Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Samsung UE48H5570SS nefunguje podsvit
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
yesper26



Založen: May 19, 2012
Příspěvky: 1051
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po červenec 09 2018, 11:58    Předmět: Citovat

No coment Very Happy to bol len taky vyvoj... pokusim sa niekde pozhanat trandy a oprobovat. Mozno to aj pojede. Mal by to byt asi prudovy zosilnovac na budenie jednotlivych pixelov obrazovky tie tranzistory.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: po červenec 09 2018, 12:00    Předmět: Citovat

Určite nie...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
yesper26



Založen: May 19, 2012
Příspěvky: 1051
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po červenec 09 2018, 12:17    Předmět: Citovat

Hmmmm Idea

Zeby na regulaciu jasu, kontrastu, farieb ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: po červenec 09 2018, 14:01    Předmět: Citovat

ROFL
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
yesper26



Založen: May 19, 2012
Příspěvky: 1051
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po červenec 09 2018, 14:12    Předmět: Citovat

Tak ja viem... su to kurvitka aby sa malo co pokurvit, ze jo ? Very Happy Kdezto jede aj bez nich, teda polka obrazovky Very Happy

Ved ale ako sa reguluje jas obrazovky, farby, kontrast ? Svietivostou jednotlivych pixelov ??? Tak sa to musi robit zmenou napetia alebo prudu... Ci jak
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: po červenec 09 2018, 14:50    Předmět: Citovat

Ano aj nie, to by si mal googlit o všeobecnom princípe lcd. Medzi lcd a tcon väčšina prepojení nie je o analógovom prenose...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
olda007



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 132

PříspěvekZaslal: čt červenec 12 2018, 20:12    Předmět: Citovat

Heno,děkuji moc,že jsi obětoval svůj čas mi odpovědět,Velmi si Tě vážím.
K věci : TV po odpojení BLU ON/OFF kabelu od mainboard desky sice svítí,ale nejde vypnout DO ani Jog Shuttle,jak to nazývá Samsung - čili takový joystick doprava doleva nahorů dolů enter.Takže si myslím,že odpojený kablík neřeší vypnutí podsvitu ovladačem.Jediná změna byla-když jsem přepsal 25Q40 a S24C51(IC901) původní náplní(předtím jsem přehrál obě daty z remont-aud.net) a to,že TV nestarovala po zapnutí automaticky,ale zůstala ve stand-by a šla zapnout DO.Vypnout už ovšem ničím.Jen zhasly LED diody na Tconu a jakoby zamrzla.Smazání EEPROM IC901 by asi nic nevyřešila?(zapsání FFFFFFFF...)Nepsal jsem,poněvadž zvažuji co s tou TV.Bohužel nemám ve svém okolí tak schopnécho člověka jako jsi Ty.Mám tady v servisech jen měniče desek.Nemám programátor na BGA NAND.Více po PM.Děkuji moc Heno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: čt červenec 12 2018, 21:14    Předmět: Citovat

Hm ak TV po nahratí eeprom ostal v pohotovosti, tak vtedy po info menu mute on/off sa nedalo ísť do servisného režimu.
asi by to nepomohlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
martin980



Založen: Jan 23, 2012
Příspěvky: 73

PříspěvekZaslal: ne únor 17 2019, 9:30    Předmět: Citovat

Zdravím . Mám podobný tv UE55H6200 na ktorom bol odpálený mainboard, ten som vymenil z UE48H6500 všetko išlo týždeň. potom zhasol obraz 6krat blikla červená ledka a ide už len zvuk. Po odpojení konektoru od mainboardu podsvit ide. Chcel som zapnúť tv s podsvitom aby som vedel či ide lcd, tak som odpojil len vstup BLU_ON/OFF teraz po zapnutí blikne 6krát červená led standby. podsvit len preblikne a na vstupe BLU_ON/OFF nabehne 3.5V no podsit nejde. Vie niekto poradiť kde zohnať schemy? je tam ešte nejaký vstup pre zapnutie podsietenia?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: ne únor 17 2019, 18:50    Předmět: Citovat

olda007 napsal(a):
Heno,děkuji moc,že jsi obětoval svůj čas mi odpovědět,Velmi si Tě vážím.
K věci : TV po odpojení BLU ON/OFF kabelu od mainboard desky sice svítí,ale nejde vypnout DO ani Jog Shuttle,jak to nazývá Samsung - čili takový joystick doprava doleva nahorů dolů enter.Takže si myslím,že odpojený kablík neřeší vypnutí podsvitu ovladačem.Jediná změna byla-když jsem přepsal 25Q40 a S24C51(IC901) původní náplní(předtím jsem přehrál obě daty z remont-aud.net) a to,že TV nestarovala po zapnutí automaticky,ale zůstala ve stand-by a šla zapnout DO.Vypnout už ovšem ničím.Jen zhasly LED diody na Tconu a jakoby zamrzla.Smazání EEPROM IC901 by asi nic nevyřešila?(zapsání FFFFFFFF...)Nepsal jsem,poněvadž zvažuji co s tou TV.Bohužel nemám ve svém okolí tak schopnécho člověka jako jsi Ty.Mám tady v servisech jen měniče desek.Nemám programátor na BGA NAND.Více po PM.Děkuji moc Heno.


Spätne sa chcem vrátiť k problematike opravy software pre H smart dosky BN41-02156 a podobne to platí aj pre F smart série BN41-01958.
Ide o fakt, že obsah konfig eeprom Seiko Instruments S-24C512 obsahuje kryptované klúče vypočítané podľa S/N samoného CPU čipu.
Podľa týchto klúčov cpu kontroluje obsah bga nand (eMMC nand) kde je uložený hlavný software.
Ak zmažeš alebo zmeníš obsah eeprom bez pochopenia polohy klúčov a zapneš TV, cpu zistí, že obsah eeprom nepatrí k tejto doske a zmaže klúče aj v eMMC, takže software v TV nenávratne zničíš pokiaľ nemáš predtým urobenú zálohu eMMC, EEPROM a SPI.
Doska teda už nebude korektne fungovať a to nikdy, pretože nepredpokladám, že okrem výrobného závodu má autorizovaného servisu s najvyšším levelom má niekto možnosť to v tomto stave opraviť.

Moje know-how je v tom, že viem poškodený software opraviť bez toho aby klúče boli poškodené.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: ne únor 17 2019, 18:56    Předmět: Citovat

Martin980...
Keby si pozorne počúval, čo som ti včera hovoril a neprerušoval ma, tak by si mal dosku už opravenú avšak už mi praskli nervy a hovor som zrušil.
Prečo? Pretože nerozumieš problematike avšak ani nechceš počuť, čo by si mal vedieť.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: ne únor 17 2019, 19:08    Předmět: Citovat

Asi sa opakujem, ale ludia naučte sa spolupracovať, počúvať a brať si príklad. Pre českých a moravských účastníkov fóra, krorí si niektorí ešte stále myslia, že Slováci boli a sú poväčšinou hlupáci-drotári a na wikipedii a inde sa bežne snažia prekrúcať históriu odporúčam im si pozrieť toto video: https://youtu.be/noht17pk8YQ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
martin980



Založen: Jan 23, 2012
Příspěvky: 73

PříspěvekZaslal: ne únor 17 2019, 19:10    Předmět: Citovat

Prepáč nabudúce budem počúvať pozornejšie.
práve som zistil že keď odpojím jeden z plochých vodičov do panela, tak podsvietenie nabehne. porovnával som zvody na zem na oboch stranách displeja. jedna strana má cca 2 ohmy na zem. Meral som pri vodičoch dopanela.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
martin980



Založen: Jan 23, 2012
Příspěvky: 73

PříspěvekZaslal: pá únor 22 2019, 20:46    Předmět: Citovat

Tak Tv už ide. bol tam vadný kondenzátor na doske pod panelom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund