Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Rozhlasová reklama - jak se bránit
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ec1045



Založen: Nov 28, 2010
Příspěvky: 241
Bydliště: Šlapanice

PříspěvekZaslal: pá březen 12 2021, 23:36    Předmět: Citovat

Jak to tu čtu tak jsem z jiné planety aneb vyšiluji pokut mi za palicí ječí rádio a to obzvlášť to komerční rádio. Pokut si vzpomenu na dobu několik let nazpět, jak to bylo na dílně v hale tak poslouchat 3-4 komerční ječící radia najedou, bylo na prášky a taky pokut to někteří přeháněli tak jsem ty ječáky vypínal tak že jsem je trhal ze zásuvky a to tak že většinou měli letecký den. Naštěstí už vedení lidi zpacifikovalo, takže ty radia z diny zmizely nebo jsou umístěna tak že ječí do palice těm, co to bez nich nedají, ale neotravuji ostatní …. Asi jenom mně. Občas chodím vypomáhat na jinou dílnu kde je jediná osoba a ta se bez radia ani nepoškrábe tam, kde záda ztrácejí slušné jméno. Naštěstí to má puštěné jen tak rozumně a je to ČRo BRNO takže se to dá snést, jenže hlavně ty kecající časti mě děsně zdržují aneb poslouchám tu ječící parodii na rádio co tam má, místo toho abych dělal. Jak jsem z hrůzou zjisti, tak jsem schopen snést dechovky … asi to bude tím, že mají rytmus, melodii a jsou česky. Obecně se mi libí pokut je to svižné rychlé melodické ale musím na to mít náladu. Pokut to vezmu po žánrech dám většinu klasiky a pak něco laděného do ROCK, METAL, DISCO, kántry, …. Ale jen něco aneb to musí být svižné rychlé melodické, ploužáky nesnáším. Doma nemám žádné rádio, a pokut něco snesu tak to je spíš zvuk z televize než z rádia.

Musel jsem se vyjádřit, aneb mám přesně opačný problém než autor vlákna.

_________________
Ne všichni jsme měli z češtiny za jedna. Jsem dysgrafik a dyslektik.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: pá březen 12 2021, 23:48    Předmět: Citovat

Ještě pár řádků a už bych byl na "pokuty" asi alergický...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7505
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: so březen 13 2021, 0:13    Předmět: Citovat

Vždyť píše, že je dyslektik a dysgrafik... Ještě tam ale mohl zakomponovat "hold", "pernamentku" a "nemluvně o ...".
_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31646
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so březen 13 2021, 0:16    Předmět: Citovat

Nj, někdo ani nepotřebuje cizí termity, aby skončil fiákrem ...

Jinak rádio a jeho nesmyslný vymejvání mozků jsem vyřešil jednoduše - přehrávačem mp3/FLAC napojeným všude kde to možný je, včetně auta. Už neposlouchám ani Radiožurnál, protože to zapnu televizi na nějakým českým kanálu - je tam Covid. Pustím rádio - je tam Covid. Otevřu Seznam nebo Centrum - je tam Covid. Začínám se bát otevřít troubu nebo ledničku, aby tam nebyl taky Covid ...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ronoda



Založen: Dec 12, 2017
Příspěvky: 792
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: so březen 13 2021, 0:25    Předmět: Citovat

Aby jste to vlákno nemuseli číst znova, tak znovu uvádím na co by se mi ten výstup hodil.
---" Tak jsem zkusil u stanic které jsou na PC nahrávat je na flešku přes noc, a přes den to pouštět. Až na údaje o čase a přání dobrého rána v osm večer je to velmi příjemné. Asi měsíc jsem to tak provozoval a dobrý až na to, že občas zapomenu v noci nahrávat a také nabídka stanic na netu je omezená." ----
V noci je prakticky nula reklam, docela přijatelně hrajou a i pořady s mluveným slovem.
---- Ještě na noc vypínáme vše co jde ( s vyjímkou kotle a ledničky) tak bych rozhodně nechtěl nechat běžet router a wifi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7505
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: so březen 13 2021, 8:49    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
Už neposlouchám ani Radiožurnál, protože to zapnu televizi na nějakým českým kanálu - je tam Covid. Pustím rádio - je tam Covid. ...

Na Radiožurnálu není jen covid. Ještě je tam furt sport... Každé zprávy, každý tak druhý až třetí vstup mezi (zkrácenými) písničkami je sport. S tím ať jdou tedy do prdele.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
therion



Založen: Oct 19, 2020
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: ne březen 14 2021, 8:54    Předmět: Citovat

A ted si predstavte situaci kdy jsou na dilne 2 chlapi co komercni radia opravdu nemusi a houf 50+ bab, ktere naopak bez jeciciho "hitradiaorion" a podobnych sracek nemuzou byt. Uz jsme to zkouseli po dobrem i po zlem nakonec to vzdy skoncilo u rvouciho radia. Rusicku pro dany kmitocet jsme zkusili , ale kdo to ma porad preladovat. Nemate nekdo schema vysilace, ktery by malym vykonem pokryl cely FM rozsah?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7505
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: ne březen 14 2021, 9:07    Předmět: Citovat

V tom případě je nejlepší rádio žádné rádio.
_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ec1045



Založen: Nov 28, 2010
Příspěvky: 241
Bydliště: Šlapanice

PříspěvekZaslal: ne březen 14 2021, 10:28    Předmět: Citovat

Po tom co ve fabrice vyhlásili zákaz rádií a jeden z důvodu byl, že ty radia neměla elektrickou revizi, takže nesměla bít napájená ze sítě, což samozřejmě nikdo nedodržoval. Při jednom zákaznickém auditu vedoucí výroby všechna radia na hale co byla vidět vyhodil. A najednou to šlo, ti co bez toho nemohli být si bud pořidli špunty do uší nebo z fabriky odešli. Je pravdou, že tam dvě radia zbyla, ale jsou otočená tak že nehrají do prostoru, hlasitost je nastavená přiměřeně a jsou i docela schovaná takže prostor co zamořují je relativně malí. A co jsem to tak vypozoroval tak je jen relativně málo osob co jit to musí za každou cenu ječet u palice, ten zbytek se jen veze nebo je jim to jedno a pak je tu i opačný extrém aneb zrušit všechna rádia.

Krásně jsou vidět ti největší závisláci když nepřijdou do rachoty, aneb to konkrétní rádio neječí a většině v okolí to nevadí.

_________________
Ne všichni jsme měli z češtiny za jedna. Jsem dysgrafik a dyslektik.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8964
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: ne březen 14 2021, 10:45    Předmět: Citovat

Osobně rádio téměř neposlouchám a u práce už vůbec ne. V práci je zákaz, protože by se musely platit poplatky OSE, pokud to slyší víc lidí, než ten jeden v kanclu. A je vyřešeno. Přes ty revize by to asi taky šlo, co není firemní a nemá nálepku, nesmí být v síti. Já jsem za zákaz jednoznačně rád, ať si každej poslouchá ve sluchátkách, když musí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ronoda



Založen: Dec 12, 2017
Příspěvky: 792
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: ne březen 14 2021, 11:28    Předmět: Citovat

Koukám, že místo toho jak se nejvíc zbavit reklam, se vlákno stočilo jak neposlouchat radio:-( Nejste nakaženi dobou? Nejlépe vše zakázat:-(
O slušnějším rádiu s USB výstupem náhodou nevíte?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sis2



Založen: Oct 07, 2012
Příspěvky: 1252
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne březen 14 2021, 11:42    Předmět: Citovat

Několik let už používám v dílně Tlumič mediálních sra.ček .
Tzn. k L a P výstupu tuneru připojené spínací tranzistory, ovládané monostabilním obvodem, spouštěným tlačítkem na pracovním stole v sektoru B1 (Leffinqwellův - Bronštajnův psací stůl) Very Happy .
Jakmile začne reklama (nebo nesmyslné moderátorské kecy...) plácnu levou rukou na velkoplošné tlačítko v uvedeném sektoru a "zavřu jim hubu". Interval MKO je nastavitelný - na vyklíčování největších stupidit vyhovuje asi 90 vteřin - pak jde výstup MKO do klidového stavu a hlasitost se vrátí na původní. V případě vytrvale žvanícího pitomce lze interval libovolně prodlužovat...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31646
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne březen 14 2021, 13:58    Předmět: Citovat

therion napsal(a):
A ted si predstavte situaci kdy jsou na dilne 2 chlapi co komercni radia opravdu nemusi a houf 50+ bab, ktere naopak bez jeciciho "hitradiaorion" a podobnych sracek nemuzou byt. Uz jsme to zkouseli po dobrem i po zlem nakonec to vzdy skoncilo u rvouciho radia. Rusicku pro dany kmitocet jsme zkusili , ale kdo to ma porad preladovat. Nemate nekdo schema vysilace, ktery by malym vykonem pokryl cely FM rozsah?
Najdi si v modrejch Amárech za posledních 20-25roků jedno, který je monotématicky věnovaný přijímačům FM - je jich tam asi 6 nebo 7 od jednoho autora, Slovačiska jménem Ján Drozda. Mimo jiný tam má popsanej slaďovací přípravek pro FM - je to v podstatě oscilátor přeladitelnej potenciometrem přes celý pásmo, s nf buzením buď stálým tónem z dalšího oscilátoru, nebo z venkovního nf zdroje = jde tak i vysílat normální akustickej signál, sice jen mono, ale na vyzkoušení to stačí. No a důležitý je, že to přeladění i FM modulace se uskutečňuje jedním varikapem v tom oscilačním obvodu, za kterým je už jen oddělovací tranzistor a kus drátu jako anténa. Pokud ten ladicí potenciometr nahradíš generátorem, kterej ti bude produkovat proměnlivý napětí v potřebnejch mezích jako bys tam měl ten potenciometr, tak ten oscilátor dokážeš trvale plynule "rozmítat" přes celý pásmo - a při dostatečně vysokým kmitočtu rozmítání zarušíš celý FM pásmo tak, že si rádio nepustí nikdo. A nemusíš ani mít nf buzení, stačí jen, že vtupy těch přijímačů zahltí vysílaná nosná. Akorát bacha na výkon, jak tam budeš cpát moc mW, přijedou si pro tebe páni v montgomerákách a kloboucích naraženejch do čela ...

ronoda napsal(a):
Koukám, že místo toho jak se nejvíc zbavit reklam, se vlákno stočilo jak neposlouchat radio:-( Nejste nakaženi dobou? Nejlépe vše zakázat:-(
O slušnějším rádiu s USB výstupem náhodou nevíte?
V práci je zákaz pochopitelnej - obzvlášť tam, kde se nedokážou lidi na jednom pracovišti dohodnout na podmínkách, resp. tam, kde by na firmu mohly vystartovat příživnický organizace typu OSA/BIEM/DILIA. Odůvodnění požadavkem na elektrickou revizi taky odpovídá předpisům, když tu revizi musejí mít i všecky vařiče, ledničky, rychlovarky, mikrovlnky nebo i nářadí používaný ve výrobě a na údržbě, tak holt je musí mít i spotřebič používanej k poslechu. Nejvíc jsem se nasmál před pár léty, když ve firmě hlavní energetik, fungující i právě jako revizák na tyhle spotřebiče, naštítkoval v jedný kanceláři revizním štítkem odnímatelnou šňůru "DIN-osmičku" u malýho stolního rádijka Phillips, načež za tejden tam stála na tu samou šňůru připojená Hi-Fi věž Phillips - ale evidenčně bylo všecko OK, v papírech bylo "rádio Phillips - bez viditelného výr.č." Tam už jaxitaxi nebylo co zakazovat ...

No a s tím USB výstupem - uvědom si, co vlastně požaduješ. Potřebuješ, abys měl USB zásuvku, do který šoupneš flashku - na kterou to "to rádio" něco nahraje. Neboli požaduješ, aby "to rádio" umělo z přijímanýho signálu vytvořit formát mp3/mp4/FLAC/ALAC/ape a další podobný případně ještě s volitelnou bitrate, který bude umět ukládat průběžně v reálným čase na flashku. Co já vím, tohle umějí třeba mobily ve funkci "nahrávání zvuku" - ale jestli to umějí dlouhodobě třeba i z rádia, to netuším. A navíc teda ukládají ne přes USB, ale na (micro)SD-kartu, jenže to je flash paměť tak jako tak. Adaptéry umožňující číst SD-karty jako USB-flash jsou běžně v prodeji. Existujou i kabely s konektorama USB-samice /microUSB samec, který z hlavního konektoru telefonu udělají USB-samičku, jestli ale takhle připojená klasická flashka bude fungovat pro ten telefon jako přímo připojená paměť, to ví jen svatej Andy...
Stačilo by ti tohle?

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ronoda



Založen: Dec 12, 2017
Příspěvky: 792
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: ne březen 14 2021, 19:32    Předmět: Citovat

EKKAR*** "No a s tím USB výstupem - uvědom si, co vlastně požaduješ."

Po různých pokusech a vyzkoušení vím naprosto přesně co chci. Radio s usb výstupem do kterého dám flešku. Přes noc se mi nahraje na flešku program zvolené stanice. A ráno jen přepnu na Play a poslechnu si přes den co vysílali v noci. Ideálně ještě s nějakým časovačem či plánováním kdy nahrávat. Popř. aby neměl Stanby, abych to mohl zapínat a vypínat přes vnější časovač. Já myslím, že toho zas až tak moc nepožaduji.
---taky je mi divné, že jsem nenašel nějaký modul, který převede analogový signál na digitální a pošle na usb výstup.

Edit: můj telefon umožňuje zapnout nahrávání z FM. Vyzkouším zda je to časově nějak omezeno, nebo jen omezeno kapacitou paměti. Dobrý nápad!
Alespoň bych využil starý mobil. Ono by to šlo i z něj pouštět přes vnější zesik.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: ne březen 14 2021, 20:05    Předmět: Citovat

Tak asi nejkrutější podmínky jsou, když na dílně - kvůli preferenci sraček jiných pracovníků - musíte poslouchat cosi, jako je Čas, Impuls, Evropa a podobný hovnaře.
Ještě před pár lety, byl zlínský RockMax docela dobré rádio. Dalo se bez potíží poslouchat i dýl, než půl dne a nejlíp hráli v noci.
Ale už i tohle rádio, které se samo označuje za výhradně rockové, hraje strašný sračky, co mají k rocku asi tak daleko, jako já do Ruska.
K tomu jako bonus, ale fakt příšerně prasí modulaci, je to rok od roku horší. Jen čekám, kdy pojedou mono, jako už učinili jiní sračkaři.
Mně by u těch vysloveně středoproudých nevadil ani tak obsah, jako ty neskutečně stupidní reklamy co 15 minut, jako na Déčku pro děcka, strašný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 4 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund