Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Microsoft Outlook (z Office)
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Software
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17514
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt březen 01 2018, 17:49    Předmět: Microsoft Outlook (z Office) Citovat

Chtěl jsem v PC udělat jako každej rok touhle dobou debordelizaci v poště v Outlook a poslat vše za rok 2017 do archivní složky 2017.
Narazil jsem ale na problém, že položka Odeslaná pošta začíná až někdy v srpnu, to co jsem komu poslal od začátku roku někam zmizelo. To je docela průšvih, byly tam i nějaký důležitý věci.
Snad nejsem už tak blbej, abych to vymazal, spíš se něco nakoplo v databázi pošty *.PST
Tak co teď s tím? Na opravu databáze ja Scanpst. Mám to zkusit? Nepřijdu o tu poštu definitivně? Je nějakej jinej postup jak tu databázi prohlídnout a zjistit, jestli tam ta ztracená pošta někde není?
Díky

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: čt březen 01 2018, 18:00    Předmět: Citovat

Mi se to kdysi taky stalo, ale bylo to jeste u starsi verzi outlooku. Je na to nejaky soft od M$, maji tam i postup jak na to, pohledej. Ale mi to nepomohlo. Mi nastesti zmizel asi rok nebo dva nejstarsich mailu, takze jsem vytvoril novou slozku pro zalohu a ty zmizele zkopiroval v outlooku do slozky prijata posta.

V kazdem pripade si ten PST zalohuj nez s nim budes neco delat, pokud se vec nepovede, jednoduse si ho obnovis.
Jak mas velke ty PST soubory, delalo to bordel kdyz ses blizil maximalni velikosti, coz je napr. v O2007 20GB. Pokud velikost prekrocis, tusim ze to ani neslo otevrit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nagant



Založen: Nov 11, 2005
Příspěvky: 1064
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: čt březen 01 2018, 18:23    Předmět: Citovat

Zkus se na to podívat tímhle softwarem:
https://www.nucleustechnologies.com/download-outlook-pst-viewer.php
V té free verzi by Ti mohl ukázat, zda bylo něco vymazáno, ať z původního pst, nebo archivního.

Pokud najdeš co potřebuješ, koupit licenci a vyexportovat do nového PST.

Pozn. Backup.pst tam nemáš?

Edit: Případně tady je nějaký tip, jak PST vytáhnou z bodu obnovení, pokud je vytváříš:
https://www.zive.cz/poradna/oprava-poskozeneho-souboru-pst-ms-outlook/sc-20-cq-580576/default.aspx?consultanswers=1
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pepik9



Založen: Aug 31, 2010
Příspěvky: 2397

PříspěvekZaslal: čt březen 01 2018, 19:41    Předmět: Citovat

Díval ses do koše, jestli tam není původní verze dat ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17514
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt březen 01 2018, 22:56    Předmět: Citovat

Osobní složku jsem ozálohoval a zapsal si počty zpráv v odeslaný, doručený a pod. Pak jsem to projel Scanpst. Nahlásil asi 40 chyb, tak jsem potvrdil vytvoření zálohy a spustil scanování. Když skončilo, tak jsem zjistil, že počty zpráv jsou stejný, ale Osobní složka se zmenšila z 8GB na 6,5GB. Bohužel Odeslaná pošta beze změny. Zkusil jsem Scanpst ještě jednou a zase nahlásil kolem 35 chyb, tak jsem to scanoval podruhý. Zase se počty zpráv nezměnily a Osobní složka se zase zmenšila o několik desítek MB. Znovu jsem dal Scanpst a zase 27 chyb. A tak to šlo stále dál. Přestalo mě to bavit.

Začal jsem se prohrabovat v adresáři Outlook, kde mám uloženy PST složky za jednotlivý roky a taky Osobní složka do který se ukládá aktuálně přijatá a odeslaná pošta a třídí se podle pravidel. No a v adresáři Outlook jsem našel soubor Outlook.pst z datumem vytvoření v srpnu 2017. A kupodivu, v něm byla jedinná položka Odeslaná pošta a v ní vše, co mi chybělo.
Divný, určitě jsem nedělal nic, co by v tom srpnu vytvořilo soubor Outlook.pst a odeslanou poštu přesunulo do adresáře Outlook. Divný, třeba se stala při odeslání pošty nějaká chyba v databázi Osobní složky a nouzově to uložilo odeslanou poštu do Outlook.pst.
No hlavně že jsem to zachránil. Wink

Edit: Vyzkoušel jsem ten odkaz na Free pst viewer. Našlo to třeba v doručený poště 6 chyb, nic důležitýho. V odeslaný žádnou. Nevidím moc důvod kvůli tomu kupovat ostrou verzi. Ale dík za odkaz.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2634

PříspěvekZaslal: pá březen 02 2018, 8:47    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
... Nepřijdu o tu poštu definitivně?


V takovýchto případech je dobré si pst soubor někam zazálohovat. Pak můžeš laborovat jak chceš a máš se vždy k čemu vrátit.

PF
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4030

PříspěvekZaslal: pá březen 02 2018, 9:09    Předmět: Citovat

Hezkou zálohu Outlooku dělá Acrobat - vše do strukturovaného pdf, které lze kdekoliv otevřít.
_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17514
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st březen 14 2018, 17:11    Předmět: Citovat

Tak jsem se dostal do pěknýho maléru. Jak jsem prováděl archivaci pošty z minulých let tak se něco totálně podělalo a to tak, že zmizely všechny kontakty co jsem měl za cca 18 let. Evil or Very Mad A nejhorší je, že i když jsem se vrátil zpět na kopii osobní složky z doby před archivací, tak tam taky nic není!!!
Už jsem to jenou asi před 7 lety měl a nějak se to podařilo opravit asi za přispění někoho z Bastlírny. V hledání jsem ale nepochodil.
Doprčic, co to může být, adresář je přeci spolu s poštou v osobní složce PST.
Soubor PST je podle SCANPST bez chyby a je dlouhej jen 5GB. Pošta tam veškerá je tak kam adresář mohl zmizet?
Díky předem za případnou pomoc.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nagant



Založen: Nov 11, 2005
Příspěvky: 1064
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: st březen 14 2018, 17:19    Předmět: Citovat

Může být v PST, ale může být i ve WAB, myslím, pokud se nějak upgradovalo z nižší verze nebo Outlook Expressu.

Neukazuje to jen na nějaký neexistující či prázdný Adresář?
https://support.office.com/cs-cz/article/zm%C4%9Bna-v%C3%BDchoz%C3%ADho-adres%C3%A1%C5%99e-84c7be39-282a-4096-aeb8-89a2661a5162
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17514
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st březen 14 2018, 19:12    Předmět: Citovat

Už je to vyřešený, to mě spadl pořádnej šutr ze srdce. Je to těma adresářema a jejich prioritama jak tu Nagant dával odkaz. Z nějakýho mě neznámýho důvodu z složky "Adresář Outlook" se vše přesunulo do složky "kontakty". Jenže těch složek "kontakty" jsou tam 4 další, z toho byly 3 zcela prázdný a v jednom byly dvě adresy, co jsem zkoušel dnes uložit. Po chvilce bádání jsem přišel na to, k čemu co patří a jak nastavit prioritní adresář. Je ale divný, že nijak nejde přesouvat adresy mezi složkama kontaktů. Taký nevím, proč se to takhle rozjebalo a proč je tam těch složek "kontakty" tolik. No hlavně že jsem adresy zachránil.
Díky!

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17514
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: po březen 19 2018, 16:03    Předmět: Citovat

Tak jsem zase v hajzlu. Tentokrát se celej adresář v Outlooku ze dne na den ztratil aniž bych cokoliv kromě přijetí a odeslání pošty v Outlook měnil. Adresář Kontakty je prostě prázdný a při pokusu vyhledat v souboru PST se žádný nenajde. Zkusil jsem Scanpst, našel chyby ale ani ten nepomohl...
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12339

PříspěvekZaslal: po březen 19 2018, 16:56    Předmět: Citovat

Zkus obnovit obsah PST:

Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17514
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: po březen 19 2018, 22:29    Předmět: Citovat

Z čeho to je a kde? V Outlook 2007 jsem nic podobnýho nenašel.
Díky

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12339

PříspěvekZaslal: út březen 20 2018, 8:49    Předmět: Citovat

Obrázek je zároveň odkaz na případ, kdy taky zmizel nebo byl poškozen soubor .pst. Jde o "Vlastnosti souboru" ve Win7 nebo Vistě.
Wink
Jinak jsem se dočetl (Outlook nepoužívám), že (ne)existence souboru .pst závisí na (ne)používání protokolu Imap.
Jako pošťáka v rámci MultiBootu raději používám jediného společného ("externího") klienta Thunderbird (portable), umístěného i s daty na zvláštní partition, čímž je klient i data nezávislý na existenci jednotlivých OS (Win7, Win10...). Doporučuji.
A nakonec - nejsi jediný, kdo je záhadným mizením .pst dat postižen. Stačí dát do Googlu ".pst missing" a můžeš číst.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17514
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: út březen 20 2018, 16:42    Předmět: Citovat

Počkej, v Outlook 2007 je pst společnej pro všecko, přijatou, odeslanou, adresář, kalendář, úkoly, dokonce i odstraněnou poštu. Takže mě pst nezmizel ale zmizelo něco z něj a to jen ten adresář, ostatní vše mám.
2 hodiny jsem doloval z přijatý a odeslaný pošty od roku 2014 důležitý kontakty a ručně ukládal. Jenže starší než 3 roky jsem stále neměl. Tak jsem vytáhl starou Core2, co jsem strčil do regálu právě asi před 3 lety. Naštěstí naběhla a tak jsem dal Kontakty poslat jako vizitky emailem do PC kde zmizely. Tam se musely ručně naházet do adresáře. Pro sichr jsem ještě udělal export adresáře do samostatnýho souboru pst a jednou provždy mám zálohu, která se dá kdykoliv importovat. Doufám, že už bude pokoj. Když koukám do aktualizací, Mrkvosoft asi něco zase zmršil, před týdnem ve středu kdy ty mý problémy začaly posílal aktualizaci Office 2007. Rolling Eyes
A propo, v těch vlastnostech PST mi to píše: " Předchozí verze nejsou k dispozici". Nojo, nemám zapnutou Ochranu systému a tak se automatický body obnovení nedělaj. Nevím, jestli dělám dobře ale když jsem to měl zapnutý, tak bylo PC mrcha líná.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Software Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund