Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Možnost /nemožnost/propojení komposit-scart
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> DVD, VHS, SAT
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: so srpen 04 2018, 6:27    Předmět: Možnost /nemožnost/propojení komposit-scart Citovat

Chtěl bych se tu zeptat nějaké moudré hlavy zda je možné si vyrobit propojovací AV kabel umožnující použití komponentního vstupu na TV-LCD s videorec- VHS scart jelikož jsem koupil nedávno TV-LCD Philips a přehlédl že už tam neosazují ani jeden scart.
Mám na mysli pasivní propojení ,jinak asi nebudu mít jiného zbytí než si pořídit adaptér /interface/ aktivní např. tohle :
Odkaz skryt zde
Ty příšerně dlouhé odkazy, prosím, vkládejte jako hyperlink, ať se vejdou.
Díky, Hill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12059
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: so srpen 04 2018, 7:29    Předmět: Citovat

salora napsal(a):
zda je možné si vyrobit propojovací AV kabel umožnující použití komponentního vstupu na TV-LCD s videorec- VHS scart

ano je to možné vyrobit . . .
. . . ale lepší je to koupit.

pošli sem fotku zezadu na konektory, nebo alespoň přesný typ TV abychom věděli co tam vlastně je za konektory . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: so srpen 04 2018, 8:07    Předmět: Citovat

Propojovat VHS komponentně nemá smysl, VHS tak jako tak nahrává kompozit. Navíc komponentně je na scartu RGB a na vstupech TV YUV, proto ta aktivní redukce.
Místo toho stačí klasická redukce Scart na Cinch. Pokud TV nemá ani kompozitní vstup, bývá to po přepnutí Y toho komponentního.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: so srpen 04 2018, 8:37    Předmět: Citovat

To:Ok1hga ,děkuji za reakci no po pravdě ted nevím jak jsi to myslel s tím lepší je to koupit ,pokud myslíš koupit takový kabel tak jseš bez šance nikde se u nás nenabízí ,koupil jsem nedávno tento kabel v euronicsu v domění že to bude ončo ale omyl není je to jen přechod ze scartu na RCA cinche tod vše :

https://www.euronics.cz/hama-scart-6x-cinch-2m-cerny-ham43187/p60894/?gclid=EAIaIQobChMIuem-79WW3AIVh6wYCh3s4w2IEAQYBCABEgKopvD_BwE

nicméně jsem si myslel že by šel /upravit/předělet k obrazu svému a přepájet na piny scartu 7-11-15 ?

Jinak mám TV Philips 43PUS162/12
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6558
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: so srpen 04 2018, 8:45    Předmět: Citovat

Jestli TV umí analogovej signál, prožeň výstup z VHS přes modulátor.
_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: so srpen 04 2018, 8:49    Předmět: Citovat

Hm no ted už z toho začínám být dosela jelen jak jestliže ,na googlu jsem se dočetl že komponentní vstup je analogový tak tomu nerozumím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6558
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: so srpen 04 2018, 9:09    Předmět: Citovat

Hele, jelene, máš tam CVBS (kompozit), prostě vytáhni ze SCARTu kompozit (vývody 19 a 17, pokud se nepletu) a nevymejšlej ptákoviny s komponentem, stejně to na kvalitě nic nepřidá.
_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19522
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so srpen 04 2018, 9:12    Předmět: Citovat

Jestli tam máš konektory, jako v příloze, tak ti stačí redukce SCART -> CVBS+AUDIO. Prostě jen ten kabel od Hamy.
Televize umí signál v PAL z jediného z těch konektorů (zeleného), signály Pr a Pb nepotřebuje (ale která šňůra do zeleného patří, už si najdeš, vždyť použiješ jen jeden pro video, dva pro audio, ostatní zůstanou viset mimo).
Ty složkové vstupy se hodí, máš-li přímo zdroj signálů Y/Pr/Pb, koupí převodníku na tento formát ale jen přesuneš dekódování barvy v PAL z televize do externí krabičky, což vlastně nic neřeší. Rozlišení lepší nebude, SCART má definované jen jedno.
EDIT: MetalGod byl rychlejší a radí to samé.



vstupy_PHI.png
 Komentář:
 Velikost:  124.81 kB
 Zobrazeno:  266 krát

vstupy_PHI.png



_________________
Těm, kdo si nevybírají odpovědi na soukromé zprávy, už příště neodpovím. Tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: so srpen 04 2018, 9:21    Předmět: Citovat

OK ,děkuji oboum za radu a upřesnění
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vasilceral



Založen: Jan 09, 2011
Příspěvky: 383
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: ne srpen 05 2018, 12:28    Předmět: Citovat

Koupili jsme LG a propojili s domácím kinem, obraz no hrůza, buď růžový nebo modrý. Tak jsme TV vrátili a koupili Finlux se scartem a dvěmi kanálovými voliči-analog a digitál, a DVD bez chyby.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: ne srpen 05 2018, 15:44    Předmět: Citovat

JJ také se mi zdá že v tom dělají samotní výrobci TV dost bordel ,asi chybí nějaké standartní /doporučené či spíš nařízené normy/ které možná existují /měli by existovat/ ale je to nakonec vše jinak,např. u té TV Philips co jsem ted koupil je sice v meny aut. nastavení zvuku na snad stejnou hlasitost všech kanálů ale opak je pravdou i když jsem to v meny nastavil nefunguje to .
Podle mě je už chyba v jednotlivých vysílacích TV kanálech kde prostě norma žádná reps. s rozlišnou intenzitou kdyby to bylo nařízeno EU apod. pod verlkou pokutou pokud to nedodrží tak by to možná bylo jiné.Obdobně je to s těmi reklamami co vím už to snad i vláda nařídila před cca 5 lety aby byla hlasitost stejná jak u reklamy tak běžného vysílání ale heledme se koukejme se nic se neděje jede se furt po staru.
Jinak vidím že budu míti problémek ani ne s tím komponentním video vstupem TV v kombinaci scartky ale ten zvuk jak nakonec tu poslal Hill s vyobrazením zadního panelu TV které mám obdobné kde jsou cinche zvuku ale určené myslím pro výstup ne vstup takže ho budu muset vzít ze sluchátek ,jenže tam mám připojený IR vysílač od bezdr. sluchátek.
Nj ,takové problémy z analogové doby 60 let jsem neznal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19522
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne srpen 05 2018, 16:24    Předmět: Citovat

Mícháš dohromady dvě různé věci:
už jsi dostal do televize obraz i zvuk těmi analogovými vstupy 1xCVBS a 2xAUDIO?

Kde jsou pohromadě cinche pro vstup obrazu, pak ty zvukové jsou také vstupy.
Nové televize vesměs nemívají analogový výstup obrazu ani zvuku, leda na sluchátka. A i ten mají jen některé.
Patrně komplikace s konverzí formátu obrazu do SD 576i (to je totiž jediný v Evropě normalizovaný analogový formát, zatímco digitál těch obrazových formátů používá až příliš mnoho) vedly k tomu, že výrobci televizí přestali přijímače vybavovat analogovými výstupy. U settopboxů samozřejmě analogové výstupy zůstávají a ještě nějakou dobu budou vedle HDMI výstupů existovat i SCARTy nebo cinche.
Analogový AUDIO-OUT mají jen ty dražší televize. Běžně dnes mají televize výstup zvuku jen digitální a nejčastěji optický. K tomu se ale dá koupit převodník například TosLink (+S/PDIF) -> AUDIO OUT pro připojení na analogový vstup zesilovače. Samozřejmě, máš-li zesilovač s digitálním koaxiálním vstupem, stačí ti levnější převodník TosLink -> S/PDIF.
Obávám se, že bez toho z televize nelze efektivně audiosignál dostat.

_________________
Těm, kdo si nevybírají odpovědi na soukromé zprávy, už příště neodpovím. Tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: po srpen 06 2018, 10:00    Předmět: Citovat

Zatím jsem nic z TV nedostal protože nemám čas si s tím hrát samé návštěvy práce kolem chalupy takže zatím jen teoreticky získávám informace z inetu protože na mail poštu si tu chvilku vždy najdu a najít musím.
Děkuji ti za vyčerpávající informaci ted vím že mohu klidně použít pro mou potřebu např. i tu kostku scart a druhém konci cinche 3x takže jsem ten kabel z euronicsu jak mě doporučoval nedávno kolega mám k ničemu.
Ještě mě ted napadlo že nicméně nebudu moci použít či využít možnost spínacího napětí na pinu 8 scartky ale to mě nijak moc netlačí u VHS přehrávače možná u sat. rec. DM800se ale tam používám stejně ted jen už HDMI kabel ,zkusím se někdy pohrabat cíleně v meny receivru zda by šlo použít systém CEC se to tuším nazývá aby i u HDMI propojení se po zapnutí receivru samo zapnula TV rovněž vypnula..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19522
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po srpen 06 2018, 16:55    Předmět: Citovat

Proč by ti ten kabel z Euronicsu byl k ničemu? Prostě nevyužité konektory necháš viset mimo. Spínací napětí pinu 8 scartu ti stejně bude na nic, televize bez scartu s žádným takovým signálem nepočítá (stejně, jako s nim nepočítaly i všechny starší televize, které měly AV-IN konektory RCA, ale scart žádný).

EDIT: na poďoubnutí uživatele milous2 upřesněno označení konektorů. OT diskusi jsem smazal.

_________________
Těm, kdo si nevybírají odpovědi na soukromé zprávy, už příště neodpovím. Tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: po srpen 06 2018, 21:20    Předmět: Citovat

Hm ,no ne žeby byl k ničemu ten kabel z euronicsu , po přepájení na patřičné piny a ustřižení nepotřebných dalších 3 cinchů to půjde taky tomu rozumím.,já se ale raději přikloním pouze k té kostce /mám dokonce 3ks/jednoduché rychlé a přehledné jen k tomu připojím kablík 3xcinch které mám všude ladem ležet a bude to v cajku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> DVD, VHS, SAT Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund