Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vibrační čerpadlo - nefunguje ve vrtu

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
EL34



Založen: Sep 21, 2009
Příspěvky: 619
Bydliště: Chrast u Chrudimi

PříspěvekZaslal: so květen 05 2018, 21:14    Předmět: Vibrační čerpadlo - nefunguje ve vrtu Citovat

Zdravím. Mám problém s čerpadlem Hecht 3602

https://www.nako.cz/4582-hecht-3602-cerpadlo-ponorne-malys-600w.html

Z hadice byl malý průtok vody, tak jsem ho vytáhnul z vrtu, rozebral ( už poněkolikáté), otočil jsem hlavní gumu a vyměnil zpětnou gumu za novou.
Spustil jsem do vrtu asi max 1m pod hladinu a najednou byl průtok větší.
Asi po 5h jsem to znovu zapnul - voda neteče a jsou daleko méně slyšet vibrace. Znovu jsem to vytáhl, rozpůlil, zda není voda u cívky a je tam sucho.

Může mi někdo vysvětlit co se s tím děje? Ve vrtu zřejmě stoupla hladina a čerpadlo bylo hlouběji - tudíž přestalo čerpat ( a to dělalo i když bylo nové), ale nechápu proč, když má ponor do 5m a hlouku do 70m.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: so květen 05 2018, 22:21    Předmět: Citovat

Neměl jsi do něj vrtat, ale reklamovat. Nepíšeš, jak hluboký je vrt, tudíž jaká je výška výtlaku. Ale najdi si tady někde vlákno, kde jsme tyto čerpadla řešili. Tam máš i řez a nastavení membrány.Řekl bych, že jsi tím šťouráním dodrbal vzdálenost membrány od tělesa. Je tam tuším 2 mm mezera. Ta sací gumička musí být volně pohyblivá. Já jsem těch čerpadel za cca 25 roků už "spotřeboval" cca 8. Jenže já je mám ve 30-ti metrech a výška hladiny 15m. Zatím je to jediný laciný čerpadlo do vrtu, co je na trhu.
_________________
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EL34



Založen: Sep 21, 2009
Příspěvky: 619
Bydliště: Chrast u Chrudimi

PříspěvekZaslal: so květen 05 2018, 22:47    Předmět: Citovat

Vzdálenost jsem nedodrbal. S hlavní membránou jsem vůbec výškově nehýbal. (Je cca 84cm od konce kotvy elmagnetu) a kotva elektromagnetu má mezi zalitou částí 5mm (měřeno plastelínou).Vrt mám asi 30m a hladina cca ve 20m.
Jedině jsem mohl o něco více či méně utáhnout čtyři imbusy M8 než byly z výroby ,kterými to je stažené, ale že by tohle mělo rozhodovat o tom, zda to z 20m vyčerpe vodu nebo ne, to se mi nechce věřit. Však to fungovalo po složení jako nové, bohužel jenom 5h aniž bych s čímkoli hýbal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: ne květen 06 2018, 11:42    Předmět: Citovat

Radit takto na dálku je těžký, jak jsem předeslal, já jich už spotřeboval hodně. Vždycky sloužilo každý nějakej rok. Fakt je ten, že v poslední době se čerpadla liší od původních výrobků. Napadá mě jedna možná závada, ale asi by sis toho všiml. Mě se objevila taky. Praskl obal(hliníkový odlitek na výtlačný polovině) a tudy voda utíkala a rapidně se zmenšil výkon. Když jsem čerpadlo vytáhl z vrtu, tak trhlina byla normálně vidět. Odlitek byl díky "úspoře materiálu" tak tenký, že těch pár atmosfér ho roztrhlo. Tak jsem plášť zabandážoval sklotextilem a epoxidem a běhá doposud.Prohlídni si to svoje, jestli tam nemáš třeba vlasovou trhlinu, která se díky pružnosti odlitku po snížení tlaku zase uzavře.
_________________
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EL34



Založen: Sep 21, 2009
Příspěvky: 619
Bydliště: Chrast u Chrudimi

PříspěvekZaslal: ne květen 06 2018, 20:13    Předmět: Citovat

Prohlédl jsem to a prasklina tam není. Znovu jsem opakoval postup, spustil jsem 1m pod hladinu. Začlo to čerpat. Napustil jsem sud a vypnul to. Po 30min to po zapnutí nečerpá a méně je slyšet hluk.
Začínám podezírat vrt. Je asi jen 100mm široký a tohle čerpadlo jsem musel v nejširším místě zbrousit, aby tam vůbec vlezlo. Tak když je s horním sáním, tak se vůbec nemusí dostat voda nad něj nebo jen pomalu. Čerpadlo tam opravdu vleze tak tak a moc místa okolo nebude.
Měl jsem ho hned vrátit, ale už jsem měl prodloužený přívodní kabel a stejně by ho zpět nevzali.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18664
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: ne květen 06 2018, 21:08    Předmět: Citovat

To je nesmysl , 1mm po obvodu by musel stačit . Ne nadarmo je u spojů předepsán kroutící moment.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EL34



Založen: Sep 21, 2009
Příspěvky: 619
Bydliště: Chrast u Chrudimi

PříspěvekZaslal: ne květen 06 2018, 21:41    Předmět: Citovat

Jo to bude blbost.
Když to je po spuštění dolů hlučnější, tak naráží vibrující kotva o protikus, což by neměla, ovšem vodu to čerpá. Po 30 minutách od vypnutí to je zase tišší - kotva nenaráží, ale voda neteče. Asi to bude fakt nastavením. Někam se asi dostane voda a ta to zatlumí.

Nemůže to způsobovat třeba tlak zbylého sloupce vody v hadici po vypnutí. Ten nebude zrovna malý.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Atlan



Založen: May 10, 2004
Příspěvky: 4507
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: út květen 08 2018, 5:48    Předmět: Citovat

Problem je v tom ze tie 4 skrutky po obvode maju tiez vplyv na funkcnost nesmu byt dotiahnute vela ani malo.
V kazdom pripade, ked nastavis spravnu medzeru medzi jadrom a cievkou malo by sa to rozbehnut.
Najprv by som pozrel ci zodpoveda nastavenie tomu co ma. Kedze to skladaji nejaky indianni za pasom tak je mozne ze je to od vyroby blbo. A ked nie tak budes musiet laborovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: út květen 08 2018, 9:51    Předmět: Citovat

Tyto čerpadla doznaly některý změny od dob, kdy se dostaly na trh. Původní měly těsnění cca 1mm silný a na ně byly v odlitcích tělesa drážky, takže se dotáhlo na krev a byla zajištěna jednak těsnost a jednak přesná poloha obou půlek. Teď je tam těsnění desetkrát silnější a lze je dotahovat podle gusta. Tím ti možná vzniká problém, i když mě se to zatím nikdy nestalo.
_________________
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alino



Založen: Feb 27, 2007
Příspěvky: 300
Bydliště: Malý Rím SR

PříspěvekZaslal: pá květen 18 2018, 19:18    Předmět: Citovat

Tak to tu čítam a dávam viacerým za pravdu iným zasa nie.Toto čerpadlo sa mimo iného predáva v sieti MNField pod názvom vybračné čerpadlo RUCHE.Jedná sa o velice jednoducý system čerpania vody.Píšem to preto lebo ich bežne opravujem,kedže pracujem už v spomínanej firme ako serv.technik.
v prvom rade treba pozriet ako tu už bolo povedané správne nastavenie vzdialeností.Podla toho čo opisuješ tak to máš nastavené iba zhruba.Samozrejme podmienkou je aby boli všetky gumičky OK.Toto sa stávalo ked bol v hlave s cievkou nejaký problém.Večšinu ked sa to prehrialo nad určitú teplotu,pritom je to paradoxne chladené vodou,tak sa to akoby vyplo.Pokial vrčí a netahá tak treba skontrolovať hlavnú hriadelku či ni je uvolnená na maticiach za jadrom v tej plastovej krytke.Tak isto tá plastová krytka má na vrchu takú zvláštnu gumičku v ktorej sedí.Tak že ono je tam toho viac.Ale v spomínanej firme majú na to všetlo dokonca po otvorení katalogu sú tam aj presné nastavovacie rozmery.

_________________
A co schema?Ale kdepak schema,to on nemá!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund