Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Sháním Ruské odpory MLT
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: ne březen 04 2018, 15:42    Předmět: Sháním Ruské odpory MLT Citovat

Někdy loni před Vánoci tu někdo nabízel kvanta odporů MLT-0,25 až MLT-2, po celých krabičkách a dost za hubičku. Už to nemůžu v historii najít - přiznejte se, kdo to byl! Very Happy
Potřeboval bych do řady 0,25, 0,5 a 1 dost doplnit, ale 0,25 jenom provedení v cihlově červeném laku, ne nejnovější v šedém, či naopak nejstarší v jasně červeném.
Kdybyste se někdo chtěl rusáků zbavit, či vyměnit za jiný hodnoty, kterých mám zase já přebytek, dejte prosím vědět.
Díkes.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lucie



Založen: Nov 07, 2017
Příspěvky: 64
Bydliště: Trutnovsko

PříspěvekZaslal: ne březen 04 2018, 16:34    Předmět: Citovat

A co tady ? U Lhotského...?

Link skryt.
Hill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: ne březen 04 2018, 17:10    Předmět: Citovat

Vážně si myslíš, že chci kupovat 30 let starý ruský odpory za kačku pade kus ???
Když už, tak bych bral asi tady
http://www.hadex.cz/hledat/?search=MLT-0%2C25
ale s nima se dost dobře nejde domluvit ani na barvě, ani tam nemaj všecky hodnoty, co potřebuju. To ani ten Lhotskej ne.
Hadex i od tranzistorů posílá neuvěřitelný mixy třeba tří firem..
Lhotský už ani nenabízí žádnou množstevní slevu, jak dřív bývalo u něj dobrým zvykem.
Jinak ten link na Lhotskýho je fakt kouzelnej...


Naposledy upravil sinclair dne ne březen 04 2018, 17:22, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EL34



Založen: Sep 21, 2009
Příspěvky: 619
Bydliště: Chrast u Chrudimi

PříspěvekZaslal: ne březen 04 2018, 17:16    Předmět: Citovat

Mám tmavě zelené. Jaké staré jsou?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: ne březen 04 2018, 17:20    Předmět: Citovat

MLT-0,25 jsem tmavě zelené nikdy v životě neviděl.
Tmavě zelené se dělaly snad jenom MLT-1 a MLT-2, anebo naše TR182-TR184 do televizorů.
Nepsal jsem něco o cihlově červeným laku?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2725
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: ne březen 04 2018, 17:46    Předmět: Citovat

sinclair: jo v Hadexu se těžce dohaduje, jelikož to chystají baby. Kdysi jsem tam bral nějaké smetí a měli tam KMG 6800uF/16V za slušný peníz, ačkoliv jsem tam měl napsaný maximální průměr, poslali stejně jinou značku i rozměr. Takže šel zpět, jen díky rozměru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne březen 04 2018, 19:48    Předmět: Citovat

O jaké hodnoty máš zájem? Podívám se, něco se možná naskytne, ale zítra ne, když tak pozítří. Confused
_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
VonBahnhof



Založen: Jan 11, 2008
Příspěvky: 110
Bydliště: Brno, hl.n.

PříspěvekZaslal: ne březen 04 2018, 20:00    Předmět: Citovat

Něco málo má ve výprodeji i Buček...

Na jeho stránkách https://www.bucek.name záložka "výprodej rezistorů."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7808
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne březen 04 2018, 22:39    Předmět: Citovat

Ty šedé mají vyšší vlastní šum?
_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EL34



Založen: Sep 21, 2009
Příspěvky: 619
Bydliště: Chrast u Chrudimi

PříspěvekZaslal: po březen 05 2018, 16:18    Předmět: Citovat

sinclair napsal(a):
MLT-0,25 jsem tmavě zelené nikdy v životě neviděl.
Tmavě zelené se dělaly snad jenom MLT-1 a MLT-2, anebo naše TR182-TR184 do televizorů.
Nepsal jsem něco o cihlově červeným laku?


No psal jsi, že 0,25 jenom v cihlově červeném laku. U ostatních jsi barvu nespecifikoval.
Mám dost hodnot 0,5 tmavě zelených : 68R, 220R, 270R, 330R 390R, 560R
MLT-2 mám 820R, 1k, 1k8
MLT-1 mám 68k, 39k asi i 47k
MLT-2 cihlově červené 120,180, 220, 270, 330, 390, 680, 820R. 56k

Zpaměti to nevím přesně. Napiš sem jaké hodnoty potřebuješ a kolik ks..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: po březen 05 2018, 18:01    Předmět: Citovat

Potřebuju zrekonstruovat nějakých pár stejných desek, kde byly původně z konstrukce předepsaný TR151-152, semtam TR153-154.
Ale asi než se rozkývala výroba, tak Lanškroun TR151-154 zastavil a hrnuli sem ve velkým MLT-0,25 až MLT-2. Bylo toho tolik, že se to cpalo i místo TR112, když dotyčná hodnota chyběla.
Mimochodem - poznáte od sebe TR112a a originální TR151?
Zařízení je z období, kdy všecky dovážený MLT měly jednotně cihlově červenej lak a postříbřený vývody.
Šedý 0,25 jsou podle mě pozdější výroba a nejspíš i ty zelený 0,5-2.
U těch zelených si navíc nejsem jistý, jestli nebyly jinak specifikovaný, na jiný použití - mám v krabici i pár MLT-2 asi pro vf, nebo snad vn aplikace, co vypadají teda dost exoticky.
Existovala teslácká řada TR182-184, co vypadala úplně stejně, jako MLT-0,5 až MLT-2, úplně stejný zelený odstín, ale byly česky popsaný, jedničky a dvojky přímo typem.
V katalogu byly specifikovaný nějak jinak, než klasický MLT a taky je před r. 89 nešlo běžně koupit či nafasovat - pamatuju si je jenom z práce od televizáků a pár jich ještě někde mám.
Měly specifikovaný něco jinak, ale už se nepamatuju přesně co.
Možná napětí či dovolenou ztrátu a v neprospěch něčeho jinýho, fakt už nevím a ani už nevím, ve kterým starým katalogu to je.
A ty jasně červený, co se občas vyskytujou i v divných hodnotách, asi řady E24, jsou zase úplně nejstarší, podle mě už z přelomu 50/60 let.
U některých stávajících kusů, co jsou osazený na těch deskách, jsou dost ohavné tolerance, že to ani trimrama nejde dostavit.
U vyšších hodnot, asi nad 680k mám podezření na to, že s nima něco je.
Toleranci mají všecky mimořádně velkou, klidně i 20% a hodnota je oproti podobným, ale nepoužitým kusům při měření na běžném ohmmetru i na můstku divně nestálá. Podle mě budou taky pachateli toho šumu, co to ve výsledku produkuje, i přes osazení bezvadnými polovodiči. Každej modul navíc šumí jinak a ve výsledku se to ani zdaleka neblíží hodnotám odstupu, co udává revizní předpis.
Všechno osazení, včetně zdrojových a pomocných desek je klasicky cihlově červený, tak mi přijde trochu hloupý do toho namíchat šedý a zelený, no..

Jde o starší mixpult z Elektroakustiky Bratislava, takže těch hodnot bude víc, sepíšu to. Převážně teda MLT-0,25.
Jestli teda můžete někdo něco nabídnout, tak bych poprosil ty cihlově červený.
Můžu koupit, nebo můžem měnit za stejný množství TR191, těch mám deset prdelí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7808
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po březen 05 2018, 18:24    Předmět: Citovat

Našel bych něco (jednotky až desítky kusů) v hodnotách 15R, 68R, 82R, 120R, 150R, 390R, 470R, 1k8, 2k2, 5k6, 8k2, 10k, 56k, 68k, 82k, 120k, 150k, 180k, 220k, 270k, 390k, 560k, 820k, 1M.
Šedých mám ještě víc, i od jiných hodnot.
Vše MLT 0,25.
A pak spoustu všelijakých těch šedých TR xxx s barevným kódem, taky dost TR161 v řadě E24.

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá březen 09 2018, 8:11    Předmět: Citovat

Leoši, ještě scháníš ty MLT rezistory? Něco jsem sehnal. Když tak se ozvi.
Honza.

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
jef111



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 2131
Bydliště: okr. Olomouc

PříspěvekZaslal: pá březen 09 2018, 14:17    Předmět: Citovat

Leoši co to je přesně za pult? Nějaké díly tady mám i na starší řady "URS" takže by se třeba něco našlo. Co se s tím pultem dělo?
Nějaké odpory MLT taky mám, zkusím to sepsat. Nemyslel jsem si že by si jich někdo cenil nad klasické moderní 0207. Smile

_________________
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet Very Happy
www.sigmaphon.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: pá březen 09 2018, 17:41    Předmět: Citovat

Martine, jde asi o nejstarší verzi EPP, jakoby 102, ale není to nijak označený, nemá to ani náznak štítku.
Je to celý postaru "bratislavsky" šedivý, černý sítotisk, knoflíky s kleštinou, jako měly EJU363, ale čepici v odstínech šedé, ne barevné.
Pult má celkem jenom 8 vstupů /typizovaná EPP102 deset/. Měřáky jsou ještě DHR5, neoznačený zahraniční posuvný poťáky s 6 vývody, na všech důležitých místech jsou BCY59 a BC109 Siemens, něco BC107, zbytek jsou BFY a BFW bez loga výrobce. Bambusák kupodivu ani jeden.
Trafa úplně bez štítků, měřáky úplně žlutý a olezlý vč. bakelitu, viditelná část postříbřených vývodů MLT je úplně sytě černá. TR151 vypadají celkem v pořádku, ale podle měření nejspíš mnohokrát zmrzlý elektrolyty budou muset všecky pryč. Taky můžu narazit na tom, že část elytů je ještě stará řada TC962-TC968, předchůdci TE980-988.
Topologie desek je úplně jiná, než jak je na výkresech ke standardní EPP102.
Přes všecky brutální úchylky součástek a zmrzlý elyty ten pult ale v základu funguje, úplně celý..
Myslím si, že ten přístroj byl ve své době nějakým testovacím prototypem. Napovídá tomu i to divný, na západě nakoupený osazení. Podle charakteristického chování elytů byl někde dlouho odložený a hlavně - má za sebou nejmíň tak 40-45 intenzivních cyklů suchý mráz / suché horko. Vznik odhaduju někam na přelom 60. a 70. let.
Ty BCY59, které tam dozajista nikdo nedával dodatečně, to celé posouvají na těsný okraj 70.let.
Je to zčásti osazený ještě originálníma TR151, ale z větší poměrné části těma cihlovýma MLT-0,25. Zajímavý na tom je to, že všecky stávající TR151 v 5% toleranci jsou víceméně v pořádku, ale většina MLT nad půl mega je úplně v řiti.
Nepředpokládám, že by ještě někdo mohl mít origo TR151 /málokdo je rozezná od TR112a/, tak spíš jdu po těch MLT-0,25.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund