Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Přídavný 2.takt motor na bicykl - zkušenosti?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samarit



Založen: Dec 16, 2015
Příspěvky: 116

PříspěvekZaslal: po srpen 24 2020, 11:24    Předmět: Citovat

Tak to provozuji už 2 roky a jsem spokojen.
Sice si musím při startu nejprve hrát s klapkou sytiče a šroubem volnoběhu, ale jde o zvyk. Udělal jsem to tak, abych to mohl ovládat i za jízdy - tedy ten šroubek volnoběhu, aby to nechcípalo a zase neřvalo při vypnutí spojky. Za ty dva roky jsem měnil jen plášť zadního kola a samozřejmě benzin. Běžná údržba a kontrola (šrouby, řetěz a pod) jako na běžném kole je podmínkou. Jak píšu, mohu bez problémů jezdit jako na kole, protože za 6 minut jsem schopen motor odmontovat. Stálo mi to na ali pár šupů, nebo tady. Sice trocha koumání, ale jinak nedám na to dopustit.


Naposledy upravil samarit dne pá srpen 28 2020, 17:13, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9667
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: út srpen 25 2020, 15:36    Předmět: Citovat

no a na to třeba ŘP sk. A1 50 ccm (dříve M) ? ale, ten dostane každý kdo má os. auto že jo
_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sadra17



Založen: Jan 26, 2013
Příspěvky: 508
Bydliště: Netolice

PříspěvekZaslal: út srpen 25 2020, 15:42    Předmět: Citovat

teoreticky ne, pokud to má do 1kw výkonu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9667
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: út srpen 25 2020, 15:53    Předmět: Citovat

aha...1 kW = cca 1.34 HP takže stadion a babča - situace je jasná
_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
samarit



Založen: Dec 16, 2015
Příspěvky: 116

PříspěvekZaslal: út srpen 25 2020, 16:56    Předmět: Citovat

Pokud se jedná o přídavný motor na bicykl, bez toho aby byl proveden zásah do konstrukčních dílů bicyklu a pokud je motor do 50 ccm, rychlost do 25km a je možné snadno motor odmontovat (6minut), tak se jedná stále jen o bicykl - tj. bez přílby, bez TP, bez ŘP - vše shodně jako na bicykl. Vše už se probíralo výše.
citace:
Specificky se jedná o Přílohu č.12 k vyhlášce č. 341/2014 Sb.:
Technické požadavky na konstrukci a stav výbavy:
oddíl C) Technické požadavky na výbavu jízdních kol, potahových vozidel a ručních vozíků:
bod 8. Jízdní kolo může být vybaveno dodatečně pomocným motorkem, jestliže
.... c) jeho výkon nepřesáhne 1 kW, .... považuje se pro potřeby této vyhlášky nadále za jízdní kolo.
Také tady.
Kde kdo by s tím jezdil, protože dvoutakt má výhody proti elektrokolu v tom, že může 1/2 roku stát, pak zatlačíš a jedeš. Žádná starost o baterky. Hlavně cena je úúplně jinde. Kde kdo by s tím jezdil, jenže kde kdo nemá trpělivost to namontovat, nastavit a rozchodit, vč, toho že to chce cvik pro jízdu.
Spokojenost. Tleskáme
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maxipes_



Založen: Jan 06, 2017
Příspěvky: 137
Bydliště: Litovelsko

PříspěvekZaslal: st srpen 26 2020, 9:13    Předmět: Citovat

Já nevím jak ostatní, ale když vidím, že rozeta je nabastlená ("namontovaná") přímo na špice výpletu zadního kola, tak bych tomu moc nevěřil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ronoda



Založen: Dec 12, 2017
Příspěvky: 797
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: st srpen 26 2020, 12:01    Předmět: Citovat

stasek napsal(a):

Otázka je, jak by se posuzoval spalovací motorek s alternátorem řekněme 300VA, nebo s dynamem který by poháněl elektromotor v náboji. Teoreticky by to byla centrála na nosiči.

Pročetl jsem celé vlákno, a docela jste mě zklamali, že se k tomuto nápadu někdo technicky!!!! nevyjádřil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
samarit



Založen: Dec 16, 2015
Příspěvky: 116

PříspěvekZaslal: st srpen 26 2020, 12:42    Předmět: Citovat

Maxipes_ napsal(a):
Já nevím jak ostatní, ale když vidím, že rozeta je nabastlená ("namontovaná") přímo na špice výpletu zadního kola, tak bych tomu moc nevěřil.

Nerozumím. Rozeta přeci není motor. Ostatně i ta se dá snadno odmontovat. Ty podmínky jsou jasné, pro všechny srozumitelné a dodržované i drahými výrobci a prodejci. Já bych si to u nich za ty peníze nekoupil, preferuji Aliexpress pro cenu, také pro dostupnost levných náhradních dílů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sadra17



Založen: Jan 26, 2013
Příspěvky: 508
Bydliště: Netolice

PříspěvekZaslal: st srpen 26 2020, 12:50    Předmět: Citovat

tady nede o demontáž rozety ale o to že je přímo na drátech a ty na to nesou stavěný Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
samarit



Založen: Dec 16, 2015
Příspěvky: 116

PříspěvekZaslal: st srpen 26 2020, 19:26    Předmět: Citovat

Co znamená "nejsou stavěný"? Ale jo, jsou na to stavěný.

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sadra17



Založen: Jan 26, 2013
Příspěvky: 508
Bydliště: Netolice

PříspěvekZaslal: st srpen 26 2020, 21:01    Předmět: Citovat

dělej jak myslíš, já říkám že tohle upevnění je prasárna leč funkční Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: st srpen 26 2020, 21:02    Předmět: Citovat

samarit napsal(a):
... Ty podmínky jsou jasné, pro všechny srozumitelné a dodržované i drahými výrobci a prodejci. Já bych si to u nich za ty peníze nekoupil, preferuji Aliexpress pro cenu, také pro dostupnost levných náhradních dílů.

Zrovna na jejich stránkách mě zaujalo toto Motokolo Sunway Beach Cruiser Black 80 ccm:
(Jen bych měl výhrady k řídítkám - já bych preferoval rovnější. Třeba jako na těch Chopperech).

Co mě ale zaujalo, je ten motor - 80 ccm:
citace:
Detailní popis produktu
Technická specifikace 80 cc 2t

Motor: 80cc dvoutaktní - vzduchem chlazený (Obsah motoru není na motoru vyražen).

Startování: roztlačením

Vrtání / zdvih: 47 mm x 40 mm.

Kompresní poměr: 6 / 0.1

Palivo: 90-95 oktanové

Objem nádrže: 1,5 l

Spotřeba: 2-3 l / 100 km

Hmotnost: 7.0 kg

Mísící poměr oleje: 16:1 v záběhu / 20:1 po záběhu.

Spojka: suchá lamelová

Chlazení: vzduchem.

Maximální rychlost: 25km / hod

Už tím, že zdůrazňují to, že obsah motoru není nikde vyražen, tak nabádají (jeho koupí) k (beztrestnému?) porušení povoleného limitu (do 50 ccm).
O kolik může tento motor přesahovat povolený výkon 1kW Question
A taky to svádí (při dostatečné rezervě zvýšeného výkonu!) k tomu, zaměnit zadní rozetu za jinou (s menším počtem zubů), pro zvýšení max. rychlosti (nad povolenou mez: 25km/hod).

Takovéto motokolo by určitě dalo na (_._) i tomu nejvýkonnějšímu elektrokolu, při jeho zlomkové ceně (oproti tomu elektrokolu).
Trochu mě to svádí si ho pořídit (koupit), přestože vlastním Babettu 210, kterou ale poslední dobou nevyužívám vůbec.
To motokolo bych totiž využíval především k jízdám po cyklostezkách-cyklotrasách, méně po silnicích (při cestách za houbařením). Netřeba ŘP, blembák, ...
Babeta mě nevyhovuje právě kvůli nutnosti nošení blembáku (přilby), která láká k ukradení (kam s ní na okraji lesa?), ...
Cena mě nepřijde příliš přemrštěná (když srovnám s běžným bicyklem - a dá se pořídit i levněji) a je dokonce stejná-totožná se slabším modelem (50ccm; 1kW) od stejného prodejce Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali


Naposledy upravil kokun dne čt srpen 27 2020, 21:22, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31849
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st srpen 26 2020, 23:36    Předmět: Citovat

Zajímal by mě rozdíl v geometrii těch dvou motorů - jestli mají stejnej karter a kliku a liší se jen vrtáním, tak tam je základní podmínka pro vyšší dosahovanej výkon splněná = větší plocha pístu vyvodí při stejnejch točkách určitě vyšší výkon. Ale spíš si myslím, že u osmdesátky bude větší zdvih než u tý padesátky a tím bude danej větší krouťák = prostě ten motorek bude mít snahu víc táhnout z nižších toček a bude vhodnější pro hmotnější jezdce. Omezení rychlosti se dá učunit omezovačem otáček v zapalování a zas nějak extra zmenšovat zadní rozetu kvůli dosažení vyšší rychlosti při stejnejch točkách taky není to pravý vořechový = rozjezd bude v lepším případě váhavější až úplně nemožnej. Založeno na osobních zkušenostech s "fichtlem" jednadvacítkou, kde jsme s kámošem na motoru po III. výbrusu neboli se skutečným zdvihovým objemem přesahujícím 50ccm po záběhu zkoušeli laborovat s převodovým poměrem na sekundárním řetězu - sériovou rozetu 55z jsme nahrazovali bastlenýma v rozsahu 45 až 70 zubů a stejně jsme zkoušeli machrovat s pastorkem, kterej měl sériově 13 zubů - zkoušeli jsme postupně velikost od 11 až do 16 zubů (větší už se nevešel do vybrání v karteru). Při kombinaci pastorek 11 zubů/rozeta 70 zubů neboli poměru 1:6,36 se dalo vedle fichtla klusat i na plně vytočenou trojku, zato ale vyjel i do svahu se sklonem víc jak 45°. Naopak s pastorkem 16 zubů a originální rozetou 55 zubů byl problém se rozjet i na jedničku, jak se ale povedlo takhle pobastlenej silostroj uvést do pohybu, postupně se rozjížděl a ve finále ujel i simsonovi - bohužel jen na rovině, protože jak přišel kopeček, mizernej krouťák staršího jawáckýho jednoválce vysloveně nestačil na dederóna s jeho lepším vyplachováním, pístem na valivým ložisku a 4Q převodovkou. Na nejtěžší převodovou kombinaci 16/45 zubů se nám povedlo podle změřenýho času ujet určitej úsek rychlostí asi 120km/h, ale to už se rám vlnil jak had, jezdec musel na řídítkách ležet s nohama na zadních stupačkách - a hlavně, takhle přebastlenej fichtl se už sám nedokázal rozjet z nuly, musel mít kopeček ze kterýho se spustil nebo jiný vozidlo, který ho roztáhlo aspoň na 20-25km/h, jinak to ani jednička z místa nevzala. Prostě fichtl byl fichtl - a tohle silostrojstvo k bicyklu k němu nemá moc daleko ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3313
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt srpen 27 2020, 5:49    Předmět: Citovat

Na cyklostezce s cruisrem bych si nebyl jist pozitivním přístupem ostatních cyklistů. Dělá to rámus a smrdí to. Obojí by mě na silnici bylo jedno ale na té cyklostezce, nevím nevím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
samarit



Založen: Dec 16, 2015
Příspěvky: 116

PříspěvekZaslal: čt srpen 27 2020, 6:21    Předmět: Citovat

Sadra17 napsal(a):
dělej jak myslíš, já říkám že tohle upevnění je prasárna leč funkční Embarassed
Proč prasárna? Ty dráty snesou mnohem víc než si od PC myslíš a představíš. Já jsem také na to koukal s nedůvěrou, když jsem to montoval. Kdyby sis to omakal jako já při montáži, tak bys mluvil jinak. Je to fixováno v mnoha bodech a je to lepší řešení než nějaké přivaření, nebo natvrdo přišroubování. To bys mohl říct, že zip je také prasárna (mnoho háčků). Důležité je při montáži rozetu dobře vycentrovat, aby se řetěz střídavě nepovoloval a neutahoval.

kokun napsal(a):
...Zrovna na jejich stránkách mě zaujalo toto .Motokolo Sunway Beach Cruiser Black 80 ccm:...
Za 12 tis Kč ani náhodou. Já koupil krásný kolo v bazaru za 150 Kč (asi čórka), vylepšil ho za 200, pak k tomu tu sestavu za 2500 a jezdím už 2 roky bez problémů (na ryby, pro pivo, za kámoši, jen tak na projetí...).
To že v tom obchodě prodávají bicykl s mtorem o větší kubatuře a výkonu bych neriskoval. Policajt to při běžné kontrole nepozná, ale běda kdyby ses zamotal do nějaké dopravní nehody, tak to PČR prověří a už v tom lítáš.

EKKAR napsal(a):
Zajímal by mě rozdíl v geometrii těch dvou motorů - jestli mají stejnej karter a kliku a liší se jen vrtáním, tak tam je základní podmínka pro vyšší dosahovanej výkon splněná = větší plocha pístu vyvodí při stejnejch točkách určitě vyšší výkon.
Podle toho co vidím na obrázkách si myslím, že tu výbavu kupují stejně od číňanů, nebo když ne přímo, tak to stejně číňani vyrábí (jako ostatně kde co). Takže tam asi nebude nic jiného než rozdíl ve vrání.

robo napsal(a):
Na cyklostezce s cruisrem bych si nebyl jist pozitivním přístupem ostatních cyklistů. Dělá to rámus a smrdí to. Obojí by mě na silnici bylo jedno ale na té cyklostezce, nevím nevím.
Můžu se posmát, když do kopce předjíždím namakanýho cyklistu v dresu smrdícího kafrem, jak vyjeveně kouká, že ho předjíždí strejda v montérkách. Oni tihle borci jak funí, tak nevnímají zvuk motoru. Laughing Když neuděláš nic s výfukem, tak je to celkem tichý. Slyší to až při předjetí, zezadu ne. Smrad je minimální, sekačka dělá větší a nikomu to nevadí. Na cyklostezku můžeš stejně jako ostatní bicyklisti protože JEDEŠ NA KOLE.

Naposledy upravil samarit dne čt srpen 27 2020, 7:59, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 6 z 9

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund