Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zhanam motor ETA 0986.2
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33950
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne duben 01 2018, 23:04    Předmět: Citovat

keemo: Dakujem, v principe by to mesiac vydrzalo. Ale nemusime to zbytocne komplikovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
yakl



Založen: Apr 14, 2005
Příspěvky: 456

PříspěvekZaslal: po duben 02 2018, 2:28    Předmět: Citovat

Na poslanie balíka slovenskou poštou je potrebný aj občiansky preukaz, nezabudnite si ho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: po duben 02 2018, 2:57    Předmět: Citovat

rnbw - posílám SZ
_________________
Audaces fortuna iuvat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5216
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: po duben 02 2018, 9:57    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
keemo: Dakujem, v principe by to mesiac vydrzalo. Ale nemusime to zbytocne komplikovat.

Ja v tom komplikaciu nevidim Smile akurat ti to znizi cenu... Balik nechame poslat na moju ostravsku adresu a motor potom prepravim vlakom do BA a cez vikend osobne predam,ak by ti to vyhovovalo. Termin by sa dohodol priebezne
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 4002
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po duben 02 2018, 11:02    Předmět: Citovat

Pro informaci:
https://www.postaonline.cz/kalkulacka-postovneho
https://www.posta.sk/sluzby/balik#a4

V listopadu jsem odpoledne vezl obrazovku do Břeclavi a kolega si přijel z Bratislavy - oba jsme jeli vlakem.
Vyšlo to asi levněji než pošta a navíc bylo jisté, že se obrazovka k osciloskopu nerozbije.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31903
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po duben 02 2018, 11:13    Předmět: Citovat

Tak von motorek do vycucávače není obrazárna ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 4002
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po duben 02 2018, 12:03    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
Tak von motorek do vycucávače není obrazárna ...
Mad Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
dred



Založen: Apr 08, 2007
Příspěvky: 1762
Bydliště: Handlová

PříspěvekZaslal: po duben 02 2018, 13:22    Předmět: Citovat

Pridám vám sem moju skúsenosť... Z Prahy mi posielali balík cca 1,2kg na SK a šlo to cez "zásielkovňu" . Cena bola lepšia ako na SK kuriérom - pod 4,70€. Prišlo to za dva dni a domov mi to doniesla poštová doručovateľka ?!? - som nechápal...
Skúste si to pozrieť.... zásielkovna.sk .... zásilkovna.cz
Z SK do CZ som cez nich už tiež posielal...len som to musel zaniesť na najbližšiu zberňu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8820
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: po duben 02 2018, 17:22    Předmět: Citovat

Před měsícem jsem potřeboval poslat na SK tento školní reostat.
Přestože bydlím téměř na hranici ze SK (na ni mám cca 9km a na nejbližší SK poštu v Hornom Srní cca 15), tak jsem nejprve zkoumal jak balíček (i s obalem necelých 1,3kg) poslat od nás.
Česká pošta velmi drahá (vycházelo to až okolo 400,-Kč); jiné kurýrní (apod.) služby ještě víc. Vloni jsem posílal do Blavy malý balíček (130gr.) doporučeně - cena ČP: 134,-Kč (a to se ještě letos 1.3. znovu zdražovalo!). Ten reostat by musel jít pouze jako balíček (kvůli jeho rozměrům), nešlo poslat doporučeně (tak jako jsem např. zasílal houby) - takže zase (až 2x) dráže.

Nejpřijatelnější je skutečně Zásilkovna ("podací/výdejní místo" mám v bydlišti) - má to ovšem jeden háček:
Jako fyzická osoba to můžeš zaslat pouze na dobírku - je to tam uvedeno při registraci.
Dobírka je proto, že oni si pak z celk. sumy "doběrečného" sami strhnou sumu za zaslání (mají jistotu proplacení za službu!) a na účet ti pak přijde suma o to "poštovné" nižší.
Jinak je to spíše služba spíše "pro obchodníky" (různé e-šopy, apod., kteří zasílají zboží na dobírku - drobnosti, zato "ve velkých objemech").
Výhodou ovšem je, že adresát (Slovák) zaplatí při převzetí (je možno: na výdejní místo; kurýrem "do ruky"; i SK poštou, která to pro Zásilkovnu doručí, pokud to odesilatel tak požaduje) platbu v €-rech a Zásilkovna sama "převede" na Kč, které ti připíše u naší banky na účet.
Já jsem neuspěl z toho důvodu, že adresát mně předem zaplatil na účet (přes kolegu v CZ). Nešlo tedy využít tuto službu. Takže zbývalo jedině zase poslat balíček na tu kolegovu adresu a on by si to až příležitostně vyzvedl.

V době kdy jsem zaslání řešil, jsem se náhodou potkal (tady v bydlišti) s jedním známým, se kterým jsem se pár let neviděl. Při řeči vyšlo najevo, že pracuje na SK - v Dubnici.
Po dohodě jsem pak využil jeho, vrazil mu 5 €-ráčku, požádal ho ať mně to odešle. Tak se stalo: vyplnil "Podací lístok" a šlo to jako "Doporučený list 2. trieda" - za 3,35€. Takto (doporučeně) lze zasílat do 2 kg, těžší už jen jako balík.
Adresát si zásilku si převzal za 1,5 dne Wink

V tomto vašem případě, bych využil tu zásilkovnu - stejně se budete nějak finančně vyrovnávat, takže poslat (po registraci) na dobírku Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7601
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: po duben 02 2018, 18:19    Předmět: Citovat

citace:
vycházelo to až okolo 400,-Kč

Protože ti nabídli službu "doporučená zásika" kde jsou sazby jednotné pro celou Evropu (a do Evropy se počítá i Rusko, takže za stejný prachy to jde do Bratislavy nebo třeba do Vladivostoku). Kdybys využil "standardní balík", tak to vyjde na asi 220,- Kč, kde je tato sazba pro zásilky do dvou kilo.
Ač je to možná překvapivé, tak počta má internetové stránky a na nich docela dobrý kalkulátor zásilek.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31903
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po duben 02 2018, 18:50    Předmět: Citovat

Hubert_79 napsal(a):
citace:
vycházelo to až okolo 400,-Kč

Protože ti nabídli službu "doporučená zásika" kde jsou sazby jednotné pro celou Evropu (a do Evropy se počítá i Rusko, takže za stejný prachy to jde do Bratislavy nebo třeba do Vladivostoku). Kdybys využil "standardní balík", tak to vyjde na asi 220,- Kč, kde je tato sazba pro zásilky do dvou kilo....
JENŽE:
rnbw napsal(a):
Vazi asi 2,4 kg.
Samotnej motor 2,4, plus škatule a nějaká výplň - jseš na hranici 3kg a daleko ve vyšší váhový kategorii. Neboj, já vím, co je Česká Pýčta za rejžáky a proto jsem mu tu eventualitu dojetí do příhraničí na Slovač a poslání odtama přímo za €urobubáky navrhnul. Vskutku, z Práglu se to moc nevyplatí, ale v určitejch případech je to převezení na Slovač a poslání odtama rentabilní už z okolí Svitav - což mám já od sebe jen 25 kiláků daleko ... Kdyby se s tím několik lidí z blízkýho okolí nesetkalo, taky bych podoporoval státní nenažranou společnost - ale vím svoje. Naštěstí.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7601
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: po duben 02 2018, 19:23    Předmět: Citovat

Kalkulaci posílání z ČR vs. dojezd na Slovensko od Kroměříže jsem psal o pár příspěvků výše.
Tak ještě jednou. Balík ČR->SR do čtyř kilo 240,- Kč. Z Kroměříže na Slovensko je to 80 km. Balík do pěti kilo posílaný po SR stojí na naše zhruba 100,- Kč. Musíš na to Slovensko (a zpátky) dojet, čímž kromě peněz za palivo zajebeš víc než půl odpoledne. Jó, pokud tam někdo s něčím jezdí tak i tak, pak ano. Ale ujet 160 km abych na poštovným ušetřil 140,- Kč?
Jasný, "vědět svý" je dobrý, jen to někdy přijde do kolize s fakty, že?

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 4002
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po duben 02 2018, 20:45    Předmět: Citovat

Hubert_79 napsal(a):
Kalkulaci posílání z ČR vs. dojezd na Slovensko od Kroměříže jsem psal o pár příspěvků výše.

A ještě výš ode mne jak z ČR do SR tak SR do SR. Zdá se , že ledaskdo jen něco napíše, a ani neví o čem. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8820
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: út duben 03 2018, 7:01    Předmět: Citovat

To Hubert_79
Tak z 220,-Kč jsi nyní už na 240-ceti (a to ještě bez DPH !) Shocked Laughing
Znovu jsem si našel ten ceník a vidím v něm cenu (při 3 kg) 235,-Kč bez DPH - a to je ještě u sloupce 61¹) ta poznámka: ¹).
Už se mně ani nechce pátrat, co znamená.

Já tehdy podrobně taky nehledal, páč se mně zrovna naskytla ta možnost zaslání ze SK Arrow na SK.
Jenom vím, že doporučeně by žádný motor (od nás na SK) poslat nešlo.
Viz zase ceník a v něm:
Maximální hmotnost     2 kg (při podání se hmotnost zjišťuje s přesností na 10 g).
Když víme, že samotný motor váží 2,4kg Cry

Takže jak píše EKKAR - ČP rozhodně žádný "lidumil" není Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7601
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: út duben 03 2018, 8:12    Předmět: Citovat

Přečti si to ještě jednou. Ty jsi psal, že jsi posílal věc, co měla 1,3 kg. Tak jsem ti psal, že se to mělo poslat jako balík a bylo by to levnější než doporučená zásilka.
Pak jsem odděleně reagoval na ten motor, když jsem uváděl, že do 4 kilo to vyjde na 240,- Kč.
Co zase meleš o DPH? Otevři si kalkulátor, vyber si Slovensko, napiš váhu a pak si (třeba opakovaně) přečti tuto větu: Zobrazené ceny jsou konečné. Služby, u kterých je dle zákona uplatňována DPH, jsou uvedeny včetně DPH, služby, u kterých dle zákona DPH uplatňována není, jsou uvedeny jako konečné bez DPH. Standardní balíky do 10 kilo jsou bez DPH.
Reagoval jsem jen na zjevný nesmysl, že za rozdíl v poštovném několikrát tazatel dojede z Kroměříže na Slovensko a zpátky.
Samozřejmě, žádný podnik není "lidumil", o tom není sporu.
https://www.postaonline.cz/kalkulacka-postovneho

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund