Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Sušička AEG Lavatherm chyba EH0
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Stepeek



Založen: Aug 01, 2018
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: st srpen 01 2018, 14:05    Předmět: Sušička AEG Lavatherm chyba EH0 Citovat

Ahoj,
manželka mi doma oplakává sušičku AEG Lavatherm 76788IHCS. Je těsně po záruce a začala nám hlásit chybu EH0. Chová se podivně. Po zapnutí se většinou bez problémů rozběhne a po různě dlouhé době se zastaví, na displeji chyba "EH0" (problém s napájením) a začne pípat. Po vypnutí a krátké přestávce se rozběhne zase a po několika minutách se opět zastaví se stejnou hláškou a pípáním. Vyjímečně program doběhne až do konce.
Pozvali jsme technika a oznámil nám chybu "EHE", chyba elektroniky a že se musí vyměnit celá elektronika - cena opravy 7 tis., což je řešení, do kterého se nám opravdu jít nechce, tak jsme se s ním prozatím za 5tikilo rozloučili.

Věřím, že tam bude někde nějaká blbost, která se dá vypájet, vyměnit za minimální cenu a normálně to bude fungovat. Tim spíš když závada není trvalá a sušička je schopna chvilku fungovat.
Máme jí umístěnou na pračce, nevím jestli nemohly zapůsobit vibrace.

Předem díky za jakoukoliv radu, co zkontrolovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6569
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st srpen 01 2018, 15:58    Předmět: Citovat

Pokud se na to cítíš, rozeber panel, demontuj desku elektroniky, kvalitně jí vyfoť a nahraj sem fotky. Dost možná je to klasika, bude tam spínaný zdroj a ten může mít KO kondíky. Může, ale nemusí to na nich být vidět. Zdroj potenciálně může být i jinde v sušičce, ale nejspíš bude právě přímo na elektronice panelu.
_________________
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6569
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st srpen 01 2018, 16:05    Předmět: Citovat

A nebo taky nebude na panelu, to ale uvidíš, až to otevřeš. Tady je rozborka nějakého AEGečka: https://www.youtube.com/watch?v=HqsXp6Ji0gM
a tady oprava zdroje jiného AEGčka: https://www.youtube.com/watch?v=7KmnizwuUEM

_________________
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Stepeek



Založen: Aug 01, 2018
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: čt srpen 02 2018, 7:40    Předmět: Citovat

Díky moc za tip. Dle jednoho z těch videí (toho v holandštině) jsem demotoval elektrickou/základní? desku, kterou tam měnil pán právě kvůli stejné chybě, co mám já EHO/EH0. Obrázky přikládám.
Co mi přišlo divné bylo to, že kabely napojené na tu základní desku byly olepené nějakým divným lepkavě mastným mazem. Buď je to nějaká ochrana, nebo se vylil nějaký konzenzátor? Připomínalo mi to tekutinu, jako když vytečou baterky. Nic dalšího podezřelého jsem neviděl, všechny kondenzátory vypadají OK.

Díky moc za jakékoliv další tipy.[/b]



pohled shora 1.jpg
 Komentář:
pohled shora
 Velikost:  107.94 kB
 Zobrazeno:  400 krát

pohled shora 1.jpg



pohled bok.jpg
 Komentář:
pohled bok
 Velikost:  88.87 kB
 Zobrazeno:  402 krát

pohled bok.jpg



soucastka.jpg
 Komentář:
součástka ?
 Velikost:  73.34 kB
 Zobrazeno:  370 krát

soucastka.jpg



zaklDeska_Necistoty.jpg
 Komentář:
základní deska po otevření
 Velikost:  115.34 kB
 Zobrazeno:  710 krát

zaklDeska_Necistoty.jpg



20180801_224505.jpg
 Komentář:
zakl deska detail
 Velikost:  276.37 kB
 Zobrazeno:  599 krát

20180801_224505.jpg




Naposledy upravil Stepeek dne čt srpen 02 2018, 8:07, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6569
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt srpen 02 2018, 8:06    Předmět: Citovat

Úplně vpravo na foto máš pravděpodobně síťový filtr, podívej se, jestli něco neteklo z něj, byl by prasklý a jeho obsah obvykle příšerně smrdí. Pokud ne, tak to neřeš. Označ si na modulu elektroniky, kam jsou zapojené které konektory, případně si to i vyfoť, abys pak dokázal na 100% konektory zapojit nazpět. Někdy jsou "antiblbé", že to jinak nejde, jindy to jinak jde a je potřeba to nepokazit. Potom modul demontuj, odkrytuj a dej sem ty fotky desky z obou stran, jak jsem psal výše.
_________________
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Stepeek



Založen: Aug 01, 2018
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: čt srpen 02 2018, 8:17    Předmět: Citovat

Ještě přikládám fotku desky z druhé strany.

Zaky, na kterou fotku se odkazuješ, když píšeš úplně vpravo?



zaklDeska4.jpg
 Komentář:
zakl deska z druhe strany
 Velikost:  107.96 kB
 Zobrazeno:  379 krát

zaklDeska4.jpg



zaklDeska3.jpg
 Komentář:
zakl deska z druhe strany
 Velikost:  102.59 kB
 Zobrazeno:  330 krát

zaklDeska3.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6569
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt srpen 02 2018, 8:41    Předmět: Citovat

Ano, LNK a kondíky kolem něj. Chtělo by to někoho, kdo má ESR tester a kondíky projít, nebo lépe změřit za běhu zdroje, jaká dává napětí a s jakým zvlněním. Taky desku prohlédni zespodu, jesti zejména u silových součástek není někde utržené pájení, z té fotky bohužel není vidět nic.
_________________
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Stepeek



Založen: Aug 01, 2018
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: po srpen 20 2018, 13:58    Předmět: Citovat

Ahoj Zaky,

díky moc za tip. Akorát jsem odjížděl na 2 týdny na dovolenou. Dal jsem tedy zase vše dohromady, na první zapnutí sušička jela, zatím. Budeme tedy zatím testovat a sehnal jsem známého, co tomu trochu rozumí a přislíbil mi, že by mi kondíky otestoval, když se zase problém projeví. Určitě pak dám vědět. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Stepeek



Založen: Aug 01, 2018
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: st prosinec 26 2018, 13:43    Předmět: Citovat

Ahoj po delší době.

Sušička nějakou dobu občas fungovala, občas házela chybu, tak jsem to neřešil, až nakonec dnes už pouze hází chybu EH01 hned po zapnutí a nic víc. Přes známého jsem si objednal tu součástku LNK a zkusil jí vyměnit, nepomohlo. Objednal jsem si ESR měřák z číny, všechny kondíky z desky jsem proměřil odpájené a ukazovaly kapacitu plus mínus OK. Preventivně jsem vyměnil, naletoval nové, pozapojoval. Bohužel se sušička chová stále stejně. Po zapnutí se rozsvítí a ukáže chybu EH01.

Co dál? Surprised

Měřák průběhu napětí nemám a asi to ani nejsem schopnej nějak změřit. Jen obyčejný multimetr + teď nově ESR měřák kondenzátorů.

Díky moc předem za jakýkoli další tip.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3292
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá prosinec 28 2018, 20:39    Předmět: Citovat

Možná blbý dotaz ale výměnil jsi ten velký kondenzátor na tíštáku? Nevím co za měřák máš, píšeš jen o kapacitě nikoliv o ESR a psal jsi že jsi je preventivně měnil. A důkladně zkontrolovat spoje. Někdy je to jen mikrotrhlinka co se lehce přehlédne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pepannn



Založen: Aug 23, 2015
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: so prosinec 29 2018, 20:32    Předmět: Citovat

Měl jsem podobný problém,asi třikrát jsem propájel všechny podezřelé spoje a chyba byla odstraněna.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3728
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: ne prosinec 30 2018, 10:11    Předmět: Citovat

Ke zjišťování trhlin cínu pájených součástek je zapotřebí silné světlo a lupa s dostatečným zvětšením, volným okem se nedají zjistit, já k tomu používám hodinářskou lupu která zvětšuje 6x.
Stepeek, co tá vytečená lepkavá kapalina co o ní píšeš v některým z předchozích příspěvcích?
Nejsou také zoxidované některé kontakty?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7918
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: ne prosinec 30 2018, 11:09    Předmět: Citovat

Nápáječe s LNK se se-rou dost často. Ale nikdy nevysazují. Když už tak definitivní průstřel IO + další podpůrné obvody. Pokud je použitý komutátorový motor, zaměřil bych se na něj. Resp na uhlíky a svody kolem díky prachu z uhlíků.
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Stepeek



Založen: Aug 01, 2018
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: ne prosinec 30 2018, 23:56    Předmět: Citovat

Ahoj, díky za reakci.

Lepkavá tekutina byla na kabeláži, zdroj jsem nenalezl, spíš mi to nakonec přišlo jako uvolněné lepidlo z použité izolačky. Nic dalšího rozteklého nebylo. Žádný nafouklý nebo vyteklý kondenzátor, plošný spoj čistý, bez známek oxidace. trhlinka v cínu je možná, po té jsem nešel. Dá se podle povahy chyby EH01 odhadovat v jaké části obvodu by se problém mohl nacházet?

Chybu motoru už nám párkrát dříve také hodila. Je fakt možné, že by aktuální chyba EH01 (nestabilita napětí) byla způsobena někde u motoru?? Je fakt, že tam jsem se nekoukal.

Velký kondenzátor jsem také měnil a vše (nové i staré kondíky) proměřil ESR měřákem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cicero



Založen: Aug 23, 2008
Příspěvky: 4
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: po prosinec 31 2018, 13:48    Předmět: Citovat

ahoj
pokud ti to psalo i chybu motoru zkontroluj uhliky v motoru.jinak si myslím že chyba je na řídící desce a nefunguje spínanný zdroj jak má.(chyba frekvence)
většinou je vadný řídící integráč.Zkontroluj i relátka.Vypajet a zkusit na zdroji jestli zpíná civka a fungují kontakty.sušičku bych na pračku nedával pravě kvůli
řídící desce protože je daná na výšku a hrozí uklepání relatek(utržení pajecí plošky nebo vytvoření studenych spoju.Ještě znova zkontroluj pájené spoje.Před měsicem jsem dceři podobnou sušičku opravoval,asi 2.5roku starou....naštěstí byla vada jen v relátku.Za novou desku chtěli 7000Kč.



sušička3.png
 Komentář:
 Velikost:  74.89 kB
 Zobrazeno:  558 krát

sušička3.png


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund