Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tesla AZQ - WTD 024
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
made001



Založen: Sep 14, 2008
Příspěvky: 208

PříspěvekZaslal: pá červen 15 2018, 8:00    Předmět: Tesla AZQ - WTD 024 Citovat

Zdravim vsechny,

Uz nejakou dobu davam dohromady tento teslacky kvadrofonni adapter AZQ 100, ted jsem se ale zasekl na WTD 024, hybridnim zesilovaci pro predni kanaly, ktery jeden z kanalu proste nezesiluje. Nevlastnite prosim nekdo teslacke katalogy hybridnich IO, kde by mohlo byt vice info o tomto obvodu? Idealne vnitrni zapojeni a popis vyvodu. Ja nasel pouze ze je to zesilovac. Byl bych vdecny. Predem diky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 3989
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá červen 15 2018, 11:26    Předmět: Citovat

Poněvadž tento HIO není uveden v dobových firemních katalozích z roku 1983, právě typ WTD024 je v seznamech vynechán, jedná se s největší pravděpodobností o zákaznický obvod. Pokud znáš přístroj, ve kterém je obvod použitý, najdeš s určitou pravděpodobností tento obvod jen v technické dokumentaci toho přístroje


HIO_Tesla.jpg
 Komentář:
 Velikost:  102.37 kB
 Zobrazeno:  162 krát

HIO_Tesla.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
made001



Založen: Sep 14, 2008
Příspěvky: 208

PříspěvekZaslal: pá červen 15 2018, 11:47    Předmět: Citovat

Diky za odpoved. K tomu adapteru mam navod k obsluze, kde sice schema je, ale to je vsechno. Hodnoty soucastek jsou sotva citelne. Nasel jsem, ze se to tu uz resilo par let zpet a taky bez vysledku. Hodnoty soucastek u IO jsou u obou kanalu stejne a jeden kanal obvod zesili a druhy je temer se zesilenim 1x. Bohuzel vsechno zatim nasvedcuje tomu, ze bude zavada v tom IO.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: pá červen 15 2018, 14:26    Předmět: Citovat

Elektrolyty ve vazbách a v bootstrapu jsou v pořádku?
Uvnitř toho hybridu může být nanejvýš čip z MAA501, nebo něco takového. Možná ještě nějaká odporová síť, nebo pár pasivů navíc tam být může, ale nic extra sofistikovaného to není.
Pokud to má jenom jednotkové zesílení, ale výrazně to nezkresluje, tak bych si dal bacha na vazební a oddělovací elyty ve vazbách okolo dotyčného hybridu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
made001



Založen: Sep 14, 2008
Příspěvky: 208

PříspěvekZaslal: pá červen 15 2018, 16:29    Předmět: Citovat

Diky moc za odpoved. Kondenzatory jsem meril a jsou OK. Jeste jednou radeji zitra proverim. Pokud odpojim vazebni kondenzator od vystupu, nic se nezmeni, takze zavada bude v IO. Prubeh vzdy merim primo na vystupu IO, vyvod 12.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31646
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá červen 15 2018, 17:32    Předmět: Citovat

Podle stránky Wikina je WTD024 "dvojkanálový zesilovač" - bohužel bez uvedení bližší specifikace ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ccode



Založen: May 09, 2007
Příspěvky: 193
Bydliště: nedaleko od Prahy

PříspěvekZaslal: pá červen 15 2018, 18:20    Předmět: Citovat

V odkazu na AR 1 /78 se ještě dá vyčíst, že obsahuje 2C, 13R a 4T.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33751
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá červen 15 2018, 18:26    Předmět: Citovat

V akej hmote je to zaliate - dala by sa odstranit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
made001



Založen: Sep 14, 2008
Příspěvky: 208

PříspěvekZaslal: so červen 16 2018, 10:14    Předmět: Citovat

Hmota by se nejspíš odstranit dala, ale tím bych IO pravděpodobně zničil a náhradní nemám. Kdybych měl, zkusil jsem je vyměnit, třeba by to závadu odstranilo. V AR 1/78 v úvodním textu píšou, že informace o těch IO jsou uvedeny v katalozích Hybridní integrované obvody 1, 2 n. p. Lanškroun, které jsem bohužel nikde nenašel.


Bez názvu.png
 Komentář:
schéma
 Velikost:  252.39 kB
 Zobrazeno:  193 krát

Bez názvu.png


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: so červen 16 2018, 10:35    Předmět: Citovat

Když zkusíš odpojit plusy C122/C422, tak se nic neděje a furt to hraje slabě? Co měření? Porovnával jsi to s dobrým kusem vedle?
Furt mi totiž není jasné, co a proč by v tom mělo odejít...? Napájení je v pořádku, nic nekmitá?

Někdo ten katalog s vnitřním zapojením mít určitě bude, možná, že i já a nevím o tom Very Happy Ale i pokud by se zapojení nenašlo:
Pokud Ti to stojí za tu námahu, dala by se bez větších potíží -jen podle okolního zapojení a principu činnosti- stvořit na malou destičku přijatelně velká i fungující smd replika.
Nejpravděpodobněji s využitím poměrně málo šumících BC850C a BC860C. Je to SQ dekodér 10-40, co má skoro všechno napevno.
Budou tam tedy s vysokou pravděpodobností dva dvoustupňové zesilovače - dva fázovací stupně/články.
Uvnitř toho hybridu budou pouze čipy a materiál, dosažitelné tehdy u nás, nebo maximálně v RVHP, nic světoborného tam nebude. Nanejvýš tak čipy KC507-509 a BC177-179. Je dobře si uvědomit, že jde o "spotřebku", není to nic do profi sféry, jako HIO do mixpultů například.
Jen výjimečně se v hybridech z Lanškrouna používalo něco echt ze Západu - zpravidla jenom fety a některé západní lineární IO, když už to bylo nezbytně nutné pro funkci.

Zapojení AZQ100 i jednotlivých stupňů bude po blocích silně připomínat jiný, diskrétně konstruovaný SQ dekodér, např. od Sony.
Princip je pořád tentýž, odlišnosti od jiných zapojení budou v drobnostech, daných naší součástkovou základnou.
Postavili to nakonec na hybridech údajně kvůli zjednodušení. První série AZQ100 ale měly IO Motorola, tato verze s hybridy se objevila až později.
Ani od jedné verze AZQ100 neexistuje servisní manuál, byl to takový litovelský výkřik do tmy, ze které se už nikdo neozýval..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stefan31



Založen: Jun 17, 2004
Příspěvky: 1230

PříspěvekZaslal: so červen 16 2018, 10:54    Předmět: Citovat

Knihu Hybridní IO 1 mám, ide o druhé vydanie 12/1975, ale z WTD sú v nej len WTD002_003_004. A v knihe HIO - zákaznícke obvody, vydanie 05/1975 tiež tento hybrid nie je. WTD027 mám, ale to je hybrid zo starších naslúchacích prístrojov, kde sa ako súchadlá používali ALS202. Jeho zapojenie však tiež nemám.

Stefan31
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
made001



Založen: Sep 14, 2008
Příspěvky: 208

PříspěvekZaslal: út červen 19 2018, 17:24    Předmět: Citovat

Omlouvám se za prodlevu. Po odpojení C422 je vše stejné. Napájení nekmitá. Kondenzátory okolo IO jsou taky OK. Už mi dochází nápady. Vidím to na závadu v tom IO.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33751
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út červen 19 2018, 17:27    Předmět: Citovat

Mohol by si tie IO na skusku prehodit, len neviem, ci to prezije plosak.
A ked uz ten IO bude zarucene vadny, tak ho nejako opatrne rozobrat, aby sa dala nakreslit schema a bud opravit alebo vyrobit nahrada.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
made001



Založen: Sep 14, 2008
Příspěvky: 208

PříspěvekZaslal: út červen 19 2018, 17:55    Předmět: Citovat

To jsem si říkal taky, že vlastně tak bych zjistil, jestli je chyba skutečně v IO.
Po výměně za funkční IO to vypadá, že je bohužel chyba skutečně v IO. Zesílení obou kanálů je už dost podobné, ale signál toho původně špatného, je teď ořezaný, takže to vypadá na špatně nastavený pracovní bod. Ty IO se asi dost liší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
juf



Založen: Mar 22, 2015
Příspěvky: 103
Bydliště: Domanín okr. Hodonín

PříspěvekZaslal: st červen 20 2018, 9:36    Předmět: Citovat

Ahoj made 001 - tento typ zesilovače mám doma - AZQ 100 QUADRO - pokud bys měl zájem můžu to za něco vyměnít ( nabídni ). Kdysi dřív jsem to chtěl předělávat na stereo -ale ted po zběžné prohlídce jsem ho zapl a jde .zatím juf .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund