Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

prodám pájecí stanici
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nabídka přístrojů, součástek a náhradních dílů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kuba724



Založen: Dec 28, 2017
Příspěvky: 92
Bydliště: Karlovy vary

PříspěvekZaslal: ne březen 18 2018, 18:13    Předmět: prodám pájecí stanici Citovat

Ahoj,tak ještě bych tu chtěl nabídnout tuto pájecí stanici: https://shop.fkt.cz/pajeci-stanice-profi-48w-s-nastavitelnou-teplotou-150-450-c-ean4731561-skupcp0000000004.php

stanice je jak nová asi 5x použitá,koupil jsem si jí jen proto že jsem potřeboval zapájet smd součástky ale ted už mi leží jen doma v dílně nevyužitá,já totiž nejradeji používám starou dobrou trafopájku,proto ji pouštím do světa,páječka je ještě v záruce dám k tomu i 1 náhradní hrot a odsávačku,myslím si že je to docela kvalitní pájecí stanice stála mě 1500kč ted bych ji chtěl prodat za 800kč
ještě pár obrázků Very Happy



20180318_180306.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  20180318_180306.jpg
 Velikost:  100.14 kB
 Staženo:  137 krát


20180318_180318.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  20180318_180318.jpg
 Velikost:  105.49 kB
 Staženo:  121 krát


20180318_180324.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  20180318_180324.jpg
 Velikost:  84.34 kB
 Staženo:  110 krát


20180318_180516.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  20180318_180516.jpg
 Velikost:  100.4 kB
 Staženo:  105 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6587
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne březen 18 2018, 20:37    Předmět: Citovat

Nová, se zárukou, je za 900,- http://www.24shopping.cz/www-24shopping-cz/eshop/12-1-Naradi/337-3-Stolni-mikropajky/5/9173-Pajeci-stanice-ZD919-230V-48W-150-450-C
Má to jakousi pofidérní regulaci od proudu topením, nemá to separátní teplotní senzor, schéma např. zde: https://obrazki.elektroda.pl/7404374500_1481095074.gif Přijde mi to takové divné řešení, ale třeba to funguje dobře, nevím, vlastní zkušenost nemám a ani neplánuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8975
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: ne březen 18 2018, 21:16    Předmět: Citovat

FK technics má cosi společnýho s Conradem, nejdražším obchodem, co jsem kdy viděl. Co jinde stojí 100,- tam stojí pětkrát tolik. Není dobrej nápad tam cokoliv nakupovat. Navíc ta páječka bezostyšně kopíruje design Weller WES51. Kdyby tak kopírovali spíš vnitřek. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2642

PříspěvekZaslal: po březen 19 2018, 7:45    Předmět: Citovat

forbidden napsal(a):
...Kdyby tak kopírovali spíš vnitřek. Rolling Eyes


No jo, ale zkopírovat vnitřek chce mnohem více práce a času a peněz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1666

PříspěvekZaslal: pá březen 23 2018, 11:02    Předmět: Citovat

Už sem se chystal že by snad dobrej kup, ale asi další klump, co má, pokud vůbec, teplotní regulaci v rozmezí +-30 až 50 °C. Čili de facto regulace výkonová, ne teplotní. Toho jsou plný krámy různejch ten čínskejch Solomonů apod. už od 500.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kuba724



Založen: Dec 28, 2017
Příspěvky: 92
Bydliště: Karlovy vary

PříspěvekZaslal: pá březen 23 2018, 11:23    Předmět: Citovat

No je tam klasický teplotní cidlo v tom topném telesu takže si myslím že je to docela přesné.ale říkám já co jsem s tím pajel tak to bohatě stačí.muzu ti dát třeba i slevu pokud bys měl zájem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3362
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: pá březen 23 2018, 11:34    Předmět: Citovat

Kubo - pokud je to postnuté schéma platné, kde je to teplotní čidlo? I ERS50 (snad ze 70´ let) používá termočlánek v rámci topné spirály. Tam ta regulace je zpětnovazební.. Tady bohužel není "nic" Sledovat teplotu prostřednictvím sense rezistoru a změny odporu topného tělesa bude asi jen tupé přiblížení.


schema pajka.gif
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  schema pajka.gif
 Velikost:  68.47 kB
 Staženo:  249 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1666

PříspěvekZaslal: pá březen 23 2018, 11:42    Předmět: Citovat

Koukal sem se a je to podle všeho kopie Hakko 936, akorát že skutečně bez čidla. Nějak to vodměřuje vinutí topnýho tělesa, což má korelaci s teplotou poblíž hrotu fakt malou. Třetí drát tady je uzemnění hrotu, není to zpětná vazba.

„Originál“ je (pravděpodobně) Stahl ZD-919, ostatní jsou kopie kopie, nebo rebrand. Toto je každpádně excelentní příklad, proč není mikropáječka jako mikropáječka, a ty skutečně pořádný začínají na 1500 (v normálním kšeftě, u konráda tak 2000+ Very Happy).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6587
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá březen 23 2018, 12:24    Předmět: Citovat

To: kuba724
Kdyžtak zkus vyšroubovat šroub z těla konektoru, stáhnout kryt a podívat se, kolik do páječky vede vodičů. Nemusí být model jako model. Měl jsem podezření, že to bude nějak po Čínsku ojebané, tak jsem trochu pogooglil a výsledky zkoumání jiných tomu nasvědčují. Tvůj kus ale nemusí být přesně stejný, jako ty, co zkoumali jiní. Takže by i pro potenciální kupce bylo zajímavé vědět, jestli páječka teplotní čidlo má, či nikoli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kuba724



Založen: Dec 28, 2017
Příspěvky: 92
Bydliště: Karlovy vary

PříspěvekZaslal: pá březen 23 2018, 12:40    Předmět: Citovat

No já už tam koukal a pravdu vedou tam 4 dráty (2x napájení tělesa.2x cidlo)
A t máš o tu panečku zájem?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6587
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá březen 23 2018, 13:12    Předmět: Citovat

Já zájem nemám, to už jsem psal výše, ale Behemot možná ano. Jestli to má normální regulaci od termočlánku, tak by to bylo v pohodě, v tom případě to bude normální v pohodě použitelná mikropáječka nižší třídy, což stačí na skoro veškerou práci kromě pájení mnohavrstvých enormě tepelně vodivých desek. Sám pájím nižší třídou jak doma, tak v práci, máme takové ty GMkové Solomony a celkem s nimi není problém. V případě vyjímečných extra nároků tu máme jednu "hodobožovou" Wellerku, která se vytahuje právě pouze, pokud někdo něco není schopen tím Solomonem spáchat, což některé roky nenastane třeba ani jednou. Jinak Solomon se dá dost vylepšit, pokud se hrot obtočí pár závity alobalu, aby šel zasunout do tělesa skoro bez vůle, tím se výrazně vylepší přestup tepla z tělesa na hrot. Do Solomonů navíc s malou úpravou jdou použít i Wellerácké hroty, ale jak jsem zjistil, ani se to moc nevyplatí, zas takový rozdíl to není, ani v životnosti ne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kuba724



Založen: Dec 28, 2017
Příspěvky: 92
Bydliště: Karlovy vary

PříspěvekZaslal: pá březen 23 2018, 14:33    Předmět: Citovat

ty jo tak jste měli pravdu nemá to ani to blbý čidlo teploty sice v konektoru jsou 4 dráty ale pro jistotu jsem ted otevřel přímo to pájecí pero a ty šmejdi použily ty 2 drátky jako kostru pro pájecí hrot takže je tam kostra a 2x napájení k tělesu,takže nic moc jak tu píšete Shocked hlavně že mě stála tolik Evil or Very Mad
no jo co se dá dělat ale ted mám doma už taky konečně welllerku akorát se chci zeptat když už jsem u toho dá se koupit ten konektor co je na tom kabelu od pájecího pera na tuto :https://www.svetsoucastek.cz/pajeci-stanice-weller-wsd-81i-set-p56461/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8975
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: pá březen 23 2018, 15:15    Předmět: Citovat

Koupit se dá všechno, nevím, jestli je to přesně on. Možná bude něco na alíku, nebo jinde v číně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6078
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: pá březen 23 2018, 15:46    Předmět: Citovat

Tam není takovej macek, rozměry to má jako DIN.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kuba724



Založen: Dec 28, 2017
Příspěvky: 92
Bydliště: Karlovy vary

PříspěvekZaslal: pá březen 23 2018, 16:11    Předmět: Citovat

tak konektor už mám objednaný na číněSmile ale když píšete že se dá koupit všechno Smile scháním ještě to tlačítko na volbu teploty co je na té stanici někdo předemnou měnil přední panel a stratil to tlačítko,teda ne přímo ten mikrospínač ale ten černý hmatník a to už se asi sehnat nedá co?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nabídka přístrojů, součástek a náhradních dílů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund