Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Mikroskop (lupa)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12327
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út duben 03 2018, 20:48    Předmět: Citovat

Jestli chceš něco na skutečně komfortní práci, tak se vykašli na ten střep elektronický a kup si optiku. Bohužel většina zdejších radilů nic lepšího než čínský střep za litr nevyzkoušela, tak ty doporučení podle toho vypadají. Rolling Eyes
_________________
Curvetraceristé všech zemí spojte se!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standahorusice



Založen: Jan 26, 2014
Příspěvky: 119
Bydliště: Veselí nad lužnicí

PříspěvekZaslal: út duben 03 2018, 20:56    Předmět: Citovat

Jak to sleduji tak co člověk to jiný názor.Je pravda že optika,když se kní člověk trochu chová tak musí vydržet leta,ale ta cena?!tak zatím zvážím vše pro a proti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cabernet



Založen: Nov 26, 2005
Příspěvky: 2784

PříspěvekZaslal: út duben 03 2018, 20:57    Předmět: Citovat

https://www.aliexpress.com/item/300X-HDMI-3-0MP-Electronic-Digital-Video-Microscope-3-0-inch-LCD-Display-1080P-Soldering-USB/32845786357.html?spm=2114.10010108.1000023.7.4fb91a5b7ktYGY

Bol som nedavno na vystave. Vystavovali tam aj tieto veci. Pri jednom som sa pristavil. Vyzeralo to podobne ale stalo to cez 3000€!
Kvalita zobrazovaneho predmetu bola uzasna tiez autofocus pracoval super.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12327
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út duben 03 2018, 21:03    Předmět: Citovat

Prostorový pohled žádný klasický monitor nenahradí.
_________________
Curvetraceristé všech zemí spojte se!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15512
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út duben 03 2018, 22:47    Předmět: Citovat

Sendyx napsal(a):
Jestli chceš něco na skutečně komfortní práci, tak se vykašli na ten střep elektronický a kup si optiku.

Jo, myslíš to určitě dobře, ale pár optických mikroskopů na přírodovědecké fakultě jsem viděl a opravdu to není o studiu buněk rostlinek či penicilinu. Laughing
Jak autor psal, tak "Jedná se o opravy elektroniky a oči mi už neslouží". O komfortní laboratorní ani vědecké práci nic nepsal a o tom asi něco vím z Přírodovědecké fakulty v Olmíku a z patologie ve Fakulnní nemocnici tamtéž. Já myslím, že radit jezdit rychlou motorkou na roh do Zeleniny je fakt dobrá rada, ale někdo to vezme jen na kole a někdo pěšky. Důležité je spíše vědět, kdy má ta Zelenina otevřené a co tam má. Zrovna tak na opravu elektroniky na úrovni SMD bych to nebral jako komfortní práci, ale jako opravdu naprosto normální práci a až její kontrolu bych snad svěřil optickému mikroskopu, ale za zhruba 6 tKč jsme kupodivu furt jen na normálním, ale nikdy ne na komfortním vybavení.
Na kontrolu vad na elektronice by měla stačit hodinářská lupa se zvětšením asi 8-10x, na normální práci oběma rukama potom lupa spíše o průměru aspoň 20 cm a 6-10x zvětšení a toto oboje i s dokumentováním nahradí právě digitální mikroskop, ale ne s 1,3 MPx, ale spíše s 5 MPx kvůli vzdálenosti od předmětu. Držák si stejně udělá každý podle charaktristiky své práce, protože někdo potřebuje opravovat či zkoumat 30-40 cm od okraje držáku mikroskopu a někdo zase 20 cm nad rovinou. Což umožní optický mikroskop také, ale musí ho udržet v ruce a to mi vůbec nepřipadá komfortní, spíše roztřepané.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15512
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út duben 03 2018, 23:00    Předmět: Citovat

Standahorusice napsal(a):
Ještě dotaz zaostřuje se přes PC nebo je tam potenciometr

Zaostřuje se a zvětšuje se vždy na zařízení, ať je elektronické či optické. PC funguje jen pro případné zobrazení na monitoru 24 wide či 19" normálním a větším. Je to určitě lepší než na přímém displeji u elektronického levného mikroskopu s rozměry 10 x 7 cm. Dále na PC můžeš nahrávat do AVI souboru či snímat jednotlivé obrázky v rozlišení 2592 * 1944,1600 * 1200,1280 * 960 apod. Určitě nemá smysl brát rozlišení 1,3 MPx s 640x480 body, které jsou schované za některými jako 5 MPx "kvalitami". A na to se musí dávat bacha při výběru, abys to potom nenazýval elektronickými střepy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15512
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út duben 03 2018, 23:17    Předmět: Citovat

Co říkáte na takovou hračku?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiriTom



Založen: Apr 26, 2017
Příspěvky: 1279

PříspěvekZaslal: st duben 04 2018, 5:45    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
Sendyx napsal(a):
Jestli chceš něco na skutečně komfortní práci, tak se vykašli na ten střep elektronický a kup si optiku.

Jo, myslíš to určitě dobře, ale pár optických mikroskopů na přírodovědecké fakultě jsem viděl a opravdu to není o studiu buněk rostlinek či penicilinu. Laughing
Jak autor psal, tak "Jedná se o opravy elektroniky a oči mi už neslouží". O komfortní laboratorní ani vědecké práci nic nepsal a o tom asi něco vím z Přírodovědecké fakulty v Olmíku a z patologie ve Fakulnní nemocnici tamtéž.
.........
.........
......někdo potřebuje opravovat či zkoumat 30-40 cm od okraje držáku mikroskopu a někdo zase 20 cm nad rovinou. Což umožní optický mikroskop také, ale musí ho udržet v ruce a to mi vůbec nepřipadá komfortní, spíše roztřepané.

Máš představu co to je a jak komfortní je pracovní mikroskop se vzpřímeným, stranově nepřevráceným obrazem ? Zřejmě ne, protože pak bys nemohl nikdy nemohl napsat tu poslední větu... Embarassed Rolling Eyes
Doporučuji nastudovat rozdíly mezi mikroskopy pro různá použití, popřemýšlet o tom a pak teprve možná psát nějaké rady. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15512
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st duben 04 2018, 6:36    Předmět: Citovat

Ty si neumíš na PC převrátit obraz? Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiriTom



Založen: Apr 26, 2017
Příspěvky: 1279

PříspěvekZaslal: st duben 04 2018, 6:41    Předmět: Citovat

Ivánku, nic jsi nepochopil... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standahorusice



Založen: Jan 26, 2014
Příspěvky: 119
Bydliště: Veselí nad lužnicí

PříspěvekZaslal: st duben 04 2018, 6:49    Předmět: Citovat

Dobrý den
Tak ten odkaz na Ali jse mi zamlouvá.Je to kovový i s možností přidělat to na festovní držák,je to optika i digitál. Má stím někdo zkušenost? Kamarád by mi to obědnal,já vyrobyl držák dle požadavků a ještě bych ušetřil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15512
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st duben 04 2018, 6:53    Předmět: Citovat

Ale pochopil, jen jsem nepochopil tvé vnímání reality. Namlouváš všem, že některá zařízení se chovají jinak, tzn. že převracejí obraz. Klidně přijď, ukážu ti pořádný mikroskop z laboratoře, vyřazený "pro starobu" a nějaký ten digitální z číny a desku se součástkami s velikostí 30 x 30 cm a pak mi můžeš ukazovat jak to samo převrací obraz jinak než ho vidíš. No, jestli to myslíš jinak, tak zkus dodat nějakou fotku pro porovnání, ať to i Ivánek pochopí. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiriTom



Založen: Apr 26, 2017
Příspěvky: 1279

PříspěvekZaslal: st duben 04 2018, 7:07    Předmět: Citovat

Co to meleš o převracení obrazu ? To VŮBEC nebyl smysl mého příspěvku, to jenom ty jsi se na to asi upnul. Rolling Eyes

Tedy ještě jednou, tohle je ta nebetyčná pí.ovina, kterou jsi napsal:

p32 napsal(a):
........někdo potřebuje opravovat či zkoumat 30-40 cm od okraje držáku mikroskopu a někdo zase 20 cm nad rovinou. Což umožní optický mikroskop také, ale musí ho udržet v ruce a to mi vůbec nepřipadá komfortní, spíše roztřepané.

A ještě jednou: nastuduj si rozdíly mezi mikroskopy pro různá použití...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12327
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st duben 04 2018, 7:43    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):

Jo, myslíš to určitě dobře, ale pár optických mikroskopů na přírodovědecké fakultě jsem viděl a opravdu to není o studiu buněk rostlinek či penicilinu. Laughing...


Nevím, jaké buňky penicilínu bys zkoumal pod pracovním/preparačním stereomikroskopem, když jeho zvětšení bývá obvykle do 100x...

p32 napsal(a):
.... Držák si stejně udělá každý podle charaktristiky své práce, protože někdo potřebuje opravovat či zkoumat 30-40 cm od okraje držáku mikroskopu a někdo zase 20 cm nad rovinou. Což umožní optický mikroskop také, ale musí ho udržet v ruce a to mi vůbec nepřipadá komfortní, spíše roztřepané.


Je zřetelné, že jsi nikdy SM neměl u očí, takový nesmysl bys nemohl napsat.


BTW, ano, obraz převrací drtivá většina klasických optických mikroskopů, ale SM nikoliv.

Za domácí úkol si nastuduj, co to je "dalekohledová lupa", binokulární lupa, stereomikroskop a pak můžeme pokračovat dál.

Edit:
Optika se tu probírala vícekrát, třeba zde http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=74169&postdays=0&postorder=asc&highlight=zeiss&start=0

Když se podívám na nabídku firmy, která dodává všechno možné pro osazování, tak vidím 5x optický systém. z toho 2x SM, a jeden kombinovaný... čím to? Wink
https://www.pbt.cz/cz/produkty/inspekce-mereni-a-testovani/opticka-inspekce

_________________
Curvetraceristé všech zemí spojte se!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FHonza



Založen: Nov 20, 2012
Příspěvky: 1453
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st duben 04 2018, 9:17    Předmět: Citovat

Sendyx napsal(a):
Bohužel většina zdejších radilů nic lepšího než čínský střep za litr nevyzkoušela, tak ty doporučení podle toho vypadají. Rolling Eyes


Nedá mi to nereagovat Smile Před lety, když mě pájka živila, jsme používali binokulární mikroskopy LOMO s dokupovanými okuláry. Takže mám s čím srovnávat. Důvodů, proč jsem nakonec zvolil čínský střep je hnedle několik. Bastlení je pro mě už jenom koníček, takže cena, velikost a skladnost určitě volbu ovlivnila. S věkem (too young to die, too old to rock and roll) přišly brýle a astigmatismus. S brýlemi do mikroskopu koukat neumím, dioptrická korekce astigmatismus nevyřeší. Proto je pro mě zásadní mít možnost koukat na displej bez "přeostřování" a sundavání brýlí. A cena "pořádného" mikroskopu s kamerou je (alespoň pro mě) mimo definici hobby.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.24 sekund