Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Výpočet DPH + CLA - fotoaparát z USA

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Prochy



Založen: Nov 12, 2011
Příspěvky: 287

PříspěvekZaslal: po březen 19 2018, 9:03    Předmět: Výpočet DPH + CLA - fotoaparát z USA Citovat

Ahoj,

rád bych si objednal fotoaparát z USA, vyjde o něco levněji (tam za 12k tady za cca 21k). Cena je následující v $:
Fotoaparát: 598$
Poštovný: 46$

Otázka kolik zaplatím za CLO a DPH. DPH je 21% jen z ceny fotoaparátu nebo i z ceny poštovného?

A trochu mě mate výpočet cla. Digitální fotoaparát by měl mít označení 85258030 a pokud to zadám do Taric CZ, tak mi vyjede, že CLO je nulové, to se mi nějak nezdá. Zkoušel jsem ještě Speciální kalkulačku, která mi taky ukáže 0 Kč, ale tam je na výběr z kategorie: Digitální fotoaparáty, kde je clo 0 a pak Fotoaparáty a zrcadlovky, kde mi vyskočí clo cca 20$

Další otázka, k tomu fotoaparátu davájí zdarma objektiv v hodnotě 150$. Může se stát, že by mi to celníci procleli za jeho skutečnou hodnotu vypočetli by dph+clo ze 150$ místo z 0$? Pokud ano, tak tady už by se mi to nevyplatilo objednat, tu přidanou hodnotu tam hraje právě ten objektiv grátis.

Jak to funguje, když si to objednám k nám do práce? Celníci pošlou žádost na firmu nebo na mě do firmy?

Díky za každou radu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6569
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po březen 19 2018, 9:51    Předmět: Citovat

Až zboží přijde na celnici, tak na adresu přesně tak, jak je uvedena na zásilce, přijde výzva k dodání dokladů, tedy zejména faktury, případně výpisu z Paypalu atd.. Podle faktury, kde musí být uvedená cena zboží a dopravy zaplatíš clo + DPH z celkové částky, tedy vč. dopravy. Kolik je clo neřeš, je to tak jako tak nevýznamná položka. K tomu zaplatíš poplatek za zastupování v celním řízení, pokud si to nepůjdeš na celnici vyřešit sám. Polatek činí vyšší stokoruny. Pokud je možné se s prodejcem domluvit, tak si na fakturu nech napsat fotoaparát s příslušenstvím, o nějakém objektivu navíc zdarma ani slovo. Potom to projde bez problémů. Pokud tam bude uveden separátně objektiv zdarma, tak riskuješ, že ti ho ocení českou cenou a napálí ti z něj taky clo a DPH. Také tam nesmí být uvedeno "free shipping", v tom případě ti taktéž ocení dopravu částkou, za kolik bys zásilku poslal z ČR do USA a z toho ti napaří clo+DPH. To považuji v tom celém za úplně největší sviňárnu, co si tenhle stát na občany dovoluje. Aby toto nemohlo nastat, musí být buď doprava uvedena jako zvláštní položka, nebo místo "free shipping" musí být uvedeno "shipping included".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Prochy



Založen: Nov 12, 2011
Příspěvky: 287

PříspěvekZaslal: po březen 19 2018, 10:22    Předmět: Citovat

Díky, jako trochu si říkám, jestli mi to to za ty periperie stojí no.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6569
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po březen 19 2018, 10:29    Předmět: Citovat

To si musíš rozmyslet sám Smile Nejlepší je samozřejmě varianta, kdy si zboží koupíš tam při osobní návštěvě. Pokud je to třeba zrovna ten foťák, tak prostě vyhodíš krabici a foťák si přivezeš jako věc osobní potřeby, s kterou jsi jako že už vycestoval. Šance, že by to neprošlo, je zcela minimální.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17510
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: po březen 19 2018, 10:45    Předmět: Citovat

Když jsem před časem něco vyřizoval na Celní poště v Pardubicích, tak mi ještě vyměřili DPH ze cla. Jo a protože to bylo na ičo, tak po mě chtěli smlouvu o likvidaci odpadů s některým polelářem typu Asekol, ASA a pod. Na to jsem čuměl jak puk ale maj to taky v náplni práce. Tenkrát jsem se z toho vykroutil protože pokud se prokáže, že máš za rok míň odpadů než 100kg, tak smlouva být nemusí. Jak je to dnes netuším ale pochybuju, že by nám státní moloch něco ofčanovi odpustil.
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Prochy



Založen: Nov 12, 2011
Příspěvky: 287

PříspěvekZaslal: po březen 19 2018, 10:48    Předmět: Citovat

USA nemám zrovna v plánu navštívit Smile No zkusím ten fotoaparát odychtit na ebayi v rámci EU, občas ho tam někdo prodá za 10k, což už by se mi vyplatilo víc než ta nabídka z USA. Jen to bude chtít asi chvilku trpělivosti. Já někde dva měsíce objednal z USA čtečku amazon kindle asi za 1300 Kč a naštěstí po mě nic nechtěli, dostalo se to rovnou až ke mně. Smile Ale takový štěstí asi po druhé mít nebudu.

Ještě jednou díky za popis průběhu. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FHonza



Založen: Nov 20, 2012
Příspěvky: 1453
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po březen 19 2018, 10:50    Předmět: Citovat

Jenom ještě bacha s tím objektivem. Nejlepší je, aby na faktuře pokud možno nebyl. Na digitální fotoaparáty je clo nulové, ale na objektivy už se platí. Osobní vyřízení na celnici se ti vyplatí jenom pokud máš čas a nemáš to daleko na Prahu 5. Stručný "návod" jsem psal v
tomto vlákně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FHonza



Založen: Nov 20, 2012
Příspěvky: 1453
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po březen 19 2018, 10:53    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
...Jak je to dnes netuším ale pochybuju, že by nám státní moloch něco ofčanovi odpustil...


Ještě loni v listopadu stačilo čestné prohlášení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vrky



Založen: Nov 28, 2004
Příspěvky: 1761
Bydliště: pod Black Mount

PříspěvekZaslal: po březen 19 2018, 15:29    Předmět: Citovat

Tak to se mám na co těšit. Chci elektrokoloběžku z Číny za 552$.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
FHonza



Založen: Nov 20, 2012
Příspěvky: 1453
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po březen 19 2018, 16:11    Předmět: Citovat

Můžeš začít hledat tady, hlavně řádek (33) Nomenklatura zboží. Jízdní kola připadají do stejné nomenklatury jako Tanky a jiná bojová obrněná vozidla. Ale elektrokolběžka bude asi jinde Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17510
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: po březen 19 2018, 22:53    Předmět: Citovat

FHonza napsal(a):
Ještě loni v listopadu stačilo čestné prohlášení.

K těm 100 kg odpadů?
Díky

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FHonza



Založen: Nov 20, 2012
Příspěvky: 1453
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út březen 20 2018, 10:24    Předmět: Citovat

Ano, k odpadům. Potřeboval sem k propagačnímu materiálu přidat anaglyfické brýle (takové ty červeno modré). Kvůli ceně jsem to kupoval na aliexpressu, byly to dva menší balíčky. A celníci hned zkoušeli ze mě udělat dovozce obalového materiálu. Musel jsem napsat čestné prohlášení, že se vejdu ročně do 100kg (vejdu se i do 10kg...). Jo a celé to bylo na s.r.o.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1666

PříspěvekZaslal: pá březen 23 2018, 10:32    Předmět: Citovat

Poptám kolegu, jestli by to nevzal při příští cestě, resp. neposlal po někom z dalších stážistů. Jelikož už je to přeci jen hodnotnější věc, navíc se všema baleníma ne úplně malá a lehká (lítá tradičně takovejma věcma naloženej jak mezek, a kufr navíc začíná na 500 babkách) a můžou mu v tom šmejdit na letišti, zač si takové služby ceníš? Laughing

Výpalný z výpalnýho je v tomdle socanským pekle normální, přece to všichni platíte v PHM, alkoholu, tabáku a taky si nestěžujete, ne? Naopak, statisticky to 4 z 5 osazenců fóra výslovně chtějí - tak žerte.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund