Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Myčka AEG 64850 nejde spustit

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
agnus



Založen: Jul 08, 2005
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: ne březen 04 2018, 11:13    Předmět: Myčka AEG 64850 nejde spustit Citovat

Máme problém se starší myčkou AEG 64850. Přestala topit, avšak žádný chybový kód se na displeji neobjevil. Nejdříve jsem se podíval na relé, vypájel jsem ho a vyzkoušel. Bylo v pořádku, proto jsem jej zapájel zpět. Následně jsem vymontoval topné těleso a zjistil jsem, že je nefunkční. Zakoupil jsem u vás nové a namontoval jej zpět. Zapnu myčku, avšak nic se neděje. Pračka vůbec nereaguje a displej se nerozsvítí. Na vstupu programátoru lze naměřit 230 V a hned za ním následuje zmíněné relé. Díky za případné rady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6595
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne březen 04 2018, 12:41    Předmět: Citovat

Tak jsi tam někde něco pototo. Zkontroluj, že máš do programátoru zapojené a správně doražené všechny konektory. Topení můžeš na zkoušku odpojit, pokud to předtím běželo s přerušeným, jeho funkce se nijak nekontroluje a myčka se musí rozběhnout. Až ti to pojede, zkontroluj, jestli se topení vypíná, takové spečené relé nebo proražený tranzistor, co ho spíná, tě může stát další topení, které, pokud by ho programátor nevypínal, shoří zase. Už jsem se s tím setkal, byl proražený právě tranzistor spínající relé topení, naštěstí si toho kamarád, co to řešil, všimnul, že topení nějak podezřele smrdí a je horké, když v něm není voda a vypnul to, než to shořelo. Tranzistor jsem mu vyměnil a bylo po problému. Na starém topení zkontroluj, jestli je vadné přímo topení, nebo přerušená tepelná pojistka, pokud je přerušené topení, tak nejspíš jiný problém nebude, pokud ale pojistka, tak to může být projev výše popsaného.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
agnus



Založen: Jul 08, 2005
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: st březen 14 2018, 21:21    Předmět: Citovat

Opožděné díky za rady, myčka jde už zapnout. Po zapnutí chvíli napouští vodu, avšak potom utichne. Po určité době naběhne na displeji kód 20. Na dně myčky se nachází voda. Když ji odsaji, myčka opět začne napouštět vodu, nicméně opět se po krátké době napouštění zastaví a opět se objeví kód 20. Kdo poradí?
Nemám s myčkami žádnou zkušenost a ani nemám k dispozici žádné zapojení. Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6595
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st březen 14 2018, 21:31    Předmět: Citovat

Vypouští? Program obvykle začíná vypouštěním, pak se začne napouštět. Takže výstupní hadici do kýblu a zkontrolovat, že myčka vypustí nějakou vodu. Taky by samozřejmě mělo být slyšet čerpadlo. Pokud myčku znáš, tak by sis mohl všimnout rozdílu ve zvuku, co vydávala dřív, když fungovala a nyní. A co bylo za problém, že nešla spustit vůbec?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
agnus



Založen: Jul 08, 2005
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: so březen 17 2018, 11:38    Předmět: Citovat

Díky za pomoc. Zkusím dnes vyzkoušet myčku podle uvedených rad. Asi bych měl upřesnit, že po zapnuti velmi krátkou chvíli myčka "hučí", ale zřejmě se jen na dně myčky nahromadí voda, protože za moment "hučet" přestane. Když se ji pokouším zapnout znovu, začne se znovu ozývat, až když odčerpám zmíněnou vodu ze dna myčky. Jinak u ní bylo předtím vyměněno topné těleso.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
agnus



Založen: Jul 08, 2005
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: po březen 19 2018, 17:08    Předmět: Citovat

Ještě jednou jsem myčku vyzkoušel a výsledek je víceméně stejný. Když myčku zapnu a dám režim automatický program (na 90 min.), voda začne do myčky proudit až do okamžiku, kdy se objeví na dně myčky (nad sítem). V tom okamžiku myčka utichne, voda proudit přestane, ačkoli digitální počítadlo dále odpočítává uběhnuté minuty. Z odpadní hadice voda nevytéká. Po určité době se na displeji objeví chyba 20, což znamená problém s odtokem odpadní vody. Je to zvláštní, na počátku mycího procesu se přece voda ještě nevypouští. Zkusil jsem také program na 30 min., chování bylo v zásadě stejné, avšak navíc se otevřel zásobník s práškem, který se vyklopil na dno myčky. Dále však nic. Pokud následně myčku vypnu a zapnu, nic se neděje, jen displej odpočítává minuty. Teprve když vodu ze dna odčerpám, tak se opět celý proces opakuje. Co způsobuje vypínání myčky? Jaká další fáze mycího procesu by měla pokračovat, avšak nenásleduje?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rostav



Založen: May 06, 2006
Příspěvky: 469
Bydliště: Otovice u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: po březen 19 2018, 19:21    Předmět: Citovat

AEG myčky pokud jsem je opravoval, vždy při zapnut napřed vypouštěly aby nezůstala zkažená voda v myčce. Potom se teprve zapnulo napouštění. Doporučuji dle návodu k obsluze provést restart programu a teprve potom spustit. Někdy bylo nutno vymazat i chybová hlášení. Myčka má možnost spuštění diagnostiky. Bohužel další radu nemohu dát neboť delší dobu budu mimo dosah informačních technologií.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6595
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po březen 19 2018, 20:48    Předmět: Citovat

Jak to tak čtu, tak si skoro myslím, že myčka ukončila fázi napouštění vody a přešla do fáze mytí, ale neběží hlavní čerpadlo. S tím je ale v rozporu ta chyba 20, která by měla znamenat, že myčka nevypouští. Je to celé nějaké divné, protože myčka na začátku jen netopila, potom nešla vůbec zapnout a teď zase pro změnu zapnout jde, ale nemyje. Takže si myslím, že následné problémy byly způsobeny nějakou chybou/chybami souvisejícími s demontáží/montáží při výměně topení. Proto jsem se také ptal, kde byl problém mezi stavem 2 a 3, tedy stav 1 - netopí, následuje výměna topení. Stav 2, nejde zapnout, stav 3, jde zapnout, nevypouští, napouští, ale nemyje. Jaké úkony přivedly myčku ze stavu 2 - nejde zapnout do stavu 3, napouští, ale nemyje? Nejde mi o to, tahat z tazatele přiznání, co kde pohnojil, ale získat z toho představu, co se při tom mohlo poškodit. Protože pokud například došlo k prohození kabeláže mezi nějakým akčním členem a nějakým senzorem, mohlo to způsobit poškození řídícího modulu a to se pochopitelně pouhým přepojením kabeláže do korektního stavu nenapraví. Kdyby byl problém jen přerušené topení, tedy myčka myla, ale jen studenou vodou, tak by to po výměně za nové těleso muselo všechno začít normálně fungovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4237
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: po březen 19 2018, 23:24    Předmět: Citovat

zkusím to tak poloodborně : myčka po zapnutí nejprve odčerpá zbytky čajů a polévek z útrob. Potom má li nějaký smysl kontroluje zdali je čidlo smyslu funkční (je to opto závora přes vodu) Je li funkční začne napouštět vodu. Zkontroluje zakalení vody a určí délku mytí. Pokud některý z kroků kontroly neproběhne myčka nepokračuje dál. A v lepším případě nahlásí chybu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
agnus



Založen: Jul 08, 2005
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: st březen 21 2018, 16:48    Předmět: Citovat

Díky všem za rady a názory. Souhlasím s tvrzením, že problém souvisí s výměnou topného tělesa, kdy bylo nutné část myčky rozdělat a znovu složit. Mám nový poznatek - objevil jsem jeden pár kablíků vedoucích z programátoru, který na druhém konci není zapojen. Už jsem se trochu zaradoval, že zde bude zakopaný pes, ale nastal problém - nemohu najít kontakty, kam konektor s kablíky zasunout. Jsou spojené páskou s další dvojicí kablíků, která je připojena ka kontaktům dávkovače prášku Aweco C.1.10e. Vzhledem k poloze a délce svazku bych řekl, že volné kablíky se také zapojují do zmíněného dávkovače, ale jiné volné kontakty se zde již nenacházejí. Žádné jiné zařízení se poblíž nenachází (tedy až na programátor, z něhož dvojice kablíků vychází).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vladodyno



Založen: Feb 25, 2010
Příspěvky: 727
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

PříspěvekZaslal: st březen 21 2018, 17:08    Předmět: Citovat

Zrejme niečo ako u áut. Kabeláž predpripravená pre vyššiu verziu. Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jinovak55



Založen: Jan 20, 2007
Příspěvky: 170
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: st březen 21 2018, 17:34    Předmět: Citovat

Podívej se na dno myčky jestli tam není mokro, je tam čidlo které myčku vypne. Když jsi měnil topné těleso. Špatně nasazená nějaká hadička.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund