Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tesla SM 260
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 18, 19, 20, 21  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9667
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: po říjen 10 2022, 13:13    Předmět: Citovat

Pro compy IQ151 k výuce Basic se používaly běžné sériové K10
Atari měl spešl kazetovou mechaniku řízenou z počítače jo tak
se začínalo, dějepis...

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: po říjen 10 2022, 15:27    Předmět: Citovat

ransom napsal(a):
Tolik jich přece nelze stavět na sebe. Vždyť se ten spodní pod tou tíhou zbortí...

Na vlastní oči jsem viděl takovou hromadu SP210T, tedy i s tiskárnami, komín držel jen proto, že se opíral o stěnu, jinak by se převrátil, byly myslím dokonce dva. Nevím, co na to říkaly ty spodní kusy ale vypadaly že drží. Ta skříň je opravdu bytelná. Vedle toho byl ještě komín PMD...

Výstup na sluchátka se využil např. pro ZX Spectrum, to potřebovalo vyšší úroveň signálu než nabízel "pětikolík".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9667
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: po říjen 10 2022, 16:06    Předmět: Citovat

Kolik může vážit deck Tesla SM260, 261 ? odhaduji 8.5 kg tak si zesumarizujte
zátěž na dolní přístroj...ne, fotka je ilustrativní a mimoto, stavět přístroje
"na sebe" se nedoporučovalo, jednak kvůli cirkulaci chladicího vzduchu
a druhák - eliminaci rušivých el.vazeb, při stavbě racku (stojanu) jsem
vždycky nechával vzduchovou mezeru aspoň 20mm, většinou to stačilo.

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33912
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po říjen 10 2022, 16:32    Předmět: Citovat

Slusne hifi pristroje maju nozicky - prave preto, aby sa mohli stavat na seba (zostane medzi nimi medzera).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9667
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: po říjen 10 2022, 16:37    Předmět: Citovat

Na parazitní vazby (od trafa zesíku a motorů decku) byl citlivý zejména gramec s magnetickou (MD) přenoskou ale,
stačilo podložit tabulí ocelového pozink plechu na míru základny a bylo často po problému.

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ronoda



Založen: Dec 12, 2017
Příspěvky: 797
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: po říjen 10 2022, 16:50    Předmět: Citovat

TheLastUnicorn napsal(a):
...a tady najednou taková zbytečná obluda...

Možná obluda, ale určitě jedinečná. Kdepak jsou dnes, skoro po padesáti letech všechna ta plastová chrastítka?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
TheLastUnicorn



Založen: Jan 17, 2018
Příspěvky: 420
Bydliště: Trenčín

PříspěvekZaslal: po říjen 10 2022, 17:12    Předmět: Citovat

Přesně tam, kde i ta Tesla...buď u sběratelů, nebo ve šrotu. Stačí to takto?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9667
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: po říjen 10 2022, 17:17    Předmět: Citovat

Jedna je u mě doma: Tesla B116 A opět jeden maxistroj ale, existoval
podobný vzor Philips N4420 a to ve stejné době (1981) když se na trh
draly audiokazety...

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: po říjen 10 2022, 20:07    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
Slusne hifi pristroje maju nozicky - prave preto, aby sa mohli stavat na seba (zostane medzi nimi medzera).

To SM260 splňuje. Nejen že má nožičky, v horní části víka má i prolisy, kam nožky zapadnou, takže ty stroje na sobě pěkně sedí.
Jak ta skříň vlastně vznikla? Já prvně poznal SP210, pak až SM260. SM260 je prostě "normální magič" s robustnější skříní, ale SP210 mi vždy přišla jako segment něčeho "většího", skoro až průmyslového, ale nikdy jsem o nějakém "vyšším poslání" neslyšel. To se opravdu rozhodli jen tak, že budou vyrábět takovou almaru v podstatě pro nic za nic? Ty mašinky šly dálkově ovládat, osazeny tím byly snad všechny, ale kolik z nich takto skutečně bylo využito? Nebo šlo o nějaký plán do budoucna, který již nebyl zrealizován?
Ve školách to jen leželo, sem tam z toho někdo natáh prográmek do PMD nebo CONSULA, v lepším případé na tom něco nahrál, a když už jó byl někdo hodně nadšený, spustil "splašený hřebík". Potenciál těchto strojů nikdy nebyl využit. Na záznam dat opravdu stačila "malá plastová krabička". Proč tedy takový luxus?
Stejně tak i tiskárny CONSUL. Nádherný skvost, tohle už opravdu bylo průmyslové zařízení schopné nepřetržité práce. Ve školách si to jen občas trošku vrklo.
Pochopil bych, kdyby se předpokládalo, že to bude sloužit desítky let. Ale bylo to opravdu tak?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33912
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po říjen 10 2022, 20:14    Předmět: Citovat

Hlavne som nepochopil spojenie "priemyselneho" SP210 s najlacnejsim smejdom BT100 do jedneho kusu - SP210T.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: po říjen 10 2022, 21:56    Předmět: Citovat

Ano, BT100 je vyloženě školní. Když jsem ji poznal, velmi mě udivovalo, že nemá vlastní barvu. Nebo tedy, spíš mě to mrzelo. Barva z kopíráku mi nepřišla dostatečně kvalitní. A taky oproti jiným strojům nebylo vidět co tiskne. Jedna jehlička mi nevadila. Ale byla to jediná dostupná tiskárna. Dnes už si člověk těžko představí ten postoj k ní, když se všude válí hromady odložených funkčních tiskáren jen kvůli tomu že v nich došla barva.
Takže spíše jsem přemýšlel jak ji dotáhnout.
Ano, oproti SP210 to je hračka, ovšem ani to tehdy nebylo tak patrné. Mgf mechaniky z půlmilimetrového plechu, hromádky plastu a setrvačníku lehčího než byl v kdejakém dětském autíčku jsme tehdy ještě neznali. Takže nám ta mechanika v 210 nepřipadala tak robustní jako dnes. Tehdy to bylo běžné. Ledaskde byly kotoučáky, takže oproti nim byla vlastně titěrná.
BT100 byla v SP210 jen shora vsunutá, držela za jednu nebo dvě západky a dala se velmi snadno vyjmout. Jen ty dva drátky se musely odpájet. Takže já ji bral jako volitelný doplněk. Co na tom, že je o nějaký ten level níž, hlavně že tiskne...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33912
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po říjen 10 2022, 22:23    Předmět: Citovat

BT100 mam odlozenu, aj s originalnym obalom - akurat nefunkcnu. Vytlacil som na tom smejde celkovo mozno 10-20 stran. Jedna strana trvala snad hodinu, fuj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: po říjen 10 2022, 22:35    Předmět: Citovat

Ono záleželo i na programu, který ji ovládal. Setkal jsem se asi se třemi způsoby řízení.
Nejjednodušší fungoval tak, že hlava jela pokaždé celou dráhu a kde měl být bod, klepla.
Lepší program řádky zkracoval - po posledním bodu v řádku zbytečně nedojížděla až nakonec, ale hned se vracela zpět. Tisk to urychlilo podstatně.
Nejlepší programy tiskly v obou směrech. Znovu ušetřená další polovina času. Zde už ovšem záleželo na pečlivém seřízení tiskárny. Svislá čára už mohla být lehce zubatá. Někdy tisk uhýbal o celý bod a to už bylo opravdu nepříjemné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ronoda



Založen: Dec 12, 2017
Příspěvky: 797
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: st říjen 12 2022, 15:00    Předmět: Citovat

konosuke napsal(a):
Láska na první pohled...kde jsem k fotce přišel ? už nevím ! možná na EB
v tom případě děkuji autore, za pochopení.
(jo tak mimochodem: má aparát osvětlený kazetový prostor?
bastlilo se samodomo i u japanů jako Aiwa AD-F220 dovezená do ČR)


Koukám, koukám, moje magnetofony:-) Mezitím se sbírka trošku rozrostla.
Syslí nemoc nezaženeš antibiotiky Fuck (viz druhá a třetí fotka)



sm2.jpg
 Komentář:
 Velikost:  54.75 kB
 Zobrazeno:  94 krát

sm2.jpg



sm3.jpg
 Komentář:
 Velikost:  41.53 kB
 Zobrazeno:  70 krát

sm3.jpg



sm4.jpg
 Komentář:
 Velikost:  39.74 kB
 Zobrazeno:  82 krát

sm4.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Paviel



Založen: Jan 21, 2022
Příspěvky: 70

PříspěvekZaslal: út říjen 25 2022, 18:24    Předmět: Citovat

Ahojte.

Vymenil som teda ten poľský motorček náhonu zotrvačníka za odporučený Mitsumi a odstránil dosku riadenia, keďže už ju nie je treba, lebo motorček má svoju reguláciu. V sérií s trimrom na ovládanie otáčok motorčeka bolo treba iba zmeniť jeden rezistor na dvojnásobnú hodnotu (cca na 160 Ohm).
Vypadá to dobre akurát ,že problém kolísania otáčok to neodstránilo (hlavne počuť pri nahrávaní klavíra, ako som už dávnejšie písal). Tónová kladka je Ok, nestvrdnutá a nepopukaná a aj jej prítlak je nastavený správne (tak ako v manuáli, resp. ako mi poradil Lubos1961) a aj ostatné prítlaky a ťahy sú podľa mňa správne.
Nemôže to byť elektronikou, napr. stabilizátorom napätia pre motorček na zdrojovej doske(T5). Ja mám dojem, že je to horšie keď sa sm261 zahreje. Za studena je to v pohode. Ale je to len môj dojem...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 18, 19, 20, 21  Další
Strana 19 z 21

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund