Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

TIG WECO DISCOVERY 200T - spálené IGBT [SPRAVENO]
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Rellik



Založen: Feb 17, 2017
Příspěvky: 636
Bydliště: Staré Město (UH)

PříspěvekZaslal: čt březen 29 2018, 17:27    Předmět: Citovat

Tak proč není alfin na deskách? http://rellik.rajce.idnes.cz/Oprava_svarecky/#IMG_20180320_164816.jpg
Prostě je to ital... Po novu asi čína...
Dal bych sem X svářeček, které jsou naprosto stejné, jen v jiných barvách...
Sváření mě v podstatě živí a tento přehled mám snad dobrý... Wink

Ale o tom toto téma není... Jsem rád, že se mi to podařilo za rozumný peníz spravit a o tom to je... Smile


Jo alfin... Na škatuli je WECO... Smile


Naposledy upravil Rellik dne čt březen 29 2018, 18:44, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5151
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: čt březen 29 2018, 18:27    Předmět: Citovat

Na škatuli je ALFIN! Tečka. Co a odkud dávají dovnitř, to se jich musíš zeptat! Laughing Laughing
_________________
Rotor rotuje a stator stagnuje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: čt březen 29 2018, 23:11    Předmět: Citovat

Ty si démon přes svářečky chlape Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5151
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: pá březen 30 2018, 8:34    Předmět: Citovat

To ani náhodou!! Ale v Třebíči a okolí se shodou okolností sešlo těch výrobců několik Wink Laughing Laughing . A taky znám pár lidí z těch firem. Navíc, když je člověk jen trošku v obraze (a nemusí být znalec jako Rehlik) a vidí nápisy jako Kitin, Gama, Alfin tak je mu to jasné hned. Neřeším co ty krabice s těmi nápisy mají uvnitř. A vo vo tom to je Laughing .
_________________
Rotor rotuje a stator stagnuje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rellik



Založen: Feb 17, 2017
Příspěvky: 636
Bydliště: Staré Město (UH)

PříspěvekZaslal: pá březen 30 2018, 9:43    Předmět: Citovat

Tehdy (2002) to dělaly ještě ty firmy z vlastní výroby i když na tom alfinu je vidět, že přebíraly věci odjinud, ale teď už jde všechno z číny...
V práci mám taky alfinu a když ji sem tam rozdělám pro vyfoukání prachu, tak je všechno LORCH... Včetně ovládacího panelu a i na displeji v menu svářečky je přímo napsáno o jakou svářečku jde. Dokonce i původní červený obal je jen přestříkán na modro... Ale to je fuk, hlavně, že to svařuje... Smile
Jinak jsem dnes dokončil opravu svářečky jejím seskládáním...
Zalakoval jsem znovu desku se součástkami, lepícím tmelem upevnil chladiš ot toho velkého mosfetu na pomocném zdroji, opravil propálenou hliníkovou "krabici", nalakoval, znovu vyzkoušel a složil...

http://rellik.rajce.idnes.cz/Oprava_svarecky/#IMG_20180329_184716.jpg ++
Smile

EDIT: ty zmíněné značky alfin, omi a kit... jsou bývalá jedna firma... Teď jsem v nich max montují komponenty dohromady... A možná je tam odborný servis...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dj_rizek



Založen: Apr 07, 2005
Příspěvky: 711
Bydliště: blízko Třeboně

PříspěvekZaslal: pá březen 30 2018, 9:54    Předmět: Citovat

Super Very Happy

Co to tam máš na tý zdi,nějaký kusy trubek do kterých jdou kabely?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vasekpetr1



Založen: Jun 20, 2005
Příspěvky: 853
Bydliště: Hospoda u Třebíče

PříspěvekZaslal: pá březen 30 2018, 10:00    Předmět: Citovat

Myslíš, že Küthreiber taky skládá pouze součástky z Číny a tady to jen prodává? To se mi nějak nepozdáva a dal bych za pravdu fredisovi... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5151
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: pá březen 30 2018, 10:31    Předmět: Citovat

Nechej ho přitom,všeználka... Laughing Zrovna jako: EDIT: ty zmíněné značky alfin, omi a kit... jsou bývalá jedna firma... Jak jsi na to přišel? Wink U dvou z těch tří firem jo, tam je to jasný a známý. Ale zajímala by mně ta třetí, určitě víš která a taky to dokázat... Jinak je to ten! Alfin a Küthreiber si desky osazuje sám! Nevím jak jsi přišel na to, že to kupuje z Číny... Třeba i trafa si navíjí taky sám, byl jsem tam na rozdíl od tebe Rolling Eyes .
Jinak ten tvůj zázrak je jasný Alfin vyráběný, nebo skládaný z dílů, v ČR. O Itálii se mu možná zdálo Laughing Laughing Stačí se podívat na ten nápis.. Oni asi budou mít i na ty svoje nápisy atd autorský práva.
A že by p. ředitelka v ALFA IN šla tak daleko, že by kupovala v Itálii a tady tomu měnila jen dres?! No možný je všechno. Zná odtud jednoho servisáka, tak by se ho šlo zeptat. Ale historii si pamatovat nebude, je tam jen pár let. Předtím opravoval elektroniku.

_________________
Rotor rotuje a stator stagnuje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rellik



Založen: Feb 17, 2017
Příspěvky: 636
Bydliště: Staré Město (UH)

PříspěvekZaslal: pá březen 30 2018, 10:46    Předmět: Citovat

dj_rizek napsal(a):
Super Very Happy

Co to tam máš na tý zdi,nějaký kusy trubek do kterých jdou kabely?

Ty trubky jsou topení z bývalého kompresoru. Vytápím tak dílnu, jdou to celkem tři trubky po 60W, které se ohřejí na cca 90°C... Tu mou malou dílnu to zy půl hodiny vytopí o 2°C...

Co se týká těch tří značek, tak "prodávám" jak jsem koupil". Vím že některé díly (desky) vyrábí přímo to jsem taky viděl.

Jinak můžete porovnávat:
http://www.alfain.eu/z18647-alfin-300-t-invertor-svarecka
http://www.directindustry.com/prod/cloos/product-9248-1618757.html
https://www.weco.it/en/product/discovery-300-acdc/
...
A ještě dalčích X značek co jsou jen jinak barevné... A není to jen u tohoto modelu, je to víceméně u všech modelů daných značek i neznaček...
Ale to je jedno... Každý ať si udělá svou představu...

Jo a ten KIT do těch dvou nejspíš nepatří, ale ve výsledku to bude jen firma, která nejspíš vznikla z pracovníků těch dalších dvou... Takže je to víceméně jedno...
Dál už to prosím neřešme... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5151
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: pá březen 30 2018, 11:02    Předmět: Citovat

Jo a ten KIT do těch dvou nejspíš nepatří, ale ve výsledku to bude jen firma, která nejspíš vznikla z pracovníků těch dalších dvou... Takže je to víceméně jedno...
Dál už to prosím neřešme... Smile
No a právě ten KIT do těch dvou značek dvou bratrů patří!!! Jsi prostě mimo Rolling Eyes Laughing S tím, že si každý udělá představu, máš pravdu. Ono jedna paní toho napovídala.. Ale já uvádím fakta, na rozdíl od tvých smyšlenek a dohadů.Znám třeba mj člověka který jim vyrábí kostry na trafa, a dokonce vím jak a čím Laughing Laughing .

_________________
Rotor rotuje a stator stagnuje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund