Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tesla SM 260
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19, 20, 21  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Robert18



Založen: Apr 15, 2009
Příspěvky: 335

PříspěvekZaslal: so červenec 28 2018, 19:52    Předmět: Citovat

Tak tady foto kladky co myslíte bude to lepší ?


kladka2.jpg
 Komentář:
 Velikost:  17.98 kB
 Zobrazeno:  120 krát

kladka2.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pida_m



Založen: Feb 04, 2010
Příspěvky: 775
Bydliště: Karlovy Vary

PříspěvekZaslal: so červenec 28 2018, 20:02    Předmět: Citovat

..no to toho ze snímku /obvzláště o změkčilosti/ poznáme.
Hlavně ta páska bude ráda, když na ní se budou vytlačovat ty chem. sajrajty cos do toho napustil.

_________________
píďa
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2730
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: so červenec 28 2018, 21:09    Předmět: Citovat

Já bych to zkusil napřed naprázdno, stejně, pokud tam zůstalo jen trochu glycerínu, pásek se nalepí a automatika vypne nebo se namotá na trn. Myslím zbytečná práce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: so červenec 28 2018, 23:30    Předmět: Citovat

Já jsem jenom zvědavý co se bude dít, až tam dáš jinou kladku a nic se nezmění. Mám několik SP210 a u žádného problém s kladkou není.
Mám vlastně i SM260, ale už jsem ji sto let nezapnul...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9680
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: ne červenec 29 2018, 5:09    Předmět: Citovat

Robert18 napsal(a):
Tak tady foto kladky co myslíte bude to lepší ?

jo

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7443

PříspěvekZaslal: ne červenec 29 2018, 7:13    Předmět: Citovat

Kremik napsal(a):
Já jsem jenom zvědavý co se bude dít, až tam dáš jinou kladku a nic se nezmění. Mám několik SP210 a u žádného problém s kladkou není.
Podle toho nejde soudit. Mám SM260 a původní kladka se prakticky zcela rozpadla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: ne červenec 29 2018, 8:09    Předmět: Citovat

Jemu ale ne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9680
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: ne červenec 29 2018, 8:35    Předmět: Citovat

no synci a děvuchi, pryž kladky není houba aby nasákla glycerínem, jde o povrchové ošetření no a pokud se pak smeje obrazek_cenzura (lépe tím IPA na čočky laseru DVD mechaniky) tak žádné sankce typu destrukce - deformace pásku nehrozí, nápad s revitalizaci v MW je též originální a u mě neodzkoušený
_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
elektrosvit



Založen: Jun 27, 2016
Příspěvky: 2514

PříspěvekZaslal: ne červenec 29 2018, 13:19    Předmět: Citovat

Mně tedy všechny kladky bez ohledu na stáří při čištění isopropanolem pouštěly nějakou černou hmotu, asi saze. Tak raději používám jen destilku, pak zůstává na vatové tyčince jen hnědá hmota z pásků. Když byl povrch kladky nějakým způsobem narušen, pomohla mi vždy pouze výměna. A autor hned v prvním příspěvku hovoří mimo jiné i o přetržení pásku v místě setrvačníku (patrně myslí tónový hřídel), což podle mě nemůže způsobit zteřelý povrch kladky, ale spíš nadměrný tah přivíjecího motoru, jiná mechanická závada nebo nějaký nežádoucí stav, ke kterému dochází při zařazování funkcí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9680
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: ne červenec 29 2018, 13:33    Předmět: Citovat

přetržení pásky v audio kazetě je krajně neobvyklý a vzácný jev, deformace to ano ale tohle...no mně se to nikdy nepovedlo (Hitachi, JVC, Aiwa) ale též jsem principiálně odmítal velmi tenké materiály 9µm CC120 což ani výrobce v manuálu moc nedoporučoval
_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2730
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: ne červenec 29 2018, 14:22    Předmět: Citovat

elektrosvit:záleží na kladce z jaké gumy je, ale tyhle fakt pouštěly, takže jsem IPA ředil destilkou a paráda. Nejapný žert jsem zažil kdysi za komančů v opravně, borec tam donesl deck Unitra, že namotává pásky a pak se ptal čím čistit hlavu a kladku. Odpověděli mu, že benzínem, tak nevím, jak to potom dopadlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: po červenec 30 2018, 16:16    Předmět: Citovat

Přetržení pásku je celkem snadný jev. Při troše "dobré vůle" míněno pochopitelně ironicky, stačí vytáhnout, resp. vyrvat kazetu s páskem omotaným kolem tónového hřídele. pár jsem jich viděl. Ale vždy byl pásek i zmačkaný. Dokonce mi jedna paní donesla magnetofon, který prý napřed pískal, ale pak přestal. Mimoto také přestal i fungovat. Paní švadlenka vzala svůj olej na šicí stroje, a nakapala ho, kam se dalo. Byla dost naštvaná, že magneťák byl z tuzexu, skoro nový, a tohle jí provedl. Původně pískala kazeta Emgeton, ale tu nenamazala. Very Happy Twisted Evil Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9680
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: po červenec 30 2018, 17:33    Předmět: Citovat

jo, to jo...mechanika kazety pískala když cívka drhla o fólii (Basf, Emgeton a jiné padělky pochybného původu)
_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)


Naposledy upravil konosuke dne po červenec 30 2018, 17:35, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: po červenec 30 2018, 17:34    Předmět: Citovat

Teď vážně. Ten tónový hřídel musí být čistý lesklý jako zrcadlo. To, co je na té fotce páskové dráhy, je něco jiného. To se nedá vyčistit? Stejně ta kladka. Připomíná mi spíš zmenšeninu brusného kotouče. Myslím teď naopak tu fotku po "úpravě". Obecně tvar přítlačné kladky sám o sobě nemůže způsobovat tolik a takových závad.

Já bych se spíš zaměřil na uložení kladky, (přesnou polohu, nebo spíš kolmost jejího hřídele), přítlačnou sílu na kladku, zda není vyběhané pouzdro kladky a další drobnosti. Důležité je také nastavení síly navíjecí spojky. Příliš velká síla působí problémy i se sebelepší kladkou. Rovněž odvíjení pásku musí jít bez nadměrného odporu. Za samozřejmé považuji použít kazetu mechanicky v pořádku, včetně přítlačného "polštářku" k hlavě.

A ten "bombiruňk", soudkovitost, může být způsoben používáním pásků s velmi hladkým povrchem, např. CrO₂. Ty mají nedostatečné tření po tónovém hřídeli, a velmi namáhají okraje kladky. Pokud je z kladky bečka, je problém s kolísáním rychlosti posuvu. Nicméně nemusí vždy způsobovat poruchy vedení pásku, hlavně, pokud je všechno ostatní v pořádku.

Pomačkané okraje pásku můžou vzniknout nejčastěji špatným vedením pásku. Resp. nevím, jak jinak. K poškození dochází o hrany vodítka, nebo jak se to jmenuje, to co je součástí hlavy.

A nakonec ještě něco k výše zmíněné Unitře, s tím jejich CNRS. Nezjistil jsem kompatibilitu s žádným jiným systémem. Navíc nefunguje dobře ani s nahráváním a přehráváním na stejném kusu, na stejném magnetofonu. Šumové a kmitočtové vlastnosti jsou katastrofální. Jediné, co se mi líbilo byly ty prosvětlené budíky. Jinak to byl snad nejhorší stereofonní magnetofon, co jsem kdy měl. Mám na mysli Tape Deck. Právě u tohoto křápu mi neustále cestoval pásek nahoru a dolů. Se všemi důsledky. Záleželo na tom, kolik bylo pásku na pravém unášeči. Nakonec jsem zjistil, že je moc silný tah navíjecího trnu vinou spojky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: po červenec 30 2018, 17:58    Předmět: Citovat

Konosuke, nejen Basf. Taky třeba Scotch, TDK, Maxel. Ty 2 poslední jen některé typy. Dokonce se mi "podařilo", že ten pískot byl i v nahrávce na ScotcH 90. Dokonce se i některé kazety kvůli tomu zadíraly. Nejčastěji Scotch. Zajímavé je, že ke konci éry používání Mg jako nejčastějšího nahrávače jsem nakoupil asi 15 nebo 20ks kazet ferro Basf type 1, které již končily, a musel jsem si je extra objednat, a musím uznat, že za 10 nebo 12 korun/kus mi posloužily a výborně se osvědčily pro nenáročné nahrávky.

Kmitočtově výborné vzhledem k tomu, že VKV končí na 15kHz, ale tyto kmitočty využívá velmi málo "populární" hudby. Jen trochu šumí při hlasitém poslechu v tichých pasážích. Těch ale tato hudba obsahuje jak šafránu. Mechanické problémy ani opotřebování nebo zanášení hlav nepůsobí. Na CD nebo vážnou hudbu mám CrO₂. Nebo Basf TP100 Reference Maximum asi po stovce kus. Ty jsem tak "šetřil, že mám ještě několik originálně zabalených. Byly to vlastně EMTEC, ale mám zažito Basf, tak se mi to někdy plete.


Naposledy upravil Syron dne pá srpen 03 2018, 11:40, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19, 20, 21  Další
Strana 5 z 21

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund