Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Obraz v mlze u LCD Philips 37PFL5522D

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
VASEK_W



Založen: Dec 11, 2017
Příspěvky: 775
Bydliště: Pelhřimov

PříspěvekZaslal: út srpen 14 2018, 12:36    Předmět: Obraz v mlze u LCD Philips 37PFL5522D Citovat

Dobrý den,
prosím o radu zkušenější opraváře LCD.
Dovezl mi před časem kamarád tuto TV s tím, že je nějaký divný obraz. V záchvatu zvědavosti jsem ji odkrytoval a zjistil, že podsvícení je dělané trubicemi a vše je to bohužel velmi kvalitně zakrytované a sešroubované. (Jaký to obrovský rozdíl proti dnešním televizím s ledkovým podsvícením).
Zběžně jsem zkontroloval a prověřil kondenzátory a další kurv.tka na přístupných deskách, ale závadu jsem v prvním kole neobjevil. Pak mi začala rodina nadávat, že zabírám s rozebranou telkou celý stůl v obýváku, tak jsem ji zase smontoval. Nyní už je mi hanba za časovou prodlevu a tak se na ní chci opět podívat.
Proto prosím, jestli jste se již setkali s podobnou závadou, o nasměrování kde hledat. Blbé je, že rozebrat všechny ty kryty, abych se dostal k T-conu a dalším deskám je dost obtížné, a tak bych nerad dělat něco zbytečně.
Popis závady: obraz je, ale je "přesvícený" jakoby v mlze, nebo za mléčným sklem. Nereaguje na nastavování jasu. Ostatní, jako kontrast, barva, ostrost se zdá že funguje.
Přidám fotky stavu.
Na moaré nekoukejte, to na TV není, vyrobí si ho foťák sám.
Jsou tam i fotky se zobrazeným menu, které je ve skutečnosti ale velmi špatně vidět.
Pokud by někdo věděl kde (na které desce) hledat závadu, byl bych velmi rád. Děkuji a přeji všem hezký den,
Vašek



P8140099.JPG
 Komentář:
bez zobrazeného menu
 Velikost:  124.82 kB
 Zobrazeno:  129 krát

P8140099.JPG



P8140100.JPG
 Komentář:
se zobrazeným menu
 Velikost:  149.64 kB
 Zobrazeno:  123 krát

P8140100.JPG



P8140102.JPG
 Komentář:
bez menu
 Velikost:  154.51 kB
 Zobrazeno:  123 krát

P8140102.JPG



P8140103.JPG
 Komentář:
s menu
 Velikost:  156.62 kB
 Zobrazeno:  128 krát

P8140103.JPG


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
VASEK_W



Založen: Dec 11, 2017
Příspěvky: 775
Bydliště: Pelhřimov

PříspěvekZaslal: út srpen 14 2018, 13:11    Předmět: Citovat

A ještě pokračování fotek typu a vnitřku ...


P5060002_zmenšený.JPG
 Komentář:
typ televize
 Velikost:  280.63 kB
 Zobrazeno:  140 krát

P5060002_zmenšený.JPG



P5060001_zmenšený.JPG
 Komentář:
po odkrytování zadní stěny
 Velikost:  288.45 kB
 Zobrazeno:  192 krát

P5060001_zmenšený.JPG


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5639
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: út srpen 14 2018, 15:39    Předmět: Citovat

To je tak chronicky známá vada, stačí pohledat na netu nebo i tady.
Trochu vlastní aktivity neuškodí. Pokud nemáš horkovzduch, tak to dej někomu opravit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6569
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út srpen 14 2018, 17:41    Předmět: Citovat

AS15, nezrasuj si při pájení TCON, je potřeba příslušný úkon bezpečně umět, jinak skončíš nákupem nového TCONu.
_________________
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
VASEK_W



Založen: Dec 11, 2017
Příspěvky: 775
Bydliště: Pelhřimov

PříspěvekZaslal: út srpen 14 2018, 19:21    Předmět: Citovat

Jezevec: asi neumím zadat zde do hledání ten správný výraz . Cry Cry Cry Zkoušel jsem všelicos, jako např: přesvícený obraz LCD, obraz LCD v mlze, ale nikdy mi to nic nenašlo. Prohledávání servisní sekce oprav TV jsem vzdal na třetí stránce, protože jsem stále "odskakoval" na jiná zajímavá témata a ztrácel jsem pro tuto chvíli moc nedostatkového času, za což se omlouvám. Holt to zkusím ještě jednou s kratšími názvy problému.

Zaky: děkuji moc. Takže zítra mne čeká rozborka celého panelu, abych se dostal k příslušné desce. Třeba se mi do té doby podaří ještě něco nastudovat a budu opět chytřejší. Ten AS15 mohu případně objednat nejlépe kde, aby to nebyl fake.

Zatím se mi do ruky dostaly jen telky s vadným LED podsvícením, nebo s vyschlými kondenzátory, a jednou jsem našel vadný a měnil nějaký šváb na štíhlém dlouhém tišťáku přímo u obrazovky.

Tak ještě jednou zatím děkuji za postřehy a rady.
Vašek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33753
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út srpen 14 2018, 20:32    Předmět: Citovat

Na vymenu to chce nejake skusenosti a vybavenie (aspon teplovzdusna pistol). Ak nieco z toho nemas, tak je vhodne to dat urobit niekomu, kto ma.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6569
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út srpen 14 2018, 20:50    Předmět: Citovat

AS15 normálně kupuji na Ebay a fungují, z rejže je i originál, tak to nejspíš je prostě rejže všechno a nejsou to pajcy. Aspoň já zatím neměl problém nikdy, ale vyměnil jsem jich jen tak cca 15. Na druhou stranu tu někdo psal, že mu občas nějaký kus nefungoval. Ale taky to mohl třeba přehřát při pájení, co já vím.
_________________
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33753
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út srpen 14 2018, 21:34    Předmět: Citovat

AS15 som este nemenil, ale inak vzdy pri nakupe suciastok z eBay a AliExpressu kupujem viac kusov - aspon dvojasobok potrebneho mnozstva. Viackrat sa mi stalo, ze niektore kusy nefungovali. Extrem bol YX8018 z AliExpressu, kde som z 10 kusov 9 vyhodil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st srpen 15 2018, 6:13    Předmět: Citovat

AS15 i AS19 normálně nakupuji na ebay bez problémů. Odpájet se to dá i obyčejným horkovzduchem, ale musí se vědět jak a připájet mikropájkou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
VASEK_W



Založen: Dec 11, 2017
Příspěvky: 775
Bydliště: Pelhřimov

PříspěvekZaslal: čt srpen 23 2018, 21:43    Předmět: Citovat

Tak dnes konečně došlo na opravu telky. Rozebrána, odkrytována, zpřístupněn T-con. Vše znovu propojeno a po puštění sledována teplota AS15. Za chvíli pálila do prstů a i nanesené sliny se z ní rychle odpařily.
Tak následovala výměna integráče a celkové zkušební propojení všech desek za účelem vyzkoušení funkce. Obrazovka se rozsvítila modře, neklamné to znamení správné funkce. Šváb byl při provozu vlažný. Takže televize byla kompletně složena a bude ještě podrobena několika hodinovému vyzkoušení a poté již poputuje zpět ke kamarádovi. Přikládám několik fotek z výměny integráče a pak obraz na opraveném televizoru.
Děkuji mockrát všem za jejich rady a přeji pohodový večer,
Vašek



P8230046_ořízlý1.jpg
 Komentář:
 Velikost:  215.68 kB
 Zobrazeno:  112 krát

P8230046_ořízlý1.jpg



P8230054.JPG
 Komentář:
 Velikost:  180.26 kB
 Zobrazeno:  129 krát

P8230054.JPG



P8230055.JPG
 Komentář:
 Velikost:  118.26 kB
 Zobrazeno:  121 krát

P8230055.JPG



P8230059.JPG
 Komentář:
 Velikost:  131.98 kB
 Zobrazeno:  118 krát

P8230059.JPG



P8230061.JPG
 Komentář:
 Velikost:  130.34 kB
 Zobrazeno:  106 krát

P8230061.JPG


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund