Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Ach ten Microsoft skype

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
markoni



Založen: Oct 30, 2006
Příspěvky: 2310
Bydliště: Poblíž Zlína

PříspěvekZaslal: po červenec 30 2018, 16:25    Předmět: Ach ten Microsoft skype Citovat

Od 1.9.2018 nastává pro mně chaos co se týká Skype.Od toho data prý nepůjdou staré verze Skype.Na desktopu mám WIN10 ve které je už součástí Skype a to je hrůza tam není možnost přihlásit se pomocí zadání hesla tam prostě klikneš na skype jmeno normálně se to přihlásí heslo to nepotřebuje to je podle mně velká chyba, další věc co mě na tom vadí je to že to nezůstává v liště když klikneš na tlačítko zavřít.Na NB WIN7 mám verzi 7.40 a už to taky začíná hlásit že to budu muset aktualizovat.Co tím Microsoft sleduje? Evil or Very Mad Není nějaká alternativa skype ? já vím že je skype nejrozšířenější ale přece jenom díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9754
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: po červenec 30 2018, 17:00    Předmět: Citovat

Spíš bych se ptal, zda je ještě potřeba Skype, když existují neomezený tarify, WhatsApp, Hangouts, nebo Viber.
Jedna verze Androidního Skype dokonce nabízí kontakty Tvých kontaktů k zařazení (někdy to může být nepříjemné). protože v mým okolí existují osoby, co na skype lpí, v mobilu používám "Skype Lite" a na PC ten vestavěný z WIN10. Ale moc tam nebývám..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7400

PříspěvekZaslal: po červenec 30 2018, 17:59    Předmět: Citovat

Ještě od MS existuje Skype for Desktop ve verzi 8, která fungovat bude. Proti verzi 7 je hnusná a "desítková", ale pořád lepší než to, co je ve Win10 přímo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8972
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: po červenec 30 2018, 18:07    Předmět: Citovat

Zrovna jsem účet u Skype rušil. To byl taky horor, nevěřil jsem tomu, ale pro zrušení účtu je nutný přidat další mail, nebo tel. číslo. Nestačí mail, kterej je tam už registrovanej. Shocked Naštěstí mám prastarej nepoužívanej mail, kterej jsem jim předhodil. Toto je těžko k pochopení. Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: po červenec 30 2018, 19:29    Předmět: Citovat

Muzes jim predhodit treba toto. https://www.crazymailing.com/
Nemusis se pak spolehat na stesti Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mluno



Založen: Apr 18, 2011
Příspěvky: 234
Bydliště: Benešov (u Prahy)

PříspěvekZaslal: út červenec 31 2018, 14:06    Předmět: Citovat

Založit "odpadní" mail je otázka několika minut. Zásadně se držím pravidla: nová registrace - nový mejl. Zvlášť pokud jde o registraci do nějakých pochybných stránek. Pravda, někdy zrecykluju už jiný odpadní mejl, ale většinou to tak dělám. Takže to bych neviděl jako problém, taková schránka se podle serveru za 3-24 měsíců sama zruší, pokud nebude dále využívána.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: út červenec 31 2018, 14:26    Předmět: Citovat

Jo, ale ten crazymailing a podobne je mail na jedno kliknuti, nemusis zadavat zadne hesla, odpovidat na vselijake otazky, srat se s captchou, odklikavat souhlasy s buhvicim apod. Takhle kliknes na link, udelas ctrl+C a mas ve schrance adresu mailu za 2 vteriny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33842
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út červenec 31 2018, 14:43    Předmět: Citovat

Presne tak. Podobna sluzba je mailinator, tam si cast pred zavinacom zvolis lubovolne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jef111



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 2131
Bydliště: okr. Olomouc

PříspěvekZaslal: st leden 16 2019, 14:00    Předmět: Citovat

Podobně jako ten mailovač fungují stránky s telefonními čísly když po vás za každou cenu chtějí telefon a vy nejste ochotni jim ho dát...

Ale chtěl jsem se zeptat - (vy)řešil někdo už problém s ukončením skype verze 7? Mě včera poslali hlášku na monitor že už si musím nainstalovat osmičku a basta. Starý skype furt padá do té hlášky a nic s tím nejde dělat, žádný reinstal a čištění registrů a zakazování aktualizací nepomáhá, asi na to mají nějaký backdoor přímo ve woknech (v mém případě win7).
Zkoušel jsem např. toto:
https://www.adaptech.cz/novinka-104.php

Tak jsem tedy zkusil tu nekonečně vnucovanou osmičku. Osmička je podle mého názoru totální humus který brzdí celé PC a zabírá skoro celou obrazovku svými zcela zbytečnými grafickými prvky a enormním množstvím volné bílé plochy. Odezvy programu jsou mnohem delší, objevily se mi jakési podivné kontakty které jsem dávno smazal (možná byly jen skryté?) a teď nejdou smazat, naprosto nepřehledný seznam kontaktů... Nechápu co tím sledují, jestli ten projekt chtějí úplně zlikvidovat či co? Bohužel kvůli udržení kontaktů s přáteli ten program musím dál používat.

Nebo neexistuje nějaký alternativní open-source klient pro skypové účty?
Jsem z toho fakt rozladěný Confused

_________________
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet Very Happy
www.sigmaphon.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
ec1045



Založen: Nov 28, 2010
Příspěvky: 241
Bydliště: Šlapanice

PříspěvekZaslal: st leden 16 2019, 18:37    Předmět: Citovat

Můžeš zkusit webovou verzi https://web.skype.com/cs/, je docela nenáročná a vzhledově je to něco ve stylu verze 7 s patlafounim (tabletovým) provedeni. Potom co skončila V7 tak jsem začal používat tu webovou verzi.
_________________
Ne všichni jsme měli z češtiny za jedna. Jsem dysgrafik a dyslektik.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jef111



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 2131
Bydliště: okr. Olomouc

PříspěvekZaslal: st leden 16 2019, 18:57    Předmět: Citovat

Aha, díky za tip. Na webové rozhraní jsem se ani neodvážil pomyslet, ještě mám v živé paměti příběh Meebo.
_________________
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet Very Happy
www.sigmaphon.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1508
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: čt leden 17 2019, 7:27    Předmět: Citovat

Nevím proč u mne Skype bez problémů funguje na všech počítačích.
Aktuálně mám v PC W10 verze 1809 a Skype 8.36.0.52. Doma i na chatě mám ještě stará PC s Win Xp. Nevím jaká je tam verze, ale Skype tam také funguje. Tento týden u známé s Win XP nefungovala stará verze Skype a po upgrade přímo ze Skype opět funguje. V mém NTB mi také Skype funguje. Ve všech mých strojích se přihlašuji na jeden účet Skype.
Ve Skype komunikuji přes chat, hlasem a posíláme si fotky, soubory a odkazy na internet s několika známými a rodinou. Nevím jaké Skype mají oni, ale vše funguje.
Se stejnými protějšky se spojuji přes Skype také z mobilu (Nokia 5) pod stejným účtem Skype. Co napíši v mobilu, tak vidím také v historii na Skype v ostatních mých strojích.
Tak nevím. Asi platí "čím blbší sedlák, tím větší brambory".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jef111



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 2131
Bydliště: okr. Olomouc

PříspěvekZaslal: čt leden 17 2019, 11:26    Předmět: Citovat

Ale já nikdy nenapsal že mi Skype nefunguje jako takový. To samozřejmě funguje, historie chatů je na serveru takže je pochopitelné že je stejná ať se přihlásím odkudkoliv. Ale mě vadí HW náročnost toho nového skypu, používám vesměs docela staré počítače a tam je to znát a nechápu proč blbej messenger kterej by mohl mít 2MB musí zabírat 250MB paměti a při otevření okna mít odezvu 10 vteřin kdy se nic neděje. A navíc se mi graficky nelíbí, přijde mi nepraktický a zkrátka VE VŠEM PODSTATNĚ HORŠÍ NEŽ STARŠÍ VERZE. A taky mě nasralo že mě mrkvosoft donutil přechod na novou verzi proti mé vůli. To je problém který řeším.

Vím že je spousta lidí kterým nic z toho nevadí a proto se ty společnosti chovají tak jak se teď chovají. Drzost a bezohlednost gigantických společností se stala standardem.

PS: Pobavila mě stránka "skype feedback" která mi vyskočila po odinstalaci starého skypu. Můj názor je vůbec nezajímal, nikam nic nešlo napsat, celá stránka byla jen o tom jak je nový skype úžasný. To mluví za vše...

_________________
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet Very Happy
www.sigmaphon.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund