Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

BTV SHARP
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
wiktor
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne duben 17 2005, 15:11    Předmět: BTV SHARP Citovat

mam tu tudle televizy propajel jsem studenaky vymenil kondiky jak ve zdroji tak u vn trafa a nic pri zapnuti to akorat z reproduktoru sumy hlasitost je na maximum a nejde stahnout jak tlacitkem na tv tak na do
zhaveni ani vn trafo nechodi cim by to mohlo bejt nemuze to bejt tim
vn trafickem.
Návrat nahoru
Artax



Založen: Mar 26, 2005
Příspěvky: 153
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne duben 17 2005, 16:30    Předmět: Citovat

Už jsi někdy viděl telku, která žhaví, když jí nejde řádkovej konec? Já teda už něco pamatuju, ale tohle ne. Ale možná už jsem sklerotickej. A co napsat o jakej model se jedná? Když hledáš pomoc, tak dej nějaké indicie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
wiktor
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne duben 17 2005, 16:44    Předmět: Citovat

je to SHARP DV 2151SC ASI Z ROKU 98 problem je taky v tom ze jsem to nevyzkousel kdyz mi to kamos privez to sem udelal az tedka kdyz jsem udelal ty studenaky a ty kondiky nemuze bej v haji procesor je mozny ze je nakej kondik v haji .
Návrat nahoru
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5666
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: ne duben 17 2005, 17:11    Předmět: Citovat

Tak se mi zdá, že každý kdo umí sundat zadní stěnu u televize se pasuje na opraváře. Není nic horšího, snad kromě blesku, než nelogické závady po zásahu takového amatéra. Poslední dobou jakoby se roztrhl pytel s dotazy typu nesvítí (svítí,šumí, nešumí) mi obrazovka, poraďte.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
SMITH



Založen: Jun 07, 2004
Příspěvky: 1272
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

PříspěvekZaslal: ne duben 17 2005, 17:17    Předmět: Citovat

2 JEZEVEC :Doslovný preklad pre amatéra je nadšenec, ludí ktorých chceš ty označiť by som skôr nazval diletant.
_________________
Smile Nikdy neříkejte, že něco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udělá to ! Smile
Úspěch je špatný učitel. Kvůli němu si chytří lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5666
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: ne duben 17 2005, 17:41    Předmět: Citovat

To beru, zapoměl jsem dát toho amatéra do uvozovek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
wiktor
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne duben 17 2005, 18:17    Předmět: Citovat

tak uz je to ok byl to pitomej odpor u inpulsniho trafa je skoro necitelnej
tak ze jsem tam dal vetsi protoze nemam schema misto cervena cervena
stribrna zlata jsem tam dal oranzova oranzova zlata zlata ted mam jinej
problem s kterym jsem se jete nesetkal nerikam ze nejsem amater
ja myslel ze tendle chat je provechny akdyz nekomu nakej amater neco podela tak to jde na jeho triko tedka jsem chtel obraz nabehne normalne akorat je ale o 9,5cm posunuty do prava tim jsem se jeste nesetkal.
Návrat nahoru
kimi



Založen: Mar 22, 2005
Příspěvky: 170
Bydliště: OLOMOUCKÝ KRAJ

PříspěvekZaslal: ne duben 17 2005, 19:14    Předmět: Citovat

Sharp je dost složitá televize To dá nápad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wiktor
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne duben 17 2005, 19:31    Předmět: Citovat

voni tady na hrdle obrazovky nejsou magnety na nastavovani barev
kdovy kde je taky udelanej ten sharp protoze kdyz jsem menil ty kondiky tak jejich vyrobce byl napsanej v azbuce spis mi do oto jestli to muze bit
v elektronice nebo se zblaznil procesor je tam sda20561.
Návrat nahoru
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19525
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne duben 17 2005, 20:01    Předmět: nesmysle vtělená, Citovat

ještě, že na té obrazovce žádné magnety nejsou, to bys tomu dal, sahat na ně! To není černobílá televize, aby se jimi posouval obraz, na to pamatuj!
Jestli je jinak černobílý obraz obraz dobrý a nemá barevné obrysy, na ty magnety nesahám, ani když tam jsou.
Posun obrazu je obvykle způsobený chybnou fází řádkového impulsu třeba vadným elektrolytem v buzení koncového tranzistoru řádkového rozkladu. Nebo jsi tam dal desetkrát menší kapacitu - jak koukám na tvé čtení barevných proužků, je ti úplně jedno, jestli je tam desetkrát menší, když klidně do zdroje dáš skoro 10x menší odpor, než tam byl - místo 2,2 ohmu klidně 0,33 ohmu....

A nediv se, že jsem tak vyletěl: nedávno tu jeden takový s televizí byl. Taky si myslel, že pomocí kroužků posune obraz a povolil je. Rozlezla se mu každá barva jinam a vzdal to. Tu barevnou čistotu a konvergence jsem pak dával dohromady přes 4 hodiny - a to už to umím hodně rychle a z počítače si do toho pouštím obrazce mříží, na které to seřizuju. Podle živého obrazu to sice jde taky, ale přesnost veškerá žádná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wiktor
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne duben 17 2005, 20:13    Předmět: Citovat

do tech magnetu se nikdy nehrabu vim ze nemam na to to pak se stelovat
a ten odpor jsem nedal mensi naopak vetsi protoze byl spatne citelnej
a nebil 2,2 ohmu ale 3,3 ohmu a spravne tam ma bejt 0,33ohmu.
Návrat nahoru
wiktor
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne duben 17 2005, 20:25    Předmět: Citovat

navic clovek co dela elektroniku musi bejt klidas nemuze kazdyho kterej neco pokazi poslat nekam je jasny ze treba nad tim stravi hodiny kdyby to nechtel delat tak to nedela je jasny ze naktery to delaj jen propenize ale je vic tech ktery to delaj ze je to bavi.
Návrat nahoru
PetrK



Založen: Apr 16, 2005
Příspěvky: 203
Bydliště: CZ-Karlovarský kraj

PříspěvekZaslal: ne duben 17 2005, 20:47    Předmět: Citovat

wiktor napsal(a):
navic clovek co dela elektroniku musi bejt klidas nemuze kazdyho kterej neco pokazi poslat nekam je jasny ze treba nad tim stravi hodiny kdyby to nechtel delat tak to nedela je jasny ze naktery to delaj jen propenize ale je vic tech ktery to delaj ze je to bavi.

To máš Wiktore sice pravdu, ale.... Dělám tuhle práci protože mě baví, jinak by to ani nešlo, ale na druhou stranu mě ta práce taky živí. A problém právě s takovými zákazníky kteří si to nejdříve rozšťourají jako v případě který popisuje Hill je ten, že potom ty 4 hodiny práce nejsou ochotní zaplatit, "vždyt to bude jenom ňákej odpor šéfe, víc jak pětikilo za to nedám" Shocked . A těžko jaksi chápou, že kdyby to přinesli rovnopu s původní závadou, tak by to měli za třetinovou cenu.

Nevím co má ten tvůj model Sharpa za chassis, v každém případě zřejmě chybí řádkový impuls pro nastavení fáze řádku. Podívej se znovu hlavně okolo VN trafa, jestli u nějakého menšího imp.kondu není opravdu ještě někde studenák. Jinak je k diagnostice potřeba mít nejlépe schema a osciloskop, pak by neměl být problém tuhle závadu najít. SHARP je ale postrach i profíků, takže amatérská oprava... Upset . Není vyloučeno že bude potřeba i doladit rozměry obrazu a pod. a to se dělá v servisním menu, do toho bych amatérský zásah už vůbec nedoporučoval Wink .

V těch barvách odporů máš nějaký zmatek, cervena cervena
stribrna zlata
určitě není 0,33ohmu. A v každém případě platí, že je potřeba tam dát to co tam patří......

_________________
**** Petr ****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
wiktor
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne duben 17 2005, 21:02    Předmět: Citovat

to ti rad verim ze s nekterejma zakaznikama muze bejt problem jo meril jsem multimetrem ten odpor a mas pravdu jeto 00,4 ohmu to schema jsem zkousel hledat ale nikdejsem ho nenasel to chasis by melo bejt
DUNKT 7090 BM.
Návrat nahoru
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5666
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: ne duben 17 2005, 21:18    Předmět: Citovat

Víš, ono je rozdíl mezi příležitostným opravářem, který jednoduchou závadu opraví a pokud na to nestačí, dá ji do servisu. Horší je to, když se mu podaří při tom ještě něco odpálit. Opravář, který se tím živí tuto možnost nemá. Stráví nad tím hodiny, objedná drahý náhradní díl, aby pak zjistil, že je vadného ještě něco a oprava by se nevyplatila. Čert vem ten čas, ale co s procesorem za 2-3 tisíce, který už třeba nikde nepoužiješ. Nevím, jak bys byl potom klidný. Taky nechápu, co myslíš tím, že někteří to dělají pro peníze a jiní co je to baví. Co jsou podle tebe profesionální opraváři?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund