Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Přídavný 2.takt motor na bicykl - zkušenosti?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31852
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá červen 08 2018, 10:55    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
...
Za celé dětství a mládí nepamatuju ze širokého okolí nikoho, kdo se zrakvil na motorce bez té povinné helmy a bez STK. Jediný spolužák který se nedožil dospělosti, se zabil s rodiči v autě na dovolené. Přitom tehdejší demografie nenasvědčovala, že bílá zdejší populace vymírá, naopak (nejen) střední Evropa prodělávala populační boom. A mít fichtla přitom bylo poměrně kultovní pro 15+, nebyla to žádná řídká rarita...
Sousedův kluk, starší ode mne o asi 10 let. Nejdřív lítal fichtla, když ho omrzel a datum v občance se o pár let vzdálilo do minulosti, vyčenžoval fichtla s mým tátou za ČZ 175 SPORT - na 19" kolech, řidítka s hrazdičkou, chodila jak pila. Byl doma na vopušťáku z vojny, rozhodnul se zajet si do nedalekejch Němčic na pytláckou noc na zábavu. Padlo tam nějaký to pivko, pak po něm vyjeli místní, on se s nima jen poštěkal, prát se nechtěl - a sed na mašinu a jel domů. A v týhle zatáčce (jel z levý strany obrázku) místo aby udělal esíčko to vzal podél hřbitova rovně - a levou rukou držící řídítka vzal v plný rychlosti kmen švesky, která tam tehdá stála. Sanitka, špitál, odběr krve, operace, zjištění že to bude mít pro ruku těžký doživotní následky, převoz do ÚVN Olomouc, tam další dvě operace, půl roku marodění, pak vojenskej prokurátor (byl tenkrát na vojně), soud, podmínka a zákaz řízení ... Vrátil se z vojny, neměl motorku (skončila ve šrotě), prachy (pokuta jak hrom), práci. A mrzák na ruku. Deset let trvalo, než mu ji i s přispěním kliniky ve Vysokým nad Jizerou (ano, tam kudlali ruku i Kvitový) dali jakž takž dohromady. A nikdo už mu samozřejmě od samotný nehody neřek jinak než "Pytlák" ... Léta šly, "Pytlák" se oženil, zplodil dvě dcery, postupně procházel od krmiče v JZD přes řidiče traktoru, náklaďáku a kombajnu na republikovou nákladní dopravu pod bejvalým ČSAD, nakonec skončil v autobuse u Idiot COMpany. Jezdil i sem k nám na sídliště. To už schytal přezdívku "Létající Čestmír", protože i s Karosou C734 "lítal" díry nedíry.
A je to nějakejch cca 10 let, jel 23. prosince svým načinčaným a důkladně poladěným (nic nezákonnýho, ale jezdil mu fakt hezky) favoritem z Třebový do Údolí Opic, že potřebuje ještě něco vyřídit v práci. Volal manželce, že koupil banány, ať na něj počká v práci. A místo něj přijela PČR, protože ho na týhle křižovatce zabila baba v jedničkový fábuli, když mu z protisměru odbočila doleva (směrem na Knapovec a Lanškroun) přímo čumák na čumák. "Pytlák Čestmír" nikdy nejezdil pomalu, spíš na horní hranici limitů, ale tam kde potřeboval, ON zastavil vždycky. Bohužel, nemoh ovlivnit to, co udělají jiní, ta baba nejdřív zastavila - a pak se rozjela na blinkrech přímo jemu do pruhu a on to do ní napral zhruba ve 100km rychlosti - podle soukromejch sdělení některejch ze záchranářů ani nemělo cenu ho zkoušet vyprostit, nechali ho dodejchat pod dávkou morfia ... Podle pár fotek, co unikly ven, měl celej motor i s převodovkou vraženej do břicha ... Padly i hlasy, že ten chlap to měl prostě souzený - už od tý nehody v půlce sedmdesátejch let ...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9768
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: pá červen 08 2018, 12:12    Předmět: Citovat

forbidden napsal(a):
Hned další video to ukazuje na kole. Ten zvuk je úžasnej, kašlu na elektrokolo, chci toto. Laughing

další level je tohle :
https://www.youtube.com/watch?v=bKHz7wOjb9w
Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pida_m



Založen: Feb 04, 2010
Příspěvky: 775
Bydliště: Karlovy Vary

PříspěvekZaslal: pá červen 08 2018, 18:06    Předmět: Citovat

..nebo>>


ULL žatecká cmelobrana.jpg
 Komentář:
..kamarádi na LKZD si hrají...
 Velikost:  133.58 kB
 Zobrazeno:  120 krát

ULL žatecká cmelobrana.jpg



_________________
píďa
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31852
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá červen 08 2018, 19:00    Předmět: Citovat

A zas je v tom ten zpropadenej Rotax ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8977
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: pá červen 08 2018, 19:18    Předmět: Citovat

To už je takový moc humpolácký, navíc zvuk turbíny je daleko lepší, jak to prdění.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pida_m



Založen: Feb 04, 2010
Příspěvky: 775
Bydliště: Karlovy Vary

PříspěvekZaslal: pá červen 08 2018, 19:21    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
Nakadah napsal(a):
http://www.motokola.cz/htmls/legislativa.htm

Pročítat tu záplavu buzeračních zákonů a podmínek, to je síla, a nejlepší důkaz toho kam jsme se dostali s pojmy svoboda a totalita.
Je to pár desítek let, tedy za "totality" kdy jízda na fichtlu (i na vyšších kubaturách)byla možná bez povinné helmy, něco jako STK vůbec neexistovalo.


Krásně napsané, děkuji.
@Crifodo> Jsou země, /i v ES/, kde můžeš jezdit od 12y na malé motorce /která má omezení na max. 40km/h se souhlasem rodičů advokátem potvrzeným/ jako že znáš předpis a nejsi uplnej blbec/.
Od mala jsem jezdil na různých vehicles' a učil se na nich opravovat základní poruchy.
Dev/b/il v silničním provozu bude stejně nebezpečný v 12y jako v 45y.
Je na světě hodně zemí, kde Ti nikdo neporoučí že máš mít na tykvi helmu a kde nemáš povinnost mít TIF a registrační značky a že máš míti pásy. Je to tvoje věc.. /zase sou státy, kde musíš mít na motocyklu na sobě tričko, ale helmu a ostatní věci mi nikdo nepřikazuje o povinné výbavě nemluvě = to je asi jen specialita CR/.



pida_vitara_prvni_jizdy3.JPG
 Komentář:
 Velikost:  186.73 kB
 Zobrazeno:  122 krát

pida_vitara_prvni_jizdy3.JPG



_________________
píďa


Naposledy upravil pida_m dne pá červen 08 2018, 19:32, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9667
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: pá červen 08 2018, 19:30    Předmět: Citovat

na pincku, mopu či simáku (50 ccm) byla přilba nepovinná ani na vyšší kubatuře ne jen mimo obec ano, jo tenkrát omezení rychlosti v obci platilo 60 km/h
_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31852
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá červen 08 2018, 21:13    Předmět: Citovat

A celý to začalo končit začátkem platnosti "stovky" v roce 1975, která nařídila blembák na cokoliv nad 50ccm všeobecně všude a to i pro spolujezdce s výjimkou spolujezdce v postranním vozíku = sajdce. Korunu tomu pak nasadila "devětadevadesátka" z roku 89, která nařídila blembáky úplně na všem co má pevně do nosnýho rámu zavěšenej motor - tzn. i pro babetty, staďáky a všecky podobný silostroje bez rozdílu vah, počtu poníků nebo kubatury a samozřejmě i pro toho spolujezdce hačajícího v sajdce ... Jediná motorka, kterou jde od tý doby řídit bez povinnýho kýblu na palici je ta v koženkovým montgomeráku = prchací stan alias splašený trubky neboli Velorex.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pida_m



Založen: Feb 04, 2010
Příspěvky: 775
Bydliště: Karlovy Vary

PříspěvekZaslal: so červen 09 2018, 0:14    Předmět: Citovat

...ale tahle debata /aspon můj příspěvek/ není o tom, zda míti na hlavě něco, ale o nařízeních a předpisech, že tě někdo za to pokutuje. Je to předci o tom že je to tvoje věc!.
Když pojedu se svou cross do lesa, tak si vezmu helmici, neb vím že je možnost rozbít si tam palici.
Tedy o tom že každému jedno, zda mám na tykvi helmici. Je to můj probs'.

_________________
píďa
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31852
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so červen 09 2018, 1:06    Předmět: Citovat

Píďo, když si pořádně přečteš CELEJ ten můj post, zjistíš, že píšu de facto o tom samým - neboli o tom, od kdy jsme tady pronásledovaní ouředním šimlem a Pomahačema & Chráničema...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9667
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: so červen 09 2018, 3:47    Předmět: Citovat

koukněte, takovej motůrek pro Jawa betka 50 4-taktní jednoválec 3.6 HP
lic.Honda, pod jeho tíhou by se bicykl asi zbortil to už lépe adaptovat pohonný agregát z jednomístné babči či cosi podobného

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9768
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: so červen 09 2018, 10:16    Předmět: Citovat

Kdysi jsem v Krpoli narazil na tohle. Mělo to i ten pomocný motorek na benzín. škoda, že jsem v tý době zrovna neměl po ruce jiný foťák


DSC00092.JPG
 Komentář:
 Velikost:  178.35 kB
 Zobrazeno:  165 krát

DSC00092.JPG


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
samarit



Založen: Dec 16, 2015
Příspěvky: 116

PříspěvekZaslal: ne červen 10 2018, 12:34    Předmět: Citovat

stasek napsal(a):
Tak je to jasný, paměť mě neklamala. Kdysi jsem to četl. Z toho je jasný, že zabývat se samovýrobou takových samohybů je nesmysl. Prošel by akorát ten příklopnej motorek a myslím i ta vrtule.
To není pravda. Já myslím, že policie v Pardubicích není dostatečně pod kontrolou veřejnosti a dělá si co chce. Tak jako za středověku, kdy měl pravdu ten, co měl víc ozbrojenců. Mě stačí vědět a také splňovat že:
a vozím sebou vercajk abych mohl dokázat, že vše lze za chvíli odmontovat. Dokud nezpůsobíš nehodu, tak PČR nemají důvod prudit. Zpětné zrcátko a za tmy osvětlení je podmínkou pro tvůj bezpečný provoz.
forbidden napsal(a):
Hned další video to ukazuje na kole. Ten zvuk je úžasnej, kašlu na elektrokolo, chci toto. Laughing
Super, ten turbiňák by ti mohl stáhnout za jízdy i trenky. Asi to nemá výdrž a regulaci jako je u benzinu byť primitivní spojka. Ten zvuk je fakt síla!
==================>>>>
V pokračování a reakci na můj úvodní post jsem už teď docela spokojenej, jen to startování bych potřeboval snadnější (něco jako na své pile Stihl = zavřu vzduch, zatáhnu, blafne, otevřu vzduch, zatáhnu a frčí). Proč to nejde tady také tak? Měnil jsem svíčky, dumal nad karburátorem a nic jsem nevymyslel. I když je v plováková komora plná benzinu, tak se hned po prvním startu (rozjedu se a pustím spojku) benzin do válce nedostane v dostatečném množství (nebo vůbec). Když jsem zkusil vyndat svíčku a vstříknout benzín rovnou na píst, tak to pak čaplo hned. Ta "fixirka" v karburátoru je prostě slabá. Chtělo by to nějaký fígl, aby se (jan při startu) dostalo dostatečné množství benzínu do válce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PeteBurns
Zablokován


Založen: Oct 08, 2007
Příspěvky: 2578

PříspěvekZaslal: ne červen 10 2018, 16:01    Předmět: Citovat

Samarit, a ten obrazok, ktory je pre teba smerodatnejsi nez oficialne vyjadrenie policie, si zobral kde? Laughing Uz len pri prvom pohlade je to køkøtina, aby bol tolerovany vykon motora 1kW, ked elektricke motory su povolene do 250W max Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31852
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne červen 10 2018, 16:20    Předmět: Citovat

PeteBurns napsal(a):
... Uz len pri prvom pohlade je to køkøtina, aby bol tolerovany vykon motora 1kW, ked elektricke motory su povolene do 250W max Wink
Burnsi, jako obvykle čteš a nechápeš souvislosti, co? Údaj 1kW platí pro PŘÍDAVNEJ SPALOVACÍ MOTOR, zatímco 250W pro středovej elektromotor v náboji kola - CO JE NA TOM ZA ZÁHADU? Jedinej, kdo to nechápe jseš ty, kterej samozřejmě nic jinýho než sprosťárny nezná ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 3 z 9

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund