Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Ložiska na oldschool elektromotorek
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9764
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: út srpen 21 2018, 15:37    Předmět: Citovat

Podobně mě poslali 20kusu držáčků na řetízek žaluzií na okno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2726
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: út srpen 21 2018, 16:54    Předmět: Citovat

Crifodo: a co sledovačka, já tam mám číslo na pošťáka nebo brnknu na depo, když chci změnu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út srpen 21 2018, 17:05    Předmět: Citovat

SMS avízo informovalo jen o dni doručení, ale ne o hodině.
do mailu přišel odkaz na sledování zásilky, kde po kliknutí na přeobjednání termínu se otevřelo další okno s nutností zadat kontaktní telefon a číslo zásilky, po zadání čísla zásilky opakovaně formulář odmítal pokračovat s tím že číslo zásilky není správné. Na mail s dotazem, proč nesdělujou hodinu doručení, přišla akorát automatická odpověď
citace:
Pro případ, že tato zpráva obsahuje návrh smlouvy, Česká pošta, s.p. vylučuje možnost přijetí návrhu smlouvy s jakýmikoli změnami, dodatky či odchylkami. Navržení změn, dodatků či odchylek z Vaší strany považujeme toliko za podnět k dalšímu jednání o obsahu smlouvy. Až do okamžiku podpisu/uzavření smlouvy nejsme jakoukoli naší nabídkou vázáni. Výsledky jednání předcházejících uzavření smlouvy považuje Česká pošta, s.p. za nezávazné. Česká pošta, s.p. nenese žádnou odpovědnost za případné ukončení nebo přerušení jednání o smlouvě, a to bez ohledu na jeho důvod.



Informace o zpracování osobních údajů naleznete na www.ceskaposta.cz <http://www.ceskaposta.cz/>. Tento e-mail včetně příloh může obsahovat důvěrné informace. Jestliže nejste zamýšlený adresát tohoto e-mailu, pak jakákoliv forma zveřejnění, tisk, kopírování, distribuce nebo šíření tohoto e-mailu a připojených příloh je přísně zakázáno. Pokud obdržíte tento e-mail omylem, oznamte to neprodleně jeho odesilateli a okamžitě tento e-mail včetně jeho příloh trvale vymažte ze svého systému. Odesilatel e-mailu neodpovídá za jakoukoliv škodu způsobenou modifikacemi či zpožděním přenosu e-mailu.



In the event that this email contains a contract proposal, Česká pošta, s.p. hereby excludes acceptance of the contract proposal with alterations, amendments and adjustments of any nature. Your proposal of alterations, amendments and adjustments may only be subject of further contract negotiation. Česká pošta, s.p. is not bound by any of its offer until the contract is concluded. Česká pošta s.p. considers the result of contract negotiations preceding the conclusion of contract non-binding. Česká pošta, s.p. is not liable for termination or interruption of any contract negotiation for whatever reason.



For information about personal data protection, visit www.ceskaposta.cz <http://www.ceskaposta.cz/>. This e-mail and any attached files may contain confidential information. If you are not the intended addressee of this e-mail, you are hereby notified that any disclosure, printing, copying, distribution or dissemination of this e-mail and any attached files is strictly prohibited. If you receive this e-mail in error, please immediately notify the sender and permanently delete this e-mail and its attachments from your system. The sender of this e-mail does not accept liability for any damage that may be caused by any modifications or delay in the transmission of it.

jak říkám, spolek kokotů, ale digitálních a právně ošetřených.
Posledně při doručování zásilky zase pošťačka bez předchozího avíza telefonovala, že stojí před barákem a že proč si pro zásilku nejdu. Na můj dotaz kde ji najdu za dvacet minut nebo kdy to teda doručí abych doma byl, mi řekla že to opakovaně nedoručujou, že to je balík do ruky a že ho odvezou na poštu.
Ještě že ho neodvezli zpátky na podací poštu Twisted Evil hovada kalná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6065
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: út srpen 21 2018, 18:29    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):

Česká pošta pošle avízo že bude doručovat, další den odpoledne pošle sms, že se doručení nezdařilo a že je zásilka na poště. Náhodou jsem byl přes den doma a vím, že žádný pokus o doručení nebyl.
Už jsem taky zažil, že jsem byl v pátek v Depu 701 osobně pátrat po zásilce - nenašli ji. V pondělí večer mi přišla SMS, že (v pondělí) odpoledne budou doručovat. Za hodinu pak další, že se doručení nezdařilo. Samozřejmě, byl jsem doma Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út srpen 21 2018, 18:48    Předmět: Citovat

Napsal bych panu Conradovi, ať ČP vyškrtnou ze seznamu spedice, ale dá se čekat že s objednavatelem za 400,- si vytřou prdel.

Asi bude potřeba volit eshopy podle toho, jestli používají zásilkovnu. tahle služba má tři různé výdejny do 3 minut od mýho bydliště, každá mírně jinou otvírací dobu, informace fungujou hbitě a cena je poloviční proti té rozkládající se zdechlině. Hlavně že má pseudovlastenecky slovo Česká v názvu.
Jejich výkony jsou zoufalé, pí ár zločinné a ještě vysírají u přepážek s nabídkama pojištění nebo čeho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lesana87



Založen: Sep 20, 2014
Příspěvky: 3328

PříspěvekZaslal: út srpen 21 2018, 19:20    Předmět: Citovat

Taky jsem si dneska šla po dlouhé době vystát důlek na Poštu. Zase vylepšili vyvolávací systém. Dřív to vydávalo lístky číselně jeden za druhým. Ale lidi remcali, že se předbíhá, protože kolikrát někdo přišel a jeho číslo tam skočilo hned a předběhl tak třeba 20 čekajících s číslem menším. Jednalo se vesměs o služby pro ČP lukrativní, tak si socky s dopisama a balíkama počkejte. Teď to, asi v rámci zlepšování služeb, vydává lístky s nějakou psedonáhodnou číselnou posloupností. Mně to dalo lístek 131 a zrovna byly na řadě čísla 310, 311 a 6xx. Tak jsem se zhrozila, že asi mám lístek až na zítra, nicméně jsem vytrvala a po asi 20 minutách a číslech 2xx, 8xx, 50x, 129 a 130 se na mě dostalo. No aspoň jsem si cestou koupila dobrou zmrzku, u nás takovou nemají. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33907
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út srpen 21 2018, 19:26    Předmět: Citovat

Podobny system je aj u nas na novych postach. Prva cifra urcuje typ sluzby, dalsie dve su poradie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5162
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: út srpen 21 2018, 19:28    Předmět: Citovat

tomasjedno napsal(a):
fredis napsal(a):
Do prvního nabroušení Wink Laughing .
To jako nabroušením ztloustne?

Ty jsi asi v životě žádný vrták nebrousil... Wink Cry Laughing .

_________________
Rotor rotuje a stator stagnuje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7087
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: st srpen 22 2018, 18:00    Předmět: Citovat

Nebrousil.
Tak čím to teda je ???

_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st srpen 22 2018, 21:09    Předmět: Citovat

Jeden motorek jsem přeložiskoval, hřídelka 2 mm ani těsně nešla do ložiska, tak jsem vnitřní kroužek ložiska nepatrně vystružil 2kou vrtákem (ten tam naopak šel volně).

Dnes dopoledne se mi objevil ve schránce lístek od balíkáře, že nemohl doručit balíček a že si ho mám vyzvednout na poště (18 hodin poté co mi už balíček baba na poště vydala).
tak jsem lístek vzal a šel podebatovat s vedoucí pošty o mém názoru na kvality ČP a jak vidím jejich další perspektivy při takových službách. Velice slušně a mírným hlasem. Během audience se do jejího kanclu infiltrovaly další 3 baby od přepážek, nechaly prostě lidi lidma a šly poslouchat, zřejmě je návštěva u vedoucí velká věc. Tak jsem jim všem řekl, že proti nim nic osobně nemám, ale ať pozdravujou generálního ředitele a že ode dneška budu doporučovat všem eshopům, aby používaly jiné spedice než ČP Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6065
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: st srpen 22 2018, 22:22    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
...tak jsem vnitřní kroužek ložiska nepatrně vystružil 2kou vrtákem ...
Čekal bych tam docela tvrdý materiál. Jakým vrtákem? Karbidovým, nebo HSS Co5?

Crifodo napsal(a):

Dnes dopoledne se mi objevil ve schránce lístek od balíkáře, že nemohl doručit balíček a že si ho mám vyzvednout na poště (18 hodin poté co mi už balíček baba na poště vydala).
To je naprosto noumáuní. Balíkář odpoledne šoupnul celý štos nedoručenek do listovní pošty a ta to ráno roznesla - u nás to dělají taky tak.

Mimochodem, já kupuju miniaturní ložiska (a taky lož. kuličky a jehly) tady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: čt srpen 23 2018, 7:04    Předmět: Citovat

tomasjedno napsal(a):
To je naprosto noumáuní. Balíkář

Jako nejpravděpodobnější jsme to s vedoucí pošty taky uznali. Akorát vedoucí nedokázala objasnit, proč balíkář poslal sms o nedoručitelnosti zásilky, když u domu ani nebyl.
Tedy jsem jí vyložil svoji představu normální spedice za kterou příště budu ochoten zaplatit.

Vrtáček byl HSS, však taky potom vypadal patřičně a to druhé ložisko už mu trvalo podstatně déle. Ten přesah byl naštěstí nepatrný.
Tobex bohužel taky nepoužívá Zásilkovnu a jeho partnerem je jen ČP nebo PPL, navíc má trochu buddhistický životní názor a nevím jestli se to neprojeví na kondici prodavačů
citace:
Ložiska a gufera lze zakoupit i osobně na naši prodejně na Praze 3 - Žižkov, Husinecká 715/22 (tramvaj 5-9-15-26 zastávka HUSINECKÁ, ca. 5 minut chůze), a to v pondělí až pátek, v době od 8.00 do 17.30 hod. bez přestávky na oběd (somálská výživová terapeutka doporučila našim pracovnicím neobědvat).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6065
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: čt srpen 23 2018, 7:36    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
... navíc má trochu buddhistický životní názor a nevím jestli se to neprojeví na kondici prodavačů
Já tam chodím osobně a nic jsem nepozoroval Very Happy

P.S. Ostatně převládající světonázor v Somálsku je islám - myslím, že to je od nich pokus o vtip s odkazem na pověstnou somálskou vychrtlost Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2726
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: čt srpen 23 2018, 8:31    Předmět: Citovat

Crifodo: nic proti, ale kvalita materiálu ložiska bude asi velmi chabá, mám tady ložisko patrně z kladky videa a toho se kvalitní pilník nechytá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33907
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt srpen 23 2018, 8:35    Předmět: Citovat

Do nejakych hraciek, kde motor nabeha jednotky hodin (ak vobec) za rok, je to jedno. Tam by stacili aj nejake najlacnejsie smejdy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 3 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund