Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Obraz C110ST
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6558
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: út říjen 17 2006, 19:47    Předmět: Obraz C110ST Citovat

Sorry,že zase otravuju s tímhle starým krámem, ale nemůžu si pomoct...
Mám tady pár problémů:
1)
Obraz je nahoře zdeformovanej, tloušťka toho pruhu je cca 3cm.
Takhle asi dopadnou vertikální pruhy (viz. textová čmáranice dole) a ještě to divně kmitá frekvencí cca 25 Hz.
>>>>>>>
|||||||||||||
|||||||||||||
|||||||||||||

2) Problémy s číslem. Trvá dobu, než se číslo zobrazí (tlačítko musím zmáčknout asi na 2s, aby se zobrazilo). Číslo mám vyřešený tak, že nemá to černý pozadí. To pozadí tam je, ale je pod číslem a má tvar čísla, tady se vyskytuje další problém: za zeleným číslem je "modrej duch", tzn. asi 7 pixelů širokej modrej transparentní obrys toho čísla, kterej se nachází těsně za tím číslem.
3) Divný barvy. Když se zobrazí sytá základní barva (červená, zelená, modrá), tak zvuk začne vrčet, občas se i rozladí, pak vypadnou barvy, nebo to je silně přesycený, tzn. obraz je jen ze základních barev a je zdeformovanej.
Modrá má navíc tu vlastnost, že je-li na obraze modrej předmět, tak to je kolem něj rozmazaný, předmět je skoro bez detailů a navíc se v tý modrý objevuje rozmazanej šum (jako z VHS). Sytě žlutá/oranžová má zase tmavší, vertikálně se pohybující horizontální pruhy, mají vejšku 1 pixel a jsou každej druhej pixel.

Neví někdo, jak tyhle nežádoucí vady na kráse týhle tývky odstranit?
Vím, je to divný, že chci omladit tuhle prabednu, ale po hodinách zprovozňování a stovkách vypálenejch retek (nemluvím o nervách, co jsem zahodil do kýblu) k ní začínám mít citovej vztah Very Happy

_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill


Naposledy upravil MetalGod dne út říjen 17 2006, 21:44, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
urbanek



Založen: May 01, 2005
Příspěvky: 556

PříspěvekZaslal: út říjen 17 2006, 20:53    Předmět: Citovat

V prvé řadě bych zkusil vyměnit elektrolyt ve zdroji ten velký síťový (200M+100M+100M/350V). Když je vadný mívá na svědomí rozsynchronizovávání a rozkmitávání řád. rozkladu a s tím spojené problémy...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6558
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: út říjen 17 2006, 21:21    Předmět: Citovat

No jo, ale kde takovej sehnat? Dělá se to ještě někde?
_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
miroja



Založen: Feb 28, 2006
Příspěvky: 1811
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

PříspěvekZaslal: út říjen 17 2006, 21:39    Předmět: Citovat

metalgod napsal(a):
No jo, ale kde takovej sehnat? Dělá se to ještě někde?

Tak si ho poskladaj z troch jednoduchych
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6558
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: út říjen 17 2006, 21:54    Předmět: Citovat

To už mě taky napadlo. Zkusím se juknout do starejch zásob, vybastlím na ně extra desku a uvidím.
Je tady ještě jeden problém- divnej kontrast. Čím víc je na obrazu bílý, tím větší kontrast je (trochu i sytost), takže to dopadá, že xicht na bílým pozadí není vidět- je vidět černá silueta hlavy.

_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
miroja



Založen: Feb 28, 2006
Příspěvky: 1811
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

PříspěvekZaslal: út říjen 17 2006, 22:08    Předmět: Citovat

metalgod napsal(a):
To už mě taky napadlo. Zkusím se juknout do starejch zásob, vybastlím na ně extra desku a uvidím.
Je tady ještě jeden problém- divnej kontrast. Čím víc je na obrazu bílý, tím větší kontrast je (trochu i sytost), takže to dopadá, že xicht na bílým pozadí není vidět- je vidět černá silueta hlavy.

Pozi jasovy kanal,hlavne elyty.
No a na odkusanie staci ak ten trojity zdrojovy kondik odpojis a pripojis 3 kondiky aj cez droty. Na upevnovanie budes mat cas az ak to pomoze.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19566
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: st říjen 18 2006, 5:11    Předmět: Citovat

Ta tlačítka většinou stačí vyčistit - při velkém přechodovém odporu se dlouho nabíjí kondík na vstupu. Když to nepomůže, tak se prodávají kontaktní gumky pro DO, tím to jde.

Proužky viditelné hlavně v oranžové ploše znamenají poruchu zpožděného signálu na modulu P - obvykle ztrácí kontakt P4, nebo nefunguje ultrazvukové zpožďovací vedení UZV1.

Ale zvlnění napájecího napětí je kapitola sama pro sebe: Vrčení zvuku dělá obvykle špatná filtrace zdroje C, ale taky ztráta kontaktu mezi kostrou signálové desky a můstkem, který nese potenciometry. Začni vyndáváním konektorů a modulů a čištěním kontaktů. No a prohlížením napájení osciloskopem - to uhnutí obrazu může dělat průnik snímkového zpětného běhu zpět do zdroje, případně úbytky na zemním spoji mezi levou a pravou deskou. Často bývá problém přímo na modulu S - elektrolyty (tady ti čísla zpaměti nepovím).

Ztmavení při přejásaném obrazu způsobuje omezovač proudu obrazovky. U této televize hlídá pouze průměrný odběr (na rozdíl od novější řady nereaguje třeba na ojedinělé body či titulky), také neubírá kontrast, ale pouze jas! Proto při překročení proudu ten obraz zčerná. Jde tomu samozřejmě povolit víc, na desce je trimr s označení ObmIk, ale nesahal bych na něj a byl rád, že ta obrazovka dodnes žije. Přece jen se proud nastavoval na co nejdelší věk.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6558
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: čt říjen 19 2006, 0:31    Předmět: Citovat

Elyty jsem ve zdroji měnil- až na ten trojitej a pro jistotu jsem ke každýmu dal fóliák 470nF. Kontakty jsou čistý, 100%-ně bez studentů. Oscilák bohužel nemám (měl jsem z Pluta, ale nic moc Very Happy ), není financ (a to by mi stačil ňákej starej jednokanálovej rusák- nemá někdo?)
Taky jsem si všim, že levej kousek obrazu (asi 2- 2,5 cm) chybí- teda je tam, ale splácnutej (asi na 5 mm) a k tomu je zrcadlově převrácenej. Zato pravá část obrazu je trochu zkosená (nahoře 2 cm od okraje, dole O.K.) a pro představu to vypadá asi takhle:"\", okraj je neostrej, zkoušel jsem to srovnat, ale nejde to.
Tenký černý čáry na bílým pozadí- černý to není, běhaj tam svisle šikmý, žlutomodrý proužky. A co ten duch za číslem (za zeleným číslem je modrej, za modrým zelenej a za červeným jantarovej duch)?
Schéma jsem si stáhnul od Káchy, ale po vytisknutí na A4 nic moc, občas nečitelný hodnoty součástek a napětí (hlavně ty důležitý Cry ), což mě moc mrzí a abych furt lez z prvního patra, kde je TV do přízemí k PC... . Nemá někdo kvalitnější?
A aby toho nebylo málo: zajímalo by mě, k čemu kterej trimr slouží, hlavně na desce P- na schématu nečitelný.
Jinak díky všem!

_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
miroja



Založen: Feb 28, 2006
Příspěvky: 1811
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

PříspěvekZaslal: čt říjen 19 2006, 6:34    Předmět: Citovat

metalgod napsal(a):
Schéma jsem si stáhnul od Káchy, ale po vytisknutí na A4 nic moc, občas nečitelný hodnoty součástek a napětí (hlavně ty důležitý Cry ), což mě moc mrzí a abych furt lez z prvního patra, kde je TV do přízemí k PC... . Nemá někdo kvalitnější?

Ak vydrzis do vikendu, mozem Ti to poslat. O ktoru cast Ti ide?
metalgod napsal(a):
A aby toho nebylo málo: zajímalo by mě, k čemu kterej trimr slouží, hlavně na desce P- na schématu nečitelný.
Jinak díky všem!

Na P-cku je tych trimrov viac, stiahol som si tiez tu istu schemu, ale nemozem celkom suhlasit s Tebou, ze by to bolo necitatelne. Pri kazdom je popis co sa nim nastavuje aj ked niektore su citatelne tazsie,no ked vies ako funguje tento typ dekoderu nemalo by Ti to robit problem vylustit to. Wink Skus mozno iny prehliadac na jpg-cka (irfan na to nie je dobry).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19566
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: čt říjen 19 2006, 20:51    Předmět: Citovat

Na modulu P je právě těch trimrů až moc. Nehýbej se žádným, pokud nemáš zjištěnou příčinu potíží.
Modrožluté proužky ukazují spíš na vadné elektrolyty, navlhlé keramické kondíky (zejména C50 až C54 - doporučuji všechny nahradit plochými fóliáky MKT a není třeba hýbat s trimry!) a především špatný kontakt v systému kostření.
Než s něčím hneš (to nastavení bylo 20 let stabilní a najednou bys ho chtěl měnit?), chce to ten osciloskop a měřit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6558
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: čt říjen 19 2006, 21:18    Předmět: Citovat

Souhlasím s Tebou- chtělo by to oscilák.
Asi začnu šetřit a koupím aspoň ňákej prastarej.
Dalo by se něco dělat s tou deformací obrazu?

_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19566
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: čt říjen 19 2006, 21:51    Předmět: Citovat

Ta deformace, pokud tedy trčí ve stejné výšce, je způsobená obvykle pronikáním snímkového zpětného běhu do napájení a to zvlnění rozlaďuje řádkový oscilátor. Nemusí to být jen filtrací napájení koncáku V, ale právě tím špatným zemněním.
Případně máš špatně nastavenou amplitudu videosignálu už z OMF (to je ten trimr, co je jakžtakž přístupný dírkou do OMF nad horním rohem kanálového voliče a je miniaturní, tyhle mívaly problémy se stabilitou).
Jenže ani jedno ani druhé bez osciloskopu nenajdeš (to by musela být jóó náhoda), ono těch míst, kde se takové nežádoucí signály můžou objevit, je v té televizi víc.
Řekl bych, že, až tohle najdeš, bude po problémech i s barevnými proužky.
Zákmit v barvě čísla...je i při zobrazení zeleného čísla kanálu, nebo tím míníš titulky v signálu z antény?

Bručení od snímkového rozkladu (tedy to, že to nedělá zdroj, ale filtrace napájení vertikálu) si ověříš snadno: najdi program pro slepice a poťákem, co kouká vzadu, přelaď kmitočet vertikálu. S ním by měla být ve zvuku slyšet změna frekvence bručení. Zdroj je to až tehdy, když se s rozladěním frekvence brumu nemění.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6558
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: pá říjen 20 2006, 11:12    Předmět: Citovat

Ta deformace obrazu je pouze u obrazu s vyšším jasem. Ty trimry na modulu P jsem musel všechny vyměnit, páč ten modul pochází ze smeťáku a byl docela zasviněnej. Všechno zkouším přes videovstup made in home (TV modulátor).
_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19566
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: pá říjen 20 2006, 13:11    Předmět: Citovat

To pořád svědčí o jediném - úbytky na zemním spoji při větším odběru a/nebo špatná filtrace.
Po zatemnění se otevřou trysky obrazovky a koncový stupeň vyhodí kopyty a začne žrát. Na to reaguje modul "S" rozladěním. Protože má určitou časovou konstantu pro doladění řádkového kmitočtu (aby se ti nerozpadal obraz, když kolem projede neodrušený traboš, simson nebo jiný kozey zdechinson, donedávna jich ještě jezdilo...), nějaký cenťák výšky na to praskne, než se to srovná. Proto ty první tři cenťáky.

Když jsi měnil trimry na modulu P, tak se nediv těm různobarevným proužkům a rozplizlé modré. První pravidlo při výměně trimru totiž bylo: nastavit nový trimr pokud možno na stejný odpor, jaký měl ten starý. Ať se s tím nemusíš seřizovat. Bez budíků to totiž chce nezarušený monoskop (a šlo to podle něj téměř dokonale seřídit), který se už nevysílá.
Ale nemůžeš si ten odpor změřit na jedné desce a na druhé nastavit stejný - tak to obvykle nefunguje, ale aspoň se správným hodnotám přiblížíš.
Ten překmit barvy může mít na svědomí rozladěná propust PAL, ale v tom případě zobrazené číslo programu tento překmit nemá, zato živý obraz ano.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6558
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: pá říjen 20 2006, 18:06    Předmět: Citovat

Dobrá, už jsem ten modul P tak ňák seřídil, že má lepší obraz, než Panasonic Viera Very Happy .
Teď mám další 3 problémy:
1) jak jsem měl levou stranu obrazu "\", tak jsem to trochu srovnal do kompromisu, že je trochu "\ /", tzn. do qětináče, správněji do lichoběžníku.
2) cejtím, že se do obrazu míchá zvuk a do zvuku zase obraz, tudíž to trochu vrčí, na obrazu je decent moaré. Dá se to vyléčit?
3) nedopatřením mi na baňce praskly kroužky, hned jsem sehnal jiný, ale barvy jsou rozhozený. Je nějakej osvědčenej způsob, jak to kvalitně nastavit?
Jako testovací obrazec používám obraz z Playstationa (ostrý hrany, malý rozlišení, kontrastní obraz a barvy).
Díky za rady!

_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund