Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

BTV SHARP
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Artax



Založen: Mar 26, 2005
Příspěvky: 153
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne duben 17 2005, 21:26    Předmět: Citovat

Pokud se pamatuju, tak to je stohertozovka a do servisního menu se jde pomocí tlačítka na desce feature bloku. Já jsem tenhle blok posílal do SRN, k firmě Gehado, tak mi velela servisní smlouva s německým prodejcem. Taky v té době, polovina devadesátých let, moc jiných možností nebylo. Jestli je to tohle chassis (Digitech 2000), mám k tomu někde poznámky, co mi poradil servis v Německu, za nutné kroky na základní desce. Pokud bude zájem, tak to najdu.

Mimochodem k příspěvku Jezevce, mám dodnes na skladu spoustu jedinečných švábů, který jsem pro někoho objednal a ten si to pak rozmyslel z finančních důvodů. Dám do určené rubriky link na seznam, kdyby někdo měl zájem o ty mé exoty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
wiktor
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne duben 17 2005, 21:42    Předmět: Citovat

to te zklamu neni to stoherzcovka je to klasika 51cm s jednim reprakem a pekne vyhulenou obrazovkou protoze mel jas nastavenej az naplno.
Návrat nahoru
Artax



Založen: Mar 26, 2005
Příspěvky: 153
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne duben 17 2005, 21:47    Předmět: Citovat

Tak o to je to jednodušší, buď rád!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19525
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po duben 18 2005, 5:21    Předmět: hlavně Citovat

pro PetrK a nakonec i pro ostatní: přiznám se, dělal jsem opravy na ŽL jako vedlejšák. A to do práce dojíždím, pracovní doba libovolná, jen, když neodjedu před čtvrtou.
Nekonečné večery a víkendy, na sebe čas žádný. Při předloňské uzávěrce jsem odečetl výdaje za dokumentaci, normy, poplatky za prodloužení živnosti atd a zjistil jsem, že ten vedlejšák jsem celý rok dělal za průměr Kč 32,- čistých.
S krvácejícím srdcem (ale ne zas tak moc) jsem tu živnost pozastavil a teď mám chvílemi čas si něco ubastlit, vzít foťák a vypadnout do přírody nebo něco udělat v bytě...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PetrK



Založen: Apr 16, 2005
Příspěvky: 203
Bydliště: CZ-Karlovarský kraj

PříspěvekZaslal: po duben 18 2005, 5:56    Předmět: Re: hlavně Citovat

Přesně vím o čem mluvíš Hille Wink . No a to si ještě někteří myslí bůhvíjak jsi jim tu opravu neudělal draho. Spousta lidí má taky například představu "podívejte se na to co s tím je, kolik by to přesně stálo a já se pak rozhodnu jestli to budu chtít", v takovém případě musím jednoduše vysvětlit že nález závady je to nejsložitější a nejdražší, vyměnit pak něco, když už vím co, je to nejmenší.
Já jsem zažil ještě zlaté časy Tesly, Rubíny, pak ty různé Elekty atd.. kdy ceny finálních výrobků byly trochu jinde a přitom opravy byly mnohem jednodušší, dneska si vůbec neumím představit že bych měl začínat. Pojímá mě předem hrůza jenom při představě až mě odejde osciloskop atd.., protože návratnost těchto investic je už dnes podstatně horší. Pokud jde o čas strávený v práci, no tak to bych za posledních asi 14 let ani nespočítal, včetně víkendů atd.. jak píšeš.

No já to zatím dělám na ŽL na "plný úvazek" ovšem jak dlouho to s tímhle oborem člověk vydrží, v tom jsem docela pesimista. Ceny spotřební elektroniky jdou razantně dolu díky diktátu supermarketů, k tomu dvouletá záruka což je úplný zabiják, no nevím.... Škoda mluvit, však to znáš.

_________________
**** Petr ****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pit



Založen: Mar 21, 2005
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: po duben 18 2005, 11:58    Předmět: Citovat

ja také opravuji na ŽL ato také na plný ůvazek . Zatím si nemohu stěžovat docela se mi daří samozřejmě že ceny elektroniky stále klesají a ta záruka je také nepříjemná proto jsem začal dělat i záruční servis na různé typi značek některé jsou placené sice špatně ale beru to jako investici do budoucna Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wiktor
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: út duben 19 2005, 21:43    Předmět: Citovat

nevite nekdo jak se dostat do servisniho menu tohodle sharpu potreboval bych posunout obraz je o 10cm do prava.
Návrat nahoru
PetrK



Založen: Apr 16, 2005
Příspěvky: 203
Bydliště: CZ-Karlovarský kraj

PříspěvekZaslal: út duben 19 2005, 22:01    Předmět: Citovat

Když je posunutý obraz doprava o tak velký kus, tedy o 10cm, tak to servisní menu rozhodně nespraví. Je tam závada v obvodu nastavení fáze horiz., zřejmě chybí zpětnovazební impuls...... Chce to místo servisního menu schema a osciloskop Wink
_________________
**** Petr ****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
wiktor
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: út duben 19 2005, 22:09    Předmět: Citovat

to je jsny schema ale kde ho vzyt kokaljsem na stranky ktery znam a tam bohuzel neni.
Návrat nahoru
PetrK



Založen: Apr 16, 2005
Příspěvky: 203
Bydliště: CZ-Karlovarský kraj

PříspěvekZaslal: út duben 19 2005, 23:57    Předmět: Citovat

wiktor napsal(a):
to je jsny schema ale kde ho vzyt kokaljsem na stranky ktery znam a tam bohuzel neni.

No jo no, to je právě problém. Schemata Sharp mám označená podle chassis a co je tady v tom tvém modelu fakt nevím. Poctivě jsem prohledal všechny seznamy které mám k dispozici, zkoušel jsem i na netu ale nikde jsem se nic nedozvěděl. Mám tu schema kde je procesor SDA20561 ale další integráče tam už jsou označeny těma jejich názvama co používá Sharp (IX1424BMZZ, IX1500BMZZ, IX1163BMZZ.....). Většinou mají evropské ekvivalenty ale najít to někde je skoro nemožný. Sharpy nemám rád Mad .
Podívej se jak se jmenuje integr.obvod ze kterého jde buzení řádkového rozkladu, to je základ kde začít. Když sem ten obvod napíšeš tak mrknu jestli nějaké schema s tímhle nemám Wink

_________________
**** Petr ****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Artax



Založen: Mar 26, 2005
Příspěvky: 153
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st duben 20 2005, 0:03    Předmět: Citovat

wiktore, dělal jsem kdysi servis jednomu pražskému prodejci Sharp, tak od té doby mám plno schemat, ale ten Tvůj typ DV 2151SC tu nemám. Jestli potřebuješ pomoct, tak dej doplňující údaje a já se Ti pokusím pomoci. Teď akorát čtu poslední ohlas od PetraK a to co tam píše můžu podepsat. Já bych ještě dodal nahoď typ řídícího procesoru a nějak to snad dáme do kupy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
anonym






PříspěvekZaslal: čt duben 21 2005, 15:21    Předmět: Citovat

Artax napsal(a):
Už jsi někdy viděl telku, která žhaví, když jí nejde řádkovej konec? Já teda už něco pamatuju, ale tohle ne. Ale možná už jsem sklerotickej. A co napsat o jakej model se jedná? Když hledáš pomoc, tak dej nějaké indicie.
Tak pokud si pamatuji,co takový COLORTON 4100 ??? HA!! Obrazovka žhavená ze zdroje a Vn nemusí jet. Je to vyjímka která potvrzuje pravidlo a tak nikdy neříkej nikdy!!!! Laughing
Návrat nahoru
Artax



Založen: Mar 26, 2005
Příspěvky: 153
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt duben 21 2005, 17:20    Předmět: Citovat

Tak to teda koukám, takovou TV jsem fakt neviděl. Není to něco východního? Já totiž provenienci RVHP vůbec neznám, k českým a slovenským značkám jsem se dostal až po revoluci a z východního bloku jsem dělal pouze TV Čajavec, ale ta byla na kapitalistické součástkové základně. My jsme za bolševika na Kavčích horách neměli jedinou RVHP TV, protože jsme makali v PALu a až v šestém patře to do SECAMu transkódovali spojaři. A kšefty mimo byly TV z Tuzexu a dovoz z ošklivé ciziny, protože ti vyvolení co do TV chodili přes naše šéfy by si nic východního nekoupili. Takže Philips, Sony, Grundig, JVC a Čajavec a ke konci Tesla Color 4416. Až do roku 1991, kdy jsem na Kavkách končil, jsem jinou TV neviděl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kimi



Založen: Mar 22, 2005
Příspěvky: 170
Bydliště: OLOMOUCKÝ KRAJ

PříspěvekZaslal: čt duben 21 2005, 19:37    Předmět: Citovat

Tak pokud si pamatuji,co takový COLORTRON 4100 ??? HA!! Obrazovka žhavená ze zdroje a Vn nemusí jet. Je to vyjímka která potvrzuje pravidlo a tak nikdy neříkej nikdy!!!! Laughing[/quote]

Jo jo zlaté časy kdy si nás zákazníci předcházeli . Cry


Naposledy upravil kimi dne čt duben 21 2005, 21:45, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
anonym






PříspěvekZaslal: čt duben 21 2005, 20:34    Předmět: Citovat

omlouvám se ,měl to být COLORTRON !! Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.68 sekund