Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Kde koupit černěné šrouby
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: po červen 11 2018, 14:47    Předmět: Citovat

Tak si prostě kup Brunigal.

Zasmál jsem se té pevnostní třídě - to máš strach, že ten reprák při silnější reprodukci vystřelí směr posluchač?

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Ondras_Ch



Založen: Mar 04, 2017
Příspěvky: 171
Bydliště: Úpice

PříspěvekZaslal: po červen 11 2018, 14:51    Předmět: Citovat

Pevnostní třída mě nezajímá, ale když chtějí za šroub M4 14kč, tak předpokládám, že musí být vyjímečný Smile jsem rád, že jsem Tě pobavil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 5998
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: po červen 11 2018, 16:58    Předmět: Citovat

Oslov někoho, kdo má obchod nebo šrouby u ruky, aby je koupil a poslal. V podobném případě mě jeden kolega bastlíř poslal pár šroubů dokonce vyplaceně.

Když už černit, tak na tento účel stačí hydroxid sodný na odpady. Brunigal je to samé, plus pár zanedbatelných přísad. Vyjde dráž než ty šrouby - vyplatí se jenom na zbraně apod. Pozinkované šrouby stačí na chvíli namočit do HCl, není nutné shánět "černé" (čisté železo).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
monterjirka



Založen: Jun 14, 2003
Příspěvky: 2794
Bydliště: Blížejov

PříspěvekZaslal: po červen 11 2018, 18:07    Předmět: Citovat

Kdybys měl někde v okolí prodejnu Pematex (já mám výhodu, že občas do Plzně jedu), tak nemáš problémy se spojovacím materiálem Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: po červen 11 2018, 18:36    Předmět: Citovat

Ondro, zkoušel jsi se dívat na web firmy Fabory?
Já tam teda kupoval černěné imbusy už asi před 5-6 lety, když jsem přehazoval původní, mírně orezlé imbusy na všech zesilovačích A2200 a A2400. Měli tehdy úplně všecko, od M2,5 přes M4 až po M12, ale měli nějakou podmínku ohledně balení či snad min. počtu kusů, už si to nepamatuju. Ale tyhle jejich už nerezaví, jako druhdy ty československé pevnostní, ty se musely před montáží naolejovat buď silikonovým olejem, nebo i motorovou syntetikou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ondras_Ch



Založen: Mar 04, 2017
Příspěvky: 171
Bydliště: Úpice

PříspěvekZaslal: po červen 11 2018, 19:38    Předmět: Citovat

Fabory znám, v bývalém zaměstnání jsme od nich brali veškerý spojovák. Bohužel ve chvílí kdy jsem hledal jim nefungovaly stránky. Takže šrouby přijdou zítra z Litomyšle. Melichar ani MEKRS něměli skladem to co jsem potřeboval.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
cabernet



Založen: Nov 26, 2005
Příspěvky: 2784

PříspěvekZaslal: po červen 11 2018, 19:57    Předmět: Citovat

Fabory predava drahe aj cierne skrutky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RayeR



Založen: Aug 02, 2009
Příspěvky: 1304
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt červen 21 2018, 16:48    Předmět: Citovat

BTW co Ferona v Holesovicich? Funguje tam este aspon spojovaci material nebo uz to tam kompletne zabalili?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: čt červen 21 2018, 18:25    Předmět: Citovat

Už to bude nějaký pátek - ale svého času jsem sháněl M4 imbusy v niklu a v černý, stejnýho vzoru. Je to už nějaký rok, ale tehda si mohl jeden nohy ušoupat, obrazně řečeno. Buď měli jeden to a druhý ono, ale nikdy ne stejnej typ-vzor. Pokaždý měl jeden buď mírně jinou či jinak silnou hlavu - prostě nebylo možný sehnat dvě provedení úplně stejného šroubu, když už jsem se rozhodl je na tom bastlu přiznat. Koukám, že dneska to není o moc lepší. Naposled jsem kupoval docela hezké černé lesklé šrouby u EZK, ale když ses pozorněji podíval na M3 a pak na M4 a M5, byly každý maličko jiný, třebaže mě ujišťovali, že jsou od jednoho dodavatele. Jenže ten je nemusel mít od stejnýho výrobce, že.
Ondrášku, sehnal v té Litomyšli nakonec Tobě vyhovující?
Mně už M3 a M4 od těch EZK pomalu docházejí /hlavně délky 10 a 16/, tak nevím, kde je zas po čertech-ďáblech budu shánět. Tohle mě dost sere.
Bastlkrám, co má tři prdele černých plastových krabiček, nemá ani tři délky černých vrutů do plastu, o černých metrických šroubech nemluvě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: čt červen 21 2018, 18:57    Předmět: Citovat

Můžete si třeba jen cvičně zkusit zahrát na študenta, co má spáchat ročníkovku. A zkusit nakoupit v takovým vyhlášeným GESu úplně všecko potřebný k sestavení nevelkého, síťového lineárního zdroje. V černý plastový typizovaný ABS krabici a i bez větších kudrlinek, čistě jenom plně funkční věc, na stůl do dílny třeba.
Nedokážete ke standardní krabici, co jste si vybrali, bez zásadních zámečnických vercajků a úprav, připasovat ani jeden jedinej typ černěnýho žebra. Aniž by nebylo nutné ho řezat jak za bolševika, přičemž z případného velkého černěného chladiče Vám zůstane nepoužitelný odpadek a svítící řezné hrany.
Jak na potvoru viditelné ze tří světových stran.
O těch šroubech platí úplně to samý.
A že by si někdo -místo plastovýho zadního či předního panelu- náhodou přál panel stejnýho rozměru, ale černěný hliníkový? Vyloučený! Prodávají ti šmejdi jenom to, co se JIM zrovna hodí prodávat, protože je to v nákupu levný a velkým vejvarem. Ale už naprosto bez ohledu na to, co potřebuje ten bastlíř.
Nemám vůbec na mysli nějaký vymejšlení si všech možných detailů - ale jen tu obyčejně-prostou věc, aby ke každý větší, černý krabici šel aspoň zhruba připasovat vzhledově i rozměrově třebas jeden jedinej, černej chladič! A aspoň na jeden typ výkonovýho pouzdra, víc bych si nepřál.
Mají v sortimentu tisíce píčovin, ale takovou pitomost, jako chladič k bedýnce ne.
No nedávno jsem jednu podobnou ročníkovku pomáhal skládat, tak proto takhle sakruju. Ten kluk z toho shánění byl úplně zblblej, než aby se soustředil na konstrukční detaily toho zesíku k PC. Kdybych ho u toho nepřidržel, býval by se na to vysrral a poskládal nějakou stavebku. Pravidla jsou dnes na školách tak měkký, že by mu tu stavebku uznali - jen aby vůbec něco měl každý. Ještě v dobách, kdy jel naplno Aldax, měli študáci zakázaný skládat "profi" připravený stavebnice - dnes už můžou...

Conrad blahé paměti vždycky býval dražší, než ostatní bastl-krámy, ale tohle měl vždycky vymyšlený dobře.
Měli tam už v osmdesátkách k té případné bedýnce /až na malé krabičky všecko větší kovové!/ nejenom příslušný 2-3 typy chladičů, ale dovnitř i různý výztuže, držáky, panely, příchytky a dokonce i pár typů traf, pokud ta bedýnka byla určením jako zdrojová.
Kdo tedy měl peníze /což jsme my dost často nebyli Very Happy/, mohl si koupit úplně všecko potřebný na jedné adrese.
Přišlo mu to pěkně pohromadě, s trafákem i drobnými součástkami v jedné krabici, označený a až do baráku - jenom sestavit.

My jsme v tomto ohledu, přes ten zdivočelej kapitalismus, zapomněli na zákazníka, co vlastně potřebuje on.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ondras_Ch



Založen: Mar 04, 2017
Příspěvky: 171
Bydliště: Úpice

PříspěvekZaslal: čt červen 21 2018, 19:17    Předmět: Citovat

Leoši je to firma Briol, výběr mají v černém provedení opravdu velký, mrkni na jejich stránky https://www.briol.cz/
Šrouby dorazily obratem a nemám co bych jim vytknul.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund