Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vyber osciloskopu
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
perec



Založen: Jul 24, 2009
Příspěvky: 51

PříspěvekZaslal: út květen 01 2018, 16:32    Předmět: Vyber osciloskopu Citovat

Zdravim, ktery z prosim vybrat:Tektronix TBS1052B nebo Rigol DS1054Z. Preferuji kvalitu pred funkcema, ktere bych asi nevyuzil. Cena je zhruba stejna u obou. Dekuji za rady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31641
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út květen 01 2018, 17:23    Předmět: Citovat

perec napsal(a):
Zdravim, ktery z prosim vybrat:Tektronix TBS1052B nebo Rigol DS1054Z.... Cena je zhruba stejna u obou. ...
Nejsou to jen jinak orazítkovaný "dětičky ze stejný fabričky" nějakýho ŤingŤonga? Napovídalo by tomu i to hodně podobný typový označení ... Jinak samozřejmě by se chtělo říct "vem Teka", ale to podezření na stejnej původ by se mělo ověřit ...

EDIT: tak jsem se juknul. Například u "€urožida" Konráda je rozdíl v cenách 10 490,-Kč vs. 15 790,-Kč "v neprospěch" Teka. O ledasčems to vypovídá - i o tvým způsobu vyhledávání a hodnocení. Další srovnání si vyhledej sám: https://www.zbozi.cz/hledani/?q=Rigol%20DS1054Z&razeni=nejlevnejsi a https://www.zbozi.cz/hledani/?q=Tektronix%20TBS1052B&razeni=nejlevnejsi .
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7864
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: út květen 01 2018, 17:40    Předmět: Citovat

Záleží jenom na tobě, čemu dáš přednost, jaké funkce jsou pro tebe důležité. Tek bude asi kvalitně vyroben, ale má hrozně malou paměť.
_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
perec



Založen: Jul 24, 2009
Příspěvky: 51

PříspěvekZaslal: út květen 01 2018, 18:27    Předmět: Citovat

No ta pamet je opradu dost mala u Tektronixu, coz je celkem skoda. "dětičky ze stejný fabričky" to asi nebudou, jedine, ze by Tektronix tuto radu: https://www.tek.com/oscilloscope/tbs1000-digital-storage-oscilloscope
nekomu venoval. Mam rozpocet cca 15000,-kc az 16000,-kc a za tu cenu jsem vybral tyto 2 kousky. Bude se pouzivat na digital i castecne audio. Pokud vite o necem lepsim, tak prosim doporucte.[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Charos



Založen: Oct 16, 2009
Příspěvky: 795
Bydliště: u Chrudimě

PříspěvekZaslal: st květen 02 2018, 8:33    Předmět: Citovat

Rigol je čína, ale dobrá a velmi slušně vybavená (vlastní zkušenost, byť s vyššími typy), u Teka platíš fůru peněz za značku...
U Rigola je na digitál užitečné dokoupit sw option na dekódování sběrnic (RS232,SPI,I2C), i to je levnější než u Teka.
Ale Tek je Tek že... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petula



Založen: May 22, 2016
Příspěvky: 855
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav

PříspěvekZaslal: st květen 02 2018, 10:00    Předmět: Citovat

pokud nepotřebuješ oscilkoskop pro diagnostiku závad v automobilu a nejsi úplný trdlo, pak je nejlepší klasický analogový osciloskop. Značkové a velmi dobré analog osciloskopy lze levně koupit při troše štěstí na eBay nebo i na inzerát v Česku.
Osobně dávám přednost třeba analogu Tek 2465 před digitálním Rigólem. Nevýhoda analogových osciloskopů, je v tom, že je nutná jistá inteligence obsluhy. Analogové osciloskopy totiž nemají tlačítko "auto", pomocí kterého může měření digitálním osciloskopem provést i trochu zacvičená opice.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Venda



Založen: Mar 22, 2006
Příspěvky: 431
Bydliště: Na soutoku Labe a Orlice

PříspěvekZaslal: st květen 02 2018, 11:06    Předmět: Citovat

Analog má menší zkreslení, ale když potřebuješ zachytit náhodnou chybu v průběhu signálu, tak jedině digitál.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
perec



Založen: Jul 24, 2009
Příspěvky: 51

PříspěvekZaslal: st květen 02 2018, 17:12    Předmět: Citovat

Dekuju za rady. Problem je, ze se bude pouzivat na oboji. Analog je prima vec, ale na numera je nevhodny. No po snupani v hlubinach netu jsem asi narazil na favorita, je to Siglent SDS1202X-E. Za cenu cca 10500,-kc vc. dph a postovnem si myslim, ze je to dobry strojek. Preci jenom to neni vecna chvilku, ale na delsi obdobi, tak nechci kupovat nejaky sunt. Jaky nazor na tuto masinku mate? Dekuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7864
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: st květen 02 2018, 22:15    Předmět: Citovat

Jako vyvážený poměr mezi kvalitou výroby, funkcemi a cenou mohou býti osciloskopy GW Instek. Viz tme.eu Siglent nedoporučuji. Viz také různá vlákna na fóru http://www.eevblog.com/forum/index.php
_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
perec



Založen: Jul 24, 2009
Příspěvky: 51

PříspěvekZaslal: čt květen 03 2018, 12:39    Předmět: Citovat

Problemy mela rada Siglent SDS1***X, kterou opravili udajne novym firmwarem a nove revize maji i upravu strivek. Radu Siglent SDS1***X-E celkem chvali. A za cenu 10500,- to neni nejhorsi.
GW Instek GDS-1102B stoji o cca 5000,-kc vic. A na EEVblogu je videt, ze nketre casti vnitrniho provedeni je dost odflakle. Vybrat osciloskop je dost tezke. Skoro to vypada ze do 20000,-kc jsou vsechny odpad. Ten ma problem s PLL, ten se skreslenim, atd. Hruza.
Hydrawerk-co konkretne je na singlentu spatne oproti Rigol, GW Instek?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: čt květen 03 2018, 15:14    Předmět: Citovat

Jeste muzes zkusit projit ebay a podivat se po starsich profi pristrojich. Je to sice trochu risk, ale pokud se zadari, muzes koupit kvalitni stroj ktery stal pred par lety stovky tisic.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
perec



Založen: Jul 24, 2009
Příspěvky: 51

PříspěvekZaslal: čt květen 03 2018, 15:49    Předmět: Citovat

To jsem uz udelal, neco jsem nasel, ale bud neslo poslat do cz nebo cena byla dost vysoka ze stary pristroj. Siglent SDS1202X-E 200Mhz by me vysel na 10290,-kc, ale zase je to "krap" jako Owon apod. Ale za tu cenu laka a navic 3leta zaruka. Nu nevim.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: čt květen 03 2018, 16:24    Předmět: Citovat

Ta doprava je obecne problem, ja pouzil nejakou ceskou firmu co ma adresu v US, nakoupi tam na ebay a posle k nam. Vyhoda je, ze na balik napise cenu jakou si reknes (mensi clo a DPH). Koupil jsem tak pred casem postarsi osciloskop 1GHz 4GS/s z nejake tamni laboratore a zatim si nestezuju.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
perec



Založen: Jul 24, 2009
Příspěvky: 51

PříspěvekZaslal: čt květen 03 2018, 16:48    Předmět: Citovat

Doprava je u Siglentu zdarma a jedine co se k te cene pripocte je poplatek 99,-kc moji bance za mezinarodni platbu. S ebay jsem bohuzel nemel stesti. Ale jsem si vedom, ze v momente objednani zbozi, se na ebay objevi spousta nabusenych masinek s vyhodnou cenou a dopravou. Takze mi zustali 2: Rigol DS1054Z a Siglent SDS1202X-E. Na druhou stranu je to ze to nikdo tady nedoporucuje, ale proc, to nevim.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petula



Založen: May 22, 2016
Příspěvky: 855
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav

PříspěvekZaslal: čt květen 03 2018, 21:37    Předmět: Citovat

Arrow termit256, dovážet osciloskop přes eBay z US mi přijde hloupé a to z řady důvodů. Leda, kdyby to byl nějaký extra mimořádně unikátní model, který v Evropě nenajdeš ani omylem. Ale to se nestává.

Dobré je se poohlédnout na německém nebo anglickém eBay po osciloskopu. Všechny osciloskopy co mám (a mám jich několik) jsem koupil na ebay.co.uk nebo ebay.de. Na měření mám 2 analogové Tektronixy a jeden digitální GW instek. Vedle toho mám 4 historické sběratelské kousky a pak jeden analogový školní osciloskop, který provozuju jako výstupní zařízení analogového počíítače (ačkoliv i s ním se dá dobře měřit v laborce).

Tak třeba zde:

https://www.ebay.de/itm/Tektronix-475-Oscilloscope-2-Kanal-200-MHz-Oscilloskope/202303385150?hash=item2f1a38ae3e:g:J4QAAOSwkwha6dVe

nebo zde

https://www.ebay.de/itm/300-MHz-Tektronix-2465-3-Oszilloskop-uberholt-lesen/112967469314?hash=item1a4d62c902:g:J2AAAOSw4Qdadxo9

a zde

https://www.ebay.de/itm/TEKTRONIX2465-300MHz-4-kanale/192525226686?hash=item2cd365d2be:g:5b8AAOSw44BYc1Zu

to jsou dobré osciloskopy, žádný rigól, omron, hameg a podobný paskvily
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund