Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

ZIP při zúžení do jednoho pruhu na dálnici.
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1520
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: st červenec 18 2018, 9:01    Předmět: ZIP při zúžení do jednoho pruhu na dálnici. Citovat

Dnes jsem si na Seznam.cz přečetl tento článek
https://www.novinky.cz/auto/477912-delate-je-taky-nejhorsi-zlozvyky-pri-jizde-po-dalnici.html
Zde se chci zmínit o často diskutovaném pravidlu ZIPu. Myslím si, že u tohoto pravidla se nikde nezdůrazňuje jedna zásada, která plynulé střídání v místě ZIPu umožňuje.
- Dnes se k místě zúžení sunou řidiči v koloně většinou pomalou jízdou (obvykle přerušovanou zastavováním) s vozidly nalepenými těsně zasebou. V místě ZIPu se musí zastavit úplně a řidiči se pak z nuly střídavě rozjíždějí ze dvou do jednoho pruhu (agresivní řidiči se často vnucují bez ohledu na střídání).
- Podle mne by bylo daleko rozumnější, aby si v koloně před ZIPem vytvářeli řidiči rozestupy na délku asi dvou vozidel. V tomto případě by bylo možná vjíždět střídavě a plynule do ZIPu bez nutnosti zastavit, než projede vedlejší vozidlo.
Dnes si můžeme všimnout, že před zúžením je průměrná rychlost dvou pruhů kolony tak do 10 km/hod (většinou i méně). Jakmile se vjede do jednoho pruhu za zúžením, ihned se rychlost toho jednoho pruhu zvýší na obvyklou povolenou rychlost, tj. cca 80 km/hod, a ještě je mezi vozidly dostatečný a bezpečný odstup. Při vytváření odstupů před zúžením by se tedy rychlost kolony před zúžením mohla přirozeně podstatně zvýšit, ohaduji možná až na 40 km/hod. To už by bylo zřetelně poznat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6593
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st červenec 18 2018, 9:24    Předmět: Citovat

Kdyby nebyly ryby, nemusely by být rybníky Smile Jak by se zvýšila propustnost, lze navrhovat různě, stejně to nedopadne, protože valná většina řidičů to zvorá nebo se to bude snažit nějak ojebat. Hlavně by bylo potřeba, aby, jakmile se pruhy sjedou, tak přidat, aby auta stíhala odjíždět a bylo místo pro další. Typicky bývá vidět, jak pomalu popojíždějicí kolona po sloučení do jednoho pruhu pomalu postupuje dál. Podle mě by bylo mnohem lepší, než zipovat, na velmi frekventovaných komunikacích, zejména dálnici, umístit do pruhů semafory a nechat třeba 5 minut jet jeden pruh a pak zase 5 minut druhý. Propustnost by byla dramaticky větší. Ale za prvé by poměrně rychle jedoucí auta jela podél stojící kolony a za druhé by se určitě našla spousta ojebávačů, co by se snažili přejet ze stojícího do jedoucího pruhu, takže je to bohužel zcela nereálné takto řešit. V přírodě to funguje zcela naopak, než na silnici. Pomalu tekoucí voda se v úzkém místě zrychlí tak, aby průtok zůstal zachován.
_________________
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: st červenec 18 2018, 9:33    Předmět: Citovat

Pokud je jizda ve zuzeni plynula jak pises, z logiky veci tim zadny cas neusetris.
Mne spis serou hnupi kteri jedou v levem pruhu kdyz je pravy volny. Tohle by se melo trestat uplne stejne jako to kdyz tim nekoho naserou a on je pak vybrzduje. A je jedno jestli jedou 110 nebo 130.


Naposledy upravil termit256 dne st červenec 18 2018, 9:38, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15515
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st červenec 18 2018, 9:37    Předmět: Citovat

Je to jen o řidičích. Vidím to tady na buranech s pražskými, brněnskými a ostravskými čísly. Všichni z nich, co se chovají jako burani, tak jsou většinou místní sedláci z dědin ve firemních autech a schovaní za anonymitu firmy. A podle mě to tak funguje u nás všude.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8975
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: st červenec 18 2018, 9:40    Předmět: Citovat

Před každým nápadem, jak by kde co mohlo fungovat líp, je třeba si položit otázku, jestli navrhované řešení počítá s lidským faktorem. Pokud ano, nebude fungovat. Škoda námahy. Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15515
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st červenec 18 2018, 9:40    Předmět: Citovat

termit256 napsal(a):
Mne spis serou ti, kteri jedou v levem pruhu, kdyz je pravy volny.

V obci to může být každému ukradené a mimo obec na to máme pomahače a ochranitele, pokud se většinou neflákají po svých kšeftech. Výsledkem je to, že se zbytečně rozčiluješ kvůli blbosti druhých. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19518
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: st červenec 18 2018, 10:03    Předmět: Citovat

V zahraničí se už ve škole vyučuje pravidlo otevřeného zipu, to je ten případ, kdy nejedou auta vedle sebe, ale každé má vedle sebe místo, kam se během zipování plynule zařadí. Na dálnicích je tam vidět, jak včas to místní dělají, aby se zazipovali. Jen naši, Maďaři a Poláci jim to musí vždycky zkazit, protože ten rozestup přece nemůžou nechat prázdný...
A že to tím jedním pruhem nezrychlí? Samozřejmě, že ne, vždyť právě v tom jednom pruhu je obvykle omezení rychlosti na osmdesátku, a ještě to hlídají radarem. Kdo si dovolí vypadnout tak rychle, aby nezdržoval, ale nebyl popotahován za rychlost?

_________________
Těm, kdo si nevybírají odpovědi na soukromé zprávy, už příště neodpovím. Tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: st červenec 18 2018, 10:30    Předmět: Citovat

Z tohoto vlákna by se měl nakonec udělat souhrn, bude to vynikající podklad pro budoucí změny.

a vůbec nejhorší jsou šoféři z .......... en-ten-ten ......... Olomoučtí kovo-zemědělci Smile

_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ruprecht



Založen: Sep 28, 2005
Příspěvky: 1276
Bydliště: ZČ + JM

PříspěvekZaslal: st červenec 18 2018, 11:49    Předmět: Citovat

citace:
hnupi kteri jedou v levem pruhu kdyz je pravy volny

Přestupek předjíždění zprava neexistuje. Existuje jen přestupek "nechat se předjet zprava". Pokud někdo jel rychleji ve svém pravém pruhu a dostal se před vozidlo v levém/levějším pruhu (nesprávně pojmenováno jako "předjetí zprava"), bylo tam místo na to, aby ten pomalejší jel vpravo (par.12/1). Na tom jsme se shodli i s hlídkou na D1, která jela celkem pomalu v prostředním pruhu, já jen pokračoval přímo ve svém pravém. Kdybych měl předjíždět levým pruhem, jak původně naznačovali, musel bych nebezpečně přejet přes dva pruhy tam a zase přes dva zpět předpisově do pravého.

Jinak pokud dojíždím pravým pruhem někoho v levém, mám za to, že on pravděpodobně bere svůj pruh jako průběžný a pravý pruh jako připojovací či odbočovací a podle par.17/1 tedy "Při jízdě v připojovacím nebo odbočovacím pruhu se smí vpravo předjíždět též vozidlo jedoucí v průběžném pruhu." Nebo také v případě třech pruhů lze vozidlo blikající/přejíždějící mezi středním a levým pruhem bez problémů předjet pravým pruhem viz též par. 17/1 "Vpravo se předjíždí vozidlo, které mění směr jízdy vlevo a není-li již pochybnosti o dalším směru jeho jízdy."

Zajímavá situace je také v případě, že dvě vozidla jedou stejně rychle vedle sebe v pruzích a to v levém pruhu zpomalí. Co má dělat řidič v pravém pruhu? Bude to "předjíždění zprava?"

_________________
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: st červenec 18 2018, 12:02    Předmět: Citovat

Osobne nechapu proc je u nas zakazano predjizdeni zprava. Nevim jak po evrope, ale v usa mohou predjizdet z jakekoliv strany a neni s tim zadny problem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nakadah



Založen: Oct 06, 2013
Příspěvky: 1320
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st červenec 18 2018, 12:21    Předmět: Citovat

Buďme rádi, že není zakázáno i předjíždění zleva. V rámci záchrany životů a zklidňování dopravy by to tak klidně mohlo i nějakého pošuka politika napadnout.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7556
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: st červenec 18 2018, 13:19    Předmět: Citovat

ZIP je stále pro některé řidiče sprosté slovo. Je značka, že se zužuje do pravého. Tak se všichni kilometr před tím cpou do toho pravého a pak z levého nikoho před zúžením nepouští, protože "podivej, mámo, vychcánek jeden, my tady čekáme a von si nás jako předběhne".
Co mě taky drtí - dálnice, tři pruhy a co idiotů jede prostředkem. Dementi.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1520
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: st červenec 18 2018, 13:30    Předmět: Citovat

termit256 napsal(a):
Osobne nechapu proc je u nas zakazano predjizdeni zprava. Nevim jak po evrope, ale v usa mohou predjizdet z jakekoliv strany a neni s tim zadny problem.

Je dobře, že předjíždění zprava je zakázáno mimo souběžné jízdy kolony.

Stalo se mi na dálnici, že jsem předjížděl rychlostí kolem 130 km/hod kamion a zezadu se na mne přiřítil a přilepil spěchající divoch. Hned když jsem kamion minul, chtěl jsem autu za mnou uhnout do pravého pruhu. V poslední setině vteřiny jsem zahlédl, že ten divoch ihned po předjetí kaminu na ty svoje koně šlápnul a předjížděl mne zprava, kde bych ho nikdy nečekal.
Ta setina vteřiny mrknutí do pravého zrcátka mne zachránila od nehody. To předjetí zprava v dané situaci je hodno jen kobylí hlavy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ruprecht



Založen: Sep 28, 2005
Příspěvky: 1276
Bydliště: ZČ + JM

PříspěvekZaslal: st červenec 18 2018, 14:28    Předmět: Citovat

citace:
ihned po předjetí kaminu na ty svoje koně šlápnul a předjížděl mne zprava
jinak řečeno "nezařadil jsem se do pravého hned a nechal jsem pravý pruh zbytečně dlouho volný, jiné vozidlo se ZA MNOU do volného pravého pruhu před kamionem zařadilo". Předpisově vpravo jel ten s koňma, sorry.
_________________
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1520
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: st červenec 18 2018, 15:08    Předmět: Citovat

Ruprecht napsal(a):
.......jinak řečeno "nezařadil jsem se do pravého hned a nechal jsem pravý pruh zbytečně dlouho volný, jiné vozidlo se ZA MNOU do volného pravého pruhu před kamionem zařadilo". Předpisově vpravo jel ten s koňma, sorry.

Nesouhlasím s tvým hodnocením, když jsi u toho nebyl. Vyhodil jsem blinkr vpravo a chtěl jsem co nejrychleji uhnout vpravo do pruhu před kamion. Ten s koňma mě neměl právo předjíždět zprava, i když se mu z pohledu jeho koní mohlo zdát, že můj úhybný manévr je pomalý. Zprava se zkrátka předjíždět nesmí. Mohl na mne blikat, mohl se zlobit, a ale žádné sorry, že mne "předpisově předjede vpravo".

Pokud by bylo u nás na dálnici předjíždění zprava povolené, tak si budu hlídat při přejíždění z pruhu do pruhu oba sousední pruhy. Ale udělat myšku před kamionem, aby mne jeho kočár předjel vpravo, tak to nemohu nazvat jak píšeš "předpisovým předjetím".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund