Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Účinky el. proudu na organismus.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19538
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: pá červenec 13 2018, 5:08    Předmět: Citovat

...i slyšíš. Stačilo, aby na jedné svatbě upadl a upálil se v blesku drát mezi kondenzátorem a výbojkou během záblesku. Svatebčani to měli i se zvoněním v uších, protože to tehdy byl poněkud výkonnější blesk, než to, co se dnes dává do kompaktů (měl přes 55 Ws a dobu záblesku 1/1700 s) . Bylo to v krásně pravoúhlé hale, tak to i doznívalo. Stát se to při obřadu, sežraly by většinu koberce a tapisérie, tohle bylo až po něm, tak to bylo i efektní.
_________________
Těm, kdo si nevybírají odpovědi na soukromé zprávy, už příště neodpovím. Tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5216
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: pá červenec 13 2018, 5:14    Předmět: Citovat

Hubert_79 napsal(a):
citace:
To bol posledny raz, co som meral napatie jazykom

Mám ty trafa dvě. No nebo si líznout telefonního drátu, tam je kolik? 48 nebo 60 V...
Jednou mi dal slušnou šlupku kondenzátor z jednorázového foťáku, mělo to blesk. No nedalo mi to, tak jsem to rozebíral; předtím jsem s tím "cvakal". Nějak neopatrně jsem na ten kond sáhl a pěkná šlupka to byla.
Jojo Very Happy to me kolega z prace popisoval ze pri oprave si takhle nechtene sahl a mily fotak letel na druhou stranu dilny doprovazeny kupou hlasitych nadavek Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FERYACT



Založen: Apr 20, 2005
Příspěvky: 2285
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: pá červenec 13 2018, 12:05    Předmět: Citovat

Kompensační kondensátory na jalovinu mají trvale zapojený vybíjecí odpor.Dobří lidé mne varovali abych odporům nevěřil a udělal zkrat šroubovákem.Ten úspěšně zažil mnoho zkratů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4997
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: pá červenec 13 2018, 13:19    Předmět: Citovat

Práve včera som si v rukách prehadzoval jednu dosku zdroja z LCD televízora, pozeral som lupou súčiastky, keď sa mi zdalo, že odpory nejako brnia. Tak som to premeral, a držalo si to 300V, stačilo to dokonca na bliknutie s 25W žiarovkou. V tom zapojení zrejme neprítomnosť 230V AC vypne zdroj, takže kondenzátory ostávajú nabité. Vybíjací odpor sa nekonal, to by im výrobné náklady vzrástli o dva centy.
Elektriku som pocítil už veľa krát, ale k doktorovi som s tým nešiel. Načo. Ono to prejde do pár dní.

Teraz som sa dočítal, že najväčší odpor okrem iného kladie tuková tkáň. Tak aspoň na niečo je tučnota dobrá. Tlstý elektrikár má väčšiu šancu prežiť zásah elektrinou. Very Happy

_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.


Naposledy upravil PotPalo dne pá červenec 13 2018, 18:08, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: pá červenec 13 2018, 15:32    Předmět: Citovat

FERYACT napsal(a):
Ten úspěšně zažil mnoho zkratů.

úspěšně? snad se úspěšně odpařil, ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: pá červenec 13 2018, 23:29    Předmět: Citovat

Vypadá to brutálně, ale já takto testuju třeba demontované TC937a 5G/50V. Nabiju ho na 52V a natvrdo šlusuju na kusu hliníkového plechu.
Pokud uhoří vnitřní přívody, stál za hovno a stejně by v aparátu brzy odešel. Kusy, které tohle bez úhony přežily, fungují dodneska.
Všecko zlé je k něčemu dobré.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: so červenec 14 2018, 21:27    Předmět: Citovat

Tak to jsou ty falešný detekce CC blesků kolem Luhačovic. A já myslel, že jim blbne technika... Laughing
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3316
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne červenec 15 2018, 18:27    Předmět: Citovat

Taky jsem párkrát obdržel ránu od napětí 220. A že si dávám pozor. Před pár dny dorazil z číny zabiják hmyzu. Po objednavce jsem prolezl web a zjistil že místo UV lampy se použíje modrá led v bílém valci. Normál činský ojeb. Když zabiják dorazil tak to modré nějak poblikávalo. Tak jsem to vypnul a při rozborce jsem dostal šlupku od násobiče. Nakonec to dopadlo dobře, je to UV lampa, jen byla uvolněná. A k dotazu 24V je považováno za bezpečné napětí, proto se používá tam kde se předpokládá že je to rizikové místo a mohlo by dojít k úrazu elektrickým proudem. Špatný zdravotní stav je způsoben něčím jiným.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3370
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: ne červenec 15 2018, 21:34    Předmět: Citovat

Robo jen drobné doplnění 24Vac se považuje za bezpečné v definovaných prostorech. Tedy u živých částí v prostorech normálních a nebezpečných. Jen aby se toho nějaký náhodný návštěvník slepě nechytil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4997
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: ne červenec 15 2018, 21:42    Předmět: Citovat

Pri dlhodobom pôsobení môže byť akékoľvek napätie škodlivé. Veď si len predstavme slaný roztok, nejaké napätie, .... no niečo to robí.
_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: po červenec 16 2018, 11:45    Předmět: Citovat

24V není jen samo bezpečné napětí. Ve specifických účelech se používá i 12V, například při vnitřním čištění nějakých nádrží, kde chlap stojí po kotníky ve vodivé kapalině.
Kromě toho se využívá i faktu, že bezpečné napětí je oddělené a symetrické proti zemi. Jinak napsáno - ani jeden z drátů bezpečného napětí nemá žádné napětí proti zemi. Aby tedy toto napětí nějak zapůsobilo na člověka, musel by dotyčný man nějak bafnout oba fousy naráz, což snad dost dobře ani nejde.
To samý i při úplném zatopení vedení, svítidel a nářadí s bezpečným napětím. Zpravidla se tedy nějaké slabé účinky 24V AC mohou projevit jen v bezprostřední blízkosti obou vodičů s 24V, ale protože je izolováno od země, nešíří se do okolí.
Jako je tomu např. při vhození zapnutého fénu manželce/tchýni/milence rovnou do vany. Pokud by vana nebyla spolehlivě uzemněná předepsaným pospojováním a dokonce byla celoplastová, teoreticky by se ani nic stát nemuselo. Možná by nedošlo ani k výpadku chrániče.
Možná. Chránič registruje odtečení určitého, definovaného proudu z pracovních vodičů do země - tady ale, v případě celoplastové vany, není proti čemu, není uzemněná. Pokud tedy do ní zároveň neteče voda.

Takže před případnou akcí s fénem doporučuju spolehlivě zjistit, zda je vana kovová, dobře uzemněná, teče do ní pomaličku voda a je spolehlivě porouchané fíčko Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8978
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: po červenec 16 2018, 12:01    Předmět: Citovat

A nasypat do ní trochu koupelové soli pro průhlednou záminkou taky neuškodí co? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
weed_smoker



Založen: Dec 02, 2011
Příspěvky: 2676
Bydliště: Jaroměř

PříspěvekZaslal: út červenec 17 2018, 15:49    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
FERYACT napsal(a):
Ten úspěšně zažil mnoho zkratů.

úspěšně? snad se úspěšně odpařil, ne?

Ten šroubovák jsem zničil zatím jeden(používám na to ty starý ožvejkaný),ale kondenzátorů už jsem tak pár zlikvidoval,obvykle se urazil jeden vývod,někdy dva (kvůli tomu 10KVAR 3F siemensu tenkrát bylo dost zle a i na penězích to bylo chvíli znát,pak jednou jsem si zničil elyt SPRAGUE 1500uF/450V,za kterej jsem vysolil dvě kila).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: so červenec 21 2018, 15:26    Předmět: Citovat

Není tu žádné vlákno, týkající se zdraví, tak to dávám prozatím sem.
Není nutný mít nějaký sympatie k danému webu. Zdá se mi ale, že ten zpovídaný farmaceut má mnoho pravdy, je to celé nesmírně zajímavé.
https://neovlivni.cz/vedeme-nesmyslne-zivoty-v-nesmyslnych-kulisach/
Malá ukázka:

"A vedle toho vám paralelně běží neuvěřitelné plýtvání léky, kdy vy za týden naplníte v lékárně prošlými léky popelnici. Párkrát jsem to počítal, a když jsme se dostali na částku sto padesát, dvě stě tisíc korun, tak jsme toho nechali. Když umře starý člověk, příbuzní vám přinesou plnou tašku neprošlých léků, kterou měl třeba dědeček doma. A průměrná cena těch tašek se pohybuje kolem patnácti tisíc. Vynásobte si to počtem žijících pacientů a jste v miliardových obratech, kdy to stát cpe do lidí, do skříněk u nich doma, a nikomu to nevadí. Stejně to neužívají, nebo si to syslí. Neexistuje totiž zpětná kontrola. Těch sedm set milionů, co chtějí na e-receptu ušetřit, já ušetřím s prstem v nose za jeden měsíc a úplně bez problému. Stačila by k tomu jednoduchá pravidla. Vím například, že kvůli e-receptu skončí pravděpodobně koncem letošního roku jenom v části Prahy 13 čtyři doktoři. Samozřejmě že máte pacientky, kterým přijde na mobil recept na antikoncepci a jsou z toho u vytržení. Jenže důchodci chytré mobily nemají. Ani ty normální si neumí e-recept vytisknout, nosí nám to na A4. Navíc vy jako lékař potřebujete jednou za čtvrt, za půl roku toho kompenzovaného pacienta vidět a trošku si s ním dát práci. Ten e-recept nikomu život nezachrání. Navíc se nepočítalo s praxí a teď se zjišťuje, že patnáct procent receptů se nevyzvedává. Lidé jdou k lékaři a pak se na to vykašlou. Nic se neděje."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Victronix



Založen: Nov 23, 2007
Příspěvky: 919
Bydliště: Vážany

PříspěvekZaslal: so červenec 21 2018, 20:23    Předmět: Citovat

Jen jestli těch 24V nemá z autotrafa. Question
_________________
Hledám ideální řešení...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund