva paralelní vesmíry.
V pátek avízováno doručení “Balíku do ruky”. Zavolal jsem kurýrovi, dohodl se na doručení mezi 14. a 15. hodinou. Až do cca 12:00 byly oba vesmíry totožné, pak se rozdělily.

Vesmír č. 1: řidič rozvozu balíků z Depa 701 dorazil ve 14:31, nezastihl mě (pochopitelně, čekal jsem na něj ve vesmíru č. 2), tak večer balík předal na poštu 102, kde je od pátku 17:00 balík uložen k vyzvednutí. Dnes ráno mi pošta doručila papírovou výzvu k vyzvednutí uložené zásilky, a to do 23.11. (Pošta 102 balíky pouze vydává, nedoručuje).

Vesmír č. 2: pošta v avizovaném termínu nedorazila, zato na webu i skrz SMS podala informaci, že se doručení nekonalo z technických důvodů na straně pošty, a že balík je nadále v Depu 701 a připravuje se k opakovanému doručení. Zadal jsem na webu pokyn k uložení na poštu 102 - odpověděli SMS, že to z technických důvodů není možné. Dnes opět avizovali doručení rozvozem z depa 701. Údajně tu byli s balíkem v 16:30, ale to nemohu potvrdit, dal jsem si šlofíka. Tak balík uložili na poštu 102, kde je k vyzvednutí, tentokrát ale do 26.11.

Teď jsem napnutý, kterou z obou inkarnací balíku zítra na poště dostanu. Když budu mít kliku, tak obě, z obou paralelních vesmírů Very Happy

P.S. kdyby si někdo myslel, že pošta 102 a depo 701 jsou dva převleky téže pobočky pošty, tak to tedy ne. Autem jsou od sebe 5 km.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út listopad 20 2018, 6:41    Předmět: Citovat

To nejsou paralelní vesmíry, ale různá zákoutí jedné žumpy.
Česká pošta je tragikomický spolek zoufalců a kdybych chtěl být sprostý, tak bych řekl pračuráků.
Kdysi to byla firma s aspoň vyšeptalou profesionalitou minulých dekád, někde z přelomu 19./20. století, ale aspoň si na nic nehráli. Dneska tu cestu do řiti lemujou stupidní, infantilní reklamy jejich PR buzíků, kteří obyčejně jako špunt plavou na vrstvě sraček každé zanikající firmy až do konce.
Jejich ajťáčci "informatizujou" tu zdechlou mrtvolu, obalujou ji "aplikacema" a cool nabídkama, aniž by jim někdo řekl, že to jádro, které má nějakou službu poskytovat, je dávno nefunkční. Jsou to hovada...
citace:
Češi zuří, na balíky od pošty čekají i déle než týden. A bude hůř

to jsou titulky ze zpráv deset let zpátky, každoročně o vánocích, jejich vedení se hádá s odboráři a nemají lidi, tedy na práci, na reklamu a IT ještě pořád možná nabírají zmrdíky.
Balík do ruky jsem od výše popisovaných story od té doby absolvoval ještě dvakrát, už jsem ani nešel za vedoucí pošty, nic, oni to snad nedělají naschvál, ale jsou tak nemohoucí že to prostě nedokážou.
http://wrapuch.net/text-balik-do-ruky-z-vas-muze-chtit-vytahnout-penize-nedejte-se/



obrazek.jpeg
 Komentář:
 Velikost:  61.63 kB
 Zobrazeno:  152 krát

obrazek.jpeg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6065
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: út listopad 20 2018, 12:12    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
To nejsou paralelní vesmíry, ale různá zákoutí jedné žumpy.
Dneska jsem se tam vypravil, vybavený výzvami z 1. i 2. vesmíru, ale zřejmě jsem se ocitl ve vesmíru č. 3, kde se balík reinkarnoval jen částečně - fyzicky se podle popisu našel, ale v evidenci nebyl. Tak děvčata musela řešit, jak mi ho úředně vydat, když úředně neexistuje Vozeďbouch
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út listopad 20 2018, 15:26    Předmět: Citovat

Je to banda sráčů.
Přesně tak jsem to měl, napřed avízo že zítra bude balík do ruky a jak pomocí webu můžu úžasně tohle a tohle. Pak rovnou sms o nemožnosti doručení a že od 15h bude na poště, kde sice byl ale v jejich vy*****ný databázi ne. No poříd lepší než naopak. Další den potom ještě doručili pokaždé avízo, že si mám pro balík do ruky dojít na poštu.
ten jejich management i se služebnými "informatiky" by za balík "do ruky" zasloužili traverzu na nohu a drátem do voka, dobytek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 4 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund