Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Settopbox Strong bez CVBS na scartu, je to možné?
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19435
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po květen 07 2018, 22:40    Předmět: Settopbox Strong bez CVBS na scartu, je to možné? Citovat

Radši zakládám samostatné vlákno, oddělil jsem to z jiného.
Dnes jsem si chtěl v KB koupit další Alma 2800 HEVC (ten, který doma mám, patří do služebního karavanu, kupoval jsem ho v téže prodejně), ale už ho neměli. Tak jsem zakoupil model Strong SRT8211. Chtěl jsem ho hned vyzkoušet a napsat sem nějakou recenzi, ale nějak to nevyšlo.
První překvapení nastalo, když jsem ho připojil přes scart k analogové televizi, nezobrazila totiž vůbec nic. Na displeji settopboxu proběhlo hlášení "boot" následované "good" a tím to zhaslo. Instalaci jsem nemohl spustit, protože OSD vyžaduje vidět obraz, což je jaksi bez signálu na scartu neuskutečnitelné, přinejmenším pro každého, kdo zařízení s rozhraním HDMI nemá. Jnak řečeno "maká to, ale nemá to obraz".
Takový nedostatek pokládám u settopboxu za zásadní.
Tak jsem k tomu připojil HDMI monitor, s ním to maká bezchybně, a podle manuálu začal instalovat.
Trochu směšné na tom je, že se papírový manuál odvolává na stránky výrobce, kde má být víc. Není, jde o naprosto stejný návod k instalaci, jen na něj nepotřebuji lupu.
Všechno, co jsem zatím vyzkoušel, funguje bezchybně, jen ten analogový výstup pořád nic (v Almě přitom funguje vždy nezávisle na nastaveném rozlišení pro HDMI, takže připojím analogový SD monitor a jede to).
Podle návodu má být při prvním zapnutí volitelný výstup. Nic takového jsem tam neobjevil ani po resetu do továrního nastavení (konečně - to by byl nesmysl, jestli má být tento settopbox přímo použitelný s jakoukoli starší televizí, tak scart přece musí fungovat). Prostě na HDMI monitoru obraz, na analogové televizi jen zvuk. Zkoušel jsem formát obrazu 4:3 a rozlišení 576i, přitom jsem osciloskopem kontroloval signál na scartu, ale ani ťuk. Na scartu je jen zvuk, ať nastavím parametry obrazu jakkoli.
Přitom na lezení po střechách s SD monitorem, jako s levnou variantou drahého měřidla, by byl ideální, protože má na rozdíl od Almy skvěle čitelné menu přes celou obrazovku (výhoda, protože k tomu používám 9" LCD monitor), ale hlavně: indikace síly a kvality signálu reaguje prakticky v raálném čase (to je první settopbox, který se tak chová: ostatní settopboxy zobrazují změnu typicky po 2 - 5 vteřinách)

Proto se ptám: máte s tímto settopboxem nějakou zkušenost, jak ho přimět k tomu, aby na scart poslal videosignál CVBS, nebo jsem koupil vadný kus a je čas ho fofrem vrátit?

_________________
Těm, kdo si nevybírají odpovědi na soukromé zprávy, už příště neodpovím. Tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7808
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út květen 08 2018, 0:47    Předmět: Citovat

Hille, co je KB (když teda vyloučím třeba Komerční banku)?
A když jsme u toho, tebou požadovaný model Alma 2800 HEVC by měli mít třeba v Omku.

Vůbec to prosím neber tak, že chtěl rýpat, ale bude mě v nejbližší době čekat nákup nového zařízení.

Jako staromilec (a asi veskrze skrblivá osoba) zatím odmítám odstavení svého CRT televizoru Toshiba, takže budu muset koupit nový STB (stávající Sencor nejen že neumí DVB-T2, ale hlavně me rozčiluje tím, že jej musím asi každé tři měsíce rozebrat a hledat vyschlé elyty).

Mám si tedy zkusit sehnat tu tebou několikrát popisovanou Almu (jéje, jak já měl rád jahodovou Almu Very Happy )? Nebudu už nikde běhat po střechách, už mě to nebaví. Chci něco relativně dobře fungujícího domů.
Takže podle tebe je ten typ Alma 2800 HEVC ucházející?
Díky.

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út květen 08 2018, 6:00    Předmět: Citovat

Nevidím jediný důvod, proč by to přes Scart nemělo jít. Pravděpodobně je urvaný drát v STB. Takže opatrně rozšroubovat a mrknout se a případně opravit nebo prostě reklamovat. Jiným to funguje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19435
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út květen 08 2018, 6:46    Předmět: Citovat

Asi jsem měl napsat K+B expert, je takový zvyk říkat, že jsem to koupil v KáBéčku, ostatně je to poprvé, co jsem tam v dobré víře nakoupil špatně.
Zaráží mě, že dosud nemám žádnou reakci na toho Stronga, na kterého jsem se ptal. Recenze na netu ho chválí s tím, že na první zapojení stačilo naladit programy. Jistě, přes HDMI to tak funguje. Nikdo totiž nepíše, čím a k čemu ten settopbox připojil, třeba všichni recenzenti použili HDMI a vůbec nemají tušení, zda jim SCART rozhraní funguje.
Dnes mají obchoďáky zavřeno, tak to snad stihnu zítra, vezmu si tu přenosnou TV s sebou a snad to tam půjde vyzkoušet.
=======================
Tu Almu můžu vřele doporučit. Zvlášť k televizí s dobře ostřící obrazovkou o úhlopříčce nad 47 cm, okénko INFO je totiž podle mne zbytečně malé. Ale u stacionárního použití ho stejně nuceně neotevíráš, tak tobě to vadit nebude.
To se bavíme jen o analogovém připojení přes SCART, které umí jak CVBS, tak RGB režim. Pokud jde o HDMI, chodí bezchybně, takže jako doplněk k zobrazovačům HD a vyšším, aby posloužily i DVB-T2 a HEVC, je taky dobrá volba. Poněkud nevhodné je použití Almy k televizím, které nemají vstup VIDEO: sice má Alma modulátor pevně laděný na kanál 9, ale je strašně teplotně závislý a po chvíli nepoužitelný. O tom jsme se ale s Hubertem bavili v jiném vláknu. K takovým televizím bych dal přednost jinému modelu settopboxu, třeba i bez modulátoru, a prohnat to modulátorem externím.

_________________
Těm, kdo si nevybírají odpovědi na soukromé zprávy, už příště neodpovím. Tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8805
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: út květen 08 2018, 6:47    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):
Tak jsem zakoupil model Strong SRT8211.
...
Proto se ptám: máte s tímto settopboxem nějakou zkušenost, jak ho přimět k tomu, aby na scart poslal videosignál CVBS, nebo jsem koupil vadný kus a je čas ho fofrem vrátit?

Vlastní zkušenost nemám, ale pokud je na přístroji SCART, tak sig. CVBS by snad chybět neměl.
Z tvého odkazu na přístroj jsem si stáhnul Návod k obsluze (Příručku - v češtině):
https://www.strong.tv/downloads/manuals/8211_UM_CZ.pdf
Na str. 28-pdf, v sekci 9.0 TECHNICKÉ ÚDAJE: Konektory je ke Scartu toto: TV SCART (CVBS, Audio L a R) Exclamation

Takže CVBS by z něj tedy měl jít. Když tomu tak není, vzít klumpr nazpět do prodejny, předvést následně i tam, že nefunguje.
Pokud mají jiný kus, vyzkoušet ten - pokud ten funguje, tak je to jasné: vyměnit za funkční! Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19435
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út květen 08 2018, 8:23    Předmět: Citovat

Však už byl včera zabalený, ale koupil jsem ho dost pozdě odpoledne, než jsem vzdal zkoušení, měli zavřeno.

Dnes jsem ten settopbox zase vybalil a osciloskopem porovnal výstupy s každým settopboxem, co se mi tu flákají a zapínám je celkem pravidelně, aby elektrolyty nezapomněly, jaké je to být pod napětím (obvykle věnované někým, kdo si pořídil novou televizi a už settopbox nepotřeboval), čas od času se najde někdo potřebný, komu do vypnutí DVB-T ještě poslouží.
Dnes to byly kousky Sencor SDB1010TU a SDB1066T, Strong SRT5301E, Hyundai T150 a Technisat DigiPal2. Všechny mají nějaký videosignál na scartu už od najetí zdrojů. Jen toho nového Stronga jsem opět nepřinutil poslat na scart i nějaký CVBS, stále jen zvuk.
Zítra půjde zpět na prodejnu. A doufám, že ho tam budou ochotní vyzkoušet.

Tak mě napadá, že by se z některých starých settopboxů mohly využít na něco aspoň skříňky, případně i zdroje, pokud by dovnitř přišlo něco, co uživí...

_________________
Těm, kdo si nevybírají odpovědi na soukromé zprávy, už příště neodpovím. Tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lumca



Založen: May 05, 2012
Příspěvky: 542

PříspěvekZaslal: út květen 08 2018, 8:33    Předmět: Citovat

Mám tento STB v provozu u jedné TV bez T2 (a dalších 5ks v krabicích) propojený (jak jinak než) HDMI kabelem s rozlišením 1080p a teď jsem teda zkusil připojit kabelem SCART a bez problémů(!) obraz na tv funguje a to nezávisle na rozlišení u HDMI! Ještě jsem testnul další dva zabalené z krabic a taky vše OK! Další už rozbalovat nebudu (je na krabici přelepka), ale co si vzpomínám tak několik instalací proběhlo i na chatách se starým CRT TV přes SCARTy a nebyl problém! Takže jednoznačně vadný kousek!! Odkrytovávat ho nejde, je tam plomba!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19435
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út květen 08 2018, 8:37    Předmět: Citovat

O plombě vím, proto jsem to ani nezkoušel.
_________________
Těm, kdo si nevybírají odpovědi na soukromé zprávy, už příště neodpovím. Tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lumca



Založen: May 05, 2012
Příspěvky: 542

PříspěvekZaslal: út květen 08 2018, 8:43    Předmět: Citovat

Obrátit se na dovozce (jistá třinecká firma) a ten zajistí urychlenou nápravu. Lepší než to řešit přes prodejce, ti totiž mají při problémech neustálé výmluvy a než by to vyměnili kus za kus raději budou operovat nějakými servisy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12024
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: út květen 08 2018, 9:36    Předmět: Citovat

lumca napsal(a):
Lepší než to řešit přes prodejce, ti totiž mají při problémech neustálé výmluvy a než by to vyměnili kus za kus raději budou operovat nějakými servisy.

nemyslím si, že by to bylo tak horké . . .
Expert se holedbá zárukou vrácení zboží . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lumca



Založen: May 05, 2012
Příspěvky: 542

PříspěvekZaslal: út květen 08 2018, 9:47    Předmět: Citovat

To se holedbají téměř všichni, ale skutečnost je pak jiná. Zkušenosti z mého okolí to jasně dokazují. A navíc s touto konkrétní firmou K+B máme z minula jen ty nejhorší zkušenosti co se reklamace týká, museli jsme to řešit až někde na úrovni obchodního ředitele. Při odběru a placení zboží nic nebyl problém, ale pak...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stefan31



Založen: Jun 17, 2004
Příspěvky: 1230

PříspěvekZaslal: út květen 08 2018, 10:50    Předmět: Citovat

Na tejto stránke som našiel spomínaný Strong a v tech. info je uvedené, že:
- podpora SCART: nie

tak teraz ako?

https://www.nay.sk/strong-srt8211-dvb-t2-prijimac?gclid=CjwKCAjwlcXXBRBhEiwApfHGTT3-ildeCk4yolRqkPH-kREHBONXKnUkwPm_lu_ySMZV-vb3PF2kmRoCfqoQAvD_BwE

Stefan31
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7808
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út květen 08 2018, 11:02    Předmět: Citovat

Stefane, ale oni tam mají i třeba: Ethernet- Nie.
A přitom na obrázku nad tím mají zadní stranu přijímače s konektorem RJ45 a popisem Ethernet.
Protože sám zavádím dost často produkty do firemního systému, tak vím, jak se taková drobná chybka vloudí. Často třeba proto, že se vezme popis od méně vybaveného modelu, přiřadí se k více vybavenému modelu, ale zapomene se změnit popis.

Hille, díky za potvrzení, zkusím si Almu zajistit.

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lumca



Založen: May 05, 2012
Příspěvky: 542

PříspěvekZaslal: út květen 08 2018, 12:12    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19435
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út květen 08 2018, 13:30    Předmět: Citovat

Totéž, co v letáku, je i v uživatelském manuálu. Jen mě poněkud mate poznámka o možnosti volby Připojení v inicializačním menu, píšou to na straně 13 české verze uživatelského manuálu tedy, že se po prvním zapnutí (nebo resetu) nabídne po volbě regionu i výběr výstupu HDMI nebo SCART. Pokládám to za blbost, SCART mi fungoval vždy na všech settopboxech a očekávám to i od všech ostatních.
Stejný odstavec je i na straně 12 německé verze (odstavec Verbindung) a nakonec i na straně 12 verze anglické (volba Connection).
Vzal jsem si lupu a zjistil, že stejný odstavec je i v papírovém sešitku přibaleném k přístroji.
Pro jistotu jsem zkusil pár restartů a volby různých jazykových verzí, ale ať dělám, co dělám, tato možnost volby výstupu na monitoru s HDMI se nezobrazuje a na scart nevidím. Prostě to nedává smysl.
Každopádně zítra jdu reklamovat a dám zprávu.

_________________
Těm, kdo si nevybírají odpovědi na soukromé zprávy, už příště neodpovím. Tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund