Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Sháním main LED TV Gogen TVF 32157 WEB
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15522
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so červen 30 2018, 8:28    Předmět: Citovat

Pokud se ale podíváš na ebay, tak je tam po vyhledání "17MB95M" a setřídění takových desek dost už za 155 Kč a 210 Kč za dopravu. Stačí si vybrat. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: so červen 30 2018, 8:46    Předmět: Citovat

Na ebay jsem se díval hned z kraje ,ale žádná deska co sháním a potřebuji s tím dodatečným číslem které je podstatné jsem tam nenašel .No mrknu ještě jednou ono totiž gogen značka prý se prodává jen u nás nikde jinde takže provedu nově průzkum. Děkuji za upozornění,ano jsem tam i registrovaný a zatím s dobrými zkušenostmi /myšleno na ebay DE/ dá se povětšinou platit kartou .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33940
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so červen 30 2018, 9:29    Předmět: Citovat

Ucet vo Fio banke (bezplatny) riesi problemy s prevodom penazi CZ <-> SK.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: so červen 30 2018, 9:42    Předmět: Citovat

NJ je to možný ale já jsem u české pošty ERA
Jo jen nevím jak je to s těma hl. deskama a značení tz. že to může být s tím stejným značením třebas pro panasonic či telefunken apod. pokud já mám gogena co oni nemají ?Myslím že by to mohl být problém už jen z důvodu připojných konektorů takže asi opět trefa vedle Sad
Bohužel ted jsem prošel veškeré 3 stránky ebay nabídek a byt to zní neuvěřitelně našel jen jednu /podobnou/mému číselku

https://www.ebay.de/itm/MAIN-BOARD-FOR-BUSH-DLED32265HDCNTD-32-TV-23203987-17MB95M/222681474500?hash=item33d8d9a5c4:g:YiUAAOSwcXVZ5f8G

to ale nemusí být zdaleka plnohodnotná náhrada ¨,těch desek jen této rřady je snad milion jinak to nevidím. Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15522
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so červen 30 2018, 10:19    Předmět: Citovat

salora napsal(a):
Na ebay jsem se díval hned z kraje ,ale žádná deska co sháním a potřebuji s tím dodatečným číslem které je podstatné jsem tam nenašel .

Díváš se asi někam jinam. Místo 23204487 tam je 23203987 a místo 27243621 je zase 27207489 a konektor je taky jinej (pro Kremika jiný).

https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_nkw=17MB95M&_sacat=0&_sop=15
Tam jedině podle toho konektoru, ale přesně to samé tam asi není. Většinou se ty desky mění, protože nikdo nechce opravovat švába na HDMI.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: so červen 30 2018, 11:42    Předmět: Citovat

No nedívám se jinam vždyt jsem uvedl že je tam na ebay podobné číslo ale nikoliv identické to se rozumí čili s nejasným výsledkem a použitelnosti .
Jinak je to dobrá cena od toho angličana o tom žádná .
Ale jestli se to liší jedině a leda podle konektoru o tom také pochybuji ,v tom aby se čerti vyznali ,možná se mýlím .
Ano jinak souhlas ,raději vyměnit celou funkční desku třeba i za použitou než měnit v ní CPU apod.Vidím to z tohoto zatím bezvýchozího hlediska jen a pouze na zakoupení nové ze servisu ,otázkou je co za ní budou chtít to je celé.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15522
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so červen 30 2018, 12:44    Předmět: Citovat

Liší se to jenom tím konektorem, softwarem a počtem HDMI (otvory v obalu). Zkusil bych tipovat, že se stejným konektorem, číslem 23204487 a druhým začínajícím na 2724.... pro 32" by to mohlo skoro sedět.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: so červen 30 2018, 15:58    Předmět: Citovat

no to nemá ale smysl do toho jít pokud to není jistý že to bude sedět ,asi se to zbytečně neznačí tím až hrozivým množstvím odnoží.
Budu raději netrpělivě čekat na vyjádření od gogen servisu pak se uvidí co dále.Pak už leda koupit ještě někde tu stejně starou vránu jako celou TV která by asi nestála o moc víc než ta samotná deska ,mám to už asi 5 rok ale vyrábělo se to ještě podstatně dřív.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: so červen 30 2018, 17:27    Předmět: Citovat

Vyjádření "gogen servisu" - oni mají nějaký autorizovaný servis, nebo je to jen výměnné středisko?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: so červen 30 2018, 19:19    Předmět: Citovat

Tento autorizovaný servis pro Gogen z Ostravy mi sdělil že mou žádost přeposlal na jejich sklad :

http://servis.tsnova.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15522
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so červen 30 2018, 21:50    Předmět: Citovat

Tak jsem se znovu díval na ebay.com a welmi podobné jsou i desky s označením 2320.1989, 2319.2667, 2319.2669, 2319.6705 atd. Všechno hardwarově sedí, jen nevím jak to bude se softem, ale to už bych riskl.
Tu tečku jsem tam dal jen pro rozlišení řady.
Nebo tady toto.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: ne červenec 01 2018, 7:31    Předmět: Citovat

No děkuji ti především za tvou odhodlanou snahu a vstřícnost mi pomoci v řešení problému se kterým se potýkám.
Tak jsem se rozhodl mu nakonec na tom ebay co nabízí až podezřele ty hl. desky napsat a poslal mu i fotky mé desky at se mi k tomu vyjádří či sdělí možnou náhradu ,ono sice teoreticky asi nebude moc záležet na tom z jaké TV značky to je /i když u každé zn.TV uvádí/takže nějaký smysl a odlišnost tam nejspíš bude .Problémem pak bude ten samotný Gogen co se údajně dělá a prodává jen pro česko čemuž moc nerozumím ,žeby turci dělali jen pro nás nebo jen tuto značku a jinde pod jinou ???Tod otázka zapeklitá.
Dokonce jsem se doslechl že se Gogen vyrábí snad v číně .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15522
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne červenec 01 2018, 8:02    Předmět: Citovat

Ono to může prostě pasovat, ale místo značkového Gogena budeš mít jen Sharpa nebo Toshibu. Laughing To abys potom sháněl nálepku pro jinou značku.

U těch desek záleží asi na 8 věcech, co by měly být aspoň hardwarově stejné a potom, jestli to bude pro LCD, ELED nebo DLED a na druhu obrazovky, jestli HD nebo FHD atd. Zbytek je pak dán značkou, která se má jevit jako značka po zapnutí, Je to fakt jen hrubé rozlišení, ale rozkódování těch jejich čísel asi hned tak nenajdeš jako u LG atd. Za těch 4-5 stovek bych si na to troufnul. Sháněl jsem desku na větší TV a měli taky jen za 18 stovek a nakonec jsem vybral na ebay za 8-9 stovek i s poštou a funguje to jak nové. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: ne červenec 01 2018, 8:14    Předmět: Citovat

JJ rozumím no ale je to stále sázka do loterie ,sice /jen 500/ píše ano ale pak je otázkou zda raději nekoupit za 2000,- ze servisu najisto než mít holoubka na střeše a pokud to nevyjde už se mi to prodraží na 2500,- a to už koliduje s cenou celé funkční byt použité TV.
Jak poznám ten typ obrazovky o kteréím se zminuješ ,to není patrné /vysledovatelné/z toho čísla ?No je tam těch odlišnosti docela dost abych pravdu řekl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15522
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne červenec 01 2018, 10:00    Předmět: Citovat

Na obrazovce je její typ napsán (nalepen). Je možné, že bude jen jeden typ, ale vyhledáním jejího kódu pak zjistíš, jestli jsou nějkaé varianty nebo ne. Pětistovku bych riskl, já potřeboval vyměnit procesor, ale ten přišel na 6 stovek a nová deska bez práce se hodila tak do těch 12 stovek, protože to byla UHD. Tak jsem našel ještě levnější než jsem doufal a jede to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund