Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nový školní aparátek od nejmenované firmy
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Co je nového?
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Otkundes



Založen: Mar 14, 2010
Příspěvky: 1665

PříspěvekZaslal: pá březen 16 2018, 22:19    Předmět: Citovat

Mě to připadá jako sloučení stavebnic Voltík 1 až 3 do jedné krabice, doplněné o dva jednoduché multimetry. Ty ostré piny na pracovní ploše stavebnice se mi však nelíbí. Speciální kablíky s konektory pro ty piny to celé jen prodraží. To už ty gumové kolíky Voltíka byly pro děcka bezpečnější a náhradní propojovací kablíky, nařezané třeba z vyřazeného LPT kabelu, byly vlastně zdarma.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2634

PříspěvekZaslal: so březen 24 2018, 10:55    Předmět: Citovat

Tak jsem včera navštívil Amper a taky stánek R&S. Stavebnice je taková malá, šumná, kovová. Vznikla pro interní účely R&S údajně jako výuková stavebnice pro nově přichozivši zaměstnance, kteří nemají ani ponětí o elektronice.
Na cenu jsem se neptal. Ale inspirovalo mě to.

Petr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
adamscho



Založen: Apr 22, 2016
Příspěvky: 105
Bydliště: Liptovský Hrádok

PříspěvekZaslal: so březen 24 2018, 12:21    Předmět: Citovat

na tej fotke som si vsimol BNCka to ma este niekde dalsi vystup alebo ine moznosti ???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2634

PříspěvekZaslal: so březen 24 2018, 13:14    Předmět: Citovat

Včera k tomu měli připojený osciloskop, takže bych to viděl na kablík mezi kit a oscík, na jednom konci BNC a na druhém samice pinů do kitu.

Petr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kaderabe1



Založen: Mar 01, 2020
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: ne březen 01 2020, 8:05    Předmět: Citovat

Prosim, podivejte se na odkaz. Informace včetně ceny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19435
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne březen 01 2020, 9:54    Předmět: Citovat

To bude. Takový FET volně ložený měl při školní demovce životnost sotva několik vteřin. Takže uvnitř nějaké ochranné prvky budou. Přece R&S nepustí do světa něco na jedno použití?
Také se musí zaplatit nějaké ty testy výdrže, ale hlavně - neprodají se toho statitisíce kusů, aby se všechny vedlejší náklady rozpustily. A pak existuje cosi jako "školní přirážka" - obecně mi připadají školní pomůcky předražené, a to už dlouho, pod heslem, že škola je investicí do budoucnosti, tak ji nebudeme šetřit. Však na to existují dotační programy, to školství unese.
Na druhou stranu - pořád lepší to vrazit do demostrační pomůcky fyzikálních zákonů, třeba proti takové unkluzi ro je pakatel, tam se teprve vyhazují prachy...
Ale stejně na druhém stupni ZŠ na to musí být učitel, který je náš, tedy aspo%n trochu cvok, bez takového znamená ta stavebnice vyhozené peníze, protože jestli bude demonstrovat funkci a vliv prvků v obvodu podle návodu, aniž by sám věděl, co činí, nemusel s tím ani začínat. Jsou věci, které bez pochopení principu nejdou vysvětlit, aby to pobral i někdo další.
Ale to známe i tady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2450
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: ne březen 01 2020, 10:29    Předmět: Citovat

když jsem sháněl nádobu vývěvy pro robot zbrojovka, zjistil jsem, že je krásně dostupná https://www.ucebnipomucky.net/p/skleneny-zvon-s-drzadlem
Sice ta u robota má ještě měřák, ale nekup to, za ty drobné.

Ještě mi google nabídl krásnou ukázku české přepočetní konstanty -
https://www.pierron.fr/cloche-a-vide-avec-platine-a-pompe-incorporee.html 95,- €
https://www.conatex.cz/catalog/fyzika/mechanika/kapaliny_a_plyny_vakuova_cerpadla/product-vakuovy_zvon_s_rucni_vyvevou/sku-2002430 3687,- CZK p slevě
Pošta po Evropě je drahá, takže stačí rozdíl jen v ceně pošty Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19435
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne březen 01 2020, 10:41    Předmět: Citovat

To přece není přepočetní konstanta, ale proměnná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31646
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne březen 01 2020, 18:34    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):
...
Ale stejně na druhém stupni ZŠ na to musí být učitel, který je náš, tedy aspo%n trochu cvok, bez takového znamená ta stavebnice vyhozené peníze, protože jestli bude demonstrovat funkci a vliv prvků v obvodu podle návodu, aniž by sám věděl, co činí, nemusel s tím ani začínat. Jsou věci, které bez pochopení principu nejdou vysvětlit, aby to pobral i někdo další.
Ale to známe i tady.
Mně stačil na střední fyzikář - byla tam taky taková podobná demonstrační stavebnice, v soklíkách s kolíkama dole byly odpory, cívky, diody, žárovky 6V/50mA, nějaký vypínače a přepínače (LEDky tam tenkrát ještě nebyly, bo jedna LQ110 se prodávala za cenu kila vepřovýho), mělo se z toho stavět laboratorní cvičení z elektrotechniky a elektroniky ve třeťáku a ve čtvrťáku. Měli jsme změřit V-A cháru diody, samozřejmě dioda šluslá, protože ji NĚKDO v minulosti zapojil pravděpodobně přímo do série se zdrojem a použitej typ KY706 dimenzovanej jen pro 700mA proudu to prostě nevydržel ... Chudák fyzikář si nevěděl rady - on prostě nevěděl, jak takovou diodu sehnat náhradní. Že stála asi 3,50Kčs v Elektře zjistil až z lístku, kterej jsem mu druhej den přines spolu s vyměněnou diodou v soklíku, kterej jsem v nestřežený chvíli během úklidu po nevydařený laborce strčil do kapsy, PROTOŽE JÁ JSEM VĚDĚL ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rudolf02



Založen: Sep 05, 2012
Příspěvky: 498
Bydliště: ústeckoorlicko

PříspěvekZaslal: po březen 16 2020, 10:29    Předmět: Citovat

No, já nevím. Je dobré rozlišovat dvě věci
1. Pro neznalé jsou nutné návody, cvičená opička zapojí a stejně neví, co. Je to podobné jako simulační programy. Pouze je to více rozbitelné.
2. Pro jednooké je to omezené. To už je lepší kontaktní (nepájivé) pole. Se skutečnými součástkami.
Co bych více pro školy ocenil, jsou AC zdroje, jističe, různé AC motory, frekvenční měniče atd, vše na malé napětí. Důvod je jednoduchý. Paragraf učni dostanou kolem závětečných zkoušek ve třeťáku a maturanti kolem maturity ve čtvrťáku. Což je z hlediska výuky formou samostatné práce na .......!
Takže z mého pohledu bych se v této pomůcce rád mýlil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Thales



Založen: Nov 26, 2006
Příspěvky: 1163
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá říjen 16 2020, 0:39    Předmět: Citovat

My měli na základce jen jakousi výukovou stavebnici s elektronkou. Ležela zaprášená ve skladu, nikdy to nikdo nepoužil protože nejspíš ani nevěděl jak to použít. Žádné laboratorní demonstrace se u nás neděly. A protože jsem věděl, že v brzké době to skončí ve šmelcu stejně jako jiné prima věci, tak jsem z toho zachránil alespoň tu ruskou bateriovou elektronku (myslím že to byl ekvivalent 1F33). Nemáte někdo tušení co to mohlo být?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12024
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: pá říjen 16 2020, 5:13    Předmět: Citovat

Thales napsal(a):
tak jsem z toho zachránil alespoň tu ruskou bateriovou elektronku (myslím že to byl ekvivalent 1F33). Nemáte někdo tušení co to mohlo být?

kdybys to zachránil celé a udělal pár fotek . . .
. . . samotných ruských bateriovek se dá sehnat spousta.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: pá říjen 16 2020, 18:46    Předmět: Citovat

@Thales: Nebyla to nějaká ruská stavebnice? V té sestavě byl i matroš na sestavu DV rádia, a to fungovalo nezvykle dobře i bez nějaké extra antény. Když to na ZŠ likvidovali, tak jsem jich pár ukradl, ale díky stěhování jsem o to všechno přišel.

Můj otec byl poněkud podivný, co se týkalo vyhazování věcí. Asi ho to bavilo. Nakonec on je podivný dodnes.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Co je nového? Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund