Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Čím nahradit W10 u HP Laptop BW15-017NC
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
weed_smoker



Založen: Dec 02, 2011
Příspěvky: 2676
Bydliště: Jaroměř

PříspěvekZaslal: pá srpen 03 2018, 12:55    Předmět: Čím nahradit W10 u HP Laptop BW15-017NC Citovat

Tento NTB jsem si pořídil po odchodu bazarovýho PC s WIN XP a bylo mi na prodejně řečeno že s jinym systémem než W10 se dneska žádný PC ani NTB neprodává.
Ten W10 se mi ale chováním vůbec nelíbí (různý odesílání,nepovedený aktualizace,kdy 2h trvá aktualizace a průměrně hodinu obnova o původního stavu(třeba jen u něčeho,trvá to různě dlouho),častý restarty s dlouhym nájezdem(nic to nenapíše,jenom se točí kolečko nebo černá obrazovka) a pak zase funguje,než přijde další aktualizace.Někdy dojde k restartu,aniž bych na NTB sahal(sledování filmu apod).Mám i čističe jako DUSTER,Win10 Initial script a aegis,ale ty nedokážou odstranit všecko(u dost věcí to zamítne přístup i v módu admina).Taky na tom dost věcí nejde spustit nebo nejdou správně(různej starší SW jako AS51,ISPDOS,SPIpgm,Limewire a některý torrentový klienty).
Je mi jasný,že XP do toho nedostanu(problémy s ovladačema a další),WIN7 asi taky ne.
V LINUXu zas moc zběhlej nejsem,ale s nějakym desktop prostředím(KDE a podobný) bych s tim asi pracovat zvládnul.Jen nevim jakej LINUX by byl vhodnej,je jich spousta(napadá mě DEBIAN,Ubuntu a možná REDHat)
Největší problém vidím v tom,že tenhle NTB už má UEFI a nějakýho novýho radeona,takže tam nedostanu kde co.Taky je v záruce a tak nemůžu vyndat HDD a přehrát/naformátovat ho jinde.
Chtěl bych tam dostat něco podobnýho XP nebo WIN7,ty jsou na běžnou činnost(internet,hudba/filmy/pdf,občas office,warez a elektro) i HW nároky daleko snesitelnější než ten blbej W10.
Jde o to,jestli ten W10 jde nahradit beze ztráty záruky nebo mám vydržet do konce (asi rok a půl).
BTW. Dokonce si začínám myslet,jestli W10 nebonzuje linky k filmům z jistýho "válečnickýho" fóra na nějakou alianci MS s Hollywoodem(např.rightscorp,MPAA...),jeden den film stáhnu a druhej den link nejde(smazáno kvůli copyrightbonzu) někdy se link znepřístupní i během stahování Freerapid downloaderem(vyžaduje JAVU).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: pá srpen 03 2018, 13:18    Předmět: Citovat

Bobky máš úplně zbytečně, když to rozdrbeš, tak desítky tam máš zpátky během hodiny.
Udělej si třeba dual-boot, který funguje i na UEFI a otestuj si Linux, jaký si vymyslíš. Akorát si nastuduj, jak na to, protože rozdrbat to jde velmi rychle, ale to jsme zpátky na začátku, kdy desítky tam dostaneš zpátky během ..... Smile

P.S. Pokud si myslíš, že bez desítek jsi při tom stahování torrentů neviditelný, tak to tě ujistím, že nejsi Laughing

_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31833
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá srpen 03 2018, 13:41    Předmět: Citovat

Standa99 napsal(a):
...
P.S. Pokud si myslíš, že bez desítek jsi při tom stahování torrentů neviditelný, tak to tě ujistím, že nejsi Laughing
No, viděl bych to asi následovně - s Linuxem je při torrentování asi jako normální člověk, co si zapálil cigáro na autobusový zastávce, na který stojí další lidi (zákon hulit zakazuje, ale pokud ho u toho přímo nikdo v městapácký uniformě nevyhmátne, platí kde není žalobce ...).
Naproti tomu s Win10 takovej torrentista "díky" jejich "nevyřaditelným zpětnovazebním funcím" vypadá jako kuřák na autobusový zastávce, kterej se tam krom kouření vyskytuje nahej, huláká tam "JÁ SU TADE!!!" a dělá u toho kotrmelce pozadu ...
Tolik k "neviditelnosti" ...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: pá srpen 03 2018, 14:13    Předmět: Citovat

Škoda že se to hned na začátku odchýlilo od tématu, ale ty máš zcela jistě k dispozici nějaký relevantní *.cap soubor, který to tvé tvrzení dokazuje. Když tak ho někde upni, ať si ho prohlídnu a mám se čeho obávat, protože jinak si budu myslet, že jde o hloupé a odnikud vycucané pindy.
Tady šlo hlavně o ty torrenty a o to, jak fungují.

_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5211
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: pá srpen 03 2018, 14:34    Předmět: Citovat

prijde mi ze se kolem toho dela stasne halo.... hlavne ze pouzivate chytre telefony, kdo vi jestli neodposlouchavaji nase hovory... co se tyce stareho OS na novem HW... asi ne Very Happy maximalne tak w8.1 i to kdo vi jestli jsou ovladace na to Very Happy
Limewire... to jeste nekdo pouziva? vzdyt ukoncili cinnost.. to jsem pouzival jeste na stredni skole
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mluno



Založen: Apr 18, 2011
Příspěvky: 236
Bydliště: Benešov (u Prahy)

PříspěvekZaslal: pá srpen 03 2018, 15:12    Předmět: Citovat

Debian a ubuntu jsou v pohodě i pro lidi odkojené windowsem, já s oblibou používám mint mate (KDE se taky dá, ale mate mám radši). Red hat se mi nikdy nepodařilo zprovoznit, ale to nemusí znamenat, že je špatnej. Ještě se dá slušně používat fedora a mageia; teda aspoň z toho, co znám. Distribucí je víc než dost (viz. třeba distrowatch.com ), člověku by nestačilo několik životů, aby vyzkoušel byť jen ty významější.

Když o tom tak přemýšlím, tak jsem v práci desítky s díky odmítnul a nainstaloval jsem ubuntu (asi by nebyl problém nechat si tam nainstalovat něco staršího, máme celkem rozumné a konzervativní ajťáky, ale takto jsme aspoň ušetřili za operační systém). Zatím mi skoro nic nechybí, vše potřebné (včetně matlabu) je dostupné i pro linux, jenom sentam když je potřeba něco udělat ve wordu. Samotný word problém neni, libreoffice je s ním dobře kompatibilní, problém je, že máme koupený mathtype, což je takový vylepšený editor rovnic (vylepšený v microsoftím stylu, takže nic moc navíc) a s tím si libreoffice neporadí i když by údajně měl.

Osobně bych před instalací dovnitř PC nějakou dobu zkoušel buď live verzi, nebo instalaci na flešce (dostatečně rychlé, jinak to bude horší jak z CD). Pro staré dosové programy je dobrý DosXbox, existuje jak ve verzi pro windows, tak pro linux. Ve windows počínaje vistama je potřeba pro programy, které by chtěly celou obrazovku (kromě starých dosových her je to třeba T602). Jak se popere s programátory a podobným hw jsem nikdy nezkoušel, na to mám starých počítačů ještě dost.

EKKAR napsal(a):
pokud ho u toho přímo nikdo v městapácký uniformě...

Měl jsem pocit, že městapo jde jen za tím, za čím je poslal šéf. Když je poslal za lidma, co přecházeji koleje, tak je kuřáci na peroně absolutně nezajímaji. Takže pokud vyloženě nepořádají hon na kuřáky a nějaký kuřák je neprovokuje, jsou jim ukradený. Asi tak jako když kontrolujou rychlost, jsou jim jedno lidi, co jedou na červenou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12444

PříspěvekZaslal: pá srpen 03 2018, 16:25    Předmět: Citovat

weed_smoker napsal(a):
...Je mi jasný,že XP do toho nedostanu(problémy s ovladačema a další),WIN7 asi taky ne...
Nejprve vyzkoušej, pak ti to bude jasnější.
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: pá srpen 03 2018, 16:35    Předmět: Citovat

Měla by v tom být GPU Radeon 520.


rad520.png
 Komentář:
 Velikost:  30.62 kB
 Zobrazeno:  109 krát

rad520.png



_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12444

PříspěvekZaslal: pá srpen 03 2018, 16:47    Předmět: Citovat

Měl by to být ovladač pro AMD High-Definition R2/R3/R4/R5 – Stoney Ridge
viz zde.
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: pá srpen 03 2018, 17:09    Předmět: Citovat

Bude záležet, co v tom přesně bude.
citace:
Grafický adaptér:
Grafická karta AMD Radeon™ 520 (2 GB vyhrazené paměti DDR3)

O sedmičkách si ale bude muset nechat zdát.

_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 5998
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: pá srpen 03 2018, 18:22    Předmět: Citovat

Ty problémy s Win10 snad musíte vyrábět, u mě se nic takového neděje. Systém funguje rok bez podstatných závad. Někdy mám dojem, že si stěžovatelé ty desítky ani pořádně nevyzkoušeli.

Instalace je rychlejší než u Win XP. Aktualizace mám vypnuté a spustím je občas ručně. Pokud je vydaná chybná aktualizace, takto mám čas počkat na opravu. Doba stažení záleží pouze na rychlosti připojení. Žádné nucené restarty se nekonají - stačí vhodně nastavit dobu aktivního používání a restart čeká. Výroční aktualizace samozřejmě trvá déle, ale rozhodně ne hodiny. U mě snad do 30 minut, ani jsem to nesledoval. Nechám ji proběhnou před vypnutím, takže 2× ročně mě to nijak neomezí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7564
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: pá srpen 03 2018, 18:55    Předmět: Citovat

Achab: Tys kacíř!
Ale máš recht, normálně mi to tři roky funguje jak má; samozřejmě, v Redmondu vědí i to, co jsem jedl k večeři a kdy se chodím sprchovat a až všechna ta data sesbírají a sesumírují, tak ________________? Co vlastně...

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: pá srpen 03 2018, 18:59    Předmět: Citovat

To je jenom jejich 'hrdinství'. Když jim hromadu let stačí cokoliv mezi klávesnicí a monitorem, tak nechápou, že dnes je jiná doba a modernější technologie potřebují trochu jiné železo, než je jejich předpotopní střep.
_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33897
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá srpen 03 2018, 19:22    Předmět: Citovat

Skuste to vysvetlit predajcom a vyrobcom HW, aby nepredavali sracky, ktore uz od vyroby su s predinstalovanym Windows nepouzitelne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
weed_smoker



Založen: Dec 02, 2011
Příspěvky: 2676
Bydliště: Jaroměř

PříspěvekZaslal: pá srpen 03 2018, 20:01    Předmět: Citovat

keemo napsal(a):
hlavne ze pouzivate chytre telefony, kdo vi jestli neodposlouchavaji nase hovory...

Proto mám obyč tlačítkáč a když si chci bejt jistej,že nikdo nic neuslyší,nechám ho doma nebo v autě.

keemo napsal(a):

Limewire... to jeste nekdo pouziva? vzdyt ukoncili cinnost.. to jsem pouzival jeste na stredni skole

Tak na přenos po domě nebo z PC doma do NTB na dovolený to třeba na muziku a dokumenty(doc/xls/pdf...) postačuje.Pokud je to jenom po baráku z PC na PC,tak jde přeposlat i film.
BTW.Tenkrát to "vzkřísila" nějaká grupa piratemonkeys nebo podobnýho jména a to v poslední verzi 4.12.6 PRO.

masar napsal(a):
Měl by to být ovladač pro AMD High-Definition R2/R3/R4/R5 – Stoney Ridge
viz zde.
Wink

Něco takovýho tam bylo,při prvotním spuštění jsem tam "stoney ridge" zahlídnul.A je to RADEON 520,takže W7 nene,zatim teda nejlíp vychází to UBUNTU s tím DosXboxem podle mluna.

rnbw napsal(a):
Skuste to vysvetlit predajcom a vyrobcom HW, aby nepredavali sracky, ktore uz od vyroby su s predinstalovanym Windows nepouzitelne.

Sám bych to líp nenapsal.Těch sr@ček tam je spousta,na co je mi nějakej disneymagickingdom,amazon a podobný blbosti,zato office je jenom 30-denní,AV od Mcafee taky a Winrar tam pro změnu nebyl vůbec.Taky je tam mediaplayer od cyberlinku,ale na co,když mám VLC.Pak jsou tam 2 MS PAINTy,jeden normální a druhej jakoby 3D.
Jak jsem pochopil,musel bych teda udělat dualboot a W10 úplně vyhodit nejdou.Disk má teda 500GB,tak zatím není potřeba řešit místo.Paměť má 8GB,takže ten radeon si bere čtvrtinu.
Ten TORRENT používám právě jenom občas,když to neseženu jinde.A pokud tracker přiděluje místo ve swarmu podle ratia "jeho" torrentů,je lepší s tim NTB jít třeba do fastfoodu nebo obchoďáku.Tohle právě ale může "provařit" ten W10 těma "zpětnovazebníma funkcema bez možnosti vypnutí",takže bych se spíš bál W10 než svého ISP.


Naposledy upravil weed_smoker dne pá srpen 03 2018, 20:06, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund