Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Náhrada adaptérů za účinnější zdroj(e)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: so červen 23 2018, 7:50    Předmět: Citovat

Meanweell je standartni cinska sracka, nebrat!
Mam v planu udelat neco podobneho, na spotrebu kaslu, ale hlavne kvuli bezpecnosti. Mit pod stolem cca 10ks adapteru pochybne kvality na klidnem spani neprida. U klasickych prumyslovych zdroju je vetsinou problem hlucny vetrak, mam v planu dat tam modul podobny tomuto https://www.ebay.com/itm/Vicor-DC-DC-Conv-300VDC-input-250W-28VDC-converter-200W-VI-B6L-CU/162100618298?epid=1918482540&hash=item25bdf3243a:g:0JoAAOSwIBBUar-E kterych se mi pred casem povedlo koupit celou krabici vicemene zadarmo a nasledne levne cinske stepdowny z ebay.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
breta1



Založen: Sep 09, 2005
Příspěvky: 3488

PříspěvekZaslal: so červen 23 2018, 9:12    Předmět: Citovat

Trochu bych se bál těch 300V DC, při toleranci sitě +10% to po usměrnění dá až 350V DC
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: so červen 23 2018, 9:58    Předmět: Citovat

300V je jen oznaceni, podle DS maji nominalni vstupni napeti 200-400V, prechodne po dobu max. 1 sekundy 425V
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
misocko



Založen: Jun 26, 2009
Příspěvky: 1282
Bydliště: Hlohovec (Sk)

PříspěvekZaslal: so červen 23 2018, 10:09    Předmět: Citovat

Kvicala_r napsal(a):
Ten zdroj má nezávislou regulaci 12 a 5 větve? Tomu se mi moc nechce věřit..
preco nie? Mam v PC zdroj ktory ma hlavny zdroj 12V a na nom zavesene dalsie stepdovny na 3,3V , 5V a ostatne pomocne. Takze 12V , 5V a 3,3V si vies nastavit nezavisle bez ohladu na zataz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3362
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: so červen 23 2018, 19:45    Předmět: Citovat

Proč ne? Protože drtivá většina toho co sem viděl, byla buď úplně řízena z ZV jedné větve, nebo max bylo nějaké váhování více ZV. Neviděl sem zatím nic, co by mělo nezávisle dvě řízené tráfka, nebo topologii kterou popisuješ ty. Možny to je a v podstatě si to umí každý průměrný bastlíř splácat z něčeho taky. Mám oblíbeného TI švába, kde v SO8 dá 5A jen s málo okolní bižuterie. Ale tohle fakt nepotkávám ve zdrojích vůbec.

Termite, neruší to navenek? Ta velikost je sympatická - nezkoušel jsi oddělení P/S na kolik kV se tam dá spolehnout?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Victronix



Založen: Nov 23, 2007
Příspěvky: 919
Bydliště: Vážany

PříspěvekZaslal: so červen 23 2018, 20:20    Předmět: Citovat

Kvicala_r napsal(a):
...Mám oblíbeného TI švába, kde v SO8 dá 5A jen s málo okolní bižuterie.


Na tento jsem se díval před včerejškem, že bych si z něj dělal do modelů BEC. Wink

Jinak ten mikrotik má, podle dokumentace, napájení 8-30V. Takže 12V je pohoda.

Jinak proč mám mikrotika a D-link?
Mikrotika mám na střeše pro příjem Wifi, D-link mi už dlouho slouží jako Wifi po bytě a Ovislinkem dělám AP pro klub modelářů na letiště.

Účinnost u toho TRACO z farnelu mi přijde nějaká malá (70-84%). A nebo jsou ty vyšší účinnosti u jiných zdrojů, jako je ten Meanwell, bláboly?

Mám tady jeden BKE JS-30-120/DIN. Je to 230V/12V 2,2A.
Účinnost výrobce uvádí 70-80%. Není to na dnešní dobu nějak málo?

_________________
Hledám ideální řešení...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3362
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: so červen 23 2018, 20:36    Předmět: Citovat

Zrovna ten rozsah u mikrotika bych bral s rezervou. Kdysi sem použil 12V POE s RB433 a dvěma CM9. Občas se mi restartoval a to tam bylo utp tak kolem metru. Takže s POE dávám min 18V a zatím vždy bez problémů. S 12V přímo na JACKA taky nikdy žádný problém.
Mám třeba u rodičů 433 se dvěma CM9 (resp R52 a CM9) jako přijímač a souběžně lokální AP pro barák. Na 2G4 to zvládne v pohodě i 10m RG240. Pak máš vše v jedné a "spolehlivější" platformě.
To už je trochu OT: Na bytě mám teď 493 skrze absenci switche a 9 portů LAN + aktuálně 1 wifi a výhledově bezproblémů až další dvě karty. Pokud Ti nastavování mikrotika nedělá problémy, pak je to výborný sluha.
Jedna série trpěla na elyty, ale jinak je to nastav a zapomeň... Nehledě na to, že ty potvory si umí udělat virtuální VPN a tak veřejnou adresu využívám od rodičů Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33857
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so červen 23 2018, 20:50    Předmět: Citovat

Nie nadarmo sa v skutocnom PoE (podla 802.3af) pouziva 48 V...zariadenie musi spoalhlivo fungovat aj na konci 100m kabla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Victronix



Založen: Nov 23, 2007
Příspěvky: 919
Bydliště: Vážany

PříspěvekZaslal: so červen 23 2018, 21:52    Předmět: Citovat

Kvicala_r napsal(a):
...
Jedna série trpěla na elyty,..

Ano, elyty jsem už měnil. Nyní zase OK.

_________________
Hledám ideální řešení...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: ne červen 24 2018, 11:54    Předmět: Citovat

V daném případě nejde jen o mizernou účinnost stávajících.
Jde také o to, že ty zdroje ničí samy sebe, svoje vlastní součástky vlastním vytvářeným teplem a tím jsou prokazatelně silně nespolehlivé.
Řešení je buď jeden kvalitní, vícehladinový zdroj, anebo jednotlivé zdroje, ale od renomovaných značek.
Spínané zdroje v provedení na DIN lištu bývají většinou účinné a netopí, nebo jen velmi málo. Počítá se s jejich nasazením v nějaké důležitější aplikaci a musí mít nějakou rozumnou spolehlivost.
A pořád ještě platí, že studená součástka je spolehlivá součástka. Byť na tohle pravidlo rejžák sere tak dobře, jako se sere na placatej šutrák.
Platí jak u odporů, tak diod či tranzistorů.
Platilo to už za dob germania a platí to i v roce 2018.

A propos - dinlištové zdroje BKE jsou nevýslovný sračky. Je to jen česky polepený, mizerný rejžácký noname brand, poskládaný opravdu ze sraček. Lze snadno ověřit otevřením a prohlédnutím.
Zdroje BKE se s odřenýma ušima, i nepříliš zatížené, dožívají taktak zákonné záruky. Ve většině jde o příšerný shit, často ještě i lajdácky provedený.
Mohu nafotit ty teplem zhnědlé, původně světlešedé krabičky z BKE, mám jich tu několik. Jsou to mizerní sráči, co těží z dinlištového provedení a toho, že se málokdo má možnost podívat dovnitř - je tam totiž "záruční" přelepka a u nového si to nikdo z uživatelů v záruce nelajzne. Už proto, že nejsou nejlevnější.

Několik kusů, kvalitním materiálem opravených, dinlištových BKE a v nvých DIN krabičkách, s napětím 5V, 12V a 24V až do 30W mohu případně na nenáročné aplikace darovat.
I dvojčata 5V+24V, 5V+12V apod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Victronix



Založen: Nov 23, 2007
Příspěvky: 919
Bydliště: Vážany

PříspěvekZaslal: po červen 25 2018, 14:18    Předmět: Citovat

sinclair napsal(a):

A propos - dinlištové zdroje BKE jsou nevýslovný sračky.


BKE používáme v práci a jejich spolehlivost, po skončení záruky, není nijak dobrá.

Dříve jsme se s nimi chtěli domluvit na série, které by byly dražší, ale byly by vyrobeny s opravdu kvalitními elyty. Bohužel to nějak nedopadlo.
Tak na méně náročné aplikace používáme BKE a na náročné aplikace WAGO.

_________________
Hledám ideální řešení...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: po červen 25 2018, 14:43    Předmět: Citovat

Přesně! Dík tomu, že to topí jaxviňa, tak ty BKE úplně umí zhnědnout. Původně světlešedobílá krabička. Všecky elyty včetně primárního jsou na troud suchý. Jenže ono moc nepomůže, ani když se do toho nacpou i 105°C Nippony, snad kromě LXV, který tam ale zase některý nevejdou.
Vydrží to o nějaký dva roky déle a stejně se to tak jako tak uvaří.
Je to prostě z podstaty spotřebkovej šrot, co se díky dinlištový krabičce tváří jako profi.
Máš pravdu, že s nima dohoda není. Když jsem ještě dělal pro jednu MaR firmu, tak jsem se pokoušel /slušně/ se s nima dohodnout taky. Šlo o max. jednotky stovek kusů ve tří hladinách a tehdy mi řekli, že se jim nevyplatí na deskách těch zdrojů cokoliv měnit, že už jim chodí takhle osazený.
Že oni jenom nastavujou jedním odporem napětí a blendují to do těch krabiček. Pak že profi zdroje...A takových firem, co se zabývají jenom blendováním rejžovýho šrotu a bez jakýkoli přidaný hodnoty, je v ČR nepočítaně. Zfleku bych uměl napsat z oboru MaR aspoň pět..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund