Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

ZIP při zúžení do jednoho pruhu na dálnici.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
PixelOrgy



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 1964

PříspěvekZaslal: čt červenec 19 2018, 10:18    Předmět: Citovat

Ted je to uz vyrazne lepsi, ale jeste nedavno se fakt ve spouste useku na D1 v pravym moc jet nedalo. Takze v levym, normalni, dalnicni rychlosti (ne 100kmh) a kdyz nekdo dojizdel, tak uhnout do pravyho. Jak zacal byt normalnejsi povrch tak zpatky napravo.

podjizdeni zprava je sice prasecina, ale vybavuju si cestu z prahy na brno v nedeli dopoledne (letos na jare) a kus za prahou vznikla situace, kdy bylo ~30 aut v levym (fakt dlouha rada), v pravym jeden nakladak, po jehoz predjeti so skoro nikdo nevratil zpatky (jen par jedincu s mozkem), a jeli jak ovce v tom levym cca 110, protoze zacalo stoupani. Probliknuti nezajem, tak jsem je (nejen ja) podjel zprava. Asi byl zrovna nejakej divnej den..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1520
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: čt červenec 19 2018, 10:21    Předmět: Citovat

houmr napsal(a):
........Stejná sprostota je, pokud někam vjíždím připojovacím pruhem, ve kterém akceleruji a správně k tomu využívám jeho celou délku a auto jedoucí za mnou se do pruhu zařadí dřív a akceleruje tak, že mne sevře do slepé uličky.

Tato popsaná situace vždy zavání bouračkou, jde mi také na nervy a už si tu častou situaci hlídám. Třeba v pruhu vedle připojovacího pruhu jede auto (za ním už nic), na které již nestačím zrychlit, abych se bezpečně zařadil před něj. Tak musím přiměřenou rychlostí počkat, až me to auto mine, abych se zařadil za něj. A najednou mi tam vletí auto jedoucí za mnou v připojovacím pruhu. Ten šílenec za mnou v připojovacím pruhu přece musí vidět celou situaci a je jasné, že se chci připojit. Ale protože se mu vjezd do pruhu uvolní logicky dříve než mi, tak tam frajersky vletí, ihned akceleruje a mne zazdí, jak píše "houmr". Vše je v lidech a je to souboj bezohlednosti a dravosti proti slušnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PixelOrgy



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 1964

PříspěvekZaslal: čt červenec 19 2018, 10:36    Předmět: Citovat

Stejne tak dokaze nas**t to, ze ten pred vama najednou dupne v pripojovaku na brzdu, protoze konci cara - pruh sice pokracuje dal nekolik km, ale cara je cara ze...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15522
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt červenec 19 2018, 11:12    Předmět: Citovat

Ruprecht napsal(a):
Situace: jedu v pravém, levým mě předjíždí auto. Když je na mé úrovni (v levém pruhu), začne zpomalovat. Co mám dělat?

Pleteš si pojmy s dojmy (nic ve zlém). Ty přece jedeš, tak jak jedeš. Ten , co tě vlevo předjel a začne zpomalovat, tak má nějaký mentální či zdravotní problém, ale to neznamená, že jsi povinen zpomalovat i ty. JEHO zpomalování není TVOJE předjíždění. Podle předpisů on bezdůvodně zpomaluje provoz a měl by dostat pokutu nebo pořádného facana.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
houmr



Založen: Nov 01, 2016
Příspěvky: 976
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

PříspěvekZaslal: čt červenec 19 2018, 12:50    Předmět: Citovat

PixelOrgy napsal(a):
dupne v pripojovaku na brzdu


Ano, pokud to není někde v omezení, kde není krajnice, tak také pokračuji za čarou v akceleraci a záměrně dávám blinkr až když se rýsuje možnost se zařadit. Zastavit na konci připojováku, zvlášť na dálnici je cesta do průseru - 1. protože z nuly na rozumnou rychlost to nějakou dobu trvá a 2. protože v tom autě sedí osoba, která evidentně není vyježděná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ruprecht



Založen: Sep 28, 2005
Příspěvky: 1279
Bydliště: ZČ + JM

PříspěvekZaslal: čt červenec 19 2018, 18:18    Předmět: Citovat

citace:
to neznamená, že jsi povinen zpomalovat i ty. JEHO zpomalování není TVOJE předjíždění. Podle předpisů on bezdůvodně zpomaluje provoz

Já jezdím pravým pruhem. Když se dálnice rozšíří na tři, přejedu na začátku do pravého. Jezdím s tempomatem stabilní rychlostí furt stejně. Jaký je rozdíl mezi tím, když nastane situace výše (se zpomalením jiného předjíždějícího vozidla v levějším pruhu) a mezi tím, když dojedu svým pravým pruhem jiné vozidlo v některém levějším pruhu a minu ho v předpisovém pravém pruhu? Neboli s naprosto stejnou logikou "JEHO jízda není TVOJE předjíždění. Podle předpisů on bezdůvodně zpomaluje provoz a měl by dostat pokutu nebo pořádného facana."

_________________
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1667

PříspěvekZaslal: čt červenec 19 2018, 21:41    Předmět: Citovat

PixelOrgy napsal(a):
Stejne tak dokaze nas**t to, ze ten pred vama najednou dupne v pripojovaku na brzdu, protoze konci cara - pruh sice pokracuje dal nekolik km, ale cara je cara ze...

Si udělám trochu reklamu Laughing



Hubert_79 napsal(a):

Památný je třeba železniční přejezd v Mělníku. Koleje končí pod vraty v kopřivách, vlak tam jel naposledy za Husáka. Ale radnice? Šup tam kameru a kasírovat za překročení třicítky... Pak chtěj po lidech, aby v nich rostl respekt k právu.
Nebo když starosta nějaké prdele na Moravě přímo řekne, že radar pár metrů od cedule obce je "past na ty přespolní" a mnul si pazoury, jak jim to naplní pokladnu. V radaru skončil krumpáč...

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
frantajetel11



Založen: Nov 13, 2008
Příspěvky: 1922
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: čt červenec 19 2018, 22:12    Předmět: Citovat

Já se taky připojím do debaty. Jezdím každej den po D7 Slaný - Praha. Sice jenom asi 15 km, ale to stačí. Jezdím +- ve stejnej čas. Zjistil jsem, že pokud najedu na dálnici do čtvrt na 7 je to většinou v pohodě. Pokud až po týhle době, tak se vždycky najde nějakej blb (sorry dámy, častějc blbka), kterej se do toho pravýho pruhu prostě nezařadí i kdyby za nim jeli hasiči. Taky jsem zjistil, že to jsou z 80% furt ty samý lidi - prostě firmu na dodávce si zapamatuju a některý ksichty taky.
Takže mi z toho vyšlo:
1) Hovada jezděj od půl sedmý
2) Když je někdo řidič - vemeno, nenaučí se řídit nikdy

A ještě k těm sjezdům/nájezdům. Speciálně na tý D7 před Prahou - jsou tak krátký, že tam prostě člověk někdy zastavit musí a čeká až ho někdo pustí - o tom, že jede někdo v pravym pruhu, v levym nikdo a ten člověk VIDÍ, že někdo stojí na nájezdu a stejně neuhne, to bych tady popsal 10 stran... Chápu, že některý ty nájezdy jinak vyřešit nešly, ale u některejch to snad musel vymejšlet někdo s pomocnou školou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1667

PříspěvekZaslal: pá červenec 20 2018, 5:52    Předmět: Citovat

Speciálně na R7 ani nájezdy nejsou, tam sou křižovatky. Proto to dálnice nikdy nebyla, není a dokud to nepředělají, ani nebude, ať si to ten burešův Ignorant klidně přemaluje desetkrát, když to prostě neplní dálniční parametry.

To samý R4 s autobusovejma zastávkama a tak můžeme pokračovat.

Zeslušněno. Příště mažu celé. Nemám náladu se patlat s hulváty,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1520
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: pá červenec 20 2018, 7:49    Předmět: Citovat

Někde jsem nedávno četl, ale nepamatuji si kde (nechci vypadat jako Zeman s s Peroutkou a Hitlerem) následující výklad předpisů (nečetl někdo z vás ten článek také):

Pokud jede řidič v pravém pruhu, vidí v připojovacím pruhu vozidlo, a pokud mu v tom nic nebrání, tak uhne jako slušný řidič do rychlého levého aby umožnil najetí z připojovacího pruhu, tak ten slušný řidič spáchal přestupek a může být (nebo bude) za to policii pokutován.

Zdůvodnění: Na silnici se jezdí v pravém pruhu. Do levého může přejet když předjíždí, nebo je v jeho pruhu překážka. Vozidlo v připojovacím pruhu není překážka a ani se nejedná o předjíždění, takže "bezdůvodným" přejetím do levého pruhu spáchal řidič přestupek.

Doslovný výklad předpisů k tomu, aby se mohla vybrat pokuta. Je to něco jako radar u značky konec obce, která je umístěna v poli 100 m a více za poslední chalupou (mimochodem kdo vymyslel to, že se značky konec obce umísťují často v místě kde je konec obce někde na katastrální mapě a ne podle skutečné zástavby a stupně nebezpečí pro obyvatele).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
houmr



Založen: Nov 01, 2016
Příspěvky: 976
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

PříspěvekZaslal: pá červenec 20 2018, 7:54    Předmět: Citovat

Ad absurdum sice asi ano, ale kdyby se mi někdo tohle snažil vnutit, vždy budu tvrdit, že jsem uhnul vlevo pro zabránění srážky, protože jsem si nebyl jistý, zda-li mne ten v tom připojovacím pruhu vidí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31874
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá červenec 20 2018, 9:16    Předmět: Citovat

Brozicek napsal(a):
...
Doslovný výklad předpisů k tomu, aby se mohla vybrat pokuta. Je to něco jako radar u značky konec obce, která je umístěna v poli 100 m a více za poslední chalupou (mimochodem kdo vymyslel to, že se značky konec obce umísťují často v místě kde je konec obce někde na katastrální mapě a ne podle skutečné zástavby a stupně nebezpečí pro obyvatele).
Dobře z tohohle ohledu to mají učuněný v Pšonsku. Tam když vjíždíte do katastrálního území obce, upozorňuje vás na to zelená cedule s bílým textem = názvem obce. Ale neznamená to, že u tý cedule musíte brzdit jak vo život jak vosli - protože ta cedule je skutečně na hranicích katastru a často je i víc jak půl kiláku od první chalupy, kterou budete míjet. Ale místo, od kterýho platí omezení rychlosti pro pohyb v zástavbě je označený bílou cedulí s piktogramem domů = hranice obejvaný zóny. Tam už skutečně platí limit - a když vás tam změřej s rafikou nad 50 (v noci nad 60), tak vás zkasírujou. Ale tyhle černobílý cedule jsou vždycky maximálně 15-20 metrů před barákem, stojícím jako první u cesty - dál ne... Proč to neumíme u nás, když to umí i ti přiblblí pámbíčkáři?
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7586
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: pá červenec 20 2018, 9:30    Předmět: Citovat

citace:
Dobře z tohohle ohledu to mají učuněný v Pšonsku. Tam když vjíždíte do katastrálního území obce, upozorňuje vás na to zelená cedule s bílým textem = názvem obce.

Jo, toho jsem si tam taky všiml. U nás je to tak, že o umístění cedule obec a konec obce rozhoduje přímo ta obec. Není dáno, že to musí být hranice katastru. Prostě, kam obec chce, tam ceduli dá nebo nedá.
Pár obcí mělo osvícené zastupitelstvo, takže značení vypadá tak, že je na jedné štangli cedule obec a pod tím značka 70. Jedeš třeba půl kilometru, pak začnou baráky a tam je 50 a hotovo. Pak zase jak skončí baráky je 70, pak dojedeš k ceduli konec obce a šup, můžeš 90.
V Praze taky, na silnici I/12 mezi bývalými vesnicemi a městy (nyní městskými částmi) je ve městě značka 80. Vede to tam třeba 5 km mezi polema, tak tam by na padesátku stejně všichni dlabali a plynulost dopravy by šla kam? No šla by do prdele.
Ono to tedy jde, jen se musí chtít.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Ruprecht



Založen: Sep 28, 2005
Příspěvky: 1279
Bydliště: ZČ + JM

PříspěvekZaslal: pá červenec 20 2018, 9:57    Předmět: Citovat

U nás je to stejně: par.2, cc): obec je zastavěné území, jehož začátek a konec je na pozemní komunikaci označen příslušnými dopravními značkami

Pokud by zákonodárce chtěl padesátku "od cedule k ceduli", nepsal by do zákona podmínku "zastavěného území", tudíž padesátka (obec) je od první stavby za cedulí k poslednímu domu před cedulí.

_________________
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31874
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá červenec 20 2018, 10:36    Předmět: Citovat

Problém je v tom, že ceduli si u nás obec může díky svévolnýmu vlastnímu rozhodnutí umístit klidně i několik stovek metrů od prvního/posledního baráku zástavby = na hranici katastrálního území a pokuty vybírat už tam, ne v bezprostřední blízkosti obytnejch staveb. Místo odkud kam platí rychlostní omezení určuje dopravní značení, ne stavby. Policajti mají jen poradní funkci, jim se musí úmysl obce umístit značku dál od staveb oznámit - s drtivým předpokladem schválení, protože policajtům o nic nejde, oni maximálně budou mít o další pastičku k vybírání pokut víc. A není zákona, kterej by v tom obcím bránil - naopak, "rychlost zabíjí" je v tom ještě podporuje.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund