Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

ZIP při zúžení do jednoho pruhu na dálnici.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pida_m



Založen: Feb 04, 2010
Příspěvky: 775
Bydliště: Karlovy Vary

PříspěvekZaslal: st červenec 18 2018, 16:19    Předmět: Citovat

termit256 napsal(a):
... Nevim jak po evrope, ale v usa mohou predjizdet z jakekoliv strany a neni s tim zadny problem.


- na dálnici /Interstate nebo HWY, Expressway, Freeway.../ můžete předjíždět i z prava a jízdní pruhy nejsou rozděleny podle rychlosti /pokud tam teda není cedule „Slow Traffic Keep Right“/. Jo a bacha Amíci zásadně při změně pruhu nedávaj blinkry.
Ale oni až na vyjímky NEPŘEDJÍŽDĚJ, všichni jedou stejnou rychlostí /70 + 10mph/.

_________________
píďa
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
samec



Založen: Dec 19, 2017
Příspěvky: 4151

PříspěvekZaslal: st červenec 18 2018, 17:12    Předmět: Citovat

No keď je ten pravý pruh na D1 od kamiónov taký rozdrncaný, tak to ani nie je bezdôvodná jazda v strednom pruhu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7589
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: st červenec 18 2018, 17:29    Předmět: Citovat

Ale. Kdypak jsi naposled jel po D1 nebo pražském okruhu? Jízda uprostřed JE bezdůvodná. Jezdí se vpravo.
_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Ruprecht



Založen: Sep 28, 2005
Příspěvky: 1279
Bydliště: ZČ + JM

PříspěvekZaslal: st červenec 18 2018, 18:13    Předmět: Citovat

citace:
tak si budu hlídat při přejíždění z pruhu do pruhu oba sousední pruhy

to musíš stejně, par.12/5: "Přejíždět z jednoho jízdního pruhu do druhého smí řidič jen tehdy, neohrozí-li a neomezí-li řidiče jedoucího v jízdním pruhu, do kterého přejíždí"
citace:
Ten s koňma mě neměl právo předjíždět zprava

když to vezmu z pohledu slušného spořádaného řidiče, dodržujícího předpisy, tak par.11: "Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, a pokud tomu nebrání zvláštní okolnosti, při pravém okraji vozovky", par.12/1: "Mimo obec... se jezdí v pravém jízdním pruhu". Tudíž ten s koňma se po předjetí kamiónu zařadil předpisově vpravo a nemůže za to, že někdo jiný porušoval předpisy jízdou v levém pruhu. Přitom stačilo se včas zařadit (to by se do pravého nemohl za tebe vůbec dostat neřkuli se pravým dostat na tvou úroveň). Najezdím asi 50-60t ročně, takže potkávám různé řidiče, třeba takové, co vidí kamion na obzoru a přejedou do levého "aby to stihli a náhodou nezůstali v pravém". Schválně zkuste při dojíždění kamionu prvým pruhem vyhodit levý blinkr, uvidíte, že vás spousta lidí bez problémů pustí a udělá vám místo. Nebojte se používat blinkr, a to dřív, než něco opravdu uděláte. Ostatní budou vědět, co byste rádi, a budou mít čas si rozmyslet jak vám pomoct nebo jak vám uhnout.

My, co dodržujeme 361/2000 (zejména par.11) jedeme předpisově pravým pruhem, pokračujeme předpisově pravým pruhem až k překážce (přitom někdy předpisově míjíme ta vozidla v levém, zejména když blikají doleva - viz par.17/1 "Vpravo se předjíždí vozidlo, které mění směr jízdy vlevo a není-li již pochybnosti o dalším směru jeho jízdy."), před překážkou a před vlastním pohybem volantem dáme blinkr, necháme minimálně dvakrát bliknout a začneme přejíždět do levého. Stačí znát a dodržovat zákon.

citace:
pravý pruh na D1 od kamiónov taký rozdrncaný

Kde jsou tři pruhy, tak ve směru na Prahu je na dvou místech pravý horší, než prostřední, jinak je pravý většinou v lepším stavu po rekonstrukci než prostřední. Fakt, zkuste to Smile Nebo "kdo vjede do pravého, zemře"? Smile

p.s. Když budete navíc využívat celou délku připojovacích pruhů (abyste nabrali rychlost, navíc můžete legálně předjíždět zprava ty v prostředním dle par.17/1, druhá věta), všem se nám pojede líp a bezpečněji. A kdybych mohl prosit, blikejte chvilku před vlastní akcí (třeba před bržděním při odbočování, blinkr fakt napoví víc o tom co máte v plánu, než jen zničeho nic brzdová světla). A úplně luxus by byl, kdybyste už při příjezdu na kruháč blikali doprava, pokud chcete opouštět kruháč prvním výjezdem. Ti, co stojí na dalším vjezdu budou mít jasno o chvilku dřív a všichni to projedeme rychleji a bezpečněji.

_________________
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19534
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: st červenec 18 2018, 18:48    Předmět: Citovat

Ruprechte, souhlas. Blinkry jsou hlavní nástroj komunikace mezi řidiči, jen mi připadá, že někteří řidiči nedočetli návod k vozidlu a netuší, že blinkry mají v základu, žádná tuningová výbava. Asi proto je nezapínají. Objektivně ale musím přiznat, že takové potkávám po celé Evropě, jen mi připadá, že na Západě je nepoužívají, když nevidí důvod někomu svůj úmysl vyjevit.
Ovšem náš zákon 361/2000 Sb. si mnozí vykládají po svém a stále mají nějaké zdůvodnění, proč ho nedodržovat. Dokonce se někteří předhánějí v tom, jak to udělat co nejčastěji. Jistě, jdeo o zákon zbytečně překomplikovaný, snad nejdelší v celé Evropě, navíc blbě provázaný s jinými zákony (například s přestupkovým), prostě čím tlustší zákon, tím víc děr.
A, i kdyby je neměl, kdo to kontroluje? Měření rychlosti za bukem v typických pastích s omezením rychlosti a bezdůvodná kontrola povinné výbavy náhodně silniční kontrolou vybraných vozidel respekt k zákonu také zrovna nepěstují. V zahraničí mě za celé roky stavěli jen jednou, mrkli na doklady a jeď. Ale to proháněli tím parkovištěm každého, někoho zřejmě hledali a my jsme to nebyli.
Ergo jsme v zemi, v níž se okázalá ignorance ohleduplnosti a předpisů stala sportem. A vždy, když přejedu naše hranice, oddechnu si, že nejhorší kus cesty mám za sebou.

_________________
Těm, kdo si nevybírají odpovědi na soukromé zprávy, už příště neodpovím. Tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7589
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: st červenec 18 2018, 18:56    Předmět: Citovat

citace:
jsme v zemi, v níž se okázalá ignorance ohleduplnosti a předpisů stala sportem

Ano. Nakolik na to má podíl to, co píšeš výše je otázkou...
citace:
Měření rychlosti za bukem v typických pastích s omezením rychlosti a bezdůvodná kontrola povinné výbavy náhodně silniční kontrolou vybraných vozidel respekt k zákonu také zrovna nepěstují.

Památný je třeba železniční přejezd v Mělníku. Koleje končí pod vraty v kopřivách, vlak tam jel naposledy za Husáka. Ale radnice? Šup tam kameru a kasírovat za překročení třicítky... Pak chtěj po lidech, aby v nich rostl respekt k právu.
Nebo když starosta nějaké prdele na Moravě přímo řekne, že radar pár metrů od cedule obce je "past na ty přespolní" a mnul si pazoury, jak jim to naplní pokladnu. V radaru skončil krumpáč...
Edit: A nezmění se to, dokud budou mít policajti "čárkový" systém; tedy víc čárek (odchycených přestupků), víc oko u šéfa a podobně. Pak jsou policajti akorát movtivováni k odchytávání nešťastníků s prošlým obvazem v lékárničce a ne těch, co fakt na silnici prasí.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1520
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: st červenec 18 2018, 19:26    Předmět: Citovat

Cítím se trochu jako šikanovaný školák od svých spolužáků (kolegů z EB) kvůli tomu předjetí spěchajícím řidičem zprava.
I když ten řidič měl rychlé a silné auto a dojel mne výrazně vyšší rychlosti než 130-kou, musel předpokládat, že po předjetí kamionu se budu snažit co nejrychleji mu uvolnit levý pruh. Z Vašich reakcí vyplývá, jako byste byli u toho a viděli, že ho ještě snad stovky metrů blokuji, a proto mu prdly nervy a předjel mne zprava. Tak to však vůbec nebylo. Jakmile jsem minul kamion, ihned jsem se snažil zařadit před něj, abych umožnil řidiči za mnou pokračovat rychle ve svém levém pruhu.
To, že se ten řidič protáhl nějakou myškou za mnou úzkou mezerou mezi mnou a kamionem, a ihned na to dupl a předjel mne zprava, musím nadále považovat za hazard a neuvážený čin bez předvídání toho, co já po předjetí kamionu udělám.
Chápu, že při přejíždění z pruhu do pruhu nesmím ohrozit řidiče jedoucího ve vedlejším pruhu. V tomto případě jsem však takový bleskový manévr mezi mnou a kamionem do pravého pruhu vůbec nečekal a ani čekat nemohl.


Naposledy upravil Brozicek dne st červenec 18 2018, 20:26, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31875
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st červenec 18 2018, 19:49    Předmět: Citovat

samec napsal(a):
No keď je ten pravý pruh na D1 od kamiónov taký rozdrncaný, tak to ani nie je bezdôvodná jazda v strednom pruhu.
Hubert_79 napsal(a):
Ale. Kdypak jsi naposled jel po D1 nebo pražském okruhu? Jízda uprostřed JE bezdůvodná. Jezdí se vpravo.
Je to už pár let, měl jsem akorát čerstvě koupenýho Drobka - a jel jsem ke kamarádovi vinařovi do Rakvic - však Jezevec má "svoju noru" jen kósek vod tama a řádně mi vomastil, že jsem se u něj nestavil taky. Jako řádnej vovčan, dbajíc §§§, měl jsem vylepenou dálničku na čelním skle a za Brnem u Modřic jsem se ukázněně zařadil na nájezd směrem na Blavu na D2, abych si ukrátil jízdu po dálnici. Vyjel jsem, šlápnul na plyn a tlačím rafiku přes 100 směrem ke 130 - jenže v tom podélným dílu vozovky, geometricky ležícím na pravý straně mezi odstavným pruhem, jeho plnou bílou čárou a přerušovanou čárou situovanou vlevo od něj, se to prostě nedalo. Jak rafika vylezla nad 90, auto se nedalo udržet v přímým směru, do kol to třískalo jako bych jel po polygonu v Kopřivnici, takže jsem v pudu sebezáchovy uhnul vlevo - kde v tu chvíli nic dalšího nejelo. A EJHLE - NAJEDNOU BYLO (RELATIVNÍ) TICHO, ramplování do podvozku přestalo a i ta rafička tachometru naprosto klidně vylezla na 130 a nedalo žádnou velkou práci ji tam udržet, stejně jako volant v přímým směru. Po pár kilometrech, vědom si potenciálního přestupku setrvávání v levým pruhu, jsem se POKUSIL sjet do pravýho - jenže vono AUVAJS!!! ramplování jak na tankodromu ještě zhoršený tím, že jsem na tu voranici vletěl ve 130, takže jsem měl co dělat, abych se vrátil zpátky do levýho pruhu a pokračoval v jízdě směr Hustopeče. "Dálnice" byla jinak skoro prázdná, směrem na jih jelo jen pár aut - A VŠICHNI V LEVÝM. Co čert nechtěl, asi po 10 kilákách se mi za vocasem objevily modrý majáky, takže jsem začal prudce brzdit a až při cca 60 vjel do tý pravý voraništní stopy. Hoši v uniformách začali samozřejmě "Pane řidiči, jestlipak víte, jakýho přestupku jste se dopustil?" A já že ne, že si ničeho nejsem vědomej. No a oni právě začali s tím, že jako bych měl vědět, že po dálnici se jezdí pokud možno PRAVÝM pruhem atd atd - tak jsem se jich zeptal, jak si teda podle nich mám představovat dálnici? Podle zákona je dálnicí silnice, která svýma parametrama umožňuje cestovat všude tam, kde na ní není dopravní omezení, DÁLNIČNÍ RYCHLOSTÍ - neboli až 130km. Ergo kladivo, silnice, po který není možný jet osobním autem ani rychlostí 90 NESPLŇUJE PARAMETRY DÁLNICE - a já, protože jsem podle cedulí na silnici označený D2, jsem teda chtěl dodržet zákon tím, že jsem využil k jízdě TEN PRUH NEJDÁL VPRAVO, KTEREJ TAKOVOU RYCHLOST UMOŽŇOVAL. A to že ten pruh už vedle sebe dál doleva neměl žádnej další - to není moje vina, to je vina správce komunikace, že dovolí, aby krajnice na pravý straně neumožňující dálniční rychlost zabírala víc jak polovičku šířky dálničního pásu ...
No hádali jsme se tam asi čtvrt hodiny, oni furt že mám jezdit vpravo, já si zas stál za svým, že pokud je silnice značená jako dálnice, musí umožnit po celý provozní šířce jízdu dálniční rychlostí - a pokud tuhle podmínku splňuje jen jeden pás, pak je jasný, kterej já k jízdě použiju STEJNĚ JAKO HO POUŽILI VŠICHNI PŘEDE MNOU A KONECKONCŮ I TI, CO KOLEM NÁS PO CELOU TU DOBU PROJÍŽDĚLI... No a je to nakonec prestalo bavit, vrátili mi doklady a "Pokračujte pane řidiči, s váma jak vidno nehne vůbec nic ..."

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vasekpetr1



Založen: Jun 20, 2005
Příspěvky: 853
Bydliště: Hospoda u Třebíče

PříspěvekZaslal: st červenec 18 2018, 20:07    Předmět: Citovat

Hubert_79 napsal(a):

Nebo když starosta nějaké prdele na Moravě přímo řekne, že radar pár metrů od cedule obce je "past na ty přespolní" a mnul si pazoury, jak jim to naplní pokladnu. V radaru skončil krumpáč....


Toto byl ten památný radar v Moravských Budějovicích směrem od Lažínek a když udělali obchvat okolo města, tak radar zmizel. Najednou není potřeba hlídat rychlost aut, mířících do města. Prostě kasička se už neplní. Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7589
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: st červenec 18 2018, 21:25    Předmět: Citovat

Máš Karle recht. Takhle vypadala i jižní spojka. Pravdou je, že úsek Brno a dál jsem jel naposled před 10 lety a myslím, že se normálně dalo.
Když se ale vyjíždí z Prahy po D1 (než začne to omezení, jak to budou do konce srpna opravovat), tak je pravý pruh úplně v klidu a v opačném směru to samý. Nic, kde by se nedalo jet stovkou. Jenže. Uprostřed se šine strýc v Loganu cca 80 km/h, pravým kamiony a busy 90-100 km/h (a strýcovi a jemu podobným není divný, že pravý pruh jede rychleji než on) a v levém to švihají ostatní 120+ km/h. Zdaleka to není ojedinělé.
Jasný, když vidím, že třeba pravý pruh bude někam uhýbat, tak se nacpu doprostřed (který se po odpojení změní v pravý). Třeba jako u křižovatky D1 a silnice I/3. Ti, co jedou na Prahu po D1 (pravým pruhem) by se po připojení nájezdu (z něhož "vznikne" pravý pruh) z trojky měli zařadit vpravo, ale neudělají to. Tam pak není o kolizní situace nouze.

Jojo, to je on ten radar!

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: st červenec 18 2018, 21:49    Předmět: Citovat

Jsem přesvědčen , že ZIPů podle zákona! je v ČR jen pár . Pokud jeden pruh končí , není to ZIP . I když se značky tváří jinak . Stejně jako demonstrace před sněmovnou . Stejné je to v RK , kdy ráno do koncernu si vykládají "šoféři" připojovací pravý pruh , coby ZIP . Ten to není !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
houmr



Založen: Nov 01, 2016
Příspěvky: 976
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

PříspěvekZaslal: čt červenec 19 2018, 7:42    Předmět: Citovat

Tvé přesvědčení zřejmě pramení z neznalosti zákona:
" Při souběžné jízdě umožní řidiči vozidel jedoucích v průběžném pruhu řidičům
vozidel do tohoto pruhu přejíždějících z pruhu, který přestal být průběžným, vjet tak, aby se
vozidla jedoucí v průběžném pruhu a vozidla do něho přejíždějící mohla řadit střídavě po
jednom do jízdního proudu průběžného pruhu.

Já a i školitelé v tom vidí každé slučování dvou pruhů v jeden, nebo pokud se jeden z nich stává odbočujícím.

Jinak s tím "podjížděním" co tu někdo uvedl - pokud někoho předjíždím, je podle mne samozřejmost se do jeho pruhu nevracet hned před jeho čumákem. Jezdím po dálnici každý den do práce a šlak by mne trefil, když mne někdo horko těžko předjede (třeba s dodávkou) a aby "vyhověl" těm chvátačům za ním, tak mi to přede mne loupne, takže já abych vytvořil bezpečnou vzdálenost, musím zpomalit. Specielně se mi to často stává před omezením, kde předjíždějící hned před mnou začne zpomalovat, bo omezení...
Bohužel různí vychcánkové tohle nepochopí a pak může nastat tady uvedenená situace, kterou tu dokonce ještě někdo obhajuje. Stejná sprostota je, pokud někam vjíždím připojovacím pruhem, ve kterém akceleruji a správně k tomu využívám jeho celou délku a auto jedoucí za mnou se do pruhu zařadí dřív a akceleruje tak, že mne sevře do slepé uličky.
Blinkr dávám pokaždé, když přejíždím z pruhu do pruhu, ale na rozdíl od Turecka v Čechách rozhodně ten blinkr ty auta v levém pruhu nezpomaluje. Často se mi stane, zejména v pátek odpoledne, že tou svojí 110km/h rychlostí dojedu kamion, a do levého se přes smršť rychle jedoucích vozidel nedostanu. A to se rozhodně nepovažuju za váhajícího střelece, který čeká na Godota.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15522
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt červenec 19 2018, 8:40    Předmět: Citovat

Tady to je ukázka toho, jak někteří čeští řidiči nechápou, na co je ten ZIP a to tam ta značka nemusí být ani umístěna. Hlavně to ukazuje na inteligenci řidičů.
A předjíždění vpravo na dálnici je vždy prasárna, zvláště když ten co to dělá, tak moc dobře ví, že ten před ním chce odbočit vpravo, ale nechce někomu v náklaďáku vjíždět rovnou pod čumák. Někteří deboši to ale nepochopí i tak. Nakonec o čem diskutovat, když někdo jede povolenou maximálkou a chudák mu musí ukazovat, že mu to jede rychleji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4247
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: čt červenec 19 2018, 8:49    Předmět: Citovat

mě vadí to zrušení blikání na kruháči , dřív bylo jasné kterým výjezdem řidič vyjede , a dalo se tam plynule vjet teď čekám až se usmyslí a blikne, že vyjíždí. Další věc co mě potkala včera řidič audiny v levém pruhu telefon u palice a sedmdesát na tachometru , pravý pruh volný . Podle předpisu já v pravém pruhu mimo obec nesmím jet rychleji protože by to bylo předjíždění z prava . -Jak se tedy zachovat podle předpisů? Já se přiznám, že jsem se podle nich nezachoval.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ruprecht



Založen: Sep 28, 2005
Příspěvky: 1279
Bydliště: ZČ + JM

PříspěvekZaslal: čt červenec 19 2018, 9:53    Předmět: Citovat

citace:
předjíždění vpravo na dálnici je vždy prasárna

Situace: jedu v pravém, levým mě předjíždí auto. Když je na mé úrovni (v levém pruhu), začne zpomalovat. Co mám dělat? Zpomalovat s ním? Třeba až do zastavení abych náhodou "nepředjížděl zprava"? A nebo jet jako dosud a ignorovat jeho počínání?

_________________
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund