Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Gramofon Tesla NC 470
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
judeware



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 1281
Bydliště: okres Písek

PříspěvekZaslal: ne září 10 2023, 22:29    Předmět: Citovat

Dokončení myšlenky z 3.9. 2023 (patálie s autostopem, které mohou v krajním případě vést ke zničení hrotu):
citace:
Zažil jsem jinou chybu NC470 (už u 1. exempláře, který jsem koupil jako student v roce '86). Občas zmíněná vidlička škrtne o element trčící z točícího talířem tak nešťastně, že nedojde k regulérnímu vypnutí a zdvihu. Místo toho se ozvou prapodivné zvuky, vnitřní chassis na pružinách se rozvibruje, zvedáček+vypínač následně zafunguje (někdy ne) a rameno se díky oněm otřesům posune směrem nad etiketu, kde za šílených zvuků z repro přistane na papíře.
• [1] Tohle na servisovaném kusu příliš nevadí. Sice lze raménkem zatočit natolik, že je trubka asi centimetr od stojánku, ale mimo zvedáček se nedostane (je to jen estetická vada)
• [2] Tohle je klíčový problém - plast (s nápisem Tesla) nedosedá na subminiaturní váleček (dodnes netuším, o jaký jde materiál), pod kterým je ségrovka a šroub, kterým se dá seřídit výška hrotu nad deskou ve stavu STOP (ještě níže je kovový válec, těleso zvedáčku)
• [3] Mé dávné studentské řešení - rozsah otáčení raménka jsem omezil zmenšením výřezu (ve tvaru stadiónu ohnutého do banánu - strojaři nechť mě opraví) v plastovém dílu v dolní části sloupku přenoskového ramene; spravila to kapka dvousložkového lepidla s následným decentním dopilováním

Na servisovaném exempláři na foto [3] to zatím není. Ale bude, anžto původní hrot do VM2102 dopadl díky necitlivé obsluze původními majiteli velmi nehezky.



P9070230.JPG
 Komentář:
Krajní poloha raménka - mimo stojánek
 Velikost:  288.86 kB
 Zobrazeno:  35 krát

P9070230.JPG



P9070231.JPG
 Komentář:
Krajní poloha raménka - mimo zvedáček
 Velikost:  219.25 kB
 Zobrazeno:  43 krát

P9070231.JPG



P9070234.JPG
 Komentář:
Běžná poloha raménka při reprodukci
 Velikost:  261.45 kB
 Zobrazeno:  43 krát

P9070234.JPG


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9667
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: po září 11 2023, 5:32    Předmět: Citovat

Sanyo tam klidně vlož event. z těch trochu lacinějších Sony VL48G,
ale že výrobce Tesla? tož z toho som jelen
přenoska

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31844
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po září 11 2023, 10:24    Předmět: Citovat

Obávám se, že to je zase fake a ke všemu dvojnásobnej. Jednak mají zas uvedenou tu nesmyslnou rozteč 12,6mm a druhak se obávám, že parazitujou na firmě, která pokračuje pod historickou značkou, ale sama žádný přenosky neprodukuje ... Prostě je to odpad, nebrat, ale soustředit se na seriózní věc.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19522
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po září 11 2023, 10:50    Předmět: Citovat

Kdysi jsem se na to u stánku na Invexu v Brně ptal, prý tam uvádějí TESLA kvůli vyhledávání, že je to přímá náhrada. Ale kdo to byl, a jestli zrovna tento, to už si nepamatuji.
Konečně, když mohli v Lanškouně dělat kondenzátory pro stejdu Moritu, tak je už možné všechno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31844
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po září 11 2023, 11:21    Předmět: Citovat

Kolega a bejvalej nadřízenej z práce dělal jako mlaďoch v Lanči "na Skleňáku" = v oddělení speciální výroby, kde se dělaly hybridy, průmyslový speciály, vojenský zakázky a další různě vysoce utajovanej program. Dneska pokud se nemejlím, tu budovu a zbytek areálu kolem vlastní AVX Kyocera, byla tam i INA/Schaeffler a nejspíš i další podniky. Ale líčení toho, co a hlavně jak se tam před Plyšákem vyrábělo - a taky samozřejmě pro koho - to byly opravdu výživný historky ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pepik9



Založen: Aug 31, 2010
Příspěvky: 2409

PříspěvekZaslal: po září 11 2023, 12:40    Předmět: Citovat

judeware napsal(a):
[2] Tohle je klíčový problém - plast (s nápisem Tesla) nedosedá na subminiaturní váleček
Nevím přesně, kam nedosedá, ale občas mi při zvedáčku v horní poloze jehla dosedala na desku. Bylo to tím, že kolíčky ramínka povylezly ze zdířek ve sloupku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12061
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: po září 11 2023, 13:11    Předmět: Citovat

pepik9 napsal(a):
ale občas mi při zvedáčku v horní poloze jehla dosedala na desku. Bylo to tím, že kolíčky ramínka povylezly ze zdířek ve sloupku.

stávalo se to i u mne a bylo nutné ty "zdířky" správně napružit . . .
. . . nejlépe ostrou jehlou na šití, nebo špendlíkem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
judeware



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 1281
Bydliště: okres Písek

PříspěvekZaslal: po září 11 2023, 17:22    Předmět: Citovat

Ad nedostatečné usazení raménka ve "čtyřčeti" - tohle jsem viděl několikrát. Lidi se bojí použít více síly, aby nezničili ten jehlový mechanismus (pro pohyb raménka nahoru/dolů). Chce to příslušný cit. A při uvádění do chodu po dlouhé době, či testu NC470 s neznámou historií, je vhodné natočit raménko úplně mimo desku a zkusit si "přistání a vzlet" nanečisto. Stejně jako být připraven zmáčknout na typu MC600Q tl. STOP, kdyby optika špatně naváděla.

Pro pepik9:
Další foto snad více vypovídá, kde bývá problém zavánějící průčůrem.



P9070231(02).JPG
 Komentář:
Krajní poloha raménka - mimo zvedáček (detail)
 Velikost:  208.02 kB
 Zobrazeno:  40 krát

P9070231(02).JPG


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
judeware



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 1281
Bydliště: okres Písek

PříspěvekZaslal: po září 11 2023, 20:44    Předmět: Citovat

judeware napsal(a):
• [3] Mé dávné studentské řešení - rozsah otáčení raménka jsem omezil zmenšením výřezu (ve tvaru stadiónu ohnutého do banánu - strojaři nechť mě opraví) v plastovém dílu v dolní části sloupku přenoskového ramene; spravila to kapka dvousložkového lepidla s následným decentním dopilováním
Z tohoto fota je snad už jasné, oč jde. Ještě mě napadlo, že by se ten dorazový šroubu mohl "obléci" do bužírky, nebo do (tenkého) dutého plastového sloupku. Ale nesmělo by to způsobovat zadrhávání. A navíc tohle řešení omezuje rozsah otáčení raménka na obou stranách (krajní poloha raménka poblíž stojánku ono omezení v podstatě nepotřebuje).


P9070234(02).JPG
 Komentář:
Běžná poloha raménka při reprodukci (detail)
 Velikost:  253.84 kB
 Zobrazeno:  39 krát

P9070234(02).JPG


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
judeware



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 1281
Bydliště: okres Písek

PříspěvekZaslal: út září 12 2023, 20:20    Předmět: Citovat

Při přebírání zásob jsem narazil na přenosku "PFEIFER M-22" (opsáno doslova). Je ten název někomu povědomý? Internet v podstatě mlčí...

Cust napsal(a):
EDIT: teď čtu tvůj příspěvek - ale to jsou nejlevnější solidní přenosky - níž jít nelze. Co se týče peněz: 10 h práce, aspoň 5 tis Kč + materiál. Tato renovace i s přenoskou by měla přes 7 tis Kč vyjít... Pokud to neděláš z kamarádství zdarma.
Je to pro příbuzné známého jihočeského pentaplegika. Pro zajímavost jeho osobní prezentace: http://www.pavelhejhal.com/ (dělám mu údržbu PC/ntb., i anténařinu). Trochu realistična, Pavle z Nazareta. Chudé jižní Čechy ≠ Praha a okolí! Budoucí uživatelé budou brblat, když bych si řekl o 700Kč plus cena přenosky (o potřebě její výměny nic netušili). Zní to pro někoho divně, ale je to tak.

Zajímavost č. 2:
Za nedávno pořízený MC600Q jsem platil sedmapůl. Jenže to si jen majitel z Přeloučska přičetl ke své bazarové ceně ještě cenu servisu od zdejšího litovelského člena fóra. 600Q ode mě dostal synovec ke třicátinám. Mám sice své tři kusy (v různém stádiu rozpracovanosti), ale jaksi na ně nemám čas. Na občasné hraní mám NC500 a NC470 (další tři NC470 ještě v rezervách). S podrobnou a slohově kultivovanou dokumentací k 600Q mě předběhl lubos1961, takže teď nastává důvod obstarat vlastní odložence. Smile Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2813

PříspěvekZaslal: út září 12 2023, 20:31    Předmět: Citovat

judeware napsal(a):
Při přebírání zásob jsem narazil na přenosku "PFEIFER M-22" (opsáno doslova). Je ten název někomu povědomý? Internet v podstatě mlčí...


Není to "rebranding" Darling M-22? Tady nebo zde.

_________________
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6305
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: út září 12 2023, 20:35    Předmět: Citovat

@Judeware, sic malý Žid, ale i jako takový by jsi měl vědět, že malý obchod je výhodnější než velká lopata. Ále, pro příbuzné a známé také pracuju za nulu a nechám si proplatiti matroš. Teď mám na stole kamarádovu NC420. Wink A na projektech, které nevydělávají ale zajímají mě, jak by smet. Very Happy Živit mě ale něco musí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
judeware



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 1281
Bydliště: okres Písek

PříspěvekZaslal: út září 12 2023, 21:14    Předmět: Citovat

Vypadá to, že se JirkaZ trefil (myslím, že jsem tu M-22 vytáhl ze zuboženého €fónu). Akorát mám pocit, že je (nekamenujete mě za nedokonalou gramofonovou terminologii po desetiletích života) na konci té "hokejky" hrot skoro neviditený. Až to budí podezření, aby při provozu přenoska nebrousila břichem o desku.


Jsa zaměstnancem, můžu melouchařit pomalu, precizně a "za málo". Odmítáním se totiž jméno nebuduje. Jméno se buduje těžce a snadno ztrácí. O tom by např. profi řemeslníci mohli napsat mnohé. Embarassed A mě se ten konkrétní NC470 se všemi těmi úpravami líbil, tak jsem na tu práci kývl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33910
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út září 12 2023, 21:23    Předmět: Citovat

Hrot moze byt ulomeny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lubos1961



Založen: Jul 20, 2010
Příspěvky: 397
Bydliště: Nový Jičín

PříspěvekZaslal: st září 13 2023, 10:52    Předmět: Citovat

judeware napsal(a):

nastává důvod obstarat vlastní odložence.


To jo, už by ses na ně mohl kouknout. Já pokročil v konstrukci tak, že si nadefinoval vše co mne vadilo a v poslední prototypové verzi již ani nemám co bych ještě vylepšil.
https://uloz.to/file/7EREdNFl7aJW/uprava-mc600q-zip#!ZJR2AmR2ZmOwAJR0MJWyLGH1AwVjASqXLGqYBIqvMKqTozWvMt==[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Strana 7 z 10

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund