Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nové nařízení na ochranu osobních údajů

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
markoni



Založen: Oct 30, 2006
Příspěvky: 2310
Bydliště: Poblíž Zlína

PříspěvekZaslal: st duben 18 2018, 12:44    Předmět: Nové nařízení na ochranu osobních údajů Citovat

Já mám pevnou linku od O2 taky od koho jiného že Very Happy a na jejich serveru mám účet kdy jsou mi vystavovány po skončení měsíce e-faktury ale jaK blíží začátek platnosti nového zákonu který vejde v platnost tuším v květnu tak mi hned po přihlášení

    Souhlas se zpracováním osobních údajů pro obchodní účely účinný od 25.5.2018
    Udělení souhlasu je užitečné pro zlepšení Vašich služeb

    Potvrzuji, že jsem oprávněn jednat jménem účastníka služby poskytované společností O2 Czech Republic a.s., IČ 601 93 336, DIČ CZ60193336, se sídlem Za Brumlovkou 266/2, 140 22 Praha 4 – Michle („O2“), a jménem účastníka uděluji O2 souhlas s využitím veškerých identifikačních, kontaktních, provozních, včetně lokalizačních, a jiných údajů generovaných při poskytování služeb nebo získaných při komunikaci s účastníkem („údaje“) pro obchodní účely. Pro případ, že se údaje vztahují k subjektům odlišným od účastníka, za kterého jednám, potvrzuji, že účastník je oprávněn tento souhlas udělit. Údaje se mohou vztahovat ke všem smlouvám o poskytování služeb sjednaných mezi O2 a účastníkem, včetně smluv uzavřených v budoucnosti. Jednotlivé kategorie zpracovávaných osobních údajů jsou detailně popsány v dokumentu Zásady zpracování osobních údajů pro zákazníky O2 dle GDPR („Zásady“), který je na www.o2.cz.
    Aby bylo možné vytvářet pro Vás vhodné nabídky

    Obchodní účely zahrnují zejména činnosti spočívající v třídění údajů, uchování údajů o typovém chování, vypracování anonymizovaných analýz, vytváření cílených nabídek a dále samotné oslovení jménem O2 s obchodní nabídkou produktů a služeb O2 nebo třetích stran, a to písemně, telefonicky, internetovou reklamou a elektronickou komunikací prostřednictvím služeb O2 a kontaktů, které O2 poskytnu. Pokud účastník umožní využívání služeb O2 nebo kontaktů, které O2 poskytl, dítěti mladšímu 16 let, potvrzuji, že zákonný zástupce dítěte souhlasí s oslovením dítěte obchodními nabídkami prostřednictvím těchto služeb a kontaktů.
    Je to na Vás

    Kompletní podmínky použití osobních údajů jsou uvedeny v tomto souhlasu, v Zásadách a v příslušných právních předpisech. Poskytnutí tohoto souhlasu je dobrovolné a účastník jej může odvolat způsoby stanovenými v Zásadách. Souhlas je účinný ode dne jeho udělení, nejdříve však od 25.5.2018 po dobu využívání služeb O2 a následující 4 roky poté, pokud jej účastník neodvolá. Informace o právech účastníka v souvislosti se zpracováním údajů na základě tohoto souhlasu jsou v Zásadách.

Já se toho nemůžu zbavit tam není tlačítko nesouhlasím
a to není jen tady ale to je všude dneska mi došla SMS od T-mobile a tak dále co s tím ? díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 5998
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: st duben 18 2018, 12:58    Předmět: Citovat

Na stránkách T-Mobile není ve výchozím nastavení souhlas povolen, takže jsem to nechal tak. Ještě aby otravovali s nabídkami třetích stran...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31835
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st duben 18 2018, 13:02    Předmět: Citovat

Ignoruj to, dokud ti nenapíšou, že udělením tvýho souhlasu podmiňujou další poskytování služeb. Dokud jim ten souhlas nedáš, oni ti nemůžou vnucovat nic z toho, co ti "slibujou". A i už udělenej souhlas můžeš kdykoliv pozdějc odvolat s poukázáním, že si nepřeješ, aby ti byly zasílaný jakýkoliv obchodní nabídky jakýmkoliv způsobem - písemně, hlasovou zprávou, mailem nebo telemarketingem. Samotný zpracování údajů jim dost dobře zakázat nemůžeš, protože k němu dochází už jen tím, že jejich komunikační síť používáš (aby se dalo navázat spojení, musí síť minimálně znát tvoje číslo a lokalizaci, kde se nacházíš, aby s tebou dokázala udržet cílenej kontakt), navíc oni ze zákona musejí utajeně uchovávat tyhlety data po určitou dobu pro potřeby případnýho vyšetřování vedenýho soudně-bezpečnostníma strukturama. To jsou povinný dělat. Ale že ty data vyhodnocujou dál, různě zjišťujou čas kdy kam voláš, kolik minut prokecáš, jaký data stahuješ přes LTE, kde se při tom vyskytuješ - a pak z těch vyhodnocenejch souborů získávají info o tvejch zájmech, životním stylu a já nevím co ještě - a pak ty data prodají třetí straně, to je jejich tebou nevyžádaná činnost, která tobě osobně žádnej zisk nepřináší, ale vejvar z toho mají jen oni - a to jim samozřejmě zakázat můžeš.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6558
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: st duben 18 2018, 13:17    Předmět: Citovat

Hele, i kdybys s tím souhlasil, kdykoliv můžeš svůj souhlas ze zákona odvolat, hlavně, co se tejče obchodních sdělení a předávání Tvejch osobních údajů třetím stranám.
_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31835
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st duben 18 2018, 13:19    Předmět: Citovat

Jak píšu - ZPRACOVÁNÍ DAT se principiálně zakázat nedá - protože do něj spadá i lognutí founa do sítě a navazování spojení jak při volání, tak při příjmu hovoru - nebo příjmu/odesílání sms a dat. Ale jde jim NEUDĚLIT SOUHLAS respektive ZAKÁZAT POSKYTOVÁNÍ těch zpracovanejch údajů pro jakýkoliv další obchodní účely - a je jedno jestli bezplatně nebo za úplatu, protože v tu chvíli si všechny ty zpracovaný data můžou zastrčit pětikilovým kladivem všichni víme kam, legálně je využít nemůžou a když je prodají bez souhlasu - a vy to zjistíte, jde na ně podat žalobu k ÚOOÚ ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6558
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: st duben 18 2018, 13:23    Předmět: Citovat

Zprcávání dat ne, ale jejich poskytování třetí straně za účelem obchodním jo. O to jde.
_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 5998
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: st duben 18 2018, 13:37    Předmět: Citovat

V SMS od T-Mobilu jasně psali, že jde o marketing. Samozřejmě za účelem zlepšování služeb v zájmu uživatele. Smile
Na webu mají i nastavení druhu zpráv, preferovaný způsob komunikace a dobu, kdy můžou uživatele kontaktovat.
To tak, nic se povolovat nebude...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2647

PříspěvekZaslal: st duben 18 2018, 13:45    Předmět: Citovat

Pro poskytování standardních služeb NESMÍ poskytovatel požadovat souhlas dotčené osoby. Tzn. beru EE od ČEZu - ČEZ nepotřebuje souhlas se zpracováním OÚ. To samé vodárny, plynárny a jiné ...árny. To samé platí pro podnikatele, kteří přišli s jinou firmou do obchodního styku.
Pokud mi ale bude chtít ČEZ posílat reklamu na ponožky, už souhlas potřebuje.
Dnes jsem absolvoval 1,5h školení o vylepšení ekonimického SW Helios Green. Celkově se musí náklady za GDPR vyšplhat na miliardy. To jsou různá vylepšení, jak najít co o člověku víme, jak ho požádat o souhlas, o prodloužení souhlasu, jak reagovat když souhlas nedá, jak anonymizovat jeho údaje po 10 letech nečinnosti, ...

Petr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31835
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st duben 18 2018, 14:25    Předmět: Citovat

Na tohle je nejlepší "za účelem zlepšení služeb nahrávanej telefonickej hovor" - nahranej oboustranně. Prostě automatická hláška oznámí "dovolujeme si upozornit, že veškeré hovory se za účelem zlepšení služeb zaznamenávají", tak si zapnete taky nahrávání, to už druhý straně oznamovat nemusíte, protože čuníte výhradně to samý co ona a z její strany se o žádnejch chráněnejch datech mluvit nedá (nikdo vám osobní data nesděluje, ani údaje o firmě chráněný nějakým druhem autorskýho nebo průmyslovýho vlastnictví) - no a operátorovi po ohlášení oznámíte, že firmě ČEZ (eOn, PE, RWE - Inogy I ruky, Nula na druhou, Teplej mobil nebo Oskar, potažmo kterýkoliv...) ZAKAZUJETE POSKYTOVAT A POUŽÍVAT JAKÝKOLIV ÚDAJE O VAŠÍ OSOBĚ, KTERÝ U NICH PODLE ZÁKONA PODLÉHAJÍ ZPRACOVÁNÍ, K MARKETINGOVÝ ČINNOSTI JAK JEJICH, TAK LIBOVOLNEJCH TŘETÍCH STRAN - A ŽE EVENTUÁLNÍ PORUŠENÍ TOHOHLE ZÁKAZU HODLÁTE OHLÁSIT ÚOOÚ (Úřad pro Ochranu Osobních Údajů).

Bohužel, ani tohle vaše naprosto zákonný, i když vysloveně diktátorský oznámení jim nezabrání, aby vám po vypršení stávající časový smlouvy neoznámili, že vám smlouvu změnili - třeba na dobu neurčitou při zachování ceny, ale už tou změnou v ní zase defaultně budou požadovat další souhlas s tím, aby vás "mohli komukoliv prodat", protože ten souhlas nic jinýho není. Zákon jim bohužel nezakazuje donekonečna vás votravovat = ten požadavek souhlasu opakovat furt a znova - a čekat na moment, kdy si to neuvědomíte a ten souhlas jim odkliknete ...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 5998
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: ne únor 17 2019, 19:49    Předmět: Citovat

petrfilipi napsal(a):
Beru EE od ČEZu - ČEZ nepotřebuje souhlas se zpracováním OÚ.

Na GDPR se vymlouval i nějaký podvodník údajně od E-Onu, když jsem se ho ptal, proč jako obvykle neposlali mail. Chtěl "ověřit údaje" ze smlouvy za účelem výhodnější nabídky, kterou měli údajně poslat dopisem a nereagoval jsem. Jak se dověděl, že firma se mnou běžně komunikuje mailem, tak to vzdal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund