Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

W10 - záloha bitová kopie se nedokončí

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1520
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: po červenec 30 2018, 12:54    Předmět: W10 - záloha bitová kopie se nedokončí Citovat

Narazil jsem na nečekaný problém. Zálohu bitové kopie dělám již od W8 pravidelně na stolním PC a notebooku asi každé 3 měsíce.
- Dnes jsem spustil bitovou kopii na NTB, tam to proběhlo bez problému na HDD přes USB 3.
- Na stolním PC bitová kopie normálně probíhá, ale na závěr se zobrazí hláška, že bitová kopie nebyla dokončena. Zkoušel jsem to několikrát na dvou různých HDD přes USB 2, ale asi po 90 minutách ukládání (obrázek 1) to skončí chybovým hlášením, které má dvě verze (obrázek 2 a 3).

Netuším co se mohlo stát. Na chybu HDD to nevypadá, když to dělá na dvou různých HDD 1TB a 500 GB určených jen k zálohování bitové kopie. Místa na obou discích je dostatek. Restart PC nepomohl. Disk 1TB jsem před druhým ukládání kopie naformátoval (NTFS rychlé formátování). Na obou HDD byla uložena předchozí verze bitové kopie (po formátování samozřejmě už ne).

Máte nějaký nápad co se mohlo změnit (poslední bitová kopie byla uložena 24.5.2018). Netuším, jak by s tím mohl souviset server RPC dle jedné hlášky. Návodka k odstranění toho problému servru RPC mi nic moc neříká a nevím jak by to mohlo souviset s ukládáním bitové kopie.
https://www.dell.com/support/article/cz/cs/czbsd1/sln283117/odstra%C5%88ov%C3%A1n%C3%AD-probl%C3%A9m%C5%AF-typu-server-rpc-nen%C3%AD-k-dispozici-?lang=cs



Bitová kopie před dokončením.jpg
 Komentář:
 Velikost:  25.18 kB
 Zobrazeno:  125 krát

Bitová kopie před dokončením.jpg



Hlášení 1.jpg
 Komentář:
 Velikost:  23.91 kB
 Zobrazeno:  124 krát

Hlášení 1.jpg



Hlášení 2.jpg
 Komentář:
 Velikost:  35.55 kB
 Zobrazeno:  137 krát

Hlášení 2.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: po červenec 30 2018, 13:10    Předmět: Citovat

Windows patrně požaduje jednu kopii i pro sebe. Twisted Evil
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 6000
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: po červenec 30 2018, 13:35    Předmět: Citovat

K chybě píšou, že se vyskytuje i u souborových operací. S doporučením zkontrolovat spuštění služby RPC.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PixelOrgy



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 1964

PříspěvekZaslal: po červenec 30 2018, 16:37    Předmět: Citovat

Neni na tom PC nejaky zabezpeceni od tretich stran, jmenovite firewall nebo jiny "data-leakage preventio" software?

Nejspis neco blokuje komunikaci na RPC port. Doporucil bych to zkusit znovu s vypnutym FW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12464

PříspěvekZaslal: po červenec 30 2018, 17:27    Předmět: Citovat

Provádět bitovou kopii systému déle než 90 minut je snad masochismus, ne? Tak dlouhou dobu bych považoval samotnou za problém. Omlouvám se za O.T. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PixelOrgy



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 1964

PříspěvekZaslal: po červenec 30 2018, 19:00    Předmět: Citovat

Brozicek napsal(a):
..... asi každé 3 měsíce.
- Dnes jsem spustil bitovou kopii na NTB, tam to proběhlo bez problému na HDD přes USB 3.
- Na stolním PC....
..... přes USB 2 , ale asi po 90 minutách ukládání


toto bych rekl muze byt duvod
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1520
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: po červenec 30 2018, 20:53    Předmět: Citovat

Jsem do čtvrtka mimo domov, tak nemohu nyní zkontrolovat nastavení služby RPC.
Zodpovědně však mohu prohlásit, že jsem od minulé bitové kopie dne 24.5. neprováděl žádná systémová nastavení ani zapínání nebo vypínání služeb. V PC probíhaly jen pravidelné a obvyklé aktualizace od Microsoftu.
Doba vytvoření zálohy bitové kopie je již několik let od W8 obvyklá kolem 90 minut. Celá bitová kopie má kolem 250 GB. Je to celý obsah disku C: včetně všech datových souborů a fotografií. Disk C: v mém PC má kapacitu 500 GB a je obsazen asi z 50%. Zálohu ukládám na externí SATA HDD přes převodník SATA - USB 2. Proto může trvat uložení bitové kopie déle. Nikdy až dosud to nedělalo žádné problémy.
Samotná uživatelská data a uložené fotografie zálohuji ještě na další externí USB2 HDD 2,5 " mnohem častěji, i 2x týdně, abych nepřišel o nějaké mé osobní soubory. Zálohovací program srovná předchozí zálohu s aktuální stavem dat a v záloze přepíše jen soubory s novějším datem. Tato záloha trvá jen kolem 2 minut.
PC funguje zcela standardně bez jakýchkoliv problémů, žádně zaseknutí a od W8 jsem nikdy neměl modrou smrt.
Proto mne překvapil ten aktuální problém se zálohou bitové kopie a otevřel jsem toto vlákno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7412

PříspěvekZaslal: po červenec 30 2018, 21:23    Předmět: Citovat

Podle tohoto to vypadá, že je to přímo chyba verze 1803. Ale píšou jen o 32bitové verzi:
https://www.tenforums.com/backup-restore/109232-1803-creating-system-image-fails-rpc-server-error-0x800706ba.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12464

PříspěvekZaslal: po červenec 30 2018, 21:26    Předmět: Citovat

Není zrovna efektivní (z hlediska zálohování a údržby) provozovat OS a uživatelská data společně na jednom disku. Je vhodné pro OS používat samostatný disk nebo oddíl a zálohovat jen to, co je zrovna potřebné. Doporučuji rozdělit 500GB na část pro OS (např. 50GB) a zbytek (450GB) pro data (dokumenty, filmy, hudbu...).
Uvědomíme-li si, že W10 nabízí při nové instalaci zachování původních programů a dat a přitom instalace trvá kolem 30-ti minut, je to na zvážení.
Dále doporučuji používat zálohovací nástroje, umožňující tzv. přírůstkové nebo rozdílové zálohy.
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7412

PříspěvekZaslal: po červenec 30 2018, 21:31    Předmět: Citovat

Dobu trvání zálohy výrazně ovlivňuje USB2 disk (přenos max 35MB/s), takže to bych neřešil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12464

PříspěvekZaslal: po červenec 30 2018, 21:38    Předmět: Citovat

Jistě. Ale hlavně a přímoúměrně velikost disku nebo oddílu. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1520
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: út červenec 31 2018, 10:21    Předmět: Citovat

xsc napsal(a):
Podle tohoto to vypadá, že je to přímo chyba verze 1803. Ale píšou jen o 32bitové verzi:
https://www.tenforums.com/backup-restore/109232-1803-creating-system-image-fails-rpc-server-error-0x800706ba.html

Tak v tom bude ten problém. V NTB, kde záloha bitové kopie proběhla OK mám 64 bitovou verzi W10. Na stolním PC mám 32 bitovou verzi W10. Musím asi počkat na nějakou další aktualizaci. Dík kolegovi "xsc" za nalezení odkazu s touto užitečnou informaci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund