Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Osciloskop, nekdo z okoli Ostravska?Problem s ABS (cidla)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Tom_



Založen: Jun 24, 2018
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: ne červen 24 2018, 20:53    Předmět: Citovat

Homoklby jsem menil vsechny 4 a vsechny mely ozubeny krouzek Very Happy a jak rikas, to by delalo okamzite co by se auto jen pohlo o par mm.

Ta chyba se projevuje ted (i dneska jsem to zkousel) hned po nastartovani, respektive cca 15-25 vterin jak je auto nastartovane(Brzdy se nedotknu, niceho. Jen nastartovani. Baterka byla dobita do plna.). Cca rok zpatky to delalo az po ujeti urcite vzdalenosti, nekdy 500m nekdy 10km.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33946
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne červen 24 2018, 21:26    Předmět: Citovat

Ked to ukaze chybu aj bez pohnutia, tak to nemozu sposobovat zuby ani vzdialenost. Ak si teda chybu nepamata.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PeteBurns
Zablokován


Založen: Oct 08, 2007
Příspěvky: 2578

PříspěvekZaslal: ne červen 24 2018, 21:28    Předmět: Citovat

Tak v tom pripade jedine prerusene alebo nespravne cidlo, pripadne nefunkcny motor ABS alebo jeho rele, inde chybu ozaj nevidim...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: ne červen 24 2018, 21:30    Předmět: Citovat

Pokud se ta závada projeví ještě před rozjezdem, mělo by to být jednoduché. Někde to nevodí. Kontroloval jsi kontakty? Zda nejsou někde zoxidované nebo málo napružené?
Ten start bez rozjezdu bych zopakoval po sobě asi třikrát. Pokud by se to pokaždé rozsvítilo, odpojil bych kabely čidel od jednotky a znovu zasunul. Nastartoval. Pokud se kontrolka nerozsvítí, chyba je někde v konektorech u jednotky. Pokud se znovu rozsvítí, je to u čidel, momentálně stabilní. Tak bych znovu vytáhl kabel od jednotky a na tom vytaženém konektoru čidla proměřil ohmetrem. V tuto chvíli by tam ta vada měla být. Jedno by mělo být výrazně jinde.
Pokud nejedeš, jednotka taky nemá jinou možnost, než skontrolovat jenom tohle. Takže to tam někde musí být.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6609
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne červen 24 2018, 21:32    Předmět: Citovat

Jestli to hází chybu hned po nastartování ještě před rozjetím, tak je problém docela výrazný Smile Je potřeba změřit, že všechna čidla na konektoru jednotky mají správný odpor, jednotka bude pravděpodobně měřit, zda jsou všechna čidla připojena, tedy že není nikde nic přerušené a už toto neprojde. Jednotka je integrovaný blok na motoru ABS, nebo je vedle? Protože chyba zjištěná takhle před rozjetím může být i něco jiného, než čidla. Každopádně můžeš vyloučit chybný počet zubů, prasklý kroužek a špatnou hloubku zalisování, to při objevení chyby ještě před rozjetím na 100% chybu nezpůsobuje.
_________________
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tom_



Založen: Jun 24, 2018
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: po červen 25 2018, 5:23    Předmět: Citovat

Kremik : Tak kontroloval jsem kontakty cidel, kontakty relatek, kontak abs konektoru. ABS jsem rozdelane nemel Very Happy .
Na konektoru od jednotky jsem ty cidla meril a odpory jsou na te foce na prvni strance na papiru s jednotlivymi hodnotami

Zaky : Jednotka ABS je samostatna. Je v miste pod zadnima sedackama. Modul ABS s relatkama je v motorovem prostoru.

Jeste mne napadlo, protoze kontrolka ABS neznaci pouze problem s ABS ale muze tam byt vicero jinych veci. Tak se podivam na hladinu servo kapaliny, jelikoz to ma taky spojitost s ABS kontrolkou...Cim dal tim vice, se v tom zcinam ztracet obrazek_cenzura Very Happy

Jeste takovy dotaz...Meri se kostra tim zpusobem, ze jeden hrot dam na - baterky a druhy hrot na zvolene kostrici misto a merim odpor? Jaka hodnota je prijatelna?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: po červen 25 2018, 12:49    Předmět: Citovat

OT: k těm diagnostickým resetům - otec z toho byl chvilku na větvi, když se v manuálu dočetl něco typu "otevřete dveře X, zapněte blinkr Y, sešlápněte třikrát pedál Z a je zresetováno...." Smile
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Tom_



Založen: Jun 24, 2018
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: po červen 25 2018, 16:26    Předmět: Citovat

Tak jsem propipal vsechny pojistky, zdali jsou Ok a jsou. Dolil jsem servo kapalinu aby to nemohlo byt tim, jelikoz tam 3dcl vlezly a zmeril jsem AC jednotlivych cidel v pohybu.

Kolo jsem rozpohyboval vrtackou s kotoucem, tudiz rychlost byla +- konstatni a bral jsem nejvyssi dosazene hodnoty aby to mereni odpovidalo.

Tady jsou hodnoty:

Predni ridicovo kolo 0,71
Spolujezdec predni 0, 75
Ridic zadni 0,67
Spolujezdec zadni 1,1


Dale brzdove svetla sviti, tudiz tim to byt taky nemuze...

Co dal panove? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dudo02



Založen: Feb 27, 2007
Příspěvky: 991

PříspěvekZaslal: po červen 25 2018, 16:35    Předmět: Citovat

Čidlá ABS nahraď odpormi 1,2kohm.
Najprv by som ich pripojil priamo k jednotke.
Pokiaľ by nevyhadzovalo chybu, pripojil by som ich na konektory .
Takto by sa vylučovacou metódou zistilo kde je vlastne problém. Či v jednotke ABS, kábeláži, alebo v niektorom čidle.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6609
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po červen 25 2018, 16:48    Předmět: Citovat

Už jsi zkontroloval kabeláž tak, aby vodiči tekl nějaký proud, jak jsem psal dřív? Pokud to máš někde přežrané od soli, tak je to svinstvo polovodivé a měřením odporu nepřijdeš na nic, měřící proud je příliš malý. Zapojení odporů místo čidel rovnou u jednotky a pak místo čidel přes kabeláž je taky OK postup, akorát se to na straně jednoty nedělá úplně snadno, naopak místo čidel velmi snadno.
_________________
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tom_



Založen: Jun 24, 2018
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: po červen 25 2018, 17:28    Předmět: Citovat

S autem se v zime nejezdi...pred renovaci nebyl zadny problem ani s kabelazi ani cidly...Tudiz vychazim z toho, ze behem renovace ktera probihala v garazi nedoslo k prozrani kabelu soli, jelikoz kabely vedou vnitrkem auta. Jediny kabely ktery vedou venkem jsou prave od cidel, ktere jsou vymeneny.

Mohl by si mi nakreslit nejaky jednoduchy nakres jak to je mysleno, chapu baterku a ty zarovky, ale njak mi neni moc jasne co s tim dal.

No ja bych to zapojil na strane cidel, tudiz bych nahradil cidla a signal sel pres origo kabelaz ktera vede k jednotce. Nerad bych nejak bastlil piny abs konektoru k jednotce

Co se tyce tech odporu...tak to bude tak ze mezi temi 2 "male" piny bude umisten odpor o hodnote 1,2kOhm a to je vse?



Bez názvurt.png
 Komentář:
 Velikost:  7.81 kB
 Zobrazeno:  107 krát

Bez názvurt.png


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tom_



Založen: Jun 24, 2018
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: po červen 25 2018, 17:41    Předmět: Citovat

Tak je mysleno s temi zarovkami? Kde cervene je origo kabelaz...Bere se to extra po jednom pinu?Nebo oba zaroven a tak samo z jednotky oba piny pro jedno cislo?


Bez názvuaaa.png
 Komentář:
 Velikost:  6.34 kB
 Zobrazeno:  105 krát

Bez názvuaaa.png


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ACDC



Založen: Jun 20, 2005
Příspěvky: 509
Bydliště: Bukovec okr.Frýdek Místek

PříspěvekZaslal: po červen 25 2018, 18:01    Předmět: Citovat

Zdravím podělím se se svou závadou abs. Začlo to po přejetí přes výmol. Samozřejmě padlo podezření na snímač, kontrola snímačů nic neodhalila, pak návštěva v forda na diagnostice, taky vše v pořádku. Jezdil jsem stím pár let, kontrolka abs někdy blikala, svítilna, někdy i delší dobu nesvítila vůbec, přitom abs vždy fungovalo, pak návštěva další diagnostiky, to když mě nechtěli pustit přes stk (kontrolka jak na potvoru svitila). Na té diagnostice taky vše ok, tak jsem se naštval, rozebral palubovku, propájel, očistil a od té doby bez poruchy. Když jsem ve fordu poukazoval na možnost vadné palubovky, vtom prý problém nemůže být.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6609
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po červen 25 2018, 20:02    Předmět: Citovat

Kontrola větším proudem: Na straně jednotky propoj příslušné piny k čidlu kouskem drátu, měl by jít prostě jednoduše zasunout do konektoru, samozřejmě jednotka bude odpojená. Na každý pól baterky připoj jednu žárovku, můžou být i obě stejné, třeba těch 5W, pak budou svítit obě polovičním jasem. Od žárovek zapoj druhé póly do konektoru místo čidla. Pokud budeš dávat pozor a nic nikde nezkratuješ, můžeš samozřejmě použít jen jednu žárovku. Po zapojení bude žárovka svítit, můžeš zkoušt hýbat kabeláží, nesmí v žádné poloze zhasnout. Ještě by se taky měl zkontrolovat zkrat na kostru, kdyby někde byla prodřená izolace. Kontrola s odpory znmená odpjit čidla a nastrkat do konektorů odpory, to je jednoduché.
_________________
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tom_



Založen: Jun 24, 2018
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: po červen 25 2018, 20:27    Předmět: Citovat

Zaky, diky, no snad to nezkonim Very Happy nerad bych neco odpalil Very Happy Takze koupim radsi 2x 5W zarovka a udelam si propoovaci kablik s piny, ktery pak zacvaknu do konektoru od ABS na prislusne piny jednotlivych cidel.

Zkrat na kostru se dela jak? Diky

Zkusim si udelat i ty odpory, kdyz najdu potrebne muzske piny


ACDC : Diky za zkusenost, ale nemyslim si ze nekdo z lidi mel podobny problem na Audine...co jsem tak cetl, tak to jsou vetsinou cidla/relatka/jednotka nebo ruzne vypinace uzaverek atd...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 3 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.22 sekund