Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Ochrana osobních údajů
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
lesana87



Založen: Sep 20, 2014
Příspěvky: 3328

PříspěvekZaslal: čt květen 24 2018, 16:45    Předmět: Citovat

Achab napsal(a):
T-Mobile zase rozesílal SMS s žádostí o souhlas s poskytováním údajů třetím stranám. Údajně pro zlepšování služeb a možnost zasílání obchodních a reklamních sdělení. Už to posílali třikrát a souhlas jsem nedal, ať mě klidně s nabídkami a reklamou vynechají.

Taky už mi to T-Mobile poslali 3x, akorát že já mám předplacenku od Vodafonu. Shocked Někomu asi hrabe. Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2725
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: čt květen 24 2018, 17:14    Předmět: Citovat

Bohužel na syrové maso spoléhat nemůžu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15512
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt květen 24 2018, 17:28    Předmět: Citovat

Klidně ty osobní údaje dejte. Přece, kdo nic neudělal, tak se nemá čeho bát. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2725
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: čt květen 24 2018, 18:04    Předmět: Citovat

Jasně, výměnou za to, že kdykoliv můžou změnit podmínky nebo program zrušit, to je fér ne? Ať žije Penny. Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: čt květen 24 2018, 19:50    Předmět: Citovat

Na chvilku vám vypnu fórum, ale to ještě počká...

Teď je otázka, jak se zachovají uživatelé EB - vlastně bych měl chtít po každém znovu provést registraci. Ale tak daleko nepůjdu...

------------

Nestačím se divit, kde všude se toulá můj osobní kontakt a kdo všechno po mně chce souhlas. Snad chybí jen Kalousek... (doufám, že to pochopíte jako vtip)

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: čt květen 24 2018, 20:01    Předmět: Citovat

Mimochodem, existuje i možnost, že budu všichni uživatelé EB "deaktivováni" a budou se muset znovu přes mail a souhlas "aktivovat".

Já za to nemůžu, pozdravuje poslance, protože se obrazek_cenzura na výklad, a samozřejmě Brusel.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
vladodyno



Založen: Feb 25, 2010
Příspěvky: 725
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

PříspěvekZaslal: čt květen 24 2018, 20:12    Předmět: Citovat

Zase tak čierne by som to nevidel. Smile
Mi prišli dva emaily zo stránok kde neviem ani kedy som sa registroval vo význame zhruba: Ak nebudete reagovať automaticky súhlasíte...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19490
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: čt květen 24 2018, 20:25    Předmět: Citovat

Ale do háje s veškerými podmínkami: naše osobní údaje už cestují v tisících kopií mezi překupníky dat, ať už je zkopírovali u mobilních operátorů, ve výpisech obchodního a živnostenského rejstříku, do loňska i s rodnými čísly byly volně dostupné v registru plátců daní... Pak najednou přišla povinnost přeregistrovat spolky a sdružení, dosud vedené v evidenci Ministerstva vnitra, u rejstříkových soudů, tam se najednou muselo dodat dvakrát víc osobních údajů, než jich požadovalo MV. Kdo jste ve sdružení vlastníků bytů, spolku chovatelů drobného zvířectva, sdružení českých kovepreclíkářů... víte, o čem je řeč. Nakonec zdravotní pojištění se také eviduje pod rodným číslem.
Prý zakážou výstavu o Rychlých Šípech, bratrstvu Vontů a Kočičí pracky, co teď zahájili v Praze, protože ti ze jmenovaných, kteří ještě žijí, odmítli požadované osobní údaje dodat, nepodepsali souhlas se zveřejněním jejich podobizen, a to je za ty roky kreslil kdekdo, tak je musí někdo chránit před zneužitím. I proti jejich vůli.
Prostě většina národa, tedy prakticky všech narozených do roku 2012 už nemá co chránit (a možná i mladší). Žádné nové zákonné podmínky zneužití osobních dat nezabrání, nejspíš existují zálohy i daleko mimo EU, takže jejich import zpět je otázkou vteřin.
A to nemluvím o těch, kdo na sebe vykecali všechno možné včetně svých vlhkých snů na sociálních sítích. U těch se počet míst ve světě, kde to nikdo nesmaže, neskartuje ani jinak nezničí, násobně zvyšuje.
Čili, jestli někdo naše data bude chtít zneužít, a bude to opravdu chtít, dostane se k nim. A je jen na nás, jak se ke zjištěnému zneužití osobních údajů postavíme.
Pokud jde o zákon samotný, čtyři právníci na to mají osm názorů, protože dodnes neexistuje jasný prováděcí předpis, jak v konkrétních případech s osobními údaji zacházet. Zato zcela jasně vyhrožuje postihy za chyby, které vyhodnotí kontrolní orgán sám podle toho, jak si to sám vykládá. Když se mu zlíbí, uvaří každého. Zákon ušitý horkou jehlou, aby se vyhovělo na poslední chvíli směrnici z Brusele, schválený diletanty. Ovšem lumpy bude ten zákon chránit účinněji, dávají si už dávno pozor na to, aby se o nich vědělo co nejméně.
Když už tu tolikrát proběhlo slovo "zneužití": za zneužití dětí k reklamě a reklamou bych dával sazbu jako za zneužití... ale to patří jinam.
A vy tu řešíte nějaké zákaznické karty, které se vydávají teprve nějakých posledních pár roků. Taky se nám občas doma nějaká objeví, ale, když se zrovna může hodit, obvykle není zrovna po ruce. A, když se požaduje výměna za novou kartu s podmínkou registrace, tak ji lehce oželíme.

_________________
Těm, kdo si nevybírají odpovědi na soukromé zprávy, už příště neodpovím. Tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: čt květen 24 2018, 21:55    Předmět: Citovat

Zatím se GDPR naštěstí zvrhlo pouze na loudění souhlasu se zasíláním SPAMU a souhlasu se zobrazováním cílené reklamy.

Nicméně i na EB se objeví doplněk Pravidel a upozornění. Minimálně do doby, než se ujasní, co je vlastně zpracování osobních údajů. V případě EB je to pouze evidence.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31793
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt květen 24 2018, 23:02    Předmět: Citovat

Druhýho dubence jsem si na naléhání rodiny do svýho founa známý značky, na kterej jsem přešel během únorce ze starý ještě Symbianový Nokie 500, nainstaloval aplikaci Messenger. Nevlastníc profil na Xichtoknize, učunil jsem registraci pouze na jméno a telefonní číslo. OK, všecko naběhlo, účet fungoval, zprávy chodily - jen mě doslova S R A L O to, že mi furt vyskakovaly infozprávy o tom, že si mě ten a tamten přidal do přátel, respektive se dožaduje ode mne zařazení do mejch přátel. Blokování 5-10 podobnejch vlezdořiťů bylo na denním pořádku. Rodina denně visící na Fuckbůku si pochvalovala, že mě mají onlajn.

Až přišla na Svatýho Džordže (24.dubence) aktualizace Messendžra - a prej povinná v rámci právě GDPR. Odkliknul jsem ji, v připojeným textu byla vysloveně uvedená výhrůžka, že bez provedený aktualizace nebude možný Mesendžra používat. Říkám si fajn, ukaž s čím zas votravuješ.
Jako první požadavek na mě vylítnul požadavek na souhlas s přístupem k mojí pozici. Kurwa, na co kecálek potřebuje znát mou pozici? Dal jsem NESOUHLASÍM - a koukám, něco se děje, na displeji se točí kolečko jako v Pinďousech, když zhluboka přemejšlejí nebo "volají mámě do Redmontu". Travlo to asi minutu a následoval požadavek souhlasit s přístupem do galérie obrázků a fotek. Kurwa na druhou - DO ŘITI K ČEMU TO POTŘEBUJE? Dal jsem zase NESOUHLAS. A zas se točilo kolečko - tentokrát jen pár vteřin. A vyběhnul požadavek na povolení rozpoznávat můj ksicht na fotkách - DO PRDELE, K ČEMU TOHLE JE SOFTWARU NA POSÍLÁNÍ ZPRÁV?????? Samozřejmě následoval NESOUHLAS. No a když jsem NESOUHLASIL i s posledním požadavkem na zasílání adresný reklamy (nechci aby mě někdo třeba i automatizovaně profiloval a následně mě votravoval ještě následujícího půl roku nabídkou čehokoliv, na co jsem se jednou potřeboval podívat kvůli ceně na nějaký í-šopě) - protože mě stejně s reklamou votravujou a votravovat nepřestanou, tak proč jim to usnadňovat ...
No a když se dotočilo poslední kolečko, na políčko s nápisem "PŘIJÍMÁM" se ani ťuknout nedalo - a zkoušel jsem to prstem, tupou stranou tužky, gumovým kopejtkem na teleskopickým "stylusu" ... prostě se nezbarvilo na znamení toho, že dotyková vrstva registruje snahu o aktivaci danýho pole. Co se podbarvilo, bylo políčko "NESOUHLASÍM" - a když jsem na něj kliknul, tak vyběhlo akorát upozornění, že potvrzením nesouhlasu bude následovat nemožnost používat danej účet ke komunikaci, protože bude přistoupeno k jeho zrušení z důvodu nesouhlasu s Podmínkama.
No, tak jsem odsouhlasil nesouhlas a PINK!, všem těm, co mě měli jako kontakt se objevilo "Komunikace s tímto kontaktem již nadále není možná" a bylo po prdeli - aplikaci, určenou k předávání zpráv, ale podle požadavku na odsouhlasení Podmínek slídící a špehující všude možně a samozřejmě bonzující v pozadí stojícímu Tlamoatlasu všecko možný jsem měl v mobilu skoro přesně POUHÝ 3 NEDĚLE - a celá všivácká bonzácká aplikace letěla do prdele jak Trepifajxl komínem. Strč si Cukrbergu svoje služby podmíněný takovým vyděračstvím někam hodně hluboko do (_!_), obzvlášť když vědomě kšeftuješ s datama - doposavad jsem se obešel bez tebe a tvýho Tlamoatlasu a obejdu se bez sebemenší pochyby i dál.

Ergo kladivo. Jediný co vidím jako realitu v týhle kampani kolem GDPR je to, že pod záminkou novýho souhlasu se zpracováváním údajů budou lidem VŠEMA TĚMA NEJHORŠÍMA ŠMEJDAMA podstrkovaný k podpisu formuláře se schovanýma mnoha dalšíma svinstvama, na který jim ti lidi do dneška vědomě souhlas nedali - a teď celý vyplašený z následků nesouhlasu s novou normou z Brusele budou schopní podepsat i souhlas s vlastní sebevraždou. Viz moje zkušenost s vyděračským požadavkem všiváckýho Cukrbergova Tlamoatlasu - kdo odmítne podlehnout vyděračství, je exkomunikovanej, což kdyby se stalo hromadně, asi by to vedlo k těžký vlně suicidismu závisláků po celým světě ...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2725
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: pá květen 25 2018, 6:54    Předmět: Citovat

Karle, není to k smíchu, ale pobavil jsem se. Jinak plný souhlas, kdysi tu bylo napsáno, že budeš muset souhlasit s polohou a odchodem do "oné místnosti", teď to magoři plní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
samec



Založen: Dec 19, 2017
Příspěvky: 4118

PříspěvekZaslal: pá květen 25 2018, 8:46    Předmět: Citovat

Že vraj keď niečo napíšete na Facebook, tak už sa to nedá zmazať a ostane to tam naveky.
Mám chuť tam napísať niečo veľmi škaredé na Zuckerberga, Gatesa a im podobným.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: pá květen 25 2018, 9:23    Předmět: Citovat

Řekl bych, že GDPR na to, co popisuje EKKAR pamatuje, a je to žalovatelný. Takže časem se určitě najde někdo, kdo mu nakope tu jeho komunitní držku. Ten chlap má kecy jak jehovista...
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31793
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá květen 25 2018, 10:16    Předmět: Citovat

Tak on z toho žije, z feklam umístěnejch cíleně do profilu má samozřejmě vyšší vejvar než z těch všeobecnejch. Akorát netuším, jestli si na už zaregistrovaným a fungujícím účtu může takhle vynucovat právě ty souhlasy s nejrůznějšíma krávovinama. Při registraci a spouštēní služby asi jo, ale na už jedoucím účtu si tím už jistej nejsem ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: pá květen 25 2018, 10:38    Předmět: Citovat

Po mně zatím nic nechce. A asi mám ten fake profil založenej opravdu dobře, protože FB neotravuje a ani moji nejbližší přátelé většinou nepochopí, že jsem to já... A tak to má být. Very Happy
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund