Vítejte na Elektro Bastlírně
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Upload · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Hledat v článcích

Dobrovolné příspěvky na provoz EB

Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

vražedná DMX světla z číny (odděleno)
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> SMS
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Crifodo
Team boss
Team bossZaložen: Oct 11, 2005

PříspěvekZaslal: út srpen 07 2018, 21:59    Předmět: Citovat

Já tomu lamentování nad direct nakupováním od národů z rýžového močálu nějak nerozumím.
Objednám si s cenovou motivací něco z oblasti, o které vím že tradičně vyrábějí na sviňu, zas o kousek zarazím hřebíček do rakve tuzemským výrobcům, pokud ještě jsou, a pak se divím, že v balíčku z asie najdu ojebané lejno.
???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jef111
Aktivní uživatel
Aktivní uživatelZaložen: May 27, 2006
Bydliště: okr. Olomouc

PříspěvekZaslal: st srpen 08 2018, 0:26    Předmět: Citovat

Hmmm... když budu nakupovat u místních prodejců, nakoupím defakto to stejné, jen to tedy nebude životu nebezpečné ale zato si zaplatím cca pětinásobek ceny. Jinak kvalita a užitná hodnota je +- stejná, mám to opakovaně vyzkoušené. Pokud za něco z tohoto "rental" ranku nefláknu půl výplaty tak je to vždycky DODO a ani s vyšší cenovkou neexistuje žádná záruka že to bude super. Ti místní prodejci totiž nekupujou jinde, jen si účtují náklady za trable se sháněním, domlouváním a následným množstvím reklamací + nějakou korunu aby neumřeli hlady + samozřejmě vagón daní k tomu. Je to jejich boj, stejně jako je můj boj když něco takhle dobrodružně nakupuju. Netvrdím že už tam nikdy nic nekoupím, zkrátka pro příště vím do čeho jdu. Jen jsem se podělil o zkušenost. Ať si z toho vezme každý co chce.

A pokud jde o nějaké hypotetické místní výrobce, tak tohle tady nikdo nevyrábí a když jo tak to tady stejně neprodává protože to v místních finančních poměrech nejde. Nepočítám "podnikatele" z pronajaté haly v chátrajícím JZD kde nakupují nějaký takový bambus a přelepují loga a kontrolují zda výrobky nejsou životu nebezpečné, především proto aby za to hned nešli sedět. A není málo takových, kteří to ani nekontrolují, to už vyšlo z módy - teď to frčí z číny rovnou s logem, jen si tady přirazí provizi.

Ondra2 - tenhle konkrétní kus jsem sice dovezl do EU já jako první, ne však na trh protože bych si nedovolil tohle někomu dalšímu prodat. Navíc třeba s těmi klasickými RGBW mě už předběhli jiní:
https://studiova-svetla.heureka.cz/cameo-flat-par-1-rgbw-ir/#
Nebo tohle jen v trochu jiném deklu:
http://all4music.eu/led-osvetleni/6232-martin-thrill-slimpar-64-led-par-5x12-w-rgbwa-uv-leds-668705002943.html
A to jsou už jinačí ceny, takhle nakoupit celý světelný park tak to budu splácet ještě pár let po tom co se poslední světlo rozpadne, když vezmu v potaz průměrný příplatek za světla na akci pro které je toto určeno (limitně se blíží nule)...

P32 - co na Kosíři? Vždyť tam ani pivo za moc nestojí Laughing
Zato ve Slatinicích se o víkendu chystám hlučně projevit... Twisted Evil

_________________
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo
Team boss
Team bossZaložen: Oct 11, 2005

PříspěvekZaslal: st srpen 08 2018, 6:45    Předmět: Citovat

No fajn tak jsme s analýzou kupování hnoje zas o kousek dál.
Já nemyslel zaražení hřebíčku do rakve přesně identickému výrobci každé zbytné asijské pičoviny, která je defacto vnucené pozlátko. To stahování místní ekonomiky ukončováním výroby a orientací na služby, pronájmy a dotace je napříč obory a je to v konečném důsledku nevratný výprodej vlastní existence.
Co bys tedy pokládal za "cenu obvyklou" u takové věci? takovou, kdybys to vyráběl sám, aby to po odečtení všech daní uživilo tebe, tvou rodinu a zajistilo tě to na stáří, případně vytvořilo přebytek pro investování do dalšho rozvoje (tak totiž vznikal průmysl jako takový)?
To že koupíš věc jak tvrdíš životu nebezpečnou, pak ji za blíže neurčený počet hodin doděláváš, vypovídá něco o hodnotě tvého času?
To, že pořízení takové investice za cenu kvalitní aparatury, se ti nikdy nerentuje, znamená že to děláš jako mecenáš a máš tedy ekonomickou rezervu pro charitu?
to je všechno potřeba si definovat, jestli má mít úvodní lament nějaký smysl.
Jestli chceš odpovědět, že pro kvalitní A levnou místní výrobu tu není ekonomický a legislativní prostor, že by tu každý úmysl o založení firmy skončil na předpisovém a daňovém šikanu, by pak znamenalo že si lidi postupem času vyvolili tyranský a fašisticko-korporátně-dotačně-mafiánský (nad)stát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jimirek
Hlavní moderátor
Hlavní moderátorZaložen: May 06, 2013
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st srpen 08 2018, 7:09    Předmět: Citovat

Rád bych Tě požádal, abys ve svých příspěvcích podstatně omezil vulgarity. Už jednomu uživateli jeho příspěvky za vulgarity mažu. Také si prosím přečti bod 9 "Pravidel", kde se mj. píše o nepřípustnosti národnostních provokací. Platí to i o hanllvých přídomcích k asijskému regionu. Děkuji za pochopení.

S tím nářkem nad kvalitou výrobků, objednaných z asijských destinací, bych jen za sebe řekl, že každý dostane takovou kvalitu, jakou si objedná a zaplatí. Vyrábí se tam přece i produkty pro světově renomované výrobce a tam s kvalitou až takové problémy nejsou. Plakat, že za cenu Trabanta nedostanu Mercedes a divím se, že ho nedostanu, je takové podivné. No a proč nevyrábět levné šmejdy, když to lidi chtějí a kupují, že?

_________________
Zde není fórum o rybách. Kdyby bylo, nehledejte zde rady, kde sehnat rybu, ale spíše ty, jak používat udici.
Jeden muž stačí k tomu, aby přivedl koně k vodě, ale ani deset lidí toho koně nedonutí, aby se napil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo
Team boss
Team bossZaložen: Oct 11, 2005

PříspěvekZaslal: st srpen 08 2018, 7:26    Předmět: Citovat

Národnostní provokace je co?
1) to, že se poukáže na charakteristický rys, který bych nazval "zaletuju AAA aku do obalu velkého D článku a prodám to jako D aku"
2) nebo to, že dusím selektivní slepotou a formální korektností tuzemskou snahu prodávat, zatímco fingované večerky a vylhané certifikáty se mi smějou do ksichtu (nevím jestli ksicht je vulgární slovo)?

ta záliba v přijímání zjevného šmejdu a životu nebezpečných elektrotechnických prvků není už dávno ani tak ve snaze ušetřit, ale protože jsme se už ocitli v pozici kdy kvalitu prostě nedokážeme zaplatit. A nepřiznali jsme si zatím, že nezadluženou kupní silou jsme někde v prvních letech po válce.
Motám se poslední dobou okolo rekonstrukce a přípravy ke kolaudaci objektu který má sloužit k výrobě dvěma tuzemským menším firmám do 20 lidí.
Ta snaha hledat chyby, ze strany hasičů, stavebňáku, hygieny, BOZP je neskutečná. protože jsem předtm pár let dost chodil s kolegou po asijských provozovnách, znám jejich zázemí (hlavně restaurace), el. instalace a hlavně oddělení obytné a provozní části, hygiena, únikové cesty...
Ale budeme si hrát na národnostní korektnost.
Víš, kam tě to brzo a nevulgárně zavede, včetně tvých potomků, že?
Tom: (ne)tolerance k nezpůsobilým zařízením na vyšší než malé napětí není ani politika ani bastlení, to je v první řadě otázka idiocie, v druhé řadě neprofesionalita (webu) a v třetí řadě trestný čin.
Bastli si doma z destičkové 9V baterie, tam je afinita k podvodům na zákazníku nebo neschopnost zaplatit kvalitu tolerovatelná líp...


Naposledy upravil Crifodo dne st srpen 08 2018, 7:35, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jimirek
Hlavní moderátor
Hlavní moderátorZaložen: May 06, 2013
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st srpen 08 2018, 7:32    Předmět: Citovat

Nediskutuji přece nad nekvalitou. Jen mi vadí ty pejorativní přídomky typu "rejže", "asijské bažiny" a podobně. Proč prostě nenapsat, že je to z Číny? No a že je dneska sprostota, hrubost a neomalenost u některých výše ceněná než obyčejná lidská slušnost a používá se jako prostředek k výraznější argumentaci, je podle mne prostě smutné a cosi nikoli lichotivého to vypovídá i o autorovi.
_________________
Zde není fórum o rybách. Kdyby bylo, nehledejte zde rady, kde sehnat rybu, ale spíše ty, jak používat udici.
Jeden muž stačí k tomu, aby přivedl koně k vodě, ale ani deset lidí toho koně nedonutí, aby se napil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo
Team boss
Team bossZaložen: Oct 11, 2005

PříspěvekZaslal: st srpen 08 2018, 7:45    Předmět: Citovat

Ale to není známo, jestli to je čína, často je to spíše vietnam nebo indonésie, ta třeba figurovala v počtech sebevražd ve firmě foxconn a v zneužívání dětské práce. Proč "vyspělé" země, s plnou { ústy } humanity a lidskch práv dávno nebojkotujou takové země, he?
prostě se to geograficky nedá odlišit, takže zevšeobecnění na principu typického národního pokrmu je docela na místě.
Jeden socanský politik nedávno zcela nekorektně paušalizoval vietnam jako mafiánskou zemi přímo ohrožující svými kriminálními strukturami ČR. Byl kolem toho taky řev korigátorů, za pár dní se ukázal rozsáhlý černý trh s ilegálním chovem chráněných šelem, v EU nepřípustný. Kritika tohoto socanského politika naráz ztichla. Měl jen exkluzivní informace?
některé procesy jimírku mají charakter klopného obvodu, kromě klimatologie v jiném vlákně i zřejmě ta tolerance k ovládnutí území skrze ovládnutí trhu. Pořád se houpeš na židli a pořád si říkáš, je to dobrý, mám to v hrsti, a najednou šup a máš spodinu lebeční na { exkrement }.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jimirek
Hlavní moderátor
Hlavní moderátorZaložen: May 06, 2013
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st srpen 08 2018, 8:02    Předmět: Citovat

Vietnam, Indonezie, Čína, jihoasijský region, vždycky se to dá napsat slušně. Možná máme štěstí, že se o nás nepíše jako o bůčkozemi, snad i proto, že anglosaské země nemají pro bůček adekvátní překlad (bacon je slanina). Paštikářů se prý snad už taky pomalu zbavujeme. Bohatí paštiky ven nevozí a chudí na vejlety nemají.
_________________
Zde není fórum o rybách. Kdyby bylo, nehledejte zde rady, kde sehnat rybu, ale spíše ty, jak používat udici.
Jeden muž stačí k tomu, aby přivedl koně k vodě, ale ani deset lidí toho koně nedonutí, aby se napil.


Naposledy upravil jimirek dne st srpen 08 2018, 8:16, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32
Team boss
Team bossZaložen: Jan 13, 2007
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: st srpen 08 2018, 8:06    Předmět: Citovat

Zase řešíte blbosti a nesmrtelnost chrousta. Jen trouba může dnes předpokládat, že naši "výrobci" neberou své výrobky z Číny apod. Je ale nutné a to zdůrazňuji, konkretizovat, kde se to objednává a proč. I tady je pár úchylných jedinců, co si něco objednají přes Ali a pak se diví, co jim přišlo. Naši "výrobci" už mají většinou ověřené, odkud brát, protože potřebují mít i ten papír a tzn. "čistý" nákup a ty jejich ceny výrazně větší než přímý nákup z Číny, tak určuje vlastně stát svými poplatky. Ti inteligentní toho berou vždycky víc, protože při nákupní ceně to při reklamaci prostě vymění a víc neřeší.
Jef111 tomu, myslím, dost dobře rozumí a jen si zde postěžoval, že si prostě vybral špatně a svým způsobem upozornil na "divné" zboží, což většina stěžovatelů tady neumí.
Pokud naše firmy mají předepsané povinnosti, tak je patřičná kontrola od těch otravných institucí naprosto v pořádku. Pokud se to někomu nelíbí, tak nemusí to dělat anebo by měl začít jednat v kontrole těch provozoven od vietnamců atd. Omlouvat binec našich firem tím, že jiný to tak nemusí mít, je vlastně přiznání spoluviny u těch, co to tak nemusejí mít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo
Team boss
Team bossZaložen: Oct 11, 2005

PříspěvekZaslal: st srpen 08 2018, 8:19    Předmět: Citovat

Ale mně vůbec nebude vadit, když se o mé zemi bude mluvit jako o bůčkozemi nebo žroutech vepřoknedlozelo.
Není to nic nového, tedy v dobách nepřed..defekovaných, že se říkalo taiánům makaróni, frantíkům žabožrouti, němcům skopčáci a nikdo u toho neomdléval. Lidi proč jste se shrbili a kdybyste měli ocasy, tak je stáhnete?
citace:
u některých výše ceněná než obyčejná lidská slušnost a používá se jako prostředek k výraznější argumentaci

nechci být slušný k těm, kdo nejeví známky slušnosti a fair play k hostitelům, pokud sem přišli, nebo jako obchodníci, pokud tu chtějí prodat.
Být slušný k neslušnému je v ojedinělém případě velkorysost, podesáté pitomost a jako dirigovaná nutnost pak je to zločin. Předkové zazdívali pomatené ženštiny, které prostředkovaly s protivníkem. Díky tomu nebyli anihilováni jako třeba Guančové, kteří zřejmě byli slušní a humanističtí. Tak už 300 nebo kolik let neexistujou.
P32: to je pokřivená sofistika. Pokud nebude pozitivní diskriminace nebo uplacená tolerance k těm provozovnám a k certifikátům pro všechny ty šmejdy z jimírkem korektně vyjmenovaných zemí, tak tady téměř nic neprodají a bude daleko větší prostor pro normální tržní vztahy, který dovolí tuzemským firmám existovat. Pokud si vyděláš na požární dveře, které asiat nemusí mít, na rozvaděče které asiat se svou prasečí instalací nemusí mít, na šatny které asiat se svými kuchaři chrápajícími kálejícími ve skladu zeleniny nemusí mít, tak budou lidi chodit k tobě a dají ti utržit.
je to něco tak k nepochopení?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jimirek
Hlavní moderátor
Hlavní moderátorZaložen: May 06, 2013
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st srpen 08 2018, 8:31    Předmět: Citovat

Zasahování státu do tržního prostředí? Jen počkej, až si to přečte místní úderka z obou stran barikády,

To bude pak rychlý koš. Twisted Evil

_________________
Zde není fórum o rybách. Kdyby bylo, nehledejte zde rady, kde sehnat rybu, ale spíše ty, jak používat udici.
Jeden muž stačí k tomu, aby přivedl koně k vodě, ale ani deset lidí toho koně nedonutí, aby se napil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo
Team boss
Team bossZaložen: Oct 11, 2005

PříspěvekZaslal: st srpen 08 2018, 8:44    Předmět: Citovat

užij si tu moderaci do koše, tvoje děti nebo vnuci to už třeba nebudou dělat, protože budou u pásu v tom foxconnu nebo prostě se nenarodí protože pro ně nebude prostor.

já bych to nazval spíš rezignace státu před nestrannými zásahy vůči všem tržním hráčům, stát je spíš slabý a korumpovaný než silný a byrokratický.
vydávaní milionu směrnic a certifikačních parametrů a pak tolerance k milionu nedodržení certifikátů ze strany ekonomického hegemona je příznak umírajícího státu (Svazu). Aspoň tak to vidím.
Stát může i despoticky regulovat, třeba v osobě osvíceného diktátora s pevným záměrem, aspoň hypoteticky. Panovník kdysi nařídil topení pekařů a hrdelní tresty za šizení měr a váh, ve prospěch rozvoje ekonomiky, rozhodně nenařídil šikanování vlastních kupců ve prospěch podvádějících kupců cizího hegemona.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw
Team boss
Team bossZaložen: Mar 21, 2006
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st srpen 08 2018, 9:13    Předmět: Citovat

Fakt musis tieto sracky pisat vsade?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jimirek
Hlavní moderátor
Hlavní moderátorZaložen: May 06, 2013
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st srpen 08 2018, 9:31    Předmět: Citovat

Odděleno z tohoto vlákna. OT diskuzi směřujte prosím sem. Děkuji.
_________________
Zde není fórum o rybách. Kdyby bylo, nehledejte zde rady, kde sehnat rybu, ale spíše ty, jak používat udici.
Jeden muž stačí k tomu, aby přivedl koně k vodě, ale ani deset lidí toho koně nedonutí, aby se napil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22
Team member
Team memberZaložen: Mar 28, 2012
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st srpen 08 2018, 9:46    Předmět: Citovat

Několik malých připomínek- Jimirku, jestli se chceš vyvarovat používání různých přídomků pro Číňany, tak si to teda užij. Vidím to ve spoustě diskuzních vláken, od spousty uživatelů.
Kvalita z Číny- ono je to nebezpečné ještě v jednom aspektu- Číňan nehledí na to, co je uvnitř. On chce hlavně prodat. Takže se klidně stane (osobně jsem to zažil, když jsme dělal v minulé firmě), že je v jedné zásilce jednoho druhu zboží více typů. Na první pohled neodlišitelných (například v zásilce 250 ks USB nabječek byly minimálně tři typy vlastního HW uvnitř totožních krytů). Jak s tím chcete zamést?
A co se týče dovozu z Číny jako tak- můj taťka byl kameník, jeho otec taky. Celý život. Já se kolem toho motal od děcka. Kdysi se pomníky dělaly z třeba ze švédské žuly, liberecké žuly a syenitu, později po revoluci se začaly objevovat italské žuly, které už ale nebyly tak kompaktní. No a dnes se vozí pomníky ve formě polotovaru už z Číny. Jejich žula je pórovitá, za pár let na ní narostu lišejníky. U těch původních matertiálů nemyslitelné. Ale protože je to levné, lidé kupují.

Crifodo má pravdu v tom, že je to svým způsobem cesta do pekel.

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> SMS Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na adrese admin (zavináč) ebastlirna.cz


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund