Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Ste tu niekto registrovaný,prípadne niekoho tam poznáte.

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3461
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: čt srpen 09 2018, 21:28    Předmět: Ste tu niekto registrovaný,prípadne niekoho tam poznáte. Citovat

Chcel by som z tejto stranky o nich teraz ziskat neake tu nezname vcasne odrody broskyn ,a nechce sa mi tam registrovat pre to,dik
-----------
nasiel som na tom fore teraz ,ze maju tie broskyne asi zo STARKL-u.
https://www.zahrada.cz/forum/broskvone/velmi-rane-broskve-418189/?kotva=velmi-rane-broskve-418897
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jirkati



Založen: May 21, 2008
Příspěvky: 1411
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

PříspěvekZaslal: čt srpen 09 2018, 21:53    Předmět: Citovat

Na těch stránkách žádnou registraci nepotřebuješ. Je to jen taková dost ukecaná poradna. Registrace je potřebná jen k možnosti úprav již uvedených svých příspěvků.
Když ty různé odrůdy nastrkáš do vyhledávače, tak najdeš i jejich prodejce. Je jich asi tak deset, Starkl je z nich si největší a taky nejdražší. Jedinou výhodou Starkla je, že zaměstnává řadu odborníků, kteří velice rychle reagují na případné konkrétní dotazy a připomínky. Mám to vyzkoušené na sloupových jabloních a "beztrnném" stromkovém angreštu.
Vyhledávání na českých webech je snazší přes google.cz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3461
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: čt srpen 09 2018, 22:02    Předmět: Citovat

Ked chcem niekomu z fora napisat ,tak bez reg.to nejde ím napisat , ako nam členom EB tak isto bez reg.
Predajcovia ti ziadne konariky na očkovanie neposlu.Ja chcem od nich iba konarik z odrody.ktorý sa uz teraz musi ockovat.Aj ja mam peknu neznamu novu odrodu ,akurat nie je skora.Mam asi 6-10 druhov brosk.vseliako na stromoch poštepené.Aj dva druhy na strome.Za nove druhy nebudem vyhadzov.19€ a cakat tri roky.Tu je ta moja velmi velka odroda, ktora zrela 7 mesiaci.Ponukal som ju dvom členom z EB!Kupil som tutu broskynu ,ale rastie do vysky ako vrba!Je totizto na takom rancuzkom podpniku ,nie ako ockujem ja do mandli(mandloní) Uz nevladzem ,keby nieco az zajtra.
http://www.ebastlirna.cz/modules/Forums/files/sn_mek_207_193.jpg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jirkati



Založen: May 21, 2008
Příspěvky: 1411
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

PříspěvekZaslal: pá srpen 10 2018, 16:26    Předmět: Citovat

Registrovat se je sranda. Teď jsem zkusil jako neregistrovaný pod jedním z příspěvků ťuknout na "připojit reakci" a normálně mi to nabídlo přidat příspěvek, dokonce i s obrázkem a popisky. Takže registrace skutečně není nutná.
S různými rouby a podobnými akcemi je ale obecně problém. Já jsem před časem hledal zahradnictví, kde by mi naroubovali můj skutečně beztrnný angrešt na jejich meruzalku a nepochodil jsem. Všichni mi odpověděli téměř shodně - nechceme si do našeho systému zavléct nějakou chorobu a používáme jen ověřené typy a značky roubů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31794
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá srpen 10 2018, 16:43    Předmět: Citovat

Fakt je, že to už je jednodušší si tam u nich koupit podnož, sice je běžně neprodávají, ale líná huba holý neštěstí a leckde po normálním požádání prodají aniž by se ptali po důvodu, někde chtějí zaplatit jako by ta podnož byla naroubovaná, aby neměli problém s účetnictvím - fajn, tak jim tu stovku za oroubovanou podnož dám - a domluvím si, že bude "holá", "jalová". Vždycky to nějak jde, je to jen otázka toho, KOLIK si takovej zahradník/zahradnictví za to řekne.

A naroubovat si drobný ovoce nebo ovocnej strom doma není velká věda, stačí na to nůž typu lámacího aranžéráku (samozřejmě vostrej s novou čepelí) nebo chirurgickej skalpel s čepelí velikosti 6 až 10 - taky příslušně nabroušenej, vázací materiál jako je lýko nebo polyetylénová páska, dál se používá ještě štěpařskej vosk nebo pasta podporující srůsty - to se dá nahradit pár kouskama včelího vosku rozmíchanýho v terpentýnu a k tomu přidanou čerstvou smrkovou nebo borovou pryskyřicí. Tyhle hermetizující prostředky se nanášejí vždycky až navrch na ovázaný naštěpovaný/naočkovaný/naroubovaný místo tak, aby na čerstvý pletiva nemohl vzduch ani hmyzáci - a pokud možno by se neměly napatlávat přes pupeny, který mají následně vyrašit. Způsobů naříznutí kůry na podnoži je několik, způsobů oříznutí roubu nebo očka taky - vhodný kombinace se dají snadno najít na netu, není to žádná velká věda. Dobrý je mít možnost si to předem nacvičit třeba na větvičkách ostříhanejch ze stromků nebo keřů při prořezávání - člověk tím získá praxi stejně jako při pájení. Navostro už se mu pak tolik neklepou pastelky a dělá v klidu bez obav z pořezání prstů - to si většinou vychutná každej začátečník právě při těch prvních pokusech, kdy ještě neví, jak umí kudla sklouznout z větvičky a zahryznout se do paprče ... Já sám jsem se učil roubovat ovocný stromy od dědy jako žáček poškoláček někdy ve 4. nebo 5. třídě základky - a některý z těch mnou tenkrát oroubovanejch stromů i po těch zhruba 40 letech pořád plodí...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3461
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: pá srpen 10 2018, 21:29    Předmět: Citovat

Ja som napisal,ze potrebujem niekomu napisat z toho fora ci by mi neposlal material na ockovanie zo stromku a nie napisat prispevok.Tu to je ze vtedy musim byt registr.
-----------------
Karel,ja nepotrebujem podnoz z broskyne ,ale len kusok konarika z broskynoveho stromku.Z toho konarika by som si odobral na moj strom očka. .Karel ,aj tu pri očkovaní,vrublovani sa musia dodrzat presne pravidla!
Bez registracie nemozem nikomu napisat z toho fora.Tu je to jasne na obr.



forum o broskyniach.png
 Komentář:
 Velikost:  118.63 kB
 Zobrazeno:  126 krát

forum o broskyniach.png


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund